Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Demote req

  1. #1
    Registered User rhaZ's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CAG
    Age
    35
    Posts
    922

    Demote req

    Nume: highjet
    Reason: abuz de comenzi (respectiv !banlast in urma !votekick, in conditiile in care nu s-a facut antijoc)
    Minutul/minutele: min 39
    Dovada: [url]http://ro-dota.com/gamestats.php?id=4698[/url]
    Altele:
    < Anti-joc >

    Jucatul slab in mod intentionat pentru a-ti face echipa sa piarda nu este permis.
    Lucruri precum: statul afk intentionat / feed intentionat / distrugerea, ascunderea itemelor tale sau ale coechipierlor / folosirea unor spell-uri aiurea precum Toss-ul lui Tiny, Recall-ul lui Ezalor sau Holy Persuation-ul lui Chen, Nightmare-ul lui Bane etc. vor fi pedepsite.
    Dorim sa va informam ca prin comanda -disablehelp puteti sa ii opriti sa mai foloseasca spell-uri pe dvs. (inclus si Force Staff).
    ^Eu am jucat cat de bine s-a putut (verificabil pe replay), date fiind conditiile: no support, no obs, chick era luat de mine, care nici macar nu eram erou de support... no silence krobe, no repel omni si cu toate astea ei urlau ca de ce si-o iau in barba, desi obs nu s-a cumparat UNUL pe tot parcursul jocului (ca sa nu mai zic de lipsa miss si ganguri luate d-ampulea). Reactia lor cand m-am legat de "cacaturile" alea?
    (32:55) MindScan: te crezi la ch
    (32:56) MindScan: cu warduri
    (33:11) MindScan: ca ai pretentii de ch
    ^sa mori tu ca tre sa fii ch ca sa cumperi chick si obs!

    Cer deci unban rhaZ si demote/warn highjet pt abuz de comenzi (cf. Regulamentului)
    Last edited by rhaZ; 11th September 2012 at 02:18 AM.

  2. #2
    Registered User
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    brasov
    Age
    37
    Posts
    52
    Unsup! A fost al doilea joc in care a facut antijoc, desi teamul i a cerut in repetate randuri sa nu mai joace singur el nu a ascultat.

  3. #3
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    Unsup! a luat ban pe buna dreptate, pana si aia de la scourge au fost de acord cu asta.

    nu tie rusine asa putin? ai ultimile 20 de min din joc, farm padure, in conditiile in care noi muriseram toti in vreo 3-4 teamfighturi iar tu nu erai, ti-am zis sa vii cu noi, desi am stat vreo 5 min pana sa iti zic asta (am crezut ca nu faci intentionat si te-am mai lasat) si nu ai venit, ai zis ca nu vii ca nu ai obs, ti-am zis frumos, ca ziceai krobe si purist sa ia obs, de ce ai pretentii de wards ca la ch aici la un pub? si ai continuat la fel, apoi in padure ai facut feed, cand jocul deja se inclina in favoarea lor, stateai farm intentionat ca sa vina gang pe tine, ceeea ce s-a si intamplat de 2 ori, ei erau disparuti de pe harta si tu stateai farm, apoi cand ne-au dat baza nu ai fost niciodata def, desi te-am chemat si atunci, iar erai spam pe toti si ne faceai idioti. mie sila sa mai scriu.

    rog adminii, pana sa ii luati vorbele in seama, vedeti replay, macar ultima jumatate din joc.
    Last edited by MindScan; 11th September 2012 at 02:29 AM.

  4. #4
    Registered User rhaZ's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CAG
    Age
    35
    Posts
    922
    @du10plm: se poate verifica si in acel joc ca nu a fost vorba despre asa ceva... mananci castane la greu (lasa-ti "pretinash" frustrarile acasa, nu veni cu ele la DotA, k? pwp!)
    [url]http://ro-dota.com/gamestats.php?id=4696[/url] (sincer mi-ar fi rusine in locul tau sa aduc in discutie un joc in care ai jucat EXECRABIL 3-11-7 cu alche si treads+VG in 40 de minute de joc! )

    @mindscan: nici nu ma obosesc sa citesc ineptiile tale scrise intr-o limba romana mizerabila si neinteligibila. Argumentele sunt pe masa, voi venind cu NIMIC (cf. Regulamentului, hostul merita demote/warn - mai degraba prima, tinand cont ca decizia luata a fost una TOTAL subiectiva si in NECONFORMITATE cu [url]http://eurobattle.net/threads/141473-Regulamentul-canalului-Romania[/url])

    Quote Originally Posted by MindScan View Post
    in padure ai facut feed
    ^daca se cheama feed cand ai mai multe assisturi ca Omniknight, atunci inseamna ca te-ai tampit dracului de tot
    Quote Originally Posted by MindScan View Post
    stateai farm intentionat ca sa vina gang pe tine
    ^se cheama farm cand dobori un turn de pe urma caruia veneficiaza TOTI coechipierii? Bah nu ti-e mah rusine, IPOCRITULE!?
    Quote Originally Posted by MindScan View Post
    ei erau disparuti de pe harta
    ^dar cu toate astea obs sunt pentru ch!
    Quote Originally Posted by MindScan View Post
    cand ne-au dat baza nu ai fost niciodata def
    ^oamenii nu au facut decat un singur push in baza Eu eram sus, pentru a-i face sa se retraga (ceea ce, GHICI CE BAH, s-a si intamplat!)
    Quote Originally Posted by MindScan View Post
    rog adminii [...]vedeti replay macar ultima jumate din joc.
    ^eu i-as ruga sa vada TOT replayul, plus [URL="http://ro-dota.com/gamestats.php?id=4696"]ASTA[/URL], ca sa se vada EXACT cine au fost cei care au facut antijoc (probabil o sa fie catalogat drept nubism... go figure )
    Last edited by rhaZ; 11th September 2012 at 02:55 AM.

  5. #5
    Registered User
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    25
    Tu zici ca nu ai facut anti-joc? eu zic sa te mai uiti odata la replay.....cate ganguri aiurea ti-ai luat si de cate ori ai fost cu teamu tau...sau ai ajutat! consider ca banu a fost dat pe buna dreptate

  6. #6
    Registered User
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Romania
    Age
    34
    Posts
    68
    Tot teamul tau a cerut ban ,eu doar m-am conformat.

    Inainte cu un game la fel a facut + injuraturi la greu. Am zis s-o las asa , dar si in al 2lea joc la fel ...Doresc prelungirea
    banului acesta + injuraturile din meciul postat aici .

    Link:[URL]http://www.ro-dota.com/gamestats.php?id=4696[/URL]

    (43:01) rhaZ: un silence amarat nu e in stare sa dea fmmm de inapt
    (44:46) rhaZ: retardati sunteti fmm
    (39:35) rhaZ: iau pe mata care ai fst suficient de p[rost sa iei gem
    Last edited by Jetx; 11th September 2012 at 02:32 AM.

  7. #7
    Registered User
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    brasov
    Age
    37
    Posts
    52
    da fratate cu toate ca aveam itemele alea am jucat, treads, bm, si incepusem shiva, poate daca nu alergai dupa kiluri si apucam sa o fac. bine asta ar fi insemnat sa joci cu noi si nu cand vezi ca ti o iei sa stai in fantana desi noi jucam. Parca imi pare un pic rau de Rhaz dar sincer chiar merita prelungirea banului.
    Last edited by du10plm; 11th September 2012 at 02:32 AM.

  8. #8
    Banned Call me stupid, after being here for some months I was stupid enough to get banned!

    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Târgoviște
    Posts
    491
    Pai da boss, acel quelling blade (si pe ogre si pe purist) e de 999999x ori mai valoros decat niste wards sa poata farma carry-u ca tot omu.

  9. #9
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    nu avem nimic? faci feed intentionat, mai ales in momente cheie ale jocului? este in regulament, vin aia ne dau un lane si tu nu vii def desi ti-am zis, apoi vin aia dau al doilea lane iar nu vii def, stai farm tot jocu? cred ca sunt mai mult decat suficiente nu am chef sa ma repet.

    Inainte sa dati aici vreun verdict pls vedeti replay, am incredere

    lasa ironia robert, i-am zis-o frumos, de ce are pretentii la pub lumea sa il asculte sa ia wards? doar stie ca nu e tot timpul posibil si sa vina frumos la fight macar sa incercam ceva, da de unde, face pe toti idioti, si sta farm in timp ce aia in 2 pushuri ne dau 2 laneuri, si vrei sa imi spui ca nu e antijoc?

    eu aveam cu ogre 6-1 si apoi din cauza ca eram in teamfighturi 4 nu 5 cand rhaz era cu admiral si conteaza f mult ultiul lui in teamfighturi el statea farm departe linistit, si am ajuns ce crezi de la 6-1 la 6-7 in doar 5 min
    Last edited by MindScan; 11th September 2012 at 02:45 AM.

  10. #10
    Registered User rhaZ's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CAG
    Age
    35
    Posts
    922
    ^Taci R0bert, tu nu stii ca la pub e regula nescrisa sa nu iei obs/chick (si sa faci reprosuri pe tema asta)? Dafuq man, nu vezi ce zic bajetii acolo? Ei cred ca daca is multi chititi pe unu, pot sa "voteze" aplicarea arbitrara a Regulamentului si sa "cace" noi reguli de mintea lor clocite. Nu, tati, sa se aplice exact ce scrie in Regulament, cf. caruia eu merit unban, pt ca o, da, aia ce acuzati voi ca fiind antijoc e cea mai mare nesimtire pe fata pe care mi-a fost dat s-o vad: adica io iau chick, dau share, nu fur iteme, nu sabotez echipa facand abuz de "X Marks the spot de exemplu (da, afecteaza si aliatii, in caz ca la pub nu se foloseste )etc, etc, si TOT IO primesc ban pt antijoc? Pai sa nu va scuip mah f** de zdrente?

    @highjet (tu esti de pe contu asta? Parca aveai altu.. w/e nu asta conteaza...)

    Quote Originally Posted by Jetx View Post
    Tot teamul tau a cerut ban ,eu doar m-am conformat.
    ^Nu te supara, dar daca ai fi citit Regulamentul, asa cum ai pretins in cererea ta de lvl2, ai fi stiut ca responsabilitatea abuzurilor de comenzi, precum si responsabilitatea deciziei cad pe umerii tai, amice, NU pe altcineva! Deci da, meriti cu varf si indesat demote (chit ca probabil vei lua doar 1warn, desi ti se cuvine mai mult de-atat )
    @injuraturile invocate de tine: nu-ti e mah rusine asa un pic sa scoti din context? Oricum se va vedea pe replay, ca ati reusit acu sa dati de munca moderatorilor pe o mizerie facuta de voi din frustrare. *** ** s** *** de ******

    Quote Originally Posted by du10plm View Post
    dar sincer chiar merita prelungirea banului.
    ^Chiar nu cred ca intereseaza pe careva opinia ta cand vine vorba de o simpla APLICARE LA LITERA a Regulamentului! dafuq iz wrong witchu?

    P.S. Nu va e rusine, mah nesimtitilor, care sunteti voi nesimtiti! HUO!
    Last edited by rhaZ; 11th September 2012 at 02:59 AM.

  11. #11
    Registered User
    Join Date
    May 2009
    Location
    Romania
    Age
    40
    Posts
    401
    auzi debitezi prea mult, esti cacat la cur te inteleg, insa prin absurd sa zicem ca ai avea dreptate, dar intervine o problema UNDE IN REGULAMENT SCRIE CA DACA NU AI WARDS PE HARTA TB SA NU VII DEF SI FIGHT CAND TEAMUL TE CHEAMA SI CA TU DE FAPT NU FACI ANTIJOC?

    ps admini ar tb si warn pe forum lui rhaz la ce a debitat in ultimult post, propun ca sa nu fac un areply la ce a scris el mai sus de 5km text, sa vedeti replayul de aici, si sa judecati fix pe ce vedeti si voi in jocul lui, nu pe ce este scris aici de el nu degeaba asa ca suntem noi rai si nu avem ce face, am votat toti pt kick, si ne-au dat dreptate inclusiv echipa adversa. mai luati apoi in calcul si celalalt joc de il jucase rhaz inainte, unde au zis baietii ca si acolo a facut antijoc.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by MindScan; 11th September 2012 at 04:23 AM.

  12. #12
    Registered User rhaZ's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CAG
    Age
    35
    Posts
    922
    ^ mai degraba meriti talica un mic forum warn de 5 pct pt spam aiurea... cand ii faci retardati indirect pe admini uploadand un replay al carui link era de datoria MEA a-l pune (ceea ce am si facut in primul post), ca si cum cei abilitati sa judece cererea MEA de demote nu sunt in stare sa decida daca e sau nu facuta conform standardului (urmand a o respinge sau admite), apai eu zic ca deja ai intrecut masura (nimic nou sub soare)... dar lasa ca tu ai imunitate si poti sa jignesti fara sa iei ban

  13. #13
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    Rhaz crede ca le poate intoarce din vorbe cu frana de mana. Cum e aia Rhaz: "n-am gresit in post....ai copiat tu fara un cuvant...uite ca nu scrie <<last edited by ...>>". Un porc care a invatat limba romana dar care nu stie ca serverul considera un post "edited" doar daca au trecut 2 minute de cand a fost scris. Ups! A nu ti-am zis: AC-ul, nu facultatea ta de balet. Owned!

    M-am uitat si eu la replay fiind vorba de rhaz"one-o-one" si DA, eu cred ca ala e antijoc, poate nu e cuprins in regulament dar oricine poate vedea ca el intentionat vrea sa se duca dracu' jocul. Pe buna dreptate zic eu, din moment ce nu a avut warduri si gaina...dar tot antijoc ramane.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  14. #14
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    @rhaz
    1. Atat krobe cat si purist aveau silence respectiv repel.
    2. La faza de la roshan am vazut ca terminai battlefury.M-am gandit ca iti vine persev si mergi sa ajuti team dar....ai stat sa scrii 10 secunde la palavrageala gen "a..nu a dat repel" etc..fara intentia de a ajuta team-ul apoi ai dat tp pe linia de sus.
    @MindScan
    1.Exagerezi putin cu " 20 de min afk farm padure si face feed".
    Propun urmatorul lucru :
    Rhaz atentionat , la urmatoarea abatere de genul ----> pedeapsa dubla.
    Legat de demote request nu este cazul , din team-ul advers ce faceai tu poate fii considerat anti-joc ( neparticiparea ta in ultimele 2 fighturi ).

    Agree?

    @ gene cum plm sa fii asa de prost sa zici "m-am uitat la replay" si apoi sa continui cu "nu tu gaina" cand chiar rhaz luase gaina?Esti mereu asa de prost sau azi e o ocazie speciala?
    Last edited by b0rn2kill; 12th September 2012 at 09:37 AM.

  15. #15
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    @born Evident ca rhaz luase gaina tolobonule...asta e si faza...a avut kunkka si a trebuie sa ia gaina (si n-a avut warduri) evident ca si-a iesit din pepeni. Oricum dupa ce decizie ai propus tu acolo inseamna ca imi cam dai dreptate la ce am zis eu, deci:

    oltean jegos.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates