Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Intrebare intrebatoare - mini sondaj

  1. #1
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627

    Intrebare intrebatoare - mini sondaj

    Va uitati la desene / seriale animate / filme animate ?

    Daca da :

    - ce tip de desene (anime-uri [ Dragon ball ,Naruto etc.] )
    - ce desene (titluri ex: Bugs Bunny, Ben 10 , Tom & Jerry)

    Ce inclinatii aveti ? Tipuri noi de desene sau vechi (Tom & Jerry , Fred Flinstone)

    Multumesc !

  2. #2
    This is what awesome looks like Silver.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Age
    33
    Posts
    2,044
    Awards
    Anime : Dragon Ball , Naruto , Bleach , Death Note , Air Gear , Pokemon ( n-am apucat sa vad pe toate , so why not ? )

    Desene clasice : Tom&Jerry , Scooby-Doo , The Flinstones , Wacky Racers , Catch the pidgeon , Looney Tunes , Donald Duck etc

    Prefer desenele vechi si clasice , dar si cateva din zilele noastre Oricum , nimic nu bate desenele vechi gen 1940-1990

  3. #3
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Corect, si eu prefer desenele clasice si vechi, dar copii in ziua de azi nu mai invata nici engleza de la desene (cum am invatat eu) le prefera in romana, astea noi naruto si ce mai sunt....

    Daca te uiti pe site, am inceput cu Tom si Jerry ) , am pus desene cu Mr Bean 1 sezon , foarte tari desenele.

    Mersi de sfat.

  4. #4
    Safelist Member [Sunder]'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Home
    Age
    33
    Posts
    109
    Da, da si . . . da
    Animeuri: death note , bleach
    Seriale si filme animate ar fi avatar (seria animata nu crapu facut recent) si mai orice din marvel si DC universe.

    Edit: am uitat de Duck Dodgers, Wacky Racers si Cow and chicken
    "If you're going to give everyone jump, you've got to give everyone things to jump over. And with all that jumping, people are going to get thirsty, so give everyone the ability to piss Gatorade. That'll make everyone too strong though, so they'll nerf it into Vitamin Water. This will cause everyone to feel like their ability to express anger is underpowered, so you've got to give them all guns.
    Guns you say? Yes, guns. Anyone with arms, legs, fins, flippers, mechanical bits, or incorporeal form gets a gun. I know what you're thinkin, "But Bweezle, what about Morphling?" Fuck it; build it on a boat and let it float on top of his head. Why does everyone need guns--to shoot you and this idea."

  5. #5
    This is what awesome looks like Silver.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Age
    33
    Posts
    2,044
    Awards
    @Raoul : <3 diseara stiu la ce ma uit )

  6. #6
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Poate va intrebati de sunt asa de putine desene ?
    Site-ul a fost lansat de 2 zile

  7. #7
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Tom & Jerry FTW

    Si acum ma uit la el, nu ma plictiseste deloc!
    Last edited by GoodanGeL; 3rd November 2011 at 04:14 PM.

  8. #8
    This is what awesome looks like Silver.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Age
    33
    Posts
    2,044
    Awards
    Quote Originally Posted by GoodanGeL View Post
    Tom & Jerry FTW

    Si acum ma uit la el, nu ma plictiseste deloc!

    :> Nu prea ai cum sa te plictisesti, chit ca ii da cu tigaia in cap de 10 ori in 5 episoade, tot funny e :X

  9. #9
    Fighting Dreamer MailMan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Romania
    Posts
    537
    Normal ca le prefer pe cele vechi , cine nu s-a uitat la Tom & jerry , Dexter , Fetitele Powerpuff (xD) s.a.m.d , si acum daca vad 5 secunde dintrun episod al vreunuia din desenele respective imi dau seama care episod e .
    In ceea ce priveste desenele noi imi plac 'The Boondocks' de ex si cateva animeuri : Naruto , Bleach si Death Note (clasice :P ) ...Imi placea foarte mult Naruto mai ales dar de vreun an nu mai urmaresc nici un anime...nu prea ma mai atrag , iar la Naruto mi se pare ca-si bate joc autorul de poveste si de personaje,mi se pare oribil si penibil ceea ce se intampla acum in anime(cu toate ca nu mai urmaresc tot mai stiu cate ceva despre ce se intampla).

  10. #10
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Dar Pokemon ?

    ps : Am mai adaugat 8 desene cu Tom & Jerry

    LE: Tre sa re-uploadez desenele cu Mr Bean, incalc un copyright x(
    Last edited by RaouL; 3rd November 2011 at 05:02 PM.

  11. #11
    Fighting Dreamer MailMan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Romania
    Posts
    537
    Pokemon a fost misto doar la inceput , primele 2-3 sezoane , dupa nush ce sa zic...stiu ca si acum continua aia desenul wtf...nu stiu cand sa se opreasca si in cazul asta (foamea de bani)...oricum tin minte cat m-am chinuit sa umplu albumul ala pokemon cu abtipilde ce le gaseai in cornurile Chipicao xD...cu dubluri , schimburi alea alea si tin minte ca am luat o minge pe el parca :vuvu:...era pokemon mania pe atunci oricum :P

  12. #12
    This is what awesome looks like Silver.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Age
    33
    Posts
    2,044
    Awards
    ha ! eu am castigat pokeminge si alte nebunii dar n-a functionat pe mama ( din pokeminge dute am ajuns pedepsit ca nu stiam k doare daca ii dai in cap :">


    edit : daca ar merge topazu pe tel ce bn ar fi le-as da ban din curs sau buda )))))
    Last edited by Silver.; 3rd November 2011 at 06:06 PM.

  13. #13
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    nr.1 anime: Dragon ball
    nr.1 desene: Dexter`s laboratory, Samurai Jack, Tom&Jerry
    wooden pc

  14. #14
    Banned Call me stupid, after being here for some months I was stupid enough to get banned!

    Join Date
    Nov 2010
    Location
    RO
    Posts
    740
    Erau niste desene smechere cand era fox kids acum 7-8 ani . Gandacioii sau ceva de genul . Crezi ca poti face rost? .

    Desene animate : Gandacioii , Franklin , Zambetul lui Sharon , Ce-i cu Andy , Copii de la 402 , Life With Louie , Enigmele din Providonce , Dennis pericol public , Andersen Povestitorul , Billy si Mandy , Gemeni Cramp si o tin asa pana nu mai pot .


    Cel mai frumos desen animat aparut pana acum a fost Simsala Grim dupa parerea mea . Educativ si foarte atractiv.
    Cel De-al doilea desen animat preferat este "Povestiri din Cripta" ! Il recomand tuturor . Urmat de Ed , Edd si Eddy.

    Asta-i tot ce imi amintesc pe moment .

  15. #15
    Safelist Member FuRaCiOsu's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Romania
    Age
    30
    Posts
    343
    @OrzeuSemeni cu ed edd eddy)in special cu edd cand baga degetu in nas)

Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates