View Poll Results: Doriti sa fie scoasa regula Backdoor-ului?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Da.

    24 51.06%
  • Nu.

    23 48.94%
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 31 to 34 of 34

Thread: Despre regulament @ BACKDOOR

  1. #31
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    P.S Cand iei gang e proasta comunicare intre aliati.
    Eu zic "prajeste cartofii" tu raspunzi "luna albastra".Ce legatura are comunicarea dintre aliati intrun gang cu ce am zis eu??? EU AM ZIS CA A FACE GANG E O LASITATE. A FACE!!!! Intelegi? nu A LUA. A FACE!!! Caracterizam pe ala CARE FACE GANG, nu pe ala CARE IA GANG. Incercam sa-ti explic ca daca poate fi caracterizat BD-ul ca un act de lasitate la fel poate fi caracterizat orice alt aspect al dotei.
    uite iti dau exemplu : furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi?
    Asa si? Nu vad care e problema. Care e rolul echipe adverse ca nu inteleg? Daca aia fac BD exista contramasuri: 1.
    furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd
    Iti dai si tu tp in baza si-l respingi, sau faci push in 5v4 si le spargi si tu o parte, sau nu-l lasi pe furion sa creasca gangandu-l, sau ce vrei tu. 2.
    alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi?
    faci push 5v3 si le spargi baza...sau iti dai tp acasa si bati si pe IO si pe trol 5v2. Mi se pare mie sau tu dai dovada de lasitate. Iti e frica sa joci cu BD pentru ca ai fi pus in situatia sa ai spatele descoperit?
    O compartie cu fotbalul , offside este interzis.Pentru ca ofera un avantaj ENORM , poti castiga 1 meci de fotbal cu 1 gol dat din offside.Same thing here.
    Regula de offside a fost introdusa cu tot alt scop. Echipele se duceau cu totii la portile adverse si stateau acolo. Nu mai era nici un fel de logica se dadeau goluri unul dupa altul. DotA nu are nimic de-a face cu fotbalul (in afara ca e un joc de echipa). Si nici offisedul cu BD-ul. Mai incerca!
    Last edited by [tm]gene; 25th January 2012 at 03:24 PM.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  2. #32
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    Quote Originally Posted by [tm]gene View Post
    Eu zic "prajeste cartofii" tu raspunzi "luna albastra".Ce legatura are comunicarea dintre aliati intrun gang cu ce am zis eu??? EU AM ZIS CA A FACE GANG E O LASITATE. A FACE!!!! Intelegi? nu A LUA. A FACE!!! Caracterizam pe ala CARE FACE GANG, nu pe ala CARE IA GANG. Incercam sa-ti explic ca daca poate fi caracterizat BD-ul ca un act de lasitate la fel poate fi caracterizat orice alt aspect al dotei. Asa si? Nu vad care e problema. Care e rolul echipe adverse ca nu inteleg? Daca aia fac BD exista contramasuri: 1. Iti dai si tu tp in baza si-l respingi, sau faci push in 5v4 si le spargi si tu o parte, sau nu-l lasi pe furion sa creasca gangandu-l, sau ce vrei tu. 2. faci push 5v3 si le spargi baza...sau iti dai tp acasa si bati si pe IO si pe trol 5v2. Mi se pare mie sau tu dai dovada de lasitate. Iti e frica sa joci cu BD pentru ca ai fi pus in situatia sa ai spatele descoperit? Regula de offside a fost introdusa cu tot alt scop. Echipele se duceau cu totii la portile adverse si stateau acolo. Nu mai era nici un fel de logica se dadeau goluri unul dupa altul. DotA nu are nimic de-a face cu fotbalul (in afara ca e un joc de echipa). Si nici offisedul cu BD-ul. Mai incerca!
    Deja ma enervezi.Intrebare : Stii macar in puii mei ce face ulti lui Io?Tu ai timp in 15 sec sa faci si push sa dai si tp home si sa aperi si baza este?For God's sake!

  3. #33
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    Deja ma enervezi.Intrebare : Stii macar in puii mei ce face ulti lui Io?Tu ai timp in 15 sec sa faci si push sa dai si tp home si sa aperi si baza este?For God's sake!
    E si normal sa te enerveze propria limitare in acceptarea faptului ca gresesti.

    Da! Ai timp! Ai timp sa faci in asa fel incat sa nu se ajunga la asta (tinand cont ca EXISTA IO in echipa adversa). Ai timp! La fel cum tii minte in cap faptul ca inamicul are mortred sau mercurial si daca aia cresc iei batie. La fel ar trebui sa-ti fie frica si de IO si de pitlord, si de furion. Acuma eu te las in opinia ta ca m-ai plictisit.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  4. #34
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Am ajuns la urmatoarele concluzii: pastrarea regulei de BACKDOOR la jocurile publice si scoaterea in jocurile private (challenge si campionate).

    Topic inchis. Il voi sterge in 24 de ore si voi posta deciziile luate in topicul cu anunturi importante.

Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates