Results 1 to 11 of 11

Thread: @ GoodAngel

  1. #1
    Eurobattle.net Backer thenootz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    OprescuVille
    Posts
    288

    @ GoodAngel

    Quote Originally Posted by GoodAngel View Post
    dubster. 2 zile ban pentru stats abuse.

    Succesfully deleted 2285 from gameplayers.
    Succesfully deleted 2285 from dotaplayers.
    ce-i asta ?! si daca e ce cred eu ca e , ne afecteaza si pe noi ( ceilalti ) 4 ?!

    LE: p.s. : mersi pt promptitudine la cb-ul acela.
    Last edited by thenootz; 3rd August 2012 at 07:00 AM.

  2. #2
    Registered User
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Romania
    Age
    41
    Posts
    56
    wtf is this ?

  3. #3
    Romania Moderator Mitix's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    In a cage
    Posts
    3,048
    2285 ii jocul..codul lui...gen...
    papadie....
    Suffering succotash, I leave you suckers sufferin'
    Huffin' and puffin', at last!








  4. #4
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Un joc unde dubster. aka Ursa facuse killuri dupa ce au dat ff echipa adversa.

    L-am banat pentru stats abuse si am sters jocul.

  5. #5
    Eurobattle.net Backer thenootz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    OprescuVille
    Posts
    288
    evident ca stiu ce este si stiu care e faza, de aia am facut postul . ideea e ca nu mi se pare DELOC corect sa sufar eu ( si ceilalti 3 ) consecintele unui tembel . nu e primul joc in care patesc asta , de asta am deschis subiectu . presupun ca nu se sterge jocul din "portofoliul" unui singur player, in cazul de fata dubster, ci toti 10 jucatori il pierdem . asadar, practic am jucat 30-40 minute degeaba , nu tu stats nu tu puncte .

    sunt convins ca esti de acord cu mine aici , si nu e problema jucatorului o configurare gresita ( sau probabil mai greu de realizat ) a botului . atat timp cat eu am iesit la ff, inainte de a pica tronul, aparent jocul NU se termina atat efectiv ca si timp de joc cat si in statistica botului ( concret daca eu iau acele puncte in momentul ff-ului pe care botul mi le si confirma instant pe wisper , asta implica faptul ca it's over , insa unul ca dubster ramane si face fraguri care APARENT i se contorizeaza , pt ca altfel nu stiu de ce e banabila faza , nu e problema mea )

    mi se pare cel putin fairplay ca in situatii de genul pedeapsa cu ban sa fie de minim 7- 10 zile ( sau sa se rezolve altfel cu botul ) , pt mh dai permanent , pt leave , injurii 1-3 zile , dar spre exemplu cand te chinui ( nu e cazul de fata ) vreo 70-80 de min sa faci un joc superb , pe scurt iese ceva fain , se gaseste un tembel din asta si sa vii apoi sa stergi cu buretele o ora jumate muncite mi se pare mult mai grav - "insultator " fata de un ban dat pe un fmm / plm etc sau un leave.

    ps : rog doar adminii sa raspunda sau daca mai vrea cineva neaparat sa comenteze , sa pastreze limita bunului simt de on topic si seriozitate; nu vreau sa iasa spam aici va multumesc.
    Last edited by thenootz; 3rd August 2012 at 06:00 PM.

  6. #6
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    insa unul ca dubster ramane si face fraguri care APARENT i se contorizeaza , pt ca altfel nu stiu de ce e banabila faza , nu e problema mea
    nu ca m-as baga dar zice el ceva...

  7. #7
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    De asta, la fiecare pub in care intru, dupa ce echipa mea sau adversa au dat forfeit la joc eu dau !end. Pentru ca nu am pur si simplu incredere in jucatorii de pe ro. Dupa cum se vede sunt cazuri de stats abuse si prefer mai degraba sa nu risc.

    Cum cazurile de stats abuse au crescut usor in ultima vreme, solutia ta de a mari sanctiunea este o idee buna pentru a evita cazurile astea si cred ca o sa fie implementata in curand.

    Acum depinde de fiecare jucator, daca joaca pentru stats sau joaca pentru placere.

    Raspunsuri cu vedere la configurarea butului ti le poate oferi doar BoBo.

  8. #8
    Eurobattle.net Backer thenootz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    OprescuVille
    Posts
    288
    okei , pai la prima strigare astea ar fi variantele simple pt inceput . eu zic sa maresti banu asap , pt ca pe bobo nu-l vad prea curand sa se joace la boti ( desi m-ar bucura ) . cu toate ca nu ar fi greu , dupa ff sa se inchida si jocu la fel ca la rmk ( sunt 3 linii de scris , dupa informatica mea ) .

    all in all , varianta cu botu este cea mai practica si corecta, pt ca dupa ff-uri poti face un "exploit" sa ii zic si sa te duci in 20-25 de kills per meci ceea ce nu poti bana direct pt ca e un scor rezonabil ( doar daca nu stai sa urmaresti replay la fiecare )

  9. #9
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Pe site-ul vechi trebuia sa urmaresc fiecare replay ca sa vad daca s-a facut stats abuse, acum cu noul site vad imediat cine a facut si imi e mult mai usor.

    Cat despre marirea banului la stats abuse o sa fie facuta zilele astea, am niste idei pentru regulament.

  10. #10
    Eurobattle.net Backer thenootz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    OprescuVille
    Posts
    288
    da-i t/c stefane.

  11. #11
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates