Page 1331 of 1501 FirstFirst ... 331 831 1231 1281 1321 1329 1330 1331 1332 1333 1341 1381 1431 ... LastLast
Results 19,951 to 19,965 of 22511

Thread: Čit-Čat thread

  1. #19951
    Registered User Zimo Pg's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,469
    Lol milane , na mene niko nije uticao. I objasni mi sta je pod pojmom boga u pravoslavlju jer mi jedni kazu da je to Isus Hrist , a drugi Sveta Trojica ( otac sin i duh ).



    Hidden Text click here to show

  2. #19952
    Лади дади phaNtom's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    7,439
    [URL]http://images.4channel.org/f/src/reichroll.swf[/URL]

    axaxaxaxaxaxx
    Save the dramma for your mama.

  3. #19953
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Sep 2009
    Location
    somewhere at North
    Age
    32
    Posts
    2,919
    Blog Entries
    1
    Sve je isto samo Pyra nemaaaaaa lalalalalalala
    Quote Originally Posted by Zeussssss View Post
    davide majka ti nije baterija ali je i dalje svi pune
    Quote Originally Posted by [^RawR^] View Post
    SS is dead now, maybe it's time for Slayzer to make some new league


    [SIGPIC][/SIGPIC]


    <FROM: ChaoS-_-GuarD> cao ogi ajde dodji na cosak da se samaramo
    <FROM: CRO_ZEUS> prvo reci mami da ode sa istog

  4. #19954
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,329
    Quote Originally Posted by Zimo Pg View Post
    Lol milane , na mene niko nije uticao. I objasni mi sta je pod pojmom boga u pravoslavlju jer mi jedni kazu da je to Isus Hrist , a drugi Sveta Trojica ( otac sin i duh ).
    Inače, u Hrišćanstvu je Isus SIN božiji.

    Inače, religija je nešto najlepše što postoji sve dok je čovek nije zloupotrebio i doktrinizovao kao i sve drugo. Nije problem u religiji, problem je u čoveku koji je govedo.
    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  5. #19955
    Safelist Member [^RawR^]'s Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Mid solo
    Posts
    1,074
    Ne bih sad da drzim propoved kako Bog ne postoji, iako sam nesto ne verujem u njega. Ne izjasnjavam se kao ateista, i dalje idem u crkvu, i dalje slavim slavu, Novu godinu i sl, ali jednostavno ne vidim da ''postoji to nesto gore''. Pre 5 hiljada godina ste imali u raznim religijama milion bogova, te bog vode, te bog vetra, te bog oluje, bog ovog i bog onog. Kako je covek napredovao i shvatio da se munja stvara praznjenjem elektriciteta, a ne zato sto Zevs tako hoce, tako su i nestajala sva ta narodna verovanja u boga ovog i boga onog. Zasto mi sad verujemo u Boga/Alaha/kojeg god? Zato sto ne znamo kako je nastao svet, pa kao sto nismo znali kako nastaje munja tako pridajemo neku ''nebesku silu'' koja je odgovorna za taj dogadjaj. Iskreno, kao sto biste se vi sad nekome smejali ako bi vam rekao da veruje u boga vetra koji ''duva sa svih strana sveta pa nastaje vetar'', tako bi se i vama neko smejao u nekom modernijem svetu za 300/500/1000 godina ako biste mu rekli da verujete u bilo kakvog Boga. No nebitno.

    Religija ima svojih dobrih strana, ja prvi volim sto promovise vrline, zblizava porodicu i prijatelje, daje neki razlog ljudima da slave i da se okupe oko stola, da se zdravo ponasaju prema drugim ljudima. Ali to je mali deo. Sta je veliki deo religije? Popovi u crnim dzipovima, srednjevekovno paljenje knjiga i ubijanje naucnika i citavo jedno zaustavljanje tehnoloskog razvica dok je crkva bila jaca od drzave, ogroman deo ratova je religijske prirode (Krstaski? Hitler ubija jevreje jer su jevreji? Tridesetogodisnji rat, muslimanska osvajanja...), ekstremizam muslimanskih zemalja, inkvizicija itd. Da li stvarno mislite da se ljudi vode onim ''zivi skromno, ko tebe kamenom ti njega hlebom''? Pa vi biste se prvi smejali tom sto to propoveda, ali svi se pravimo da smo, je li, fini Hriscani. Sa druge strane, vidite li da vecina arapskih zemalja jos zivi u srednjem veku sa sve zamotanim neskolovanim zenama, pa jebote oni jos vesaju ljude i odrubljuju im glave na keca na sred nekog trga u Iraku. Jesu li bese u Libiji ubili americkog ambasadora zbog neke karikature Muhameda? Je l' vama normalno to sto se desava, i mislite li da nije religija odgovorna, nego da ce da napravi od ljudi mirne, poslusne ovcice?

    Sta imate dobro od religije, osim sto odete kod ortaka da se ozderete za slavu kao majke? Sigurno ne idete u crkvu redovno, sigurno se ne molite Bogu, pa gde je onda ta silna ljubav? Ne znam, meni su matori ljudi koji se krste svakih 10 min i govore ''ako Bog da'' posle svake recenice van pameti. Ja nesto nisam uveren u to da ce mi neka sila od gore pomoci il odmoci, nego da vise zavisi od mene kako cu da se ponasam i sta cu da radim. A vidite kakav uticaj religija ima na okolne zemlje, mi smo jos i dobri
    Last edited by [^RawR^]; 4th April 2013 at 01:11 AM.
    KASSEL: urke looks like harry potter and frodo in 1 person: frodo potter

  6. #19956
    Honored Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ss
    Age
    35
    Posts
    8,129
    Blog Entries
    1
    Jbt switf, iznenadio si me postom Imam osecaj kao da citam svoj post negde, sem tog poslednjeg dela, tj pasusa.

    Tu bih samo nesto dodao. Ono sto ljudi imaju od religije je ujedno i kljucni razlog nastajanja religija a to je nada. Nada da nesto iznad moze da pomogne kada se osetimo bespomocnim. Nekada munja i poplave, sada bolesti, beda i druga beznadja a uvek ratovi, stradanja i strahovi. Dok god je ljudima neophodna nada, sasvim je verovatno da ce je traziti u religiji.

    Da su najuredjenije zemlje sa najvisim ljudskim pravima u velikoj meri potisle religiju, to je cinjenica. Da su najreligioznije nacije upravo one najzaostailje, cinjenica je takodje. Da je religija donela vise stradanja i zlostavljanja, kao i naucne i intelektualne stagnacije nego bilo koja nacija ili druga ideja to je cinjenica. Da li se sama ona ili ljudi mogu kriviti za to, to je vec filozovsko pitanje koje zavisi od licnih shvatanja.

    Po mom licnom, sa kojim se naravno mnogi ne slazu, religija samo predstavlja jedan bitan element u evoluciji coveka. Bila mu je neophodna dok je bio primitivan, dobrodosla dok se razvija, a bice nepotrebna i odbacena kada duhovno i intelektualno evoluira.
    Last edited by eXtasY; 4th April 2013 at 01:45 AM.

  7. #19957
    This color is only for nabs!
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    BiH
    Age
    34
    Posts
    1,879
    Awards

    rawr ko kaze da zeus ne postoji???? eno ti ga u smedjem tavernu... NEVJERNICI


    RayAllen: aledati je bio dobar igrac ali onda se poceo druziti sa noelom...

    .igic._legend._: jel aledati trial?

  8. #19958
    Registered User kingW3's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    757
    Quote Originally Posted by [^RawR^] View Post
    Ne bih sad da drzim propoved kako Bog ne postoji, iako sam nesto ne verujem u njega. Ne izjasnjavam se kao ateista, i dalje idem u crkvu, i dalje slavim slavu, Novu godinu i sl, ali jednostavno ne vidim da ''postoji to nesto gore''. Pre 5 hiljada godina ste imali u raznim religijama milion bogova, te bog vode, te bog vetra, te bog oluje, bog ovog i bog onog. Kako je covek napredovao i shvatio da se munja stvara praznjenjem elektriciteta, a ne zato sto Zevs tako hoce, tako su i nestajala sva ta narodna verovanja u boga ovog i boga onog. Zasto mi sad verujemo u Boga/Alaha/kojeg god? Zato sto ne znamo kako je nastao svet, pa kao sto nismo znali kako nastaje munja tako pridajemo neku ''nebesku silu'' koja je odgovorna za taj dogadjaj. Iskreno, kao sto biste se vi sad nekome smejali ako bi vam rekao da veruje u boga vetra koji ''duva sa svih strana sveta pa nastaje vetar'', tako bi se i vama neko smejao u nekom modernijem svetu za 300/500/1000 godina ako biste mu rekli da verujete u bilo kakvog Boga. No nebitno.

    Religija ima svojih dobrih strana, ja prvi volim sto promovise vrline, zblizava porodicu i prijatelje, daje neki razlog ljudima da slave i da se okupe oko stola, da se zdravo ponasaju prema drugim ljudima. Ali to je mali deo. Sta je veliki deo religije? Popovi u crnim dzipovima, srednjevekovno paljenje knjiga i ubijanje naucnika i citavo jedno zaustavljanje tehnoloskog razvica dok je crkva bila jaca od drzave, ogroman deo ratova je religijske prirode (Krstaski? Hitler ubija jevreje jer su jevreji? Tridesetogodisnji rat, muslimanska osvajanja...), ekstremizam muslimanskih zemalja, inkvizicija itd. Da li stvarno mislite da se ljudi vode onim ''zivi skromno, ko tebe kamenom ti njega hlebom''? Pa vi biste se prvi smejali tom sto to propoveda, ali svi se pravimo da smo, je li, fini Hriscani. Sa druge strane, vidite li da vecina arapskih zemalja jos zivi u srednjem veku sa sve zamotanim neskolovanim zenama, pa jebote oni jos vesaju ljude i odrubljuju im glave na keca na sred nekog trga u Iraku. Jesu li bese u Libiji ubili americkog ambasadora zbog neke karikature Muhameda? Je l' vama normalno to sto se desava, i mislite li da nije religija odgovorna, nego da ce da napravi od ljudi mirne, poslusne ovcice?

    Sta imate dobro od religije, osim sto odete kod ortaka da se ozderete za slavu kao majke? Sigurno ne idete u crkvu redovno, sigurno se ne molite Bogu, pa gde je onda ta silna ljubav? Ne znam, meni su matori ljudi koji se krste svakih 10 min i govore ''ako Bog da'' posle svake recenice van pameti. Ja nesto nisam uveren u to da ce mi neka sila od gore pomoci il odmoci, nego da vise zavisi od mene kako cu da se ponasam i sta cu da radim. A vidite kakav uticaj religija ima na okolne zemlje, mi smo jos i dobri
    To mozda ti tako verujes,mozda je svet nastao bas velikim praskom.Ali sve te teorije su samo objasnjenja,ja u nauci pre vidim nadu za onim da ako lose uradis da te niko nece kazniti.Da ne postoji neko "gore" koji nas je stvorio.A to za 300/500/1000 godina ce opet biti srednjovekovna nauka,neko ce da baci nuklearnu bombu i morace sve iz pocetka,ali dobro to nije vazno.

    Ovo prvo je religija dok je ovo drugo cist plod djavola.A za Arape,pa ko mislis da ih je drzao u takvom stanju.Mislim kad su ih drzali ko robove kako ce da znaju ista?Religija sama po sebi govori da treba ziveti sa ljubavlju i razumljevanju.Nije religija kriva sto sad neka degencina krene da ubija ljude.

    U crkvu ne idem,posto je to vecinom leglo "anti-hrista".I meni,ne ces ti dobiti ista govorenjem ako bog da nego samo verovanjem.Potpuno se slazem sa ovim,mene na primer biblija samo vodi,samo da se setim da sve treba da volim.

    Inace ja sam siguran da bog postoji zato sto sam pogledao svet oko sebe,da li mislis da bi priroda mogla da stvori ovako nesto?Ovako da je sve uradjeno besprekorno,covek stalno otkriva,a za ovo vreme nije otkrio ni stotinu svega.Nemamo pojma sta nam pola mozga radi,kako da koristimo vise procenata mozga,kako volja moze da nas izleci.A na kraju tehnologija je nesto najgore sto se desilo coveku,jer covek vec ima sve sto mu treba u prirodi.Ne trebaju mu otrovi koji se prodaju u nasim radnjama,jer svaki proizvod ima neke ekstrakte za boju,miris,ukus koji nam unistavaju telo.O oruziju da ne pricam.TV da ne bi izasli napolje,samo se izolacija stvara sto vise se stvari izume.Ne daj boze da zivis u Svajcarskoj,tamo ljudi nemaju dusu,rade sve po pravilima,izolovano.Naravno to je zato sto covecanstvo ne moze da se nosi sa tim,mozda bi nekim drugim ljudima to bila samo pomoc.Mi jos nismo spremni ni za religiju, ni za tehnologiju,ni za nauku.Mislim kad vidis onog amera koji ne zna gde je irak(sto cini vecinu gradjana SAD-a) shvatis.A i da dodam
    Bila je neophodna dok je bio primitivan
    Bila je dobrodosla kad je poceo da se razvija
    Odbacena dok se razvijao
    I opet neophodna kada duhovno i intelektualno evoluira

  9. #19959
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Meni je malo cudno jer kada diskutujem o religiji, ljudi zamisljaju nekog starca sa belom bradom koji sedi na oblaku i slicno... Malo dalje od stereotipa, ljudi.
    Verujete u sudbinu? Karmu? Balans? To su vam sve koncepti nadmoci i vise sile.

  10. #19960
    This color is only for nabs!
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    BiH
    Age
    34
    Posts
    1,879
    Awards

    vidim gleda se zeitgeist naveliko...OOOO NEJVERNICI


    RayAllen: aledati je bio dobar igrac ali onda se poceo druziti sa noelom...

    .igic._legend._: jel aledati trial?

  11. #19961
    Registered User Zimo Pg's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,469



    Hidden Text click here to show

  12. #19962
    Honored Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ss
    Age
    35
    Posts
    8,129
    Blog Entries
    1
    Mislim kad vidis onog amera koji ne zna gde je irak(sto cini vecinu gradjana SAD-a) shvatis.
    Proveo sam neko vreme tamo i slozicu se sa svime sem da su zaostali. To je samo propaganda, ljudi su daleko ispred nas.

    Kako god, pogledajte ovo obavezno, potpuno je neverovatno [URL]http://htwins.net/scale2/[/URL]. Svakako da je lakse verovati u boga nego u ovo, sto je sada vec cinjenica

    A sto se tice zeitgesta, jednostavno sam se razocarao kada sam ga pogledao s obzirom kolika se buka digla oko njega. Tako malo informacija a tako puno propagande. Sve spusteno na tako nizak nivo zastrasivanja... Bas mi se nije svideo.
    Last edited by eXtasY; 4th April 2013 at 02:54 PM.

  13. #19963
    NINJA TURTLE mrniceguy's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Age
    43
    Posts
    5,708
    Quote Originally Posted by Mladenus View Post
    Znas sta je paradoks, Kale? Ne upotrebljavaj rec u pogresnom kontekstu. Bez prozivki, samo kazem.
    naravno da znam sta je paradox, meni je smjesno zbog cega si upotrebio tu rječ prije nego što si razmislio o svome pitanju.

    Quote Originally Posted by Mladenus View Post
    Kamenje je koristilo coveku i koristi mu dan danas (u gradjevini, na primer), da nema gvozdja, ne bi bilo ni celika (materijal koji se danas najvise proizvodi na svetu), a sto se tice zivotinja, ne bih znao cemu su korisne coveku (osim za prehrambene potrebe). Ali ne govorimo ovde uopsteno. Cemu svinja sluzi, ako ne za jelo?



    Je l' si stvarno razmisljao o tome onako duboko, ili si to samo prasnuo bezveze?
    To je bas teska izjava...
    a možda je svinja stvorena zbog svinjske masti? možda je stvorena zbog toga što jede stvari koje druge životinje ne jedu? Postoje i mnoge druge životinje na ovome svijetu pa se ne jedu. Jeli i čovječija ribica tu da se jede?

    Naravno da sam razmislio prije nego što sam napisao ono gore, tako da nevidim smisao u tvom pitanju dali sam ja razmislio o svojoj izjavi.

    Edit:

    Quote Originally Posted by Mladenus View Post
    @Zimo: "Sveto trojstvo" predstavlja sve to - Oca, Sina, Svetog duha u jednome. Dakle to su 3 oblika jednog istog. (informacija iskopana od ucenog lica, isto sam pitao)
    E ovo, ovo mi je zapalo za oko, kako može otac i sin biti isto?

    zar isus nije sin Božiji? dok mi je to kod katolika još čudnije, ja ne kontam kod njih jer dosta puta oni isusa predstavljaju kao Boga (Bože oprosti) a nekada kao sina etc.

    p.s. samo da znate da se u Islamu Isus predstavlja kao Isa a.s.
    Last edited by mrniceguy; 4th April 2013 at 05:09 PM.


    I SIMPLY DONT GIVE A F..K
    RAGE MODE ENGAGED

  14. #19964
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Quote Originally Posted by eXtasY View Post
    Kako god, pogledajte ovo obavezno, potpuno je neverovatno [URL]http://htwins.net/scale2/[/URL]. Svakako da je lakse verovati u boga nego u ovo, sto je sada vec cinjenica
    Zajednicko micro i macro kosmosu - svuda vladaju sile. Jace od nas. Hajde mi objasni pojam sile.

    Uzgred, sto je neverovatno verovati u ovo?

    Quote Originally Posted by mrniceguy View Post
    naravno da znam sta je paradox, meni je smjesno zbog cega si upotrebio tu rječ prije nego što si razmislio o svome pitanju.



    a možda je svinja stvorena zbog svinjske masti? možda je stvorena zbog toga što jede stvari koje druge životinje ne jedu? Postoje i mnoge druge životinje na ovome svijetu pa se ne jedu. Jeli i čovječija ribica tu da se jede?

    Naravno da sam razmislio prije nego što sam napisao ono gore, tako da nevidim smisao u tvom pitanju dali sam ja razmislio o svojoj izjavi.

    Edit:



    E ovo, ovo mi je zapalo za oko, kako može otac i sin biti isto?

    zar isus nije sin Božiji? dok mi je to kod katolika još čudnije, ja ne kontam kod njih jer dosta puta oni isusa predstavljaju kao Boga (Bože oprosti) a nekada kao sina etc.

    p.s. samo da znate da se u Islamu Isus predstavlja kao Isa a.s.
    Kale, moje pitanje je i bilo da li neko vidi paradoks. Pa kapiras li da pobijas ono sto Islam govori tim svojim izjavama?

    Kakav si sa matematikom, Kale? Da ti objasnim to za oca i sina preko matematike: kad od beskonacnog uzmes deo, koliko ostane od beskonacno?
    Otac i sin je isto - to je koncept. Isus je otelotvorenje Boga.


    P.S. U trenutnoj raspravi stojim na strani religije jer ste skoro svi ateisti. Inace nisam vernik.

  15. #19965
    Honored Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ss
    Age
    35
    Posts
    8,129
    Blog Entries
    1
    Hajde mi objasni pojam sile.
    Nauka ga je vec objasnila lol. Medjucesticno privlacenje odnosno odbijanje koje je potpuno definisano i racunljivo....

    Religija je sustinski "i want to believe"

    p.s. Nisam ateista, to ima drugo znacenje.
    Last edited by eXtasY; 4th April 2013 at 06:46 PM.

Page 1331 of 1501 FirstFirst ... 331 831 1231 1281 1321 1329 1330 1331 1332 1333 1341 1381 1431 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates