Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: o sa ajunga bine ro

  1. #16
    Safelist Member [SyS]-Killer's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucharest,RO
    Age
    33
    Posts
    764
    ei sunt, sfatu batranilor


    Ne caram unu pe altu de parca-m fi apaşi-paşi-paşi

  2. #17
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Nu ,nu ai fost de folos ,eu am cerut un sfat de la el ,nu de la tine si da invat ,toata viata invatam "de la cei care merita sa fie ascultati" nu de la indivizi ce se cred Dumnezeu si incearca sa aduca lumii cunoasterea precum Adolf Hitler ,adica cu forta .

    Nu suntem o rasa perfecta ,doar superioara .
    Apoi daca tot am facut pick spuneti "nu poti cistiga cu acel pick deoarece:
    Argumente ---
    Argumente ---
    Argumente ---

    Dota nu se invata ca un robot ,si nu e un scenariu ce se repeta ,aici e vorba de "erou" ce este controlat de un user care poate fi teoretic ca si atitudine "maleabil" in joc
    Explicatia dex- 2. Fig. (despre oameni, despre caracterul lor etc.) Care se adaptează ușor; adaptabil,
    Drept urmare la acest gen de joc un tutorial despre eroi nu este decit o introducere ...precum facultatea ai sa vezi ca in real life la munca va fi diferit fata de ce ai invatat la scoala .Acolo trebuie sa dezvolti,prelucrezi si pregatesti pentru diferite scenarii informatiile acumulate .....

    Acum nu cred ca sunt atit de nab incit sa nu stiu un item sau un erou ,restul depinde de situatie.
    Acel ghid este pentru incepatori si pentru cei ce au invatat mecanic dota si au nevoie de mai multe informatii pentru a trece la alt nivel "acela de a gindi strategic"

    Tu ma inveti pe mine sa joc mecanic.
    Eu iti spun tie ca dupa o viata traita nu ai invatat nimic...

  3. #18
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Am multi dusmani ,ce injuraturi as lua daca nu ar fi sanctiunii )

  4. #19
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    De fapt ghidul e un fel de basic knowledge

  5. #20
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    dar dc dracu sami bat eu gura sa iti explic asa ceva cand sunt GUIDEURI pe forum, locul unde team trimis
    si eu nu sunt obligat sa va invat pe voi sa jucati, dar voi aveti datoria macar sa stiti principiile de baza ale jocului, pe care le capatati din replays guides si jocuri(fara sa stai capitan)
    cand vad ca faceti greseli mici mereu va atentionez frumos dar cand vad ca dai primu ban lu tide sau cui dracu ai dat, poi imi cam sare tandara
    Last edited by -Decay-; 31st March 2011 at 04:56 PM.

  6. #21
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by i.liKe.BeeR View Post
    De fapt ghidul e un fel de basic knowledge
    DA basic ,bun ....ca si basic


    Quote Originally Posted by -Decay- View Post
    dar dc dracu sami bat eu gura sa iti explic asa ceva cand sunt GUIDEURI pe forum, locul unde team trimis
    Ce incerci sa imi explici?



    Eu zic ca s-a lungit prea mult topicul asta rog un moderator sa ia o decizie dupa ce termina de citit si vizionat replay si sa dea close.

    Stiu ca indiferent de sanctiune decizia moderatorului va fi una corecta atita timp cit e impartial ,si oricum ma simt multumit daca 1 om (oricare ar fi el) a inteles ce am vrut eu sa spun .
    Last edited by ceausescu; 31st March 2011 at 05:01 PM.

  7. #22
    Safelist Member mapY^'s Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Bucharest
    Age
    33
    Posts
    1,122
    Ceausescu, stai linistit esti un jucator foarte bun, keep on the good work, nu te lua dupa hateri Old school rox, lane'urile de genu tiny/sven ruleaza si pe aici stai flex

  8. #23
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    si crek nu ai citit, eu nu am facut neaparat demote request, doar am atentionat gmii sa fie mai activi in perioada asta, ca altfel sunt sanse sasi piarda multi jucatori

  9. #24
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Daca ar fi toti "sefi "ca tine s-ar duce dracu tot pe lume ..

    Cind angajatul nu asculta de sef, sefu zice "gata plec,ma pierdeti" -referitor cu pierdutu de playeri buni.
    Ia mai studiaza matale putin cum e cu politica asta de a invatat pe cineva si cum e cu atitudinea si vezi poate inveti ceva ..Romane.

    De aia exista , team building ,cursuri de pregatire la locul de munca si alea facute in echipe ,sefu impartial ,sfaturi calme ,carti de psihologie care te ajuta sa cunosti mai bine pe cel din fata ta ,sa iti dau seama de atitudinea lui si cum trebuie sa-i cistigi increderea ....
    Prin atitudinile de mai sus ,mai ales a userului care m-a facut nesimtit indirect fi sigur ca o sa asculte cind o zbura porcu cineva de "voi" astia tari pe forum si chat.
    Inchei aici ca iar ma enervez...


    Ultimele cuvinte: ERA GREU CU VORBA BUNA, FARA AMENINTARI ,UN SFAT ,tinind cont ca era primul chall>?
    Last edited by ceausescu; 31st March 2011 at 05:28 PM.

  10. #25
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    cum dracu poti compara relatia dintre jucatorii de dota cu ralatia sef-angajat
    seful are un motiv sa il invete pe angajat, eu nu am motive sa te invat pe tine.
    si credema chiar nu ma intereseaza dak ma asculti sau nu

  11. #26
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Atunci nu mai posta aici ....nu vad motivul .

  12. #27
    Banned I'm here for some weeks and I already got banned...I'm such a jerk!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Europe
    Age
    31
    Posts
    41
    Hai bah gata hateri ) -decay- mass pro go ss, romania e public si asa tineti gura

  13. #28
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Ok, v-ati impacat ?

  14. #29
    Registered User
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    undeva
    Age
    38
    Posts
    30
    Eu da ,nu sunt suparat pe el doar pe atitudinea lui ..:d

    Glumesc si eu oricum nu port pica...
    Din partea mea totul e ok ....si la noapte o sa dau accept iar ....sper sa cistig si eu

  15. #30
    Safelist Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Romania BT
    Posts
    916
    lane gen tiny/sven e stomped automat de un lane decent support / carry. 2 melee heroes pe acel lane nu vei vedea niciodata intr-un challenge decent. Si daca tot esti tare-n gura ceausescu despre skill, invata intai ce inseamna urmatorii termeni: carry, support, initiator, babysitter. Dupa asta te asigur ca vei intelege mult mai multe despre cum ar trebui sa pozitionezi eroii pe lane.
    Si da, la inceput se invata mecanic cunostintele de baza gen termenii de mai sus si ce iteme ar trebui sa cumpere in general un carry (doar nu faci helm of dominator pe leoric) etc. Dupa o perioada poti invata cum vrei tu, adica dupa ce ai o idee despre ce este defapt dota la un nivel mai ridicat decat pub.
    There are moments in your life when you appreciate yourself. That is pride. But there are other moments in your life when, besides yourself, people appreciate you. That is fame.

Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates