Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 46 to 49 of 49

Thread: Exista extraterestrii?

  1. #46
    Registered User shaft's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ploiesti
    Age
    37
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by [RO]Claudiu View Post
    Nu am luat-o de nicaieri dar probabil ca multi psihologi nonconformisti au ajuns la concluzia asta , eu repet fraza asta de oricate ori am ocazia pt k contrazice termenul de "natura umana" si alte trasaturi pe care folclorul si religia te minte ca te nasti cu ele.

    ex. lacomia.

    Lacomia este un mecanism defensiv ce se declansaza pentru a preveni o anumita suferintza. Daca un om sufera din lipsa de apa si la un moment dat gaseste o cantitate mare de apa , va lua mai multa decat are nevoie de frica sa nu sufere din lipsa de apa in viitor. Daca are destula apa la dispozitie si nu a dus niciodata lipsa de apa, va fi inclinat sa o imparta cu cineva in loc sa fie lacom cu ea.

    Si daca tot nu esti convins ca omul nu se naste lacom, gandeste-te de ce oamenii nu sunt lacomi la oxigen. Pentru ca este abundent iar fara oxigen omul nu ar putea trai. Nu numai ca oamenii nu sunt lacomi la oxigen dar nici nu realizeaza cat de important e pana nu sufera din lipsa acestuia.

    Lafel si cu toate celelalte trasaturi ale omului: gelozia, furia , agresivitatea , violentza etc...

    P.S. daca te intereseaza sa aflii mai multe despre cum reactioneaza ADN-ul cu mediul inconjurator citeste toate lecturile lui Gabor Mate -> [url]http://www.drgabormate.com/[/url]
    Te apreciez. Ce carti din literatura universala ai citit?
    Capo di tutti capi

  2. #47
    Registered User AsasinE's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    #ss
    Posts
    188
    Io am vazut unu ) acum 1 an eram cu masina nopate in Moldova mam dus pana la un prieten din copilarie , era 12 noapte si eram pe o sosea intuneacata cu padure lanaga ea , si pe o parte si pe alata si de o data trece un om - copil - extraterestu pe langa masina mea ) cu vro 20-30 km la ora ) .. si de atuncea am ramas in teata . :O

    Nu ma credeti asta e!

    Dependent de eurobattle.net

  3. #48
    Registered User Hiper's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ploiesti
    Age
    28
    Posts
    66
    ) pacat ca nu ai dat peste el .
    nu exista chesti de genul asta : Extraterestri , Mos Craciun , Raoul .

  4. #49
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    Quote Originally Posted by shaft View Post
    Te apreciez. Ce carti din literatura universala ai citit?
    [url]http://drgabormate.com/[/url]

    [url]http://www.carlsagan.com/[/url]
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates