View Poll Results: Doriti sa fie scoasa regula Backdoor-ului?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Da.

    24 51.06%
  • Nu.

    23 48.94%
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Despre regulament @ BACKDOOR

  1. #16
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    Treaba lui daca a pus regen la cladiri. In aceasta comunitate exista un regulament, si actualmente este interzis Backdoor-ul. Totusi, opinia mea e ca IF s-a gandit la toate si de asta a pus regen la cladiri, nu fiecare joc e dintr-o comunitate cu regulament ca a noastra
    Si noi ne gandeam ca tocmai de aste ne-ati pus pe noi sa ne dam cu parerea...ca sa schimbam regulamentul.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  2. #17
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Epic.

    19/19

    O sa avem o discutie in privat despre Backdoor si ladder la sfarsitul poll-ului.

  3. #18
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    nemtii , englezi , italieni ,etc = Bun simt , no need for backdoor
    romanii - ......... (Completati spatiile libere corespunzator)
    nush da mi se pare aiurea sa recurgi la backdoor.Si daca tot vrem sa fim fair si nu ne deranjeaza ( chipurile "nu fac eu bd ma") pastrati regula cu bd interzis.sau jocurile dupa un timp vor arata astfel
    99% pick furion -----> go bd
    98% pick Io+troll -----> go bd
    no more fun is it?
    Last edited by b0rn2kill; 23rd January 2012 at 12:23 AM.

  4. #19
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Romania,Oradea
    Posts
    1,057
    e 21/21 luand in consideratie ca io am votat pt scoatere e 22141241 / 21 ...... go fara bd.
    Originaly Posted by Lemnyshor (Lemn).
    Cel mai probabil daca ma injura careva o sa fac dagon si o sa-i fur toate fragurile pana isi taie venele. (Disclaimer: nu pot fi tinut responsabil pentru eventualele sinucideri ale jucatorilor romani si nu am am niciun contract activ cu posturile de televiziune.

  5. #20
    Banned Call me stupid, after being here for some months I was stupid enough to get banned!

    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Târgoviște
    Posts
    491

  6. #21
    Safelist Member DRG-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bacau
    Age
    33
    Posts
    3,117
    Poate asa se invata lumea sa stea cu tp pe ei




    https://www.youtube.com/user/DrG2bad >>>>>>> Check out Pubbing with DRG and some game casts. Like subscribe & enjoy !

  7. #22
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    Quote Originally Posted by DRG- View Post
    Poate asa se invata lumea sa stea cu tp pe ei
    Nu e vorba de Tp , pentru ca intr-o echipa sa zicem ca main carry e rikimaru si in cealalta gondar.Restu eroilor nu ar face fata unuia din cei doi la un defend , corect?Si la un joc de 50+ min ca unul din cei 2 carry sa risipeasca un slot in inventory pt un tp e cam greu.Aliati lui , supportii nu vor putea apara throne.Va fii degeaba Tp in majoritatea cazurilor....doar o parere...
    Doar cei care vor sa recurga la BD pot fii de acord cu asa ceva..Scoate-ti BD la challs , unde e alta poveste , dar la pubs...sa scoti BD.Aiurea..

  8. #23
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    34
    Posts
    2,350
    Quote Originally Posted by lunetistu orb
    Nu e vorba de Tp , pentru ca intr-o echipa sa zicem ca main carry e rikimaru si in cealalta gondar.Restu eroilor nu ar face fata unuia din cei doi la un defend , corect?Si la un joc de 50+ min ca unul din cei 2 carry sa risipeasca un slot in inventory pt un tp e cam greu.Aliati lui , supportii nu vor putea apara throne.Va fii degeaba Tp in majoritatea cazurilor....doar o parere...
    frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala

  9. #24
    Registered User
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by -Decay- View Post
    frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala
    el joaca apem

  10. #25
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    Quote Originally Posted by -Decay- View Post
    frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala
    Born sunt domnule -decay- .Happy?Sper sa gresesc eu si sa nu se adevereasca cele spuse de mine.Da mare mi-ar fii mirare.Din moment ce vrei sa fie scos BD e clar ca vrei sa recurgi la asa ceva.Si cum 80% din jocurile de pe RO sunt pubs de ce ai vrea sa scoti o regula de bun simt ? Una e sa joci chall si alta e sa joci pub , dar nah...deja mi te imaginez cum faci spume daca patesti asa ceva.

    zweaks said :
    el joaca apem
    cerere mea pt lvl 2 : [url]http://eurobattle.net/threads/142110-cerere-lvl-2?highlight=[/url]
    intrebarea numarul 3 :
    3) Propria ta apreciere despre care iti este comportamentul si nivelul de joc.
    raspunsul meu :
    Joc in mare parte pentru fun . Accept critici de la cei care sunt peste mine ca si nivel de joc , ma enerveaza "comentatorii" . skill medium-high
    Tu domnule zweaks esti in sectiunea
    ma enerveaza "comentatorii"
    Seara buna tuturor.
    P.S la raspunsul #22 am incercat sa explic ca unui fan dinamovist ( IQ~1 )
    Last edited by b0rn2kill; 25th January 2012 at 01:48 AM.

  11. #26
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    Domnule lunestist_orb ma simt nevoit sa-ti raspund eu la intrebarea
    ...de ce ai vrea sa scoti o regula de bun simt ?
    Pentru ca e o regula de prost simt. De aceea domnule lunetist. Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie. Si prin regula de BD limitezi posibilitatile strategice ale unor eroi. Din moment ce scopul e distrugerea tronului nu mai conteaza metoda prin care faci lucrul asta. Sa spui ca BD e lipsa de fair play e la fel cum ai spune ca divine, BF, butterfly satanic mkb si PT pe mortred e lipsa de fair play.

    Eu unul simt nevoia sa fiu lasat sa fac BD pt ca vreau sa joc la maxima capacitate anumiti eroi, care : DA iti pot ocolii fortele si sa iti pot ataca spatele liniilor. "C'est la guerre!"
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  12. #27
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    Quote Originally Posted by [tm]gene View Post
    Domnule lunestist_orb ma simt nevoit sa-ti raspund eu la intrebarea

    Pentru ca e o regula de prost simt. De aceea domnule lunetist. Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie. Si prin regula de BD limitezi posibilitatile strategice ale unor eroi. Din moment ce scopul e distrugerea tronului nu mai conteaza metoda prin care faci lucrul asta. Sa spui ca BD e lipsa de fair play e la fel cum ai spune ca divine, BF, butterfly satanic mkb si PT pe mortred e lipsa de fair play.

    Eu unul simt nevoia sa fiu lasat sa fac BD pt ca vreau sa joc la maxima capacitate anumiti eroi, care : DA iti pot ocolii fortele si sa iti pot ataca spatele liniilor. "C'est la guerre!"
    atunci go allow Mh too...daca tot scopul principal e distrugerea tronului si nu conteaza cum faci lucrul acesta.Si daca tu prin capacitatea maxima a unui erou intelegi , si simti nevoia sa recurgi la BD ...no comment then.
    P.S
    Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie.
    Un joc de strategie pe care nu vrei sa-l castigi cu fair play , ci cu lasitate ?Pffoaiiiiii
    Last edited by b0rn2kill; 25th January 2012 at 03:18 AM.

  13. #28
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Romania,Oradea
    Posts
    1,057
    logica EFENSE OF THE ANCIENTS. pubberi trebe sa invete sa poarte tp pe ei , trebuie sa isi creasca nivelu la joc , skill... daca e permis bd , mai invata si ei cate ceva de jocu asta enigmatic numit dota
    Originaly Posted by Lemnyshor (Lemn).
    Cel mai probabil daca ma injura careva o sa fac dagon si o sa-i fur toate fragurile pana isi taie venele. (Disclaimer: nu pot fi tinut responsabil pentru eventualele sinucideri ale jucatorilor romani si nu am am niciun contract activ cu posturile de televiziune.

  14. #29
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Dresden
    Age
    38
    Posts
    211
    atunci go allow Mh too...daca tot scopul principal e distrugerea tronului si nu conteaza cum faci lucrul acesta.Si daca tu prin capacitatea maxima a unui erou intelegi , si simti nevoia sa recurgi la BD ...no comment then.
    MH-ul nu este acelasi lucru omule! MH-ul este extern jocului de dota. Exista o diferenta uriasa intre BD si MH. Pastreaza te rog discutia obiectiva, ca eu din cate vezi nu atac persoana ci idea.

    Un joc de strategie pe care nu vrei sa-l castigi cu fair play , ci cu lasitate ?Pffoaiiiiii
    Am mai zis si mai sus! Lasitate pote fi considerata (dupa acelasi proces mental expus de tine) si alegerea unui erou care este invizibil sau folosirea smoke-ului. De ce sa vii ascuns in smoke ca sa ma omori in padure!? Esti las?! Vino frumos anuntat pe lane, eventual declara si stare de razboi inainte! Daca BD-ul e lasitate la fel e si gang-ul, si facerea unor iteme, si push-ul pe mai multe parti, etc.
    It always seems impossible until it's done. - Nelson Mandela



  15. #30
    Safelist Member b0rn2kill's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Craiova
    Age
    39
    Posts
    739
    Quote Originally Posted by [tm]gene View Post
    MH-ul nu este acelasi lucru omule! MH-ul este extern jocului de dota. Exista o diferenta uriasa intre BD si MH. Pastreaza te rog discutia obiectiva, ca eu din cate vezi nu atac persoana ci idea.



    Am mai zis si mai sus! Lasitate pote fi considerata (dupa acelasi proces mental expus de tine) si alegerea unui erou care este invizibil sau folosirea smoke-ului. De ce sa vii ascuns in smoke ca sa ma omori in padure!? Esti las?! Vino frumos anuntat pe lane, eventual declara si stare de razboi inainte! Daca BD-ul e lasitate la fel e si gang-ul, si facerea unor iteme, si push-ul pe mai multe parti, etc.
    uite iti dau exemplu : furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd
    alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec
    pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi?
    O compartie cu fotbalul , offside este interzis.Pentru ca ofera un avantaj ENORM , poti castiga 1 meci de fotbal cu 1 gol dat din offside.Same thing here.
    P.S Cand iei gang e proasta comunicare intre aliati.

Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates