Results 1 to 5 of 5

Thread: Pot sa schimb numele contului?

  1. #1
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714

    Pot sa schimb numele contului?

    As dori sa schimb numele contului meu de battle.net dar cu salvarile de pe actualul cont, adica friends si ladder stats. E posibil? E legal?

  2. #2
    Ex-Administrator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    12,352
    Desigur ca este posibil, insa in trecut nu se efectua aceasta redenumire decat in anumite cazuri speciale ( numele unui moderator/admin care trebuia sa corespunda cu cel de pe forum, pentru a fi mai usor de contactat, probleme cu contul, in sensul in care nu inregistra wins/losses la ladder games etc ).

    Schimbarea se poate face decat din database, deci trebuie sa apelezi la un admin cu acces la db ( sunt 3 in momentul de fata, dupa calculele mele, din care 2 sunt inactivi ), si in acelasi timp sa ai si un motiv plauzibil pentru care o faci.

    Si ca sa glumim nitel, in legatura cu legalitatea, ma indoiesc ca exista in codul penal prevederi legate de schimbarea numelui la cont pe battle.net

  3. #3
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Multumesc de explicatie Xfire

  4. #4
    Registered User OsiRyS's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    696
    Wao Xfire,esti ca un godfather pentru noi,join us avem multe de invatat

  5. #5
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    Frumoasa explicatie...poate cea mai frumoasa si coerenta pe care ar putea sa o dea o persoana. GG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates