Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: [FAQ] Tipsy Do WINXP [OPTYMALIZACJA XP]

  1. #31
    e-books uploader/proud member of xpam ~~
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    RETIRED
    Posts
    864
    Qrwa mac no nie dziala... wszystko robie dobrze i jak klikam na ikonke themu (dokladnie takiego jak u GoTa xD) to pojawia sie okienko wygladu i lipa!!! OMFG musze robic reinstalke windy??
    oldschool player - Shadow_pwN

  2. #32
    Registered User finarfin_pl's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Poland
    Posts
    479
    Quote Originally Posted by OmegaPL
    hmm.. przez to glupie odswiezanie directdraw myslalem ze mi system padl :P moj monitor nie wytrzymywal tak wysokiego odswiezania i pisalo Over Range gdy wlaczalem jakakolwiek gre
    u mnie podobnie ^^
    ale zawsze te 85 wyciagnie a to lepiej niz poprzednie 60
    Rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz

  3. #33
    Odolan
    Guest
    Maly uptade;] zachecam do korzystania

    Wszytsko jest naprawde proste i jesli bedziecie dokladnie czytac, lub robic tak jak jest na ss to napewno nic sie nei stanie ;]
    Dla ulatwienia w niektorych miejscach zrobilem gotowe wpisy do rejestru ;]

  4. #34
    Płonąca Pięść
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Away from fan Girls
    Posts
    2,280
    Wykonalem kilka z twoich porad ... troche szybciej dziala ale tak sie zastanawiam nad tym konwertowaniem dysku z mojego fat32 na NTFS (czy to znaczy NoT For Sale? :P) bo kiedy przynioslem dysk pierwszy raz to mialem kupe problemow z podlanczaniem itp konfigiem itd. i troche sie boje czy warto :] Na pewno sposob nic mi nie uszkodzi ani nic sie nie stanie jesli wszystkie partycje i ustawienia robilem w partition magicu?

  5. #35
    Odolan
    Guest
    Quote Originally Posted by Kiel
    Wykonalem kilka z twoich porad ... troche szybciej dziala ale tak sie zastanawiam nad tym konwertowaniem dysku z mojego fat32 na NTFS (czy to znaczy NoT For Sale? :P) bo kiedy przynioslem dysk pierwszy raz to mialem kupe problemow z podlanczaniem itp konfigiem itd. i troche sie boje czy warto :] Na pewno sposob nic mi nie uszkodzi ani nic sie nie stanie jesli wszystkie partycje i ustawienia robilem w partition magicu?
    konwertowanie to w 100% bezpieczny sposob. poecam google.pl tam napewno cos znajdziesz o konwertowaniu. Najlepiej spytaj na [url]www.twek.pl[/url] , wiekszosc osob z tego forum lepiej sie znaja na kompach niz ja wiec udziela ci dokladniejszej odpowiedzi na to pytanie.

  6. #36
    Płonąca Pięść
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Away from fan Girls
    Posts
    2,280
    Ok ... taki diabel straszny ... jak go maluja :P Przekonwertowalem sobie na ntfs i wszystko smiga Thx

  7. #37
    _NewShadow_
    Guest
    Naprawde dobry post,niektórzych "trikow" nieznałem ale za to dopisałbym jeszcze aby wyłączyć kilka niepotrzebnych funkcji jak:

    -Wyłączenie usługi przywracania systemu- zapobiega tworzeniu się kopi usuwanych plików
    -Wyłączenie indeksowania plików -zwiększa szybkość kopiowania i przenoszenia plików, nieznacznie zmniejsza prędkość wyszukiwania plików
    -Wyłączenie pulpitu zdalnego i pomocy zdalnej
    -Wyłączenie wstępnego ładowania programów mechanizmprefetchingu)– powoduje szybsze ładowanie systemu oraz zapobiega monitorowaniu uruchamianych programów i buforowaniu najczęściej używanych plików, dzięki czemu spada zapotrzebowanie na RAM .Powoduje zsybsze uruchamianie systemu.Jak?
    -Usunięcie foldera „Prefetch” z katalogu Windows
    -Wyłączenie mechanizmu prefetchingu w oknie „Zasady grupy” [gpedit.msc]
    -Modyfikacja w rejestrze „PrefetchParameters” \ „Enable” na wartość 0
    -Wyłączenie lub ograniczenie miejsca na dysku dla „Ochrony plików systemowych” - Zapobiega tworzeniu kopii plików systemowych w przypadku ich usunięcia lub zastąpienia (np. przez nowszą wersję sterownika) do folderu „System32\Dllcache”
    -Wyłączenie w „Zasadach grupy”
    -Modyfikacja za pomocą „Wiersza poleceń”(cmd) poleceniem:
    sfc \purgecache – usunięcie plików
    sfc \cachesize=X (X wielkość cach`u w MB)
    -Wyświetlenie ukrytych programów w „Dodaj usuń programy”
    Edycja pliku „Sysoc.inf” w folderze „Inf”, usunięcie parametrów „Hide” – wyświetla wszystkie programy na zakładce „Składniki systemu Windows”

    -Szybsze zamykanie systemu – zmniejsza czas zamykania systemu poprzez szybsze zamykanie uruchomionych aplikacji (domyślny czas zamykanie aplikacji 20 000ms = 20sekund.) Nienależy ustawiać wartości poniżej 100ms, gdyż może to uniemożliwić prawidłowe zamknięcie niektórych procesów systemowych.
    -Modyfikacja klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ ControlSet001 \ Control i jego wartości WaitToKillServiceTimeOut (np. na 100ms)
    -Modyfikacja klucza HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop \ zmiana wartości AutoEndTask na 1

    -Zapobieganie przechowywaniu jądra systemowego w pliku wymiany – przechowywanie najważniejszych części systemu w pamięci RAM, a nie w pliku wymiany(pagefile.sys), co przyspiesza prace na komputerach z pamięcią conajmniej 256MB RAM.
    -Modyfikacja klucza HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ SessionManager \ Memory Managament zmiana wartości DisablePagingExecutive na 1.
    -Modyfikacja klucza HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ SessionManager \ Memory Managament zmiana wartości LargeSystemCache na 1.
    Last edited by _NewShadow_; 26th February 2006 at 01:42 PM.

  8. #38
    Odolan
    Guest
    szczerze mowiac to wiekszosc tych sposobow juz podalem a reszta jest zbedna jesli jednak chcesz to mozesz te sposoby opracowac

  9. #39
    _NewShadow_
    Guest
    Wiesz,wszytkie mozna nazwać zbędnymi
    Co do opracowania to nie mam w sobie tyle chęci,respect za twoje opracowanie,chyba ze sciagnołeś z jakiejś stronki

  10. #40
    Odolan
    Guest
    Quote Originally Posted by _NewShadow_
    Wiesz,wszytkie mozna nazwać zbędnymi
    Co do opracowania to nie mam w sobie tyle chęci,respect za twoje opracowanie,chyba ze sciagnołeś z jakiejś stronki
    To co sciganolem z innej strony to jest 'wycytowane' :P To jest pisane moim jezykiem a na innych stronach tak to opisuja ze czasami trudno sie zkapowac o co chodzi ;p a tu masz wszytsko prosto napisane

  11. #41
    Odolan
    Guest
    [url]http://xptips.freehost.pl/[/url]

    Postanowilem na tej stronie zamiescic to FAQ :P teraz tutaj bedzie ono aktualizowane. W najblizszym czasie postaram sie troche poprawic wyglad tej stronki chociaz nie mam zielonego pojecia o tym

  12. #42
    Registered User Raphau's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    www.eurobattle.net
    Age
    33
    Posts
    1,684
    O czym nie masz zielonego pojęcia? O projektowaniu strony czy o FAQ?
    There is no RL, there is only AFK.

    http://en.akinator.com/# He will guess any character!

    It's over 9000!
    Hidden Text click here to show


    Yabba my ICING!
    Hidden Text click here to show

  13. #43
    Odolan
    Guest
    Quote Originally Posted by Rafaello
    O czym nie masz zielonego pojęcia? O projektowaniu strony czy o FAQ?
    Lol chyba widac ze strony :P ok 80% FAQ zrobilem z pamieci:P

  14. #44
    Retired Moderator Uber_pwnT's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Weirdland
    Age
    35
    Posts
    1,454
    thx thx thx, przyda się i to bardzo ;] Tylko ten tekst :
    Wyłączenie usługi przywracania systemu
    Wiecie ile razy przywracanie systemu uratowało mi"życie"? Napewno czas! Nie opłaca się wyłanczać czegoś tak przydatnego.
    Last edited by Uber_pwnT; 5th May 2006 at 01:37 AM.

    Capoeira ;*

  15. #45
    -Kari-
    Guest
    EEeee.... słuchaj zrobiłem większośc tego szytu ^^ ( takie pieszczotliwe określenie w moim języku.. ) i wiesz co mi się dzieje ! ? Mój warcraft stał się popierdolony podczas grania w gre restartuje mi się komp. Odrazu po tym jak wprowadziłem te szyty do rejestru twoje nie chce ich teraz... ale nie stać mnie na tyle nerwów aby robić formata ponieważ mam też sieć w chacie... z win 98 i 95... czy jest jakiś sposób aby pozbyć się tych wpisów ?? Może wtedy mój komp nie zacznie się sam z siebie na warcrafcie restartować... Mój komp to :

    AMD Athlon 1,2 GH
    GeForce 4 4000
    256 Sdr ram
    płyta solteka
    dysk 40 GB
    system operacyjny Xp

    Licze na szybką pomoc ponieważ nie chce stracić szacunku u ludzi których znam i z którymi gram.

    Z góry dziękuje za okazaną pomoc !

Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates