Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Ban MindScan

  1. #1
    Redemption BoyKa's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Age
    31
    Posts
    274

    Ban MindScan

    Imi dadea votekick fara motiv.Eu le faceam jocul.
    Da am facut antijoc,am distrus itemele.
    Doresc sa primeasca si el demote pentru ban dupa votekick,si votekick fara motiv.,si sa imi scoateti banul.
    O sa pun replay si daca exista cel mai mic motiv sa primesc kick va rog sa imi dati si mie lvl o.
    Merci.
    Edit:[url]http://www.ro-dota.com/gamestats.php?id=673[/url]
    Last edited by BoyKa; 10th December 2012 at 06:05 PM.
    (14:30) b0rn2kill: deci SUNT UN RUPT
    (14:31) b0rn2kill: FMMMMMMM DE DOTA
    (14:36) b0rn2kill: DUPA 8 ANI DE DOTA

    (14:38) ^bLaZiNg^DuCk^: coaie mai tre 400
    (14:40) b0rn2kill: AFLU CA REGENEREAZA SI MANA
    (14:45) b0rn2kill: FMM DE LOGURILE PIZDII

    (14:46) drG-: )

    (22:54) b0rn2kill: !ban b0rn2kill FMMMMMMMMMM DE SPART
    (22:54) .Jerry.: b0rn2kill banned.


    Era vorba de ulti lu` Alche


  2. #2
    Safelist Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mordor
    Posts
    672
    Sa inteleg ca inca nu e gata jocul ?

  3. #3
    Redemption BoyKa's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Age
    31
    Posts
    274
    Tocmai am pus replay.
    Da,nu era gata
    (14:30) b0rn2kill: deci SUNT UN RUPT
    (14:31) b0rn2kill: FMMMMMMM DE DOTA
    (14:36) b0rn2kill: DUPA 8 ANI DE DOTA

    (14:38) ^bLaZiNg^DuCk^: coaie mai tre 400
    (14:40) b0rn2kill: AFLU CA REGENEREAZA SI MANA
    (14:45) b0rn2kill: FMM DE LOGURILE PIZDII

    (14:46) drG-: )

    (22:54) b0rn2kill: !ban b0rn2kill FMMMMMMMMMM DE SPART
    (22:54) .Jerry.: b0rn2kill banned.


    Era vorba de ulti lu` Alche


  4. #4
    Safelist Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mordor
    Posts
    672
    Crbl debanat, Mindscan demoted.M-am saturat sa-ti faci de cap; tie cand nu-ti convine ceva, din punctul tau sucit de vedere, hop kick si ban.
    In caz ca primesti owner in vreun joc si dai ban nejustificat din punctul MEU de vedere, vei primi tu ban.

  5. #5
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    98
    rapboy mare greseala xD
    Incep romanele acu

  6. #6
    Registered User dark_mind's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Constanta/Tulcea
    Posts
    27
    dc mare greseala ma? foarte bine ca nu tine cont de asta...

  7. #7
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    ba ma lasi RAPBOY lasa istoricul meu, ca abia joc de o sap si nu a fost nici o faza pana acum, vezi cacatul ala de replay si pe crbl il stie toata lumea, uitate sa vezi ca a facut antijoc tot jocul, nu a venit cu noi, ne-a lasat sa murim, SI DACA NOI 4 VREM VOTEKICK SE DA si fara motiv insa aveam si motiv, pe deasupra au dat si toti de la scourge ca si ei erau convinsi de el astea chiar nu iti spun nimic?

    Nu a facut el nici un joc mai si minte, eu vroiam sa ii dau doar kick nu si ban in prima faza doar sa scapam de el, al doilea votekick si ban i-am dat pt CA SI-A DISTRUS ITEMELE, merita banul pe delpin, si da-mi te rog inapoi lvl 2, CRBL ABIA CE A IESIT DIN ALT BAN si tot pe el il crezi? Plus vezi ca toata lumea a cerut si ban se vede in game log pt ca si-a distrus itemele.

    Curios cum la parser nu merge sa vad chatlogul nu vreau sa cred ca cineva a umblat pe acolo deci mai bine pt nici o neintelegere sa fie urmarit tot replayul.

    [url]http://eurobattle.net/threads/186166-Unban[/url]

    1. Aveam motiv sa ii dau votekick ca facea antijoc
    2. Aveam motiv sa ii dau si ban ca si-a distrus itemele.
    3. Eu pot lua cel mult warning in caz ca nu se dovedeste cele de mai sus
    4. El trebuie sa isi ispaseasca pedeapsa de antijoc ca nu venea cu echipa desi era chemat si ne lasa sa murim amanet si radea, plus distrus itemele.
    5. Poti sa ii dai lui lvl 0 ca exista motive f bune si de kick si de ban, nici decum un mic motiv daca e gasit cum sustine el.

    PS: sau vroiai un motiv cat de cat plauzibil nicidecum verificat o secunda, ca sa te iei de mine rap?

    tie cand nu-ti convine ceva, din punctul tau sucit de vedere, hop kick si ban.
    cand s-a mai intamplat asta ma nene? numai cauta motive da? cred ca el al 3 lea ban care il dau cand sunt host de cand joc nu tie rusine putin sa zici ca asa fac tot timpul hop kick si ban sau ti se pare ca am fost vreun admin pana acum?

    PS2:
    Eu le faceam jocul. Da am facut antijoc,am distrus itemele.
    tu rapboy chiar ai mancat asa gogoasa mare? se contrazice in 2 fraze total, da am facut jocul, apoi am facut antijoc si am distrus itemele? adica asta recunoaste tot si tu imi dai mie demote? ))
    Last edited by MindScan; 11th December 2012 at 06:17 PM.

  8. #8
    Safelist Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mordor
    Posts
    672
    Decizia am luat-o dupa ce am urmarit replayul, pentru ca, ai evidentiat si tu, chat log-ul nu merge. Si chiar de ar fi mers, decizii de genul le iau dupa ce vizionez replayul. Demote ai luat pentru ca ai mai dat un ban dupa ureche, ca nu e primul replay la care ma uit(lui Copernicus). Daca nu iti face gank ca ASA vrei tu, nu inseamna ca e antijoc, mai ales ca avea AA si dadea ulti sus/jos. Tu nu esti capabil sa distingi poorplay de antijoc, si in cazul lui crbl n-a fost niciunul.
    Eu nu sunt un robot sa ascult ordinele ( in cazul de fata, regulile) la sange. Ma duce capul sa gandesc si singur, si regulile au lacune, pe care multi le abuezeaza. Mi se pare indreptati crbl sa reactioneze cum a facut-o din moment ce l-ai supus la votekick, desi nu era cazul. Si echipa adversa a dat .yes din cauza ca toti 4 de la Sentinel au dat, nu ca ai avut tu dreptate. Si astia de la Sentinel probabil au dat sa scape de gura ta, pentru ca jocul era ca si castigat oricum. Deci de ce sa ia crbl minus la puncte ca nu-ti convine tie ceva,cand el nu a gresit ?Putea sa gankeze mai mult cu lanaya, ca e puternic eroul, dar asta nu inseamna anti-joc. Vezi, asta e o lacuna in reguli, sa ia cineva -puncte pe nedrept.
    Eu zic sa nu mai vorbesti de pe pereti, verifica-mi toate posturile rezolvate, uita-te pe toate replay-urile din acele posturi, si poate te mai dai in rand cu lumea si o sa vezi ca sunt OBIECTIV cand iau o decizie.
    Demote ti-am dat ca ai avut warn din cazul lui Copernicus, si imi dai mult de munca fara a fi necesar. Nu mai bine evit eu treaba asta din start ?

    Cat de curand o sa adaug/editez regulile, sa vad de ce o sa va mai legati atunci.

  9. #9
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    ^Finally!

  10. #10
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    inseamna ca nu te-ai uitat cap coada la replay sunt vreo 3-4 faze clare de antijoc face de-a dracu nu vrea sa vina, adica toti din echipa zicem ca nu joaca cu noi team si vrem toti kick, ba pana si echipa adversa e de acord cu noi, chiar si el recunoaste ca a facut antijoc mai sus in postul de unban si tot nu e antijoc?

    Nu dau nimic dupa ureche sau fara suport real, ti-am zis nu cred ca am vreo 3 banuri date de cand joc aici ca host, si Copernicus chiar l-a meritat chiar a facut antijoc, vezi in acel topic cum lumea din joc a venit si a sustinut acel ban.

    Daca astea nu sunt antijocuri clare atunci nu stiu care or fi...

    Da bine zici ca sunt lacune in reguli si ca unii abuzeaza de ele, eu de f multe ori am fost abuzat de astea insa pana nu sunt clarificate degeaba.

    Mai nene imi pare rau ca esti asa jucator bun dar dai fail ca admin, deci daca 4 vor votekick fara nici un motiv ii pot da, AM PATIT EU si fara sa imi zica nimeni nimic, jucam ok, doar ca au boala pe mine direct votekick, si iti pot da n cazuri de pe aici de pe forum.
    Am avut insa motiv ca facea antijoc si i-am zis de mai multe ori si nimic! primul votekick a fost sa il dam afara nu sa ii dau BAN de cate ori sa repet! dupa ce si-a distrus itemele a venit al doilea votekick cand toata lumea a dat yes si au cerut ban toti ceilalti 9 jucatori, nu iti este de ajuns asta sau de care alta logica mai ai nevoie?

    Apoi il indreptatesti ca a reactionat asa? adica ca si-a distrus pana si itemele?

    Nu a dat nimeni !yes de la mine din team sa scape de gura mea de ce inventezi tu motive? vezi ca de la inceput il spurcau pe crbl, clar nu te-ai uitat complet la replay te-am prins

    Ce sa nu imi convina mie? cum nu a gresit CA SI-A DISTRUS ITEMELE NU E GRESIT? NU E CLAR DOVADA SUPREMA CA IN ACEL JOC A FACUT ANTIJOC?

    Warnul de la copernicus nu il meritam cand toata lumea din teamul meu a zis ca a facut antijoc si mailman a venit pe forum si a zis ca isi merita banul, bine ma fa si tu terci, obiectiv mai ass ala vine si recunoaste ca a facut antijoc si si-a distrus itemele si tu nu il sanctionezi pt ca ce? pt ca a fost sincer si eu pt ca actionez in functie de evolutia jocului ca aia conteaza iau demote esti gg!

    In concluzie ca sa te inchid, la copernicus dupa tine nu a fost antijoc desi in joc si pe forum teamul meu a zis ca a fost antijoc si consider ca nu meritam warn, apoi aici la crbl, tot teamul a considerat ca a facut antijoc, apoi si-a distrus si itemele, a luat din a doua incercare kick pt antijoc si ban pt distrus iteme, iar eu primesc demote pe care la fel consider ca nu il merit, insa copernicus si crbl au unban => ca nu se poate stabili in joc cu adevarat antijocul caci pe forum se inverseaza treaba si eu din cel corect devin cel rau => scoateti atunci in mama masii de treaba comanda de ban si lasati doar votekickul! pt ce mai este atunci comanda de ban cand este pe fata antijocul adica isi distruge itemele. apoi cand mai folosim comanda aia de ban sau pt care motiv ca nu isi mai are rostul nu? nu e vina mea ca nu stiti sa definiti voi antijocul si ca lasati comanda de ban on, la ce mai este comanda aia atunci? termina cu abureala ca stii prea bine ca ne invartim pana maine din cauza lacunelor din regulilor si da-mi te rog lvl 2 inapoi.

    REPET PT ULTIMA OARA BAN I-AM DAT PT CA SI-A DISTRUS ITEMELE, eu la primul votekick nu am plecat cu gandul sa ii dau si ban in caz ca nu ai inteles, daca primul votekick trecea nu ii dadeam ban, insa el a continuat cu antijocul si si-a distrus si itemele, este limpede pt oricine ca in acel moment merita si ban ceea ce s-a si intamplat.

    Rapboy: PS : v-am rugat sa nu mai dati ban pentru antijoc daca nu e al naibii de evident. Cand vi se pare ca face cineva antijoc, faceti post si am eu grija de el, daca e cazul.
    cred ca distrusul itemelor este un antijoc al naibii de evident.

    PEACE!
    Last edited by MindScan; 11th December 2012 at 09:48 PM.

  11. #11
    Registered User CronYshor's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Dau bine solo mid
    Posts
    1,762
    Ai de capu meu cat ai scris ))

    Rapboy acuma ai de lucru boss
    Quote Originally Posted by klee View Post
    When you are low the only thing you can do is flame and abuse powers, but in this situation you have no power, so you just flame, you have low skill, you have no manners, you disrespect others and who knows what else. First learn dota, then talk
    Quote Originally Posted by GoBLin] View Post
    Hmmm...yes...wery intresting...
    my compliments to you Gentleman




    Quote Originally Posted by FuRaCiOsu
    Un Afericit si tie fiule,si la anu poate faci misto mai mult de t-pain Noroc.

    Hidden Text click here to show











  12. #12
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    pai sa lucreze daca o arde aiurea..eu nu renunt cand stiu ca sunt corect, nu poate cineva sa ma pacaleasca pe fata ca distrusul de iteme nu este antijoc, cand in toate regulile de oriunde distrusul de iteme este antijoc.

  13. #13
    Safelist Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mordor
    Posts
    672
    Ma Mindscan, tu nu intelegi ca mie nu imi pasa cine/ce scrie legat de un joc, daca eu l-am vizionat. Ma consider cel putin la fel de in masura cu unii de pe RO care inteleg jocul, ca sa nu mai zic de restul care nu il inteleg, incat sa iau o decizie OBIECTIVA CORECTA.
    Ce a fost inainte de mine, nu imi pasa. Ti-am zis sa-mi dai exemple de cand sunt eu, cand am favorizat pe cineva. Cel mult, am fost indulgent cand trebuia sa fiu mai aspru, dar ceva abuz/favoare evidenta, nu o sa gasesti.
    Regulile am zis ca o sa le editez pe cat de bine posibil, sa adaug/scot reguli, ce-o sa fie necesar. Cat despre compilarea botului, nici macar aia nu tine de Bobo 100%, asa ca e usor de dat din gura, greu de realizat. Probabil o sa fie scoasa comanda !banlast, cand va fi posibil. O sa mai vorbesc cu Bobo despre asta. Cand o sa fie nevoie de ban, aveti forumul, si pana acu nu a trecut vreo zi cu posturi nerezolvate.

    Ce sa nu imi convina mie? cum nu a gresit CA SI-A DISTRUS ITEMELE NU E GRESIT? NU E CLAR DOVADA SUPREMA CA IN ACEL JOC A FACUT ANTIJOC?
    Si-a distrus itemele abia cu doua voturi inainte de a lua kick.Ce a gresit inainte de asta ? Din nou , evidentiez ca ca TU NU ESTI COMPETENT sa faci diferenta intre poorplay si anti-joc.

  14. #14
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    nu iti pasa? pai aia 9 joaca pe timpul, curentul si netul lor si vii tu dupa si iti bati pula de ei? ) misto..consider ca aia 9 sunt in masura sa decida ca e pe pula lor jocul in acest caz asa s-a decis, tu bagi repede fast fwd pe replay si iti faci doar o idee vaga in fine ce mai conteaza tu oricum poti trece peste parerea a 9 jucatori, frate jocul ala ii priveste doar pe aia 9 jucatori simplu.

    Nu sunt in masura sa te judec caci nu te-am urmarit indeajuns, abia am revenit pe forum desi nu imi doream, nici nu stiam de warn de la copernicus, nici macar la info nu imi aparea.. dovada de neglijare de atributii daca tot imi dai warn si te bati cu pumnu in piept, spune-mi personal sau macar adauga amarata aia de nota la cont sa vad cand dau info.

    Insa pot spune ca nu ai experienta destula la prima vedere, ba chiar consider ca iei unele decizii din postura de "jucator zeu" nu de admin corect.

    Pana nu sunt editate regulile sau modificate, orice decizie se poate considera ca nu este corecta, asa ca pana atunci mai bine anulezi toate deciziile neclare de genu.

    Compilarea botului? man asa cum a fost scoasa si bagata comanda de !muteall la fel e si cea de ban... chiar ma crezi picat acum din cer? am facut si eu cand eram mai mic ceva programare

    Pai nu imi spune doar mie aici cand o sa fie nevoie de ban avem forumul, fa un anunt pe forum si un topic pe canal sa vada tot prostu, BAAA NUMAI DATI BAN, VENITI PE FORUM si se termina cu toata panarama asta, dar de unde....lasa sa scriem 121242 pagini.

    Ce conteaza cand si le-a distrus, la primul votekick nu si le-a distrus si nu a luat kick ca nu au dat toti gen i s-a mai acordat o sansa, dupa ce si-a distrus itemele A VENIT AL DOILEA VOTEKICK apoi ce era sa fac sa il las sa joace fara iteme si fara nici o sanctiune nici kick nici ban? mai vezi replay odata si fii atent, se vede si pe chat cand vorbeam daca le-a ascuns sau chiar si le-a distrus, si apoi a venit urmatorul votekick.
    Atat sa imi spui te rog ca sa iti dovedesti obiectivitatea: Distrusul de iteme este considerat antijoc evident sau nu? raspunde-mi te rog la intrebarea asta simpla ca sa nu fac quote din regulament.
    Last edited by MindScan; 11th December 2012 at 10:15 PM.

  15. #15
    Safelist Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mordor
    Posts
    672
    O sa-ti raspund la intrebare cu o alta : pe ce motiv ai initiat tu votekick contra lui, pentru ca antijoc nu e valid in opinia mea. Si din pacate, opinia mea conteaza. Si nu-mi tranti aia cu 4 votekick = kick, ca e dinainte sa fiu eu aici, si nu am avut ocazia sa editez inca. De cand sunt eu, daca am considerat ca a fost pe bune votekickul si banul, a ramas banat. Daca nu, am scos. Ti-am zis ca eu nu-s robot, sunt capabil sa judec de unul singur, si nu iau ad-literam regulamentul actual, unde nu se impune.
    Adica daca sunt 4 skype/lan etc, si vor sa-i dea kick unuia, desi nu are nici o vina ,sa ia -puncte, ca asa vor ei, eu sa n-am nimic de spus, ca asa erau regulile in momentul acela ? Pai scuza-ma, imi cam bat gura de pomana cu tine daca nu intelegi ce incerc eu sa explic, si ma faci sa ma repet.

    Ca sa-ti faci o idee, vezi ca am dat deny la cererea de ban contra ta, pentru ca ai jucat slab, desi faith considera antijoc, intentionat sau nu.

Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates