Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 31 to 45 of 45

Thread: Buraya mı geçtik?

TR Community Leader VII_OneGuarD's Avatar
    Doktorun elinde yedek varmış. Biraz eski ama çok değil. Haber vereyim dedim.

Ex TR Admin KeMCek's Avatar
    geri kurulcak dimi forum?

Registered User
    Quote Originally Posted by VII_OneGuarD View Post
    Doktorun elinde yedek varmış. Biraz eski ama çok değil. Haber vereyim dedim.
    çok iyi haber zaten 1 sene önceki yedekler olsa bile bize yeter

o site açık duracak başkan, namus meselesine döndü

bana göre en aktif forum orasıydı

Registered User
    euroturkiye tekar açıldı herkese geçmiş olsun

Turkey Community Manager WC3PROS's Avatar
    Blog Entries
    2
    Sağol bilgi için Bende şimdi göz attım.

Eski iyi durumdaki haliyle bile kimse ilgilenmezken şu anki durumuna kim zaman harcayıp ilgilenecek çok merak ediyorum.
    . . . Eurobattle - European Warcraft III PVPGN Server . . .

Eurobattle - Hacks Moderator | Eurobattle - Global Operator

>>>>> Keep the server alive, donate to Eurobattle.net <<<<<

WC3PROS

ya hepimiz bi el atsak yeter ya

Blog Entries
    2
    Istediğin kadar el at ben yinede düzeleceğini düşünmüyorum. Bölümün tutması ve tutması şu anda pek önemli değil aslında. Maksat Türk oyuncularını temsil eden bir bölüm bulunsun.
    Last edited by WC3PROS; 5th December 2013 at 01:49 PM.

WC3PROS

ya aslında burda olmanında şimdi iyi yanları var mesela benim pc et.net girince acayip kasıyodu

TR Moderator Igor's Avatar
    herkese selam

euroturkiye.net'in inaktif duruma geçmesinden sonra ortaya belirli yanlış anlaşılmalardan veya suçlamalardan doğan bir bakış açısı ortaya çıkmış.

açıklığa kavuşması gereken ilk durum; oneguard'ın bir anda emekliliğe çekilip server veya diğer ne tür bilgiler varsa bana özel mesaj attığı doğrudur. ancak, bunu yapmadan önce perde arkasında ne bana bunun olacağına dair bir bilgi ne de yardımcı olabilecek bir teknik destek bıraktı. bu emekliliği yaparken benim önümüzdeki süreçte sosyal yaşantımda ne tür bir durumda olduğumu dahi öğrenmek istemedi açıkçası bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı ve üzdü. neticede hepimizin bildiği üzere forumumuzda(euroturkiye) son dönemde ortada ne bir şikayet denetleyecisi ne bir temyiz denetleyicisi kaldı. elimden geldiğince yetişmeye çalışıyordum hakaret ve temyiz bölümlerine. maphack bölümüne dair teknik bilgi yetersizliğimi tüm dünyada bilmeyen kalmamıştır herhalde. eskiye dair hiçbir inceleme yöntemi kalmadı ki eski sistemle bakacak olursak, oradaki şikayet sayısını göz önünde bulundurarak ortada en az 2-3 haftalık bir bilgisayar başından kalkamayacak bir süreçten bahsetmek mümkün ve bu benim için imkansızdı, bu süreç içerisinde sosyal yaşantımdaki olağanüstü durum nedeniyle(bundan daha öncelerinde de olduğu gibi). bu süreçte buradan uzak kalmak durumunda kaldım ve görülüyor ki bu çok kötü bir zamanlama olmuş(et forum geçmişinin sıkıntıya düşmesi açısından). oysaki oneguard'ın emekliliği söz konusu olsa dahi onun ihtiyatını bildiğimden dolayı içim rahattı. netice ortada olduğuna göre demek ki onun da hiç giriş yapamayacağını gerektirecek bir durum ortaya çıkmış. yetkili üyelerimizin son inaktif gerekçeleri dahi aklımda değil şu an özür dileyerek söylüyorum, unuttum. alen'a bir şey demiyorum, o zaten Allah'lık

eurobattle ve euroturkiye olarak battle.net'in ne tür bir kullanıcı krizi içerisinde olduğunun herkes bilincinde. türkler tarafından en çok tercih edilen bot olan turkdota'nın da kapanışıyla birlikte kanalda in cin top oynar oldu resmen. kimseyi suçlamıyorum bu konuda. bu zaten beklenen akıbetti. turkdota'ya alternatif bir bot sürecektik ancak bunu yalnız başıma üstlenmem zaten mümkün değildi teknik bilgi yetersizliğim nedeniyle. eurobattle yönetiminden ricada bulunma şansımız vardı ancak bu işi yürütecek bir kişi dahi kalmadı ortada. şartlar olgunlaştı ve kaçınılmaz son gerçekleşti, başımıza gelen şey buydu. her şeye rağmen geçmişimize saygı ve bu güzel hatırayı korumak adına forumumuzun bir şekilde ayakta tutulması gerekirdi, eurobattle nezdinde hiçbir resmi vazifesi bulunmasa dahi. şu anda ne kurtarıldı ne kurtarılmadı bilemiyorum ancak inceleme fırsatı buluyorum. inşallah olabildiğince küçük bir yaradır.

oneguard'ın üst yönetimi yalnız geçirmek zorunda kaldığı dönem için kesinlikle bir atıfta bulunmuyorum. bu konu için zaten birçok kez görüşlerimi söyledim, bu konuda suçluların kim ve neler olduğunu. bu onu en çok yıpratan süreç oldu ki hak veriyorum ona. kendince ekibi tekrar toparlayıp tüm yükü omzuna alarak bu eurobattle yönetiminin sorumsuz yönetim anlayışına karşı ayakta durmaya çalıştı. kendince ne kadar hakettiğini alabildi onlardan bilemiyorum ancak ben de elimden geleni yapmaya çalıştım hakettiğini elde edebilmesine dair. kısmen başarılı oldum kısmen olamadım. gerisi oneguard'ın tasarrufudur.

bütün bunları bir kenara koyduktan sonra burada beni gerçekten üzen bazı ithamlar oldu. açıkçası böyle bir güvensizlik abidesinin ortaya çıkacağına dair ihtimal vermiyordum ama bu hayatta her şey mümkün ne yazık ki. bu sanal alemde birbirimizi görmeden dahi bu işi buraya kadar bu denle gerçekleştirebilmek zaten çok ayrı bir başarı ve takdire şayandır. öncelikle açıklığa kavuşması gereken şey bu forumu bana dryas etti algısı kısmen doğru bir söz olur. çünkü sevgili dryas kendisi burayı bırakmadan önce eğer sosyal yaşantım nedeniyle buraya göz kulak olamayacaksam veya herhangi bir nedenle göz kulak olmak istemiyorsam forumu kapatıp, eurobattle teslim etmeyi teklif etti. euroturkiye içerisindeki verileri doktor sayesinde koruyabileceğimizi söyledi ve orası öyle de kalacaktı bir portre olarak. açıkçası aklıma yatmadı değil(eurobattle yönetim anlayışını göz önünde bulundurmak suretiyle). burada tekrar onsuz bu kadar uğraşabilir miydik bilemiyordum ancak alen ve oneguard'ın güvencesi bu bakış açımı değiştirdi. onlar bu tr anti-hack team ailesiyle belirli süreci tamamlayıp gereken tecrübeyi edindikten sonra buranın, güvenilip emanet edilmesi gereken kişilerdi. anın telaşesiyle söylenmiş bazı sözler olabilir ancak igor bu eurobattle tarihinde yetki hegemonyasıyla anılmayı kesinlikle haketmiyor heleki kendi bizzat güvendiği kişi tarafından. burada harcanan bu karşılıksız emeğe, eurobattle tarafından gereken saygının gösterilmesi için elimden geldiğince çaba sarfettim onların yöntemlerine rağmen. bu konu üzerindeki diğer sesler zaten ses kirliliğinden ibaret, onlara eğinilmesi bir iltifat olacaktır zat-ı muhteremler için.

bundan sonra eurobattle güdümündeki türk oyuncularının geleceği hakkında spesifik bir şeyler söylemek gerekirse, artık euroturkiye veya herhangi başka bir foruma teknik olarak bir ihtiyaç yok eurobattle.net için. euroturkiye'nin bizim için olan maneviyatı onlar için bir şey ifade etmiyor ne yazık ki. son manzarada zaten onlara pros dışında(çünkü o aynı zamanda eurobattle.net görevlisi) bütün tr anti-hack team'i(ben de dahil) tasfiye edebileceklerini, artık burada fiilen bir işe yaramadığımızı söyledim. öneri olarakta diğer ülkelere yaptıkları gibi sub-forum oluşturmalarını ve türklerle ilgili bir çıkmaza düştüklerinde veya bir türk çıkmaza düştüğünde bir bilirkişi olarak yardımcı olabileceğimi söyledim buraya girdikçe. sub-forum veya diğer yaptırımlar uygulanmış ancak tasfiyelerde eksiklikler olmuş belliki. nihai kararları neyse o rotada bir gelecek çizilecektir bu süreç için.

bu camiadaki türk kullanıcıları için hayırlısının olmasını diliyorum.

muhabbetle.

Eurobattle.net Backer ihateuall's Avatar
    bi kayboldum ortalıktan bak neler olmuş beyler warcraft III öldü artık düşün 60 gün üzerine dota oynadım sıkıldım
    neyse atarsa 73 Milas ilçe jandarmadan selamlar

biz s... meye devam
    Server Account 2Vs2
    Since 2006

New User

Yok artık!

Herkese merhabalar ;

2006'dan beri içinde olduğum eurobattle.net'e bir süre ara vermiştim. Fakat şimdi girdiğimde ve olanları okuduğumda gözlerime inanamadım açıkçası. TR kanalında hiç kimse yok.. Forum üyeliğim & oyun üyeliğim silinmiş.. EBN'de olaylar olmuş... Bunca yılı birlikte geçirdiğim o kadar çok adam var ki belki beni hatırlayanlarda olacaktır.. Igor , thor_anc , zaya_mgl ve hatırlayamadığım bir çok isim.... EuroBattle.net'te Türkiye kanalının akıbeti ne olacak? Tamam mı,devam mı ?

Herkese selam olsun.. Umarım eski günlerimize geri dönebiliriz. Ayrıca bot kurulumu yada vps alarak yep yeni bir server da kurabilirim. Eurobattle'dan uzak..

Sağlıcakla...

Eurobattle.net Backer ihat3uall's Avatar
    a.s hic birsey kalmamıski
    Since 2004
    CLaN: OVeRpoW3R3D
    Xpam Account : 2Vs2 *

Blog Entries
    2
    Biz varız yetmiyor mu önder ^^

WC3PROS

Eurobattle.net Backer ihat3uall's Avatar
    adamın dibisin yetersin tabi
    Since 2004
    CLaN: OVeRpoW3R3D
    Xpam Account : 2Vs2 *

Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3