Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 15 of 194

Thread: Taktyki

  1. #1
    L3vvy
    Guest

    Taktyki

    Masz szczescie ze jestem raczej najlepszym elfem na serwerze i ci podpowiem
    Na humana:
    Robisz DH +archy (jesli umiesz nimi microwac, jesli nie zabardzo to hunty juz lepszcze), potem naga najlepiej albo panda, potem standart misie + driady racej mozesz dodac smoczki jesli nie ma rifli lub zyro, a jesli czujesz w moczu ze bedzie robil tr to graj tak ze pierw stawiasz aowa z studnia, poniej oltarz i DR
    Podsomuwujac z humem masz przejebane bo jest imba

    Na UDA:
    Radze DH na 1st hero, radze archy tu robic bo zanim zrobisz scout to nie wiesz czy idzie ghule czy friendy, a jak friendy a ty hunty zrobisz to masz GG przy rushu, potem jak szedl ghule zapewne bedzie probowal imba-mass garg wiec wez pande bo ma imba aoe i rob expy od razu po zrobieniu t2 tak z 3 towerkami choc elfa towerki to syf, jesli koles wie cos o grze zapewne bedzie robil abo wiec mozesz pozniej miski dodac. Jesli idzie friendy to archy, fast tech do misi i robisz atk kilka (misie to jedyna normalna jednostka u elfa wiec wystarczy kilka na mass friend) zapewne kolo bedzie chcial wymassowac destro z imba mana wiec zacznij massowac driady. Rob tak z 3 expy bo tylko expy moga wygrac z ud (ja robie zazwyczaj 5-6). a i orba na ten mu kup do kazdego hera.
    Z ta imba rasa tylko pomoga ci wygrac expy

    Na ORCA:
    No tu masz troche szans ale nie za bardzo, tutaj wymasuj troche wispow na poczatku poniewaz wezmie zajebistego i niepokonanego bma i zajebie ci kilka wispow podczas techu, albo wezmie slabego fsa i bedziesz musial zdetonowac kilka przy wilkach. Ja robie standartowo na 1st hera DH ale duzo ludzi praktykuje wardenke. Potem masz do wyboru kilka takty:
    DH + BM + Tinker + mass talon - talony sa imba wiec ork noob nie zjedzie, ale doswiadczony gracz potrafi to zjechac drapiac sie po dupie
    DH + BM or Naga + hunty + driady + talony - nie radze bo wszystkie jednostki bez pancerza i gg podczas tr z katami i riderami
    DH + Naga + driady + misie - standart takyka elfa nudna w huj, raczej najbardziej skuteczna

    Na ELFA:
    Masz do wyboru 3 taktyki, kazda lamerska w huj:
    POTM + mass hunt + glewie + tr (dla umiejacych grac jest ta opcja z tr) no co tu dodac? Jedziesz massem, praktykowana taktyka na malych mapach i przez nooobow
    DH + Naga + poczatkowo archy + mass misie - raczej wszyscy tak graja
    DH + BM + talony + chimery - ostatnio tak pare gosiakow gra ale to mass driadami skontruje ci


    Osobiscie radze ci nie grac ELFem bo ich jednostki to miernoty oprocz misiow i talonow i najwazniejsze jest u elfa KOSTUR




    Repki: Ja ogladam Zeusa,
    moon - wole nie nasladowac bo koles jest przehuj i takie rzeczy potrafi ze pipka boli,
    pal - zbyt noobiersko gra mass huntami na all i nie lubie jego stylu gry

    jest jeszcze pelno elfow ale kazdy z nich i tak gra ciagle mass misie

  2. #2
    Retired Moderator Uber_pwnT's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Weirdland
    Age
    35
    Posts
    1,454
    Ja znam pare, troche stare ale jare :P

    2 akolitów do golda, 1 buduje zikkurat i od razu ołtarz ciemności.
    W międzyczasie wysyłasz ghula do drewna a w głównym budynku budujesz 2 akolitów do złota.
    Następnie budujesz krypte i sklep i robisz mase ghuli, na początek dajesz ich do drewna a jak już zrobisz hero
    zabierasz większość ( nie wszystkich ).
    Wybieramy Death Knighta i bierzemy wstęgę śmierci. Idziemy na neutralne creepy.
    Staramy się jak najszybciej zrobić tier2 ( ulepszenie głównego budynku ).
    Ciągle masz robić ghule i jak maja mało hp rzucasz na nie wstęge śmierci.
    Od razu po ulepszeniu budujesz drugiego hero Lisha i robisz mase gargulców jak zrobisz ich troche
    idziesz na przeciwnika meczyć go. Rzucasz nowe lishem i leczysz coilem chore jednostki.
    chore jednostki wycofujesz do tyłu tak znane micro. Jeśli uwinąłeś się szybko i sprawnie i masz duży lvl knightem
    nie potrzebujesz wicej jednostek. Tylko pamiętaj, musisz robić mase!

    Pierwsza :
    2 akolitów do golda, jednym robisz zikkurat, krypte i cmentarz.
    Robisz akolitów do golda żeby byli wszyscy. Gdy będziesz miał kase na ołtarz ciemności wybuduj go teraz ( robisz death knighta )a zaraz po nim następny zikkurat.
    Musimy przygotować się na harras Blade mastera, ten z windwalkiem i żyletką . Może zrobić z naszych akolitów rzeź. Jest oczywiście wyjście z sytuacji, nalezy postawić zikkurat zaraz przy akolitach, najlepiej tak żeby zablokować przejście z jednej strony, i ten zikkurat ulepszamy żeby zamrażała.
    Gdy Blade master sie zjawi i zacznie bić Twojego workera zaczynasz nim uciekać.
    W krypcie robisz Biesy podziemi, jak najszybciej stawiasz drugą kryptę i szybko ulepszasz główny budynek. Robisz drugiego hero, lisha. Musisz zrobić bardzo dużo biesów i opracuj im sieć. Musisz creepować do czasu aż będziesz miał przynajmniej 3 lvl, musisz mieć wstęgę śmierci na 2 poziomie. Gdy masz już sporo wojska atakujesz na baze przeciwnika, dobrze jest zrobić z 2 wozy mięsa przed tym, bo ork będzie prubował schronić się w bazie. W cmentarzu robisz ulepszenie do ataku biesów i ich orbony. ( 2 pkt do ataku i 1 do obony )Podczas walki musisz patrzeć na zycie Twoich jednostek, leczysz je jak mają mało hp. Lish daje nowe. pamiętaj o tym żeby nie atakować hero tylko jego jednostki, niektórzy skupiają całą uwage na hero przeciwnika i gonią go, a jednostki przeciwnika w tej chwili kopią nam dupe ^^. Pamiętaj o tym żeby wszystko robić jak najszybciej i podczas walki trzymać klawisz alt żeby leczyć hore jednostki. Dobrze by było jakbyś swoim Death knightem kupił sobie buty i kartke leczenia, kartke wykorzystujesz gdy hero, wódz taurenów puszcza na Ciebie swoją fale. Jedyna taktyka na mase fiendów to dobry level wodza taurenów, jak zrobisz wszystko szybko i sprawnie powinieneś powalczyć o zwycięstwo ;] Druga taktyka polega na tym żeby nie robić biesów tylko ghule
    i jak najszybciej ulepszyć główny budynek. Następnie robisz 2 rzeźnie i masujesz niszczyciele, do tego chyba potrzebne jest jeszcze jedno ulepszzenie głównego budynku ale nei jestem pewny, dawno nie grałem ud ;]
    Jak masz mase niszczycieli ork zacznie budować na Ciebie jeźdzców nietoperzy, lecz one gówno ci robią, nioszczyciele mają dużo życia i batki dosłownie nic ci nie mogą zrobić, oczywiście leczysz je wstęgą śmierci, jak masz ich dużo to raczej nic Cię nie powstrzyma Jedyna szansa przeciwników to zrobić viverny, jeśli zrobi ich mase to możesz mieć małe problemy, bo one 2 razy lepiej spisują się niż nietoperze. W cmentarzu robisz oczywiście ulepszenie na atak ( 2pkt. ) i na obrone ( 1 pkt. ).

    Replays.pl śmierdzi o.0.
    Dużo lepsze repki masz na stronie [url]www.wcreplays.com[/url]
    I właśnie z tamtąd radze ściągać replaye.

    Dam Ci linki do świetnych replays mojego kolegi. Patrz i się ucz.
    [URL]http://replays.pl/replay/25512[/URL]
    [URL]http://replays.pl/replay/25513[/URL]
    [URL]http://replays.pl/replay/25574[/URL]

    ps. panowie jak ja się pytałem o dobrą taktykę dla elfa to wszyscy starali się coś ciekawego napisać,
    a jak widzicie nowego to od razu go jedziecie, chce poznać dobrą taktykę więc mu ją
    opiszcie a jak nie chcecie to nie piszcze postów typu "zrób 15 akolitów...".
    Last edited by NerII; 17th November 2006 at 07:41 PM.

    Capoeira ;*

  3. #3
    Bukmacher :) Lukas_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Poznań
    Age
    33
    Posts
    2,222

    Zaczęcie gry ORC

    Hmm jakoś weny nie mam ale napisze przykladowa jak zaczynac szybko gre
    3 peonow do kopalni 2 robi oltarz burz i legowiski i dwoch peonow sie robi ktorzy wychodza prosto do kopalni. gdy peony uzbieraja 180 golda budujemy koszary i jeszcze jedenego peona robimy do golda i 1 do drewna. peony ktore skoncza budowac(3) ida do drewna. odrazu jak koszary zakonczymy robic dajemy zeby sie siepacz robil to samo z herosem. i gdy sie koszary koncza robic powinnismy miec juz 40 wood i momentlanie zaczynac robic 2 legowisko. mamy stan zywnosci 17/20. czyli robimy drugiego siepa i rush albo creepujemy i nie stawiamy juz wiecej legowisk albo sklepu dopoki nie bedziemy mielo 190 wood na przeksztalcenie głownej. potem jak zaczniemy przekasztalcac odrazu legowisko i sklepik repka nie mam ale zalacze niedlugo

  4. #4
    Lewy^off
    Guest
    Najlepsza taktyka HUMa vs ELF na malej mapie:

    Budujesz koszary i domki, pozniej oltarz, massujesz footy, robisz AMa, budujesz drugie koszary, stoisz w bazie przez chwile, jak masz juz z 15 footow idziesz na elfa, podczas walki caly czas robisz footy, to jest nie do wygrania przez elfa xD

  5. #5
    charoN^pl
    Guest

    Help !

    dajcie jakas dobra atakte LUDZMI ! i piszcie po polsku a nie skrotami waszymi :P bo ja nic z tego nie rozumiem :]


    [NeRii]: polecam [url]www.slownik.xt.pl[/url]
    Last edited by NerII; 18th January 2007 at 03:12 AM.

  6. #6
    Szymondo
    Guest
    dobre ludziska dobre tylko na humana to zawsze dobra jest taktyka dystansowa. Bierzemy elfickiego maga i dupeczke po trzy 8 footmenow i 4 strzelajacych a i footy z defensem i kazda aremke taka grupka mozna ladnie pokolata

  7. #7
    Tryllion
    Guest
    A ja mam takie taktyczne pytanie, czy i=opłaca się iśc w ubgready, np na shield albo weapon, czy ktokolwiek tego używa ? Są jakieś taktyki czy raczej się tego nie stosuje, zbędny koszt.

  8. #8
    Registered User MalaR_87's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Poland\Tychy
    Age
    36
    Posts
    891
    Quote Originally Posted by Tryllion View Post
    A ja mam takie taktyczne pytanie, czy i=opłaca się iśc w ubgready, np na shield albo weapon, czy ktokolwiek tego używa ? Są jakieś taktyki czy raczej się tego nie stosuje, zbędny koszt.
    jak masz np. masowe gruntow to upg pancerza sie przyda...

  9. #9
    Registered User BLUE_SYSTEM's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Poland - Bydgoszcz
    Age
    37
    Posts
    3,596
    hmmm jak zrobisz unity na 3-3 upach, to masz szanse rozwalis 2x większą armię, więc bardzo się opłaca

  10. #10
    BombelekX
    Guest
    6 walk z rzedu ludzmi zwycieskich dzięki za pomoc.

  11. #11

    pomoz plz

    siema gram od niedawna w wara tft po necie i mam taki problem:
    wiekszosc graczy ktorzy maja orci wybieraja jako bohatera blademastera
    ktorym wlaza do mojej bazy na niewidce i co jakis czas zabijaja mi jednostki dajace sorowce....czy da sie jakas zapobiec temu ??? plz pomoz...

  12. #12
    Bukmacher :) Lukas_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Poznań
    Age
    33
    Posts
    2,222
    Quote Originally Posted by pawelex555 View Post
    siema gram od niedawna w wara tft po necie i mam taki problem:
    wiekszosc graczy ktorzy maja orci wybieraja jako bohatera blademastera
    ktorym wlaza do mojej bazy na niewidce i co jakis czas zabijaja mi jednostki dajace sorowce....czy da sie jakas zapobiec temu ??? plz pomoz...
    a jaką grasz rasą?

  13. #13
    Winnfield
    Guest
    Fov (wg mnie najlepszy UD obecnie) na orka massuje ghule a potem robi parę destro. i skurczybyk tak niesamowicie gra idealnie harasując i mikrując że wygrywa tym sposobem z grubby'm. ja tak próbowałem i jeśli ma się dobre mikro (czyli na ogół ma się dobry dzień) to jest to świetny strat. ghule wymiatają riderów, a destro wymiata siepaczy. Ew. trzeba zrobić ze 2, 3 biesy na baty, ale Fov tak kosił wrogów, że nawet nie mieli czasu kupić

    "Budujesz koszary i domki, pozniej oltarz, massujesz footy, robisz AMa, budujesz drugie koszary, stoisz w bazie przez chwile, jak masz juz z 15 footow idziesz na elfa, podczas walki caly czas robisz footy, to jest nie do wygrania przez elfa xD" - to chyba jakiś joke :P dobry elf po tym jak Ty zrobisz 15 footow będzie miał tier2, w piździec łuczniczek lub tylko parę łuczniczek i driady a nawet i Pandę / Nagę. nie mówiąc o tym, że większość NE wybierając DH harassuje. AM dostanie 5 razy od DH i pada. Dobry NE potrafi to wykorzystać. Więc taki strat to jest dobry na jakieś pierwsze 10 gier elfem na ladderze na samych noobów, potem to już Ci się raczej nie przyda... NE może też postawić dom łowców na samym początku i od razu jechać w hunty. Wtedy to hunty wykoszą 2 razy liczebniejszą armię Footów.

    Chyba że miałeś na myśli push, to wtedy nie czekasz aż zrobi Ci się 15 footów tylko od razu z wyjściem AM atakujesz, a footy dorabiasz.
    Last edited by Winnfield; 4th August 2007 at 07:04 PM.

  14. #14
    firez-tm
    Guest
    jak elfowi trafi sie na creeoie ls to masz gg od razu panda rzuci ls na dh i cya foty

  15. #15
    Former Administrator FLaMeSeeKeR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Fangorn
    Age
    40
    Posts
    3,999

    Czas reanimować ten temat :)

    Ludzie jesli macie problemy z taktykami piszcie śmiało,ten temat jest otwarty w polskiej części forum po to a zeby kazdy kto ma jakiś dylemat w sprawach taktyk był w stanie swobodnie się wypowiedzieć
    Former ''Hacks Team'' member.

Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates