Results 1 to 9 of 9

Thread: Cerere ban- n13tzsche Mh

  1. #1
    Registered User Corristo's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Age
    34
    Posts
    127

    Cerere ban- n13tzsche Mh

    - Numele jucatorului:
    n13tzsche

    - Motivul pentru care este acuzat
    Map hack

    -Minutul in care a facut ceva suspect si ce anume a facut suspect.

    Ia sentry wards si in minutu 47-48-49 se duce direct in padure,si pune sentry exact langa wardul meu,desi nu aveau sight pe zona respectiva cand am pus eu wardul,deci nu avea de unde sa stie.

    Ori gandeste foarte logic baiatu,ori are Mh si deaia a stiut unde trebuie sa puna.
    Era joc bun,balansat,jucau foarte tactic tot jocu,dadeau push frumos si rar am prins prins la push,si daca faceau singur.Oricum,gg lor, Dar daca au castigat cu ajutor de MH va rog stergeti jocu din baza de date.

    - Dovezi
    Replay: [url]http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=2117[/url]

    Va multumesc.

  2. #2
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Omule, eu nu ma uit pe un replay de 60 min pentru ca unul a pus un sentry pe stanca, fi serios!
    Te intreb totusi daca au pus si ei observer ward sus pe stanca inainte (ma refer 5-10 min) sa vina ezalor cu sentry-ul si au vrut sa faca de-ward pentru ca se tineau fight-uri sus incontinuu. Asta ca sa nu fie o cerere irosita, mai ales ca vorbim de sanctiuni grave aici daca e prins cu MH.

  3. #3
    Registered User Corristo's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Age
    34
    Posts
    127
    Nu au pus warduri inainte pe locul respectiv,nu avea de unde sa stie ca aveam observer acolo.
    Ma uitam pe tot replay sa vad unde pun ei warduri,si acolo nu aveau. Aveau la rune.
    Uitate la minutul 48-49,si dai seama.

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    27
    rog un admin sa verifice si sa confirme ca nu am mh,probabil te-am vazut cand ai pus obs sau am pus in locurile cheie in care se pun obs,daca exista dubiu verific si iti spun exact

  5. #5
    Registered User Corristo's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Age
    34
    Posts
    127
    Da,te rog eu sami explici de unde ai stiut unde sa pui sentry wardul,cand nici nu m-ai vazut punand pe observer acolo,si nu ati avut nici voi viziune pe zona aia.
    No ward no erou.Nimic.
    Pur si simplu nu aveai cum sa ma vezi punand ward acolo.
    M-am uitat peste 60 de minute,si stiu sigur asta.

    Ai ghicit tu ca acolo e un ward? sau?

  6. #6
    Registered User
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    27
    Prin min 40 te-am vazut cand ai pus obs la runa de jos si imediat am luat setry dar datorita faptului ca erau teamfights pe harta nu am putut ajunge in zona respectiva in urmatoarele 4-5 min si apoi am zis ca nu mai are rost sa pun acolo...iar prin min 50 am pus la runa de sus-pentru ca nu aveam ce face cu ele--weaver era 0- (unde nu aveai obs,deci am pus DEGEABA)si la voi forrest.

    daca vroiai de fapt sa demonstrezi cat de prost joc cu ezalor(de 2-3x max am jucat cu el in 6 ani rofl) ai reusit,dar doar atat din pacate

  7. #7
    Registered User Corristo's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Age
    34
    Posts
    127
    Numi era scopul sa demonstrez cat de rau joci cu Ezalor (nu mi sa parut ca joci rau cu el).
    Totusi mie ciuda de unde drq ai stiut ca am observer acolo.

    M-ai vazut sa pun observer jos la runa,da,asta e adevarat,dar la noi in padure nu ai vazut nimic,nici nu aveai cum,iar tu totusi ai pus sentry acolo FIX unde aveam eu wardul.
    Mi se pare foarte ciudat...de asta vreau ca adminii sa uita peste replay,sau macar peste minutele respective.

    Daca nu aveai Mh imi cer scuze,nu te stiu ca jucator care foloseste Mh...but we can never know...

  8. #8
    Registered User cccP.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Age
    36
    Posts
    27
    Imi cer scuze daca postez unde nu e locul meu , dar m-am uitat si eu pe replay si il sustin pe Nice, am jucat ceva jocuri cu el si este exclus sa foloseasca vreun hack, nici un meci nu l-am jucat impreuna fara sa se cumpere warduri (obs/sentry). Poate ai postat doar la supararea ca ai pierdut un meci de mai bine de 60 de minute, se intampla, oricum !supp Nice.Numai bine.

  9. #9
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Nu e mh, deja se stie cam pe unde sunt pozitionate ward-urile. E deja ca un lucru Basic in dota frecventat la cw-uri , chall-uri s.a.m.d .

    Cu 1 singur sentry poti detecta pana la 3 Observere intr-un singur loc.

    Este si un tutorial cu pozitionarea ward-urilor si cu anti-ward.

    Pentru anti-ward (counterwarding) puteti citi/vizualiza pozele din postu 5 (ultimul)

    [url]http://eurobattle.net/showthread.php?t=110541[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates