Page 1332 of 1501 FirstFirst ... 332 832 1232 1282 1322 1330 1331 1332 1333 1334 1342 1382 1432 ... LastLast
Results 19,966 to 19,980 of 22511

Thread: Čit-Čat thread

  1. #19966
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,329
    Ja upravo želim da verujem! Nije bitna forma religije, bitna je bit religije!
    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  2. #19967
    Registered User kingW3's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    757
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=FetYmFZGGA4[/url]
    rasplakoh se

  3. #19968
    NINJA TURTLE mrniceguy's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Age
    43
    Posts
    5,708
    Quote Originally Posted by Mladenus View Post
    Kale, moje pitanje je i bilo da li neko vidi paradoks. Pa kapiras li da pobijas ono sto Islam govori tim svojim izjavama?
    .
    o cemu ti pricas, ja sam ti ljepo napisao: dali je čovječija ribica stvorena da bi je čovjek jeo, ja ti ljepo dam odgovor ti ga ili ne vidiš ili me trolaš. NISU SVE ŽIVOTINJE TU DA BI SLUŽILE DA BUDU JELO.

    Quote Originally Posted by Mladenus View Post
    kad od beskonacnog uzmes deo, koliko ostane od beskonacno?
    Otac i sin je isto - to je koncept. Isus je otelotvorenje Boga.

    Kako možeš oduzeti dio beskonačnog? Od kada je to beskonačno djeljivo?

    Kako mogu otac i sin biti isto???? Otac je otac a sin je sin.

    A kako može čovjek biti otjelotvorenje (Bože oprosti)?? Onda bi svi ljudi trebali da budu kao Isus? Bog je jedan, nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije <-- to ti je iz jedne Sure iz Ku^rana (nemam apostrof na retrdiranoj tastaturi).

    Da se razumijemo, u Islamu Isa a.s. (vi ga zovete Isus) je jedan od Božijih poslanika.

    Nisam jak u vjeronauci ali i ovako te mogu pobiti, jer mi ne daješ jake razloge i jake odgovore na moja pitanja.

    Nemoj misliti da pišem agresivno, jednostavno me zanima jer ne mogu da shvatim neke stvari.
    Last edited by mrniceguy; 4th April 2013 at 08:34 PM.


    I SIMPLY DONT GIVE A F..K
    RAGE MODE ENGAGED

  4. #19969
    Registered User _pLaY.MaKeR_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Дорћол
    Age
    31
    Posts
    3,506
    Quote Originally Posted by kingW3 View Post
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=FetYmFZGGA4[/url]
    rasplakoh se
    ja sam ti fanatik za zmajevu kuglu
    ''Jе л' знаш ти како се постаје прави шампион?
    Тако што изађеш на терен кад је најтеже... и победиш.''

  5. #19970
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Quote Originally Posted by eXtasY View Post
    Nauka ga je vec objasnila lol. Medjucesticno privlacenje odnosno odbijanje koje je potpuno definisano i racunljivo....

    Religija je sustinski "i want to believe"

    p.s. Nisam ateista, to ima drugo znacenje.
    Sila nije definisana potpuno upravo. Bilo koja. Al' ok, to kad se bas zadje u detalje...

    Ma napisah "ateista" jer ste se stavili protiv vere. Kontam da niste svi.

  6. #19971
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Quote Originally Posted by mrniceguy View Post
    o cemu ti pricas, ja sam ti ljepo napisao: dali je čovječija ribica stvorena da bi je čovjek jeo, ja ti ljepo dam odgovor ti ga ili ne vidiš ili me trolaš. NISU SVE ŽIVOTINJE TU DA BI SLUŽILE DA BUDU JELO.




    Kako možeš oduzeti dio beskonačnog? Od kada je to beskonačno djeljivo?

    Kako mogu otac i sin biti isto???? Otac je otac a sin je sin.

    A kako može čovjek biti otjelotvorenje (Bože oprosti)?? Onda bi svi ljudi trebali da budu kao Isus? Bog je jedan, nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije <-- to ti je iz jedne Sure iz Ku^rana (nemam apostrof na retrdiranoj tastaturi).

    Da se razumijemo, u Islamu Isa a.s. (vi ga zovete Isus) je jedan od Božijih poslanika.

    Nisam jak u vjeronauci ali i ovako te mogu pobiti, jer mi ne daješ jake razloge i jake odgovore na moja pitanja.
    Iskreno, Kale. Pobijas sam sebe. Postavljas glupa pitanja na koje sam ti vec dao odgovore. Nisi vest u veronauci, logici, a ni u matematici, vidim...

  7. #19972
    NINJA TURTLE mrniceguy's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Age
    43
    Posts
    5,708
    Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

    1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

    2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

    3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

    Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

    Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

    evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.


    I SIMPLY DONT GIVE A F..K
    RAGE MODE ENGAGED

  8. #19973
    Registered User _pLaY.MaKeR_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Дорћол
    Age
    31
    Posts
    3,506
    Quote Originally Posted by mrniceguy View Post
    Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

    1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

    2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

    3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

    Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

    Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

    evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.

    greska koju ne pravi samo nas drugar Kale nego i svi, ja sam ucio na verskoj nastavi da vera i nauka nikad ne mogu ici zajedno i ljudi masovno prave tu gresku >.>

    vera + nauka = orb effect does not stack
    ''Jе л' знаш ти како се постаје прави шампион?
    Тако што изађеш на терен кад је најтеже... и победиш.''

  9. #19974
    Registered User kingW3's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    757
    2.Otprilike je Isus ko projekcija boga,isto bice u tri oblika otprilike.
    3.Pa ∞-10000000000000= ∞
    Sto da ne,vera i nauka su kao matematika i fizika,dopunjavaju se inace orb effect doesn't stack(Melee only)

    Nego i ja sam gledao zmajevu kuglu sve do pocetka onog GT serijala,tad sam prestao.

  10. #19975
    NINJA TURTLE mrniceguy's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Age
    43
    Posts
    5,708
    play.makeru vjeronauka=nauka o vjeri NOBE a ne nauka i vjera.

    kingw3 ti stvarno kad postuješ nešto u zadnje vrijeme to izgleda kao da si s marsa pao.


    I SIMPLY DONT GIVE A F..K
    RAGE MODE ENGAGED

  11. #19976
    Лади дади phaNtom's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    7,439
    Popijem par pivi cetvrtkom i boli me kurac!
    Save the dramma for your mama.

  12. #19977
    Registered User PROTOZZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Алексинац
    Age
    32
    Posts
    6,329
    prelijepo

    „Сањао сам неке чудне Србе. Причају српски, а мисле турски.“

  13. #19978
    Registered User _pLaY.MaKeR_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Дорћол
    Age
    31
    Posts
    3,506
    Quote Originally Posted by mrniceguy View Post
    play.makeru vjeronauka=nauka o vjeri NOBE a ne nauka i vjera.

    kingw3 ti stvarno kad postuješ nešto u zadnje vrijeme to izgleda kao da si s marsa pao.
    ja ti kazem ono sto su me ucili u skoli, redovno su svi pravili istu gresu ''veronauka''
    ''Jе л' знаш ти како се постаје прави шампион?
    Тако што изађеш на терен кад је најтеже... и победиш.''

  14. #19979
    Honored Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ss
    Age
    35
    Posts
    8,129
    Blog Entries
    1
    Ma hriscanstvo je nelogicno samo tako. Ne znam kako je za islam al nije ni cudo da nista ne kapiras jer samo po sebi i nema smisla.

    Ja sam eto obrazovan, isao i na veronauku, citao bibliju, interesovalo me...

    Jednostavno, bogorodica bezgresno zaceta od strane svetoga duha. (???) Radja Isusa koji se naziva sinom bozijim. A bog ti je sveto trojstvo oca, sina i svetoga duha. Pa ti pohvataj. Ja sam to razumeo da bog ima tri forme, jedna sveti duh, druga Isus (sin) i treca on kao otac. Jedino daje neki smisao mada onda to znaci da je on stvorio sam sebe kroz bogodoricu. Kuku...

    Tome dodas da je ceo stari zavet stalno zastrasivanje u smislu veruj ili ce te stici gnev boziji gde se izmedju ostalog prikazuje smrt hiljade nevine dece od strane boga kao i ostale strasne posasti koje zadesavaju nevin narod. (????).

    Jako mi je zao sto ovo pisem kao hriscanin al jbg, kad nema smisla nema.
    Last edited by eXtasY; 5th April 2013 at 03:04 AM.

  15. #19980
    30/30-150 Mladenus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Under the Moonlight
    Age
    33
    Posts
    6,423
    Quote Originally Posted by mrniceguy View Post
    Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

    1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

    2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

    3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

    Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

    Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

    evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.
    Decko, Islam govori da je sve stvoreno da sluzi coveku. Postavi sebi pitanje - cemu sluzi tako nesto? Sta ja ima da ti dajem odgovore na pitanja tvoje religije u koju se ne razumem i koja mi je smesna sama po sebi.
    Jebi ga, Kale... Sta da ti kazem za matematiku... Ako ne razumes kako ako od beskonacnog oduzmes bilo koji broj i ono je i dalje beskonacno, nemam komentar... Mozda kad bi shvatio to, bilo bi ti jasno zasto je Sveto Trojstvo jedno.

    Da ti prilozim to ovako - ja kada sam dobio takav odgovor, bilo mi je jasno. Ti kada si dobio takav odgovor, nije ti jasno. Pa ne moze svako da bude jednako inteligentan, ili jednako otvorenog uma.

    Ja ti opet kazem, nisam nista vise Hriscanin nego sto si ti. Samo sam, eto krsten, pa me to cini malo vecim Hriscaninom od tebe.

    Quote Originally Posted by eXtasY View Post
    Ma hriscanstvo je nelogicno samo tako. Ne znam kako je za islam al nije ni cudo da nista ne kapiras jer samo po sebi i nema smisla.

    Ja sam eto obrazovan, isao i na veronauku, citao bibliju, interesovalo me...

    Jednostavno, bogorodica bezgresno zaceta od strane svetoga duha. (???) Radja Isusa koji se naziva sinom bozijim. A bog ti je sveto trojstvo oca, sina i svetoga duha. Pa ti pohvataj. Ja sam to razumeo da bog ima tri forme, jedna sveti duh, druga Isus (sin) i treca on kao otac. Jedino daje neki smisao mada onda to znaci da je on stvorio sam sebe kroz bogodoricu. Kuku...

    Tome dodas da je ceo stari zavet stalno zastrasivanje u smislu veruj ili ce te stici gnev boziji gde se izmedju ostalog prikazuje smrt hiljade nevine dece od strane boga kao i ostale strasne posasti koje zadesavaju nevin narod. (????).

    Jako mi je zao sto ovo pisem kao hriscanin al jbg, kad nema smisla nema.
    Koliko sam ja shvatio, cela poenta bilo koje vere je da otvoris i srce i mozak (razmisljanjem i tumacenjem) za nju. Mislim, to je sve kao "Zasto je pile preslo put?" Ima razlicitih tumacenja i verzija i niko ne moze da dokaze da njihova nije tacna. Zbog toga tolike podele.

Page 1332 of 1501 FirstFirst ... 332 832 1232 1282 1322 1330 1331 1332 1333 1334 1342 1382 1432 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates