Results 1 to 15 of 101

Thread: Serious crytopic

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Registered User TT_SNiP's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Hell
    Posts
    450

    Serious crytopic

    Vazeni panove, damy (j/k lol), hloupa decka a dalsi existence, vyskytujici se na tomto serveru - rad bych vas pozadal o chvili vaseho drahocenneho casu na precteni a zhodnoceni meho nedocenitelneho nazoru na soucasny stav serveru (here comes the QQ!!!).

    Pokusim se byt strucny (nebo aspon strucnejsi nez bezne), jelikoz vim, ze me plnohodnotne prispevky jsou pouze pro jedince silnejsi povahy, kteri se neboji si na pul hodiny sednout za obrazovku s salkem kavy v ruce

    Moje "QQ" se bude tykat stavu serveru (tedy spise "naseho" maleho koutku na nem), do ktereho jsme se ted dostali. Ono vetsinou vsechno zacina hezky (a v teorii je to dobry napad), ale konci to spatne. Mluvim konkretne o stavu her na acku. S botama (ne, nemyslim tyhle boty) prisla nova era doty na acko. Bylo to hezky, pamatuju zhruba jak to vypadalo predtim i potom. Driv na acku zadnej ladder nebyl, tak se skladaly privatky ze "znamych" hracu, spamovaly se friend listy atd aby se nasbirali co nejkvaltinejsi hraci do jednotlivych her. Kvalita nebyla vzdy uzasna, ale ucel to splnilo a hraci si tak zahrali celkem solidni "inhouse" hry, ktere se na pubu acka nevyskytovaly.

    Pak tedy prisli boti, se kterymi doslo zavedeni challu a tenhle ladder system. Weee, skvely krok kupredu, dokonce to nalakalo spoustu novych hracu z jinych platforem. Myslim, ze obdobi, kdy jsem hraval chally na acku bylo obdobi (pro me osobne) nejkvalitnejsich her, ktere jsem na acku hral. Zezacatku to hral kdekdo, bylo to popularni, zabavne a byla to rozhodne vetsi vyzva, nez dokola mastit pub nebo jednostranne privky. Co se ovsem stalo nejzasadnejsi chybou cislo 1 2 3 bylo nesmyslne zavedeni onoho ladder systemu. Je fakt, ze to je takovy trend - lidi se radi predhaneji v nejakych tabulkach a honi si ego nad nesmyslnymi cisilky. Je to celkem popularni, maj to skoro vsude, ale myslim si, ze snad nikde to nemaj zavedeno takhle nesmyslne, jako tady:
    -> Jak muze fungovat jakykoliv rozumny ladder system v pripade, ze se her na nem muze ucastnit absolutne kdokoliv a v jakekoliv hre doty (v podstate i mimo acko)? To nedava zadny smysl, aby fungoval nejaky zebricek, ve kterem se budou hraci snazit dosahnout co nejvyssich pricek, musi fungovat predem i jista pravidla a omezeni, jelikoz takhle to nema zadnou uroven. Je absolutne nemyslitelne, aby si clovek nasbiral 5 lidi, zalozil pub proti 5 random lidem a jeste byl za vyhru obdaren body do ladderu? K cemu ten ladder potom je, vzdyt tohle je naprosto absurdni a tim padem vysledky daneho ladderu (statistiky botu) nevypovidaji vubec o nicem krom toho, ze ti co maji hodne bodu/her se asi hodne nudi... A to jeste ani nemluvim o stathunterech, kteri misto toho aby hrali dotu jako tymovou hru, tak radeji cumi na cisilka v tabulce, vyzerou kazdy creep, kazdeho hera ktereho muzou nebo v horsim pripade jeste hrajou hry pouze za ucelem farmeni killu u fontany apod.

    -> A kde je konec challum? Kolik challu se hrava? Jeden, maximalne dva za vecer? Jiste, proc taky hrat chall a "riskovat ztratu drahocennych bodiku," radsi slozim tym a jdu ownit pub.. Aspon takhle to zrejme vidi vetsina hracu.

    Pokud jste se dostali az sem, gratuluji! Blizi se cilova rovinka. Nabizim relativne jednoduche reseni, jen by to zrejme opet chtelo trochu prace ze strany admina a moderatoru, coz si nejsem jist, zda se toho dockame. Nicmene apeluji na ostatni hrace, kteri sdileji muj nazor, aby se zde vyjadrili a dali tak admin tymu najevo, ze je cas provest zasadni zmeny.

    Me navrhy:
    (napisu zde sve myslenky + i kombinace napadu jinych hracu, ktere jsem misty pochytil .. bohuzel jsi uz nepamatuju kdo co jednotlive vyslovil, tak je pod to nemohu podepsat, ale minimalne podporuji jejich nazor ... + samozrejme jsem otevren i jinym kreativnim napadum, klidne piste do tohoto topicu)

    1) Kompletne zrusit soucasny takzvany pub ladder pokud to jde, jelikoz jedina jeho funkce spociva v tom, ze demotivuje hrace od hrani serioznejsich her a naopak popuzuje hrace k tomu mastit nesmyslne puby.

    2) Prehodnotit system lvl hracu. Pokud se zrusi ten pub ladder, mohl by fungovat celkem stejny system jako ted az na par malych vyjimek. Doporucoval bych opet zacit s mensi "reklamni kampani" mezi hraci na zviditelneni challu. Velky zasadni rozdil, ktery bych zavedl je, ze lvl2 by nemel slouzit jako post pro kapitana/zakladatele her, nybrz pouze jako SAFELIST pro hrace challu. (znamena to, ze do challu by se mohli prihlasit pouze hraci s minimalnim lvl 2 - mely by tedy byt zavedeny prisnejsi vouch requesty, aby se dosahlo urcite stabilni hracske zakladny a na to se pak dalo navazat... pro zacatek by neuskodilo opet massovat test game) ... mimojine by to donutilo hrace nezakladat milion fejku, jako je tomu ted..

    3) Post kapitana v challu by se pak dal ziskat dodatecnym requestem (mozna by nebylo ani potreba davat tomu vlastni "lvl," to by se poznalo v praxi) - pointa je, aby byli potencionalni kapitani oddeleni od beznych safelisted hracu, protoze nedava smysl, aby kazdy kdo je safelisted byl automaticky i kapitan, pro kazdeho to nemusi zrovna byt jeho salek caje.

    4) Pokud by to bylo mozne, tak zavest ladder do challu a zprisnit pravidla challu, aby se hraly jak maji (neexistuje, aby dosel typek a rekl "jo cus dame chall hele ja picknu tyhle 4 lidi ti sou se mnou a ty si vem co chces ok? fajn" ... POUZE A JEDINE v situaci, kdy nato oba kapitani pristoupi by se mohli dohodnout na jistem vyberu hracu, ale v pripade, ze s tim jeden z nich nebude souhlasit, mel by mit pravo pickovat dle sveho). Vysledky takoveho ladderu by uz pak i mely jistou vypovidajici hodnotu o hracich a ladder by pak mohl byt rozdelen na urcite sezony, ve kterych by nejvyssi pricky byly obmenovany nejakymi ikonkami nebo podobnymi blbostmi, aby meli jistou dodatecnou motivaci hrat chall.

    5) Jakozto zalozni reseni kdyby chall nebyl tak popularni anebo pro pripad, ze by dostatecny pocet lidi misto challu chtel hrat i nejaky "beznejsi" pub ladder, bylo by mozne i zavesti neco takoveho jako pripadnou "bokovku". Problem je, ze ze zkusenosti co jsem videl na jinych projektech, kde dve takoveto verze her fungovaly zaroven (pub laddery a "serioznejsi" hry) vetsinou lidi presli kompletne na ten pub. Proto bych tento bod bral pouze jako nouzove reseni a nedoporucoval bych jeho aplikaci, leda v pripade ze chally nebudou tak popularni (pak by i tohle trochu krokem dopredu). Vzal bych si zde priklad treba z dotaleague, kde funguje uz nejaky ten patek system SIGu (single instant game). Taky tam funguje ladder, ale rozdil je v tom, ze neprijde Pepa123 se 4mi kamarady poownit pub a nedostane zato bodiky. Rozdil je, ze hra automaticky rozdeli 10 prihlasenych hracu na 2 skupiny tak, aby se jejich celkovy pocet bodu (z ladderu) co nejvice rovnal. Tudiz ti nejvetsi noliferi, co to masuji 24/7 temer nikdy nebudou spolu v jednom tymu, kvuli balance. Pokud by to slo zavest i zde, urcite by to byl krok kupredu oproti beznym hram, co se na acku soucasne hraji, ale jak rikam, radeji bych nejprve dal jeste sanci challum.


    Tak to bude asi vsechno, co me tak z hlavy napadlo. Je fakt, ze dotu uz tu tolik (skoro vubec) nehravam, ale taky jsem tu byval pecenej, varenej a jeste obcas si zajdu zahrat a z toho co tu vidam si myslim, ze situace tady jde od deseti k peti a je pomalu na case s tim zase neco udelat. (a ano vim, ze jsem strucny nebyl, ale buh vi ze jsem se snazil :-D )
    Last edited by TT_SNiP; 7th May 2011 at 08:34 PM.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates