Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 31 to 45 of 492

Thread: Muzika!

  1. #31
    Bonzy's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Beli Grad
    Age
    33
    Posts
    1,526
    Tradicionalna muzika smara, sve napreduje pa i muzika, a ta muzika je zaostala. OK je poslusati to jednom u 100 godina bzvz, ali da se ozbiljno udubljujes u tradicionalnu muziku...
    Dancin' with myself...

  2. #32
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Quote Originally Posted by Pr0toSS View Post
    Ovako,to nije proslost,to je sadasnjost i buducnost.Tradiciju treba NEGOVATI,tj. jezik,obicaje,religiju i sve sto ide uz to..Necu da kao Hrvat koristim rec "frend",kada imam svoju rec,mnogo lepsu prijatelj.Ako ne negujes svoju tradiciju,izgubices autenticnost,jedinstvenost..Cekaj,ti kazes da ne uzivas slusajuci hor koji peva "Oj Kosovo,Kosovo"? ????????????????????????????
    Pa mene jeza prolazi,svim glasom pevam pesme..Ja u kompjuteru imam oko 50 narodnih pesama i slusam ih svakodnevno.
    Cekaj,ako slusam rok i metal,ne mogu slusati nista drugo??Pa ja nisam zatupeo da samo u jednom smeru gledam,moji vidici su siroki i trudim se da ih sto vise prosirim.Jesam li ja zatucan i ogranicen sto volim svoju zemlju,tradiciju???????Strasno...

    Vezano za rok : Rok je tudja stvar,i kao po obicaju,sto je strano,to je i dobro,daj da ga prihvatimo..Nase,tradicionalno,pesme,folklor,ma ne,to je sranje i nije FENSI,odreknimo ga se..Daj pusite kurac!
    Tradicija je pre svega vezana za proslost, da nije, ne bi bila tradicija. Ne, ne uzivam slusajuci hor koji peva "Oj, Kosovo, Kosovo!" Ne znam sto bih trebalo... Mozes slusati drugo, osim roka i metala, ne kazem, pa i ja slusam van toga, nisam ogranicen. Samo napominjem da ti na msn-u nikad nisam video da slusas izvornu/tradicionalnu muziku. Nisi zatucan sto volis zemlju i tradiciju, nego su zatucani ljudi sa predrasudama i ogranicenjima. I uzgred, povodom "fancy" - sranja, u poslednje vreme je bas u trendu negovati tradiciju, biti cetnik, nacionalista i slicno. Tako da je i to stvar pomodarstva.

    On topic: Osvajaci - Marija

  3. #33
    legends never die mILOSbRE's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Puerto Rico
    Posts
    5,328
    Znas kako se postaje sampion? Izađes na teren kada je najteze... i pobedis! ~

    NIKAD PORAZ - samo lekcija! ~

    Mozda ce me neko, nekad pobediti, ali ce krvariti. ~

    Kad vise ne mozes, tad najvise moras! ~

    To become the best, learn from best! ~
    retired dota legend
    ~XxX[Muerto]XxX

  4. #34
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,328
    Ne znam Mladjo da li imas fb nalog,ali u zadnje vreme su fensi ove emo "rnb" pesme koje veze nemaju sa muzikom..Postojem yu rok,i sam ga slusam,ali ne volim kad neko kaze "wtf brate" zato sto slusam meni lepu muziku.Bonzy,e tu si u pravu..Ne vezujem se nesto previse,na utakmici,kuci ponekad,ali nista preterano.Slusam tradicionalnu muziku ne zbog kvaliteta,jer ona u meni budi neka patriotska i rodoljubiva osecanja.
    Nisam cetnik,nisam nacionalista,ali ti si u toj recenici rekao da je negovati tradiciju kao losa stvar,jer si ih stavio pored nacionalizma...

    EDIT :

    Tu se pije i dimi i libo me da l' ce da me snimi
    neka picka sto nosi minimalni mini i od zmijske koze simi
    izvini sto nismo fini, evo ti srednji prst
    pa se cudi mojoj pantomimi!
    Znam ja vas - do juce smo vam bili klosari;
    sad vidite moj spot i odmah krecu snosaji:
    "Evo ti klica na dlanu, pliz privedi me stanu
    nek sati stanu..."
    ...htele bi tom pricom da me ganu - salu na stranu, ma bice za sve:
    glupe ste ko kurac ~ sto bi vam reko "ne"?

    Kako volim Marcela i BS,jedino oni pokusavaju da prikazu Srbiju u pravom svetlu,svi ovi ostali kvazi reperi mi pevaju o ljubavi,kurac palac..Za to postoji rok,pop.
    Last edited by PROTOZZ; 30th August 2010 at 01:03 PM.
    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  5. #35
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Nemam fb, ne vidim poentu u tome. Ali znam o cemu se radi, provedem i ja neko vreme tamo, kada mi drustvo dodje ovde, pa se loguje. Nisam mislio pod terminom "fancy" na ovo novije strano, nego na to kako je u poslednje vreme postalo mnogo popularno negovati tradiciju i sve to. Pa sam uzeo za primer kako sad kad prosetas gradom naidjes na jedno 10 ljudi sa majicama "Boze pravde" na njima, na jedno 20 njih sa zastavom Srbije ili orlom. U poslednje vreme su svi postali neki veliki vernici i slicno. Sve je to pomodarstvo, iliti fenseraj. Serem se ja na ovo sto danas nazivaju ljudi "Srpstvom". Davno je to umrlo... Uglavnom, otisli smo malo van teme.

    Meni je recimo ljubavni rep ok. Zasto ogranicavati muziku... Mislim, kapiram da je moderno pevati kako je drzava u sranju i zaliti se na politicare i stavec, ali mesati politiku i muziku je po meni besmisleno. Muzika je umetnost, inspiracija za stvaranje umetnosti dolazi 90% iz emocija. Kakve veze emocije imaju sa tim sto Dinkic krade pare? Osim sto su mozda besni zbog toga...

  6. #36
    Safelist Member JoLpAz's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    here
    Posts
    1,889
    pa dinkic krade pare , ti zivis lose , i eto ti ;p

  7. #37
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,328
    па и бес,мржња,огорченост,све су ти то осећања и да,има везе са музиком,тотално.само слушам тај социјални реп,она емо срања не,која служе како би се клинке палиле на те ''извођаче''....
    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  8. #38
    legends never die mILOSbRE's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Puerto Rico
    Posts
    5,328
    Znas kako se postaje sampion? Izađes na teren kada je najteze... i pobedis! ~

    NIKAD PORAZ - samo lekcija! ~

    Mozda ce me neko, nekad pobediti, ali ce krvariti. ~

    Kad vise ne mozes, tad najvise moras! ~

    To become the best, learn from best! ~
    retired dota legend
    ~XxX[Muerto]XxX

  9. #39
    Safelist Member JoLpAz's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    here
    Posts
    1,889
    po meni od ovoga ne moze gore ;/

  10. #40
    Nab NOe1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    11,337
    Awards
    +1 крш песма, са рефреном од 6 речи, једина добра ствар у целој причи су оне рибе.
    Hidden Text click here to show

  11. #41
    legends never die mILOSbRE's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Puerto Rico
    Posts
    5,328
    Quote Originally Posted by JoLpAz View Post
    po meni od ovoga ne moze gore ;/
    I ja sam tako mislio,ali onda su tu pesmu pustali svuda; uvece u diskoteci,u kaficima,na radiu itd i usla mi je u krv
    Znas kako se postaje sampion? Izađes na teren kada je najteze... i pobedis! ~

    NIKAD PORAZ - samo lekcija! ~

    Mozda ce me neko, nekad pobediti, ali ce krvariti. ~

    Kad vise ne mozes, tad najvise moras! ~

    To become the best, learn from best! ~
    retired dota legend
    ~XxX[Muerto]XxX

  12. #42
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,328
    +2412412112141

    Najgora moguca pesma..I kod mene su pustali po diskotekama,ali ja nisam ni znao kako se zove pesma dok mi ortak nije rekao...

    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  13. #43
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,328
    Realnost,surova realnost!!

    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  14. #44
    Tupac Amaru Shakur ForTheLasTime's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Serbia,Belgrade
    Posts
    342

    evo novine neke
    ReAl EyEs..ReALiZe..ReAl LIeS

  15. #45
    legends never die mILOSbRE's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Puerto Rico
    Posts
    5,328


    I ovu pesmu nisam gotivio u pocetku,a posle su je svuda toliko pustali da sad ne mogu bez nje :S

    ps : pogledajte kako je rada rekla sasi da nema gace @1:20
    Znas kako se postaje sampion? Izađes na teren kada je najteze... i pobedis! ~

    NIKAD PORAZ - samo lekcija! ~

    Mozda ce me neko, nekad pobediti, ali ce krvariti. ~

    Kad vise ne mozes, tad najvise moras! ~

    To become the best, learn from best! ~
    retired dota legend
    ~XxX[Muerto]XxX

Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates