Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Exista extraterestrii?

  1. #31
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    Da...si tu ai aflat dintre atatia pamanteni adevarata reteta? Trezeste-te tu! ))
    Atunci mancati doar produse din Soia, nu mai mancati carne si nu mai folositi sare si veti avea o viata luuuuunnnggaaa si tare interesanta.

  2. #32
    Registered User camban's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Craiova
    Age
    34
    Posts
    257
    My friend uleiul e facut cu soda caustica... de c crezi ca are culoare aia asa curata? nu iti zic sa iti demonstrez ca sunt mai destept iti zic doar ca o discutie... nu iti atac inteligenta... t cred ca, crezi ca traiesti intr-o lume lipsita d dureri in care daca inveti si muncesti d rupi vei avea d castigat... dar infine.. Si d unde vrei sa visez eu adevarata reteta... daca stiam reteta probabil ca eram mort sau bogat

    P.S: si eu tot cola beau si eu ma duc la MCdonald's dar sunt costient d cea c bag in gura dc? ... becouse it is so DAMN GOOD!

  3. #33
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    chiar si RWJ stie k extraterestrii nu au maini sau picioare



    edit:


    Quote Originally Posted by camban View Post

    automatizare= NU AI NEVOIE D MANA UMANA
    gresit, ai nevoie de mana umana k sa dai masinile cu vaselina cand ruginesc sau ai nevoie de mana umana ca sa programeze masinile sau sa le administreze.


    Quote Originally Posted by OsiRyS View Post
    E adevarat multe alimente sunt daunatoare,de exemplu carnea(in afara de cea de peste)...
    gresit, carnea nu e daunatoare. procesul de preparare al carnii e daunator aka conservanti alimentari , frigere etc.

    conservantii alimentari sunt toxici , cancerigeni si sunt prezenti in 99% din mancarea comerciala.

    frigerea modifica structura carnii pana la un nivel in care organismul interpreteaza carnea fripta ca pe o toxina si o ataca cu sistemul imunitar , proces numit leucocitoza digestiva deoarece nu o poate lichifia usor.

    App de gatire a mancarii . prin fierbere se pierd anumite vitamine care in contact cu caldura dispar sau se descompun

    Corpul mamifer functioneaza pe baza de combustie la nivel celular, tot ce bagi in tine trebuie lichifiat si absorbit in stare pura (sa nu fie fript , fiert , copt etc. ) pt k frigerea , fierberea sau coacerea sa se intample la nivel celular si in organism.

    K sa intelegi mai bine iti fac o asociere ,

    corpul uman - automobil
    mancarea - combustibil

    frigerea = arderea combustibilului in afara automobilului.

    cu ce se mai alege automobilul ? cu aproape nimic.
    Last edited by [RO]Claudiu; 22nd April 2011 at 02:44 PM.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  4. #34
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    ai dreptate claudiu dar in afara de fruncte si inca cateva alimente, toate trebuiesc preparate, sau ca nu se poate consuma altfel sau pur si simplu le schimba gustul, asta cum rezolvi?

    p.s. esti medic sau ceva de genu? am vazut si in alte parti ca stii lucruri interesante
    wooden pc

  5. #35
    Registered User camban's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Craiova
    Age
    34
    Posts
    257
    Claudiu o iau ca p o gluma c ai zis...

  6. #36
    Registered User OsiRyS's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    696
    Ca sa traiesti mult si sanotos poti sa iti faci o dieta compusa din multe fructe,legume,seminte,lactate,peste si nu o sa ai nici o boala in viata ta cat traiesti...dar romanul e obisnuit cu un mic si bere....chiar acum vedeam la televizor k astia nici de paste nu renunta la "Sfantul Mic"..

  7. #37
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    cool story, tii dieta si te loveste unu cu masina in timp ce mananca un big mac si nu se uita pe unde merge ca ia cazut putina maioneza pe pantaloni
    a healthy diet is ...nope, got nothing else

  8. #38
    Safelist Member Leemn's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Afk woods
    Age
    33
    Posts
    367
    Pana te loveste unu cu masina iei pastile cu pumnu' si te plangi ca te doare capu', stomacu' si esti obosit, singura problema e ca fructele si legumele de la magazin sunt anvelope de masina vopsite rosu si verde.

  9. #39
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    da ba da luceste frumos ce stii tu?

  10. #40
    Registered User OsiRyS's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    696
    E adevarat,majoritatea legumelor/fructelor care le gasesti in hypermarket-uri sau chiar in piata sunt nefolositoare pt organismul uman(nu stiu daca si daunatoare), ele neavand nici un gust....pur si simplu sunt crescute pt a fi cat mai mari si mai colorate,pierzand orice vitamina necesara unui stil de viata sanatos...asa ca solutia ar fi sa te duci mai des la bunica la tara,facand asta ai 2 avantaje: poti manca ceva sanatos si o vizitezi/ajuti,inseninezi viata unei biete batrane....a carei existenta este strans legata cu a ta,fara ea tu nu mai puteai sa scrii acum pe forum...
    Last edited by OsiRyS; 28th April 2011 at 02:17 AM.

  11. #41
    Safelist Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Romania BT
    Posts
    916
    Pana si bunicii mei sunt indocrinati cu ideea de biserica si Dumnezeu.. nu stiu ce "biete batrane" vedeti voi in bunicii vostri... eu unul nu-i suport.
    There are moments in your life when you appreciate yourself. That is pride. But there are other moments in your life when, besides yourself, people appreciate you. That is fame.

  12. #42
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    Quote Originally Posted by HardStyler View Post
    ai dreptate claudiu dar in afara de fruncte si inca cateva alimente, toate trebuiesc preparate, sau ca nu se poate consuma altfel sau pur si simplu le schimba gustul, asta cum rezolvi?

    p.s. esti medic sau ceva de genu? am vazut si in alte parti ca stii lucruri interesante

    Corpul mamifer functioneaza pe baza de combustie la nivel celular ( au loc arderi lente la periferia unei celule cand aceasta combina oxigenul cu lipide,glucide sau proteine in urma arderii rezulta dioxid de carbon, energie si caldura ) , este un automobil FOARTE sofisticat , are nevoie de combustibil FOARTE complex.

    Metodele de "preparare" al combustibilului sunt in mare parte procese de degradare a substantei aka conservarea carnii sau a oricarui aliment inseamna combinarea acestuia cu chimicale ce il face sa raspunda greu la contactul cu oxigen si cu caldura , cand acele substante intra in tine in cantitate mare se instaleaza cancer( iti spun cum daca ma intrebi ).


    Nu sunt medic dar sunt bine pregatit in multe domenii si cercetez tot timpul.

    Quote Originally Posted by camban View Post
    Claudiu o iau ca p o gluma c ai zis...
    dude , ia-o ca pe ce vrei . Nu trebuie sa imi spui mie ca pe ce o iei.

    Eu iti spun doar atat:

    -Mintea umana se naste goala ca o carte fara litere, autorul cartii este mediul inconjurator.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  13. #43
    Registered User OsiRyS's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    696
    Quote Originally Posted by [RO]Claudiu View Post

    Eu iti spun doar atat:

    -Mintea umana se naste goala ca o carte fara litere, autorul cartii este mediul inconjurator.
    Foarte frumos,chiar poetic,serios acum ai luat-o de undeva sau ai facut o remarca de geniu fara sa stii?:P

  14. #44
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648

    Post

    Quote Originally Posted by OsiRyS View Post
    Foarte frumos,chiar poetic,serios acum ai luat-o de undeva sau ai facut o remarca de geniu fara sa stii?:P
    Nu am luat-o de nicaieri dar probabil ca multi psihologi nonconformisti au ajuns la concluzia asta , eu repet fraza asta de oricate ori am ocazia pt k contrazice termenul de "natura umana" si alte trasaturi pe care folclorul si religia te minte ca te nasti cu ele.

    ex. lacomia.

    Lacomia este un mecanism defensiv ce se declansaza pentru a preveni o anumita suferintza. Daca un om sufera din lipsa de apa si la un moment dat gaseste o cantitate mare de apa , va lua mai multa decat are nevoie de frica sa nu sufere din lipsa de apa in viitor. Daca are destula apa la dispozitie si nu a dus niciodata lipsa de apa, va fi inclinat sa o imparta cu cineva in loc sa fie lacom cu ea.

    Si daca tot nu esti convins ca omul nu se naste lacom, gandeste-te de ce oamenii nu sunt lacomi la oxigen. Pentru ca este abundent iar fara oxigen omul nu ar putea trai. Nu numai ca oamenii nu sunt lacomi la oxigen dar nici nu realizeaza cat de important e pana nu sufera din lipsa acestuia.

    Lafel si cu toate celelalte trasaturi ale omului: gelozia, furia , agresivitatea , violentza etc...

    P.S. daca te intereseaza sa aflii mai multe despre cum reactioneaza ADN-ul cu mediul inconjurator citeste toate lecturile lui Gabor Mate -> [url]http://www.drgabormate.com/[/url]
    Last edited by [RO]Claudiu; 2nd May 2011 at 04:28 PM.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  15. #45
    Registered User AsasinE's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    #ss
    Posts
    188
    Duceciva mah pe pluto si acolo gasitit ) sau venus / marte /

    Dependent de eurobattle.net

Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates