Results 1 to 12 of 12

Thread: Geliştiricilere de yol açın :)

Registered User

Question Geliştiricilere de yol açın :)

Yönetici arkadaşlara hitap edicem biraz ama faydalı da olacaktır eminim;

Forumda harita geliştiricileri için de bir bölüm açmanız mümkün mü?
    Mesela bölümler olarak ele alırsak;

== Haritalar
    1.Tamamlanmış Haritalar
    2.Yapım Aşamasındaki Haritalar (Öneri / Hata Bildirimleri)
    3.Harita Önerileri / İstekleri

Daha önceden WeTürkiye diye bir forum vardı. O forumda harita yapımı ile ilgili paylaşımlar, yapılan haritaların tanıtımları, forum kullanıcıları arasında harita testleri, denemeleri yapılır, devamlı yeni birşeyler çıkarılırdı ortaya. Ayrıca orada World Editör kullanımı hakkında da ayrıntılı bilgi verilir ve devamlı yeni sistemler üretilerek geliştiricilere paylaşılırdı. İşin güzel tarafı da hem Türkçe bir kaynak olması, hem de herkesin devamlı aktif olarak her etkinliğe katılıyor olmasıydı. Kötü olan tarafıysa bu konudaki Türkçe tek kaynaktı. Mali sebeplerden dolayı forum kapandı.

Eğer böyle bir geliştirici bölümü olursa hem Geliştiricilere, hem de Oyunculara yararlı aktif bir platform oluşabilir diye düşünüyorum.
    Şahsen ben devamlı harita yapan birisiyim. Fakat biten az sayıda haritam var. Sebebi ise test yaparak hataları görebileceğim, bana yardım edebilecek insanlar bulamıyor olmam. Eskiden WeTürkiye'de herkes bu tarz konularda birbirine yardım ederdi. Saatler belirlenir ve o saatlerde toplu testler yapılırdı.

Code:
    Konusma_Limit Biterse
        Events
            Time - Konusma_Limit expires
        Conditions
            (All units of Konusmaci are dead) Equal to True
        Actions
            Countdown Timer - Pause Konusma_Limit
            Countdown Timer - Destroy Konusma_LimitWindow
            Game - Display to (All players) the text: |c0080ff00Bütün olay budur, yardımcı olursanız minnettar olurum, büyük bir açık kapanır eminim|r
            Wait 5 second.
            Trigger - Turn off (This trigger)
    ----------------

Konuya Ek Olarak;

----------------

Forumda açılacak bir kategori ile bölümde tamamiyle World Editör kullanımı, Terrain, Trigger, AI Editör, Campaing Editör tarzı konularının anlatımı yapılarak kullanıcılara "Warcraft World Editör" kullanarak kendilerinin neler yapabilecekleri, Warcraft 3: Frozen Throne'un DoTA'dan ibaret olmadığını gösterebilir, kullanıcıların yeni fikirler ve haritalar üreterek burada aktif olmasını sağlayabiliriz.

Örnek bir konu anlatımı sunacak olursak;
    Click image for larger version. 

Name:	Açıklama.jpg 
Views:	133 
Size:	83.3 KB 
ID:	178196

Yukarıdaki resim
    World Editör Türkiye (eski - WeTürkiye) forumundan "Casting Bar" sistemini kodlamaya çeviren bir arkadaşımın konu anlatımı. Kendi sistemini anlatıyor ve bunu kullanıcılara sunuyor. Nasıl kullanılacağını, ne yapmaları gerektiğini, kullanıcıların bunu kendi haritalarına nasıl aktaracağını ve sistemin yeteneklerini anlattığı bu bölüm altında tüm kullanıcılar testlerini yapıyor ve varsa yeni fikirlerini paylaşıyor, karşılaştıkları hataları anlatıyorlar ve hep birlikte çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Tabii ki düşünüldüğünde World Editör hakkında bilgi sahibi insan sayısı çok az olabilir ama
    [URL="http://world-editor-tutorials.thehelper.net/"]http://world-editor-tutorials.thehelper.net/[/URL] adresinden bilinmeyen şeylerin bir kısmı öğrenilebilir. Blizzard firmasının kendi web sitesi olan bu site uzun zamandır açık. Kendi sunucularında saklı olan bu sitede World Editör hakkında detaylı bilgiler veriliyor fakat tamamı İngilizce ve sınırlı kaynaklar içeriyor. Ayrıca kullanıcıların doğrudan kullanabilecekleri sistemler barındırmıyor.

Açılacak bir kategoride, kişilerin hazırladıkları sistemler Warcraft'ın harita dosyası olan .w3x dosyaları içerisinde barındırılarak kullanıcılarla paylaşılabilir ve daha da geliştirilebilir durumda olacak.

Bildiğiniz gibi Warcraft 3'e uzun zamandır bir yenilik - güncelleme - düzenleme gelmiyor. Oyun oynayan insanlar hep yenilik ister veya yeni şeyler keşfetme peşindedir. Peki sürekli geliştirebildikleri birşey ellerine geçerse ne olur? Düşünsenize, ayrıca tanıdıkları, devamlı konuşabilecekleri insanlar arasında.

Son olarak, Warcraft 3 de yeni bir güncelleme alacak. Warcraft 3: Armies of Azeroth yeni modelleme çalışmaları, görsel iyileştirmeler ve bazı ekstra özelliklerle kullanıcılara sunulacak. Bu işin en güzel yanı ise World Editörde zerre kadar değişiklik olmazken, daha kolay kullanım için ekstra yeni özellikler eklenecek.
    En basitinden ele alırsak, Range sistemi! Birimin saldırdığı range i kimse net olarak göremez. Fakat bu yeni sistem ile birimin saldırdığı mesafe daire içinde gösterilecek.

Yani özetlersek, World Editörün ölmesi çok zor, aktif bir topluluğu ortaya çıkarması bir o kadar kolay.
    Last edited by exHSC; 21st March 2015 at 10:03 PM.

Registered User
    Dedim ama hala cevap gelmemiş forum kullanıcıları bile fikir belirtmemiş vay arkadaş bu kadar mı uzaksınız konuya :\

Ex TR Admin KeMCek's Avatar
    Bana özelden Skype adresini atabilirmisin.

Registered User
    Forumun sistemini tam çözemedim :P ingilisçe sevmiyorum zati, ilgi alanıma girmiyo, ama sanırım gönderdim mesaj

Registered User .SaLiH.'s Avatar
    Açıkçası, tanıdığım map editör yok. Eğer senin tanıdıkların varsa, veya tek başına burayı yürütebilirsen tabi olur. Türkiye kısmını ayaklandırmak için elimizden geleni yapoıyoruz, hertürlü öneriye açığız Öneriler için teşekkür ederiz. Şu an da bu konu tartışılıyor, bilginize
    http://i1259.photobucket.com/albums/ii543/talhasalih123ps/ClanKoH_zpseb876e8a.jpg

Registered User NomeNntus's Avatar
    Birçok öneri var çoğunu değerlendiriyoruz ama sunuşlar eksik kaldığı için işleme sokamıyoruz

Registered User
    Quote Originally Posted by NomeNntus View Post
    Birçok öneri var çoğunu değerlendiriyoruz ama sunuşlar eksik kaldığı için işleme sokamıyoruz
    bahsettiğim şeyin sunucu ile alakası yok ki ama

Edit: Sunuş bildiğimiz sunuş mu? Kelime yanlış değilse yukarıda bi sunum yapim ben
    Last edited by exHSC; 21st March 2015 at 08:16 PM.

Evet bildiğimiz sunuş yani istek var ama devamı gelmiyor

Registered User
    Evet bildiğimiz sunuş yani istek var ama devamı gelmiyor
    Yorumunuzu aliim

Her türlü öneri ve fikirlere açığız kim ne yapmak isterse aklinda ki proje ne ise buyursun yapsın destek veririz ama pes etmemesi lazım

Registered User
    Her türlü öneri ve fikirlere açığız kim ne yapmak isterse aklinda ki proje ne ise buyursun yapsın destek veririz ama pes etmemesi lazım
    ooo, yok olmadı öyle, ben pes ederim. Tek başıma imkansız hem, moderatörler de World Editör öğrenecek, burda hareketliliği sağlayacak o zaman olur

Registered User
    O değil de, forum cidden ölü gibi. Ne konuşan var, ne bişi diyen, çok sessiz...
    Burayı biraz hareketlendirmek şart gibi
    Halen yapmakta olduğum bir haritam var. Hero Def. tarzı.
    (Adı Yok) (En azından henüz bi isim koymadım :P )

Deneycem
    Terrain:----[IIIIıııııı%46]
    Dodoads:--[IIIIIıı%52]
    Triggers:---[IIIIII%60]
    Systems:---[IIIIIııııı%55]
    Heroes:----[IIııı%23]
    Creatures:-[IIIIIIIıııı%74]
    Items:------[IIIII%50]

Single playerda sorun yok fakat multiplayer henüz test edemedim. Yardıma açığım, test etmek için herkesi beklerim

Tags for this Thread