Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13
Results 181 to 194 of 194

Thread: Taktyki

  1. #181
    Registered User
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Poland
    Age
    33
    Posts
    9
    sprostowanie: Kiku sobie Ciebie jednak przypomniał z reala, cofam wszystko i przepraszam za to co ja i Ronin napisaliśmy
    Last edited by Glizdka; 3rd February 2010 at 06:24 PM.

  2. #182
    New User
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Brodnica
    Age
    34
    Posts
    2
    Ja za nic nie przepraszam.Bo nie mam za co.

    Pozdro.

    Tak swoja droga żeby nareszcie nie oftopowac.

    Ud vs orc Jakies sugestie ? (dla ud)

  3. #183
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Glizdka nie ma sprawy, i tak tego nie traktowałem serio Ja też sry ;]

  4. #184
    Registered User Ziutek's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    49*35'N 22*12' E
    Posts
    1,304
    post mozna usunac definitywnie edit i na dole jest delete jak chcecie usunac swoja smieszna klotnie :P


    "You are an idiot!" "Everybody lies."

  5. #185
    Registered User
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Poland
    Age
    32
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by DM|Ronin View Post
    Ja za nic nie przepraszam.Bo nie mam za co.

    Pozdro.

    Tak swoja droga żeby nareszcie nie oftopowac.

    Ud vs orc Jakies sugestie ? (dla ud)
    Pierwszą sugestią jaką przychodzi mi do głowy to brak większego luzu w grze, typu nagminny harras. Na pewno trzymanie orka na dystans i nie wdawanie się w głupie sytuacje - ork ma bardzo groźny hex, do tego esnare i power BM, tutaj naprawdę trzeba uważać. Najlepszą rzeczą jaką można zrobić to chyba skrupulatny creep i szybkie, dobrze chronione expo. Oczywiście trzeba też scautować szkieletami, szczególnie na Echo Isles. Najważniejszy imho środkowy creep, łatwy kąsek dla orka. Jedyną przewagą powinna być antymagia destro, potężna wyrma i oczywiście dobre synchro coila z novą.

    Jeżeli ktoś dobrze ogarnia polecałbym coś na deser, mianowicie 3-go herosa. Tutaj zbytnio bym nie kombinował, chyba poszedłbym w łuczniczkę "spellcancelera" lub nagę, która także potrafi namieszać.

  6. #186
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Cały powyższy post - true, ale polemizowałbym z jednym. 3 hero vs orc jest wymagany, najlepszy będzie pl, cl albo dr, naga to nie jest zbyt dobry pomysł, ze względu na niemożność coilowania, przez co bardzo szybko pada. No chyba że orc to lamka, to wtedy naga good idea, ale w przeciwnym wypadku tylko ''dorabiacz'' expa bmowi i sh/tc. Bardzo dobrym pomysłem jest wlecenie orkowi na burrowy, tak w 5/6 minucie gry, gdy orc kończy t2 i zaczyna budować bestiary. Zniszczenie nawet 1 burrowa poważnie opóźnia orca, przez co udowi jest łatwiej creepować. Oczywiście trzeba pamiętać o dobrym ustawieniu fiendow/ghuli, żeby nie stracić żadnego. Wbicie do środka bazy orca nie jest dobrym pomysłem ;] Trzeba ofc pamiętać o fs'ie, który w dobrych rękach może być groźniejszą bronią niż nierozjebywalny bm. Wtedy przy początkowym harassie najlepiej atakować wilki, rzucanie się od razu na fsa nic nie da, 1 frost tower+ dobry nadzór nad akolami. Jeśli widzimy że orc nam wlatuje na akoli, to naprawdę o wiele opłacalne jest zostawienie many na coile dla akoli, niż coilowanie wilków/fsa/gruntów. Gracze Fs bardzo lubią wlatywać udowi na 2 lvlu z wilkami i błyskawicami+ grunty i scroll speed na akoli, wtedy najprawdopodobniej ud będzie creepował do 3 lvlu (sklep goblinów na tr, tm, targowisko/obóz najemników na ei, zewnętrzne kopalnie/sklep goblinów na ts) więc trzeba uważać, i cały czas scoutować szkieletem pobliskie tereny naszej bazy, bo stracenie 2-3 akoli jest bardzo odczuwalne w late game, gdy będziemy się dziwić że jeszcze nie mamy desów ;] Tc - kolejny problem. Jego wlatywanie w szeregi uda +długi stun potrafią dać w kość. Tutaj nie ma raczej sensownego anty, bo bardzo trudno uciec wolnymi fiendami od tc, który ma jeszcze aurę i po prostu unity uda muszą dostać stuna. Ostateczną bronia jest silence od drki lub stun cl'a, ale to tylko opóźnienie pewnego stuna od tc, w skrajnych przypadkach może nam jednak uratować skórę. Jeśli się zdecydujemy na ghule, to imo jeszcze bardziej odczujemy stun gdyż ghule mają mało hp. Nie opłaca się focusować tc, bo najpewniej ma jakiegoś pota, po prostu eliminujemy ridery, a jeśli przeciwnik ma kodo to oczywiście kodo na 1 ogień. Coil+Nova+focus fiendami powinny wystarczyć na kodo. Ogólnie imo ud vs orc to chyba najbardziej niezbalansowane MU, gdzie ud ma naprawdę hard, bo orc jeśli ma bma +dobry timing+skill to udowi jest bardzo ciężko wygrać, i bez dobrego micro nie ma się co z orkiem mierzyć. Tyle ode mnie
    Last edited by fistaszek1; 7th February 2010 at 02:56 PM.

  7. #187
    Registered User
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Poland
    Age
    29
    Posts
    13
    Dlaczego w tym meczu NE stawiają mass drzewce?
    Myślałem że NEvsNE opiera się głównie na mass bearach i 1 dry =S .
    Rep 1.24d
    Last edited by Xauro; 10th February 2010 at 09:32 PM.

  8. #188
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Co do MU ud vs orc - wrzucam repa z ggc, gdzie grałem udem na nicku -Domin- vs jakiś orc (imo taki sobie, gdybym miał formę gra skończyłaby się 5 a nawet 10 min wcześniej), ogólnie masa błędów (dota zabija skilla do pg ;x) ale imo dla tych co nie wiedzą jak sobie radzić z orkiem. I tak nadal jestem inactive i tłukę tylko doty ^^ rt na xpamie się nie liczy bo to trudno nazwać ''grą'' xD
    Last edited by fistaszek1; 11th February 2010 at 03:57 AM.

  9. #189
    Registered User
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Poland
    Age
    29
    Posts
    13
    Co zagrać orkiem na ud'a który gra DL na first hero ,a potem DK z abomami, fiendami i kilkoma ghulami ?

  10. #190
    Registered User
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Poland
    Age
    32
    Posts
    7
    Ja w takiej sytuacji grałbym bm i sh jako second hero (sh hexujesz dla). Standardowy orkowy mix z 3-4 siepaczy, 3-5 riderów, 2x kodo, trochę casterów + ważne imho doktorzy z wardem + taureni (jeżeli naprawdę massuje mięcho), bez tej imby taurenów też powinno być ok.

    Ale ja tu tylko sprzątam

  11. #191
    Registered User kranz's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Poland
    Age
    37
    Posts
    425
    Quote Originally Posted by Xauro View Post
    Co zagrać orkiem na ud'a który gra DL na first hero ,a potem DK z abomami, fiendami i kilkoma ghulami ?
    jak dla to mnie to jak juz ma abomy to ty masz przejebane....

  12. #192
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Imo kodo dadzą rade, tylko trzeba mieć dobry timing do używania scrolla speed, bo fiendy i ghule z dk pocisną. Najlepiej pożreć abomy jak dl rzuci na kogoś sleep, wtedy będzie miał cooldown i kodo spokojnie się najedzą.

  13. #193
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Bm+sh+4 grunty z siłą berserkera+3-4 ridery z siatą+2 kodo+3-4 sw z upgrade do adepta, i może na deser katy z płonącą oliwą. To wystarcza vs all. Jedynie vs elf zamieniłbym sh na tc z falą + aurą. Co do powyższego repa - trochę zły build, zbyt głęboki. Do bazy orca powinno być tylko 1 wejście. W 2v2 opłaca się creepować najpierw niż od razu lecieć harassować, zwłaszcza jak hu ma mk ;] Opłaca się również kupić butki+diadem, bo na początku miałeś mało itemów (w tym 1 syf dla bma - ring, najlepiej dać sh albo sprzedać) w 11 minucie jeśli miałbyś buty - dojechałbyś tc albo fs'a, a przy dobrym ''hit i block'' obu ;p

    Tutaj tak na deser wrzucę grę z ggc z arena cyber league room na jakiegoś gościa, niby 188 apm miał... imo był taki sobie, ale może dostał swoją last rasę. Total fun gra więc random race (ja hu on orc). Akurat miałem lucka i dobry timing do zrobienia tr'a ;p Mój nick to -Domin-
    Last edited by fistaszek1; 14th February 2010 at 11:03 PM.

  14. #194
    Registered User fistaszek1's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Poland
    Posts
    77
    Wrzuce for fun fast 2v2 gre z ggc ;p

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates