Page 4 of 53 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 46 to 60 of 793

Thread: Muzica

  1. #46
    Safelist Member ss-darky's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Cluj Napoca, Romania
    Age
    35
    Posts
    825
    nu eu sunt closed minded. ci tu care postezi propaganda fanatica religioasa pe un loc public vizionat de copii. tu ai ascultat macar versurile din piesa aia? vb tipu cum viata lui a fost un rahat si el era inutil pana nu l-a cunoscut pe isus. say what? adica fara isus viata e un kkt? fara el nu avea liniste, era degeaba pe pamant? asta e bullshit fanatic propangandist cu mesaje subliminale care prosteste masele. de cand religia si isus se pot folosi astfel si sa nu aveti putina rusine? religia ar trebui sa fie acceptata de fiecare pentru o liniste sufleteasca si o intelegere a divinitatie in felul in care fiecare doreste, nu cum o prezinta imbecilu din piesa asta ca cica fara isus viata nu are sens si ca totul e inutil si de rahat. promoveaza idea prin frica si alte metote idioate si fanatice. eu sunt ateu intradevar si nu cred in zeitati dar macar respect religia altora. si totusi tot sunt un om bun si nu sunt degeaba pe acest pamant chiar daca nu cred in isus si dumnezeu. chiar duc o viata placuta si decenta. tu vad ca nu respecti alte religii si faci asta prin postarea de astfel de porcarii propagandiste si de prost gust. nu cred ca ti-ar placea daca as posta eu filme care promoveaza satanismul, consumul de droguri, etc spunand in ele ca fara ele viata nu are sens. it's the same damn thing. te rog nu mai pune astfel de filme aici. chestii de genu asta se discuta in privat cu persoane pe aceeasi dunga cu tine, nu puse in locuri ca asta unde intra sute de copii influentatibi si prostovani care nu stiu gandi si cred tot ce aud etc. sa iti fie rusine!!!!
    Last edited by ss-darky; 15th September 2010 at 01:50 PM.


    Hidden Text click here to show

  2. #47
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    Quote Originally Posted by ss-darky View Post
    nu man, asta e o porcarie oricum o privesti.
    lui ii place si nu rezolvi nimic daca ii insulti gusturile muzicale fii mai tolerant iti spun asta pt k pt mine religia e cel mai mare obstacol in procesul evolutiei tehnologiei,stiintei si societatii dar asta nu trebuie sa ne obstructioneze relatiile , fiecare creste sub influente diferite , are experiente unice , si-a dezvoltat ratiunea dupa evenimentele petrecute in viata.

    Crestinismul are un sistem de supravietuire ce implica infiltrarea sa in diferite domenii si activitati , muzica de exemplu .... incearca si ei sa transmita un mesaj stiind ca prin muzica oamenii sunt influentabili .... si sunt efecte diferite , unii se lasa influentati , unii ignora mesajul , altii reactioneaza lafel ca tine .

    Nu trebuie sa judeci persoane religioase ( vb in general nu despre Raptor7 ) ,au crescut intr-un mediu religios si li s-a instalat in minte o paranoia atat de mare incat sa creada ca exista zei care ii trimit in iad daca fac lucruri ce sunt interzise conform unei carti numite biblie. Si eu am crescut intr-un astfel de mediu dar dupa ce am acumulat destule informatii incat sa imi raspund singur la intrebari legate de viata,existenta,etc. am pus la test diferite lucruri care sunt scrise in biblie si am realizat ca sunt numai cuvinte , scrise de oameni , cu scopul de a fi vandute .


    ontopic :

    muzica fara cuvinte = muzica adevarata pentru ca muzica in sine este un limbaj.



    Enjoy
    Last edited by [RO]Claudiu; 15th September 2010 at 03:48 PM.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  3. #48
    Safelist Member ss-darky's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Cluj Napoca, Romania
    Age
    35
    Posts
    825
    nu e vb ca l-am insultat. read my topic above. ala lung. ceea ce m-a enervat este propagarea fanatismului prin astfel de "muzica", Video" si faptul ca el posteaza mizeriile astea in asemenea locuri. don't get me wrong. nu am nimic cu muzica religioasa cea care preslaveste pe dumenezeu etc si care e ascultata in biserica sau chiar de unii acasa. am probleme cu cele ca asta postata de el.
    Last edited by ss-darky; 15th September 2010 at 04:10 PM.


    Hidden Text click here to show

  4. #49
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Ai scris un mare bullshit mihai. Eu nu am postat piesa aia pentru k vreau sa fac propaganda aici. Asta e cea mai culmea idee care o puteai intelege. Tipul ala din piesa canta despre viata lui, la fel cum fac toti ceilalti interpreti. Unii canta despre bani, altii canta despre dragoste altii canta despre Isus. Daca pentru el viata era un cacat fara Isus asta a cantat. Isus i-a dat pacea si despre asta a ales el sa cante. Cum altii gasesc "fericirea" cand primesc bani si canta numa despre bani asa a cantat si tipul asta despre ceva important in viata lui.

    Culmea e ca celelalte piese le asculti. Poate unele piese in care unu ragneste timp a 5 minute pe un zgomot care e in fundal ( daca aia se poate numi muzik atunci hat down), poate unele cu mesaj satanist sau despre droguri...alea nu fac propaganda nu? Alea is ok sa le auda copiii. Faza e k te-a deranjat ceva la mesajul asta...si ai gasit aceste asa zise argumente sa iti acoperi parerea scrisa in primul post. Argumente pe care sa fim sinceri...crek nimeni nu ti le impartaseste.

    Si atata timp cat e un canal public pot posta ce vreau (cat timp e in topicul muzica). Daca te uiti killer a postat ceva piese care mie mi s-a parut k au mesaj satanist...l-am insultat eu pe killer pentru asta? Nu. Ca nu imi plac asta e partea a doua. Dar suntem fiecare oameni diferiti => ascultam tipuri de muzica diferite. Btw cu piesele alea nu ai avut nimik ? Nu aveau mesaj gresit pentru tinerii care urmaresc acest forum? Versuri de genu: "I sware to God i will reap your heart" sau " W/e u do don't be afraid of the Dark" etc. astea sunt ok nu?

    Daca chiar erai un om care dorea binele celor din jur ( ceea ce am inteles din ultimul tau post )...ai fii avut aceeasi parere despre piesele alea ca si parerea despre piesa care am postat-o eu. Dar se pare k astea sunt doar niste fake arguments...

    Eu nu pot "convinge" pe nimeni sa se "pocaiasca" punand o piesa pe un forum LOL. Toti suntem rezultatul deciziilor noastre. Asadar in fond si la urma urmei fiecare ia o decizie in dreptul sau.


    @ Claudiu man...tu ( si se pare k marea majoritate ) ai o idee foarte gresita despre ce inseamna sa fii crestin sau ce inseamna sa fii religios. Diferenta e una incredibil de mare si in multe cazuri chiar imparte oamenii in categorii diferite. Te-ai gandit vre-o data k si tu ai crescut ( s-au ti-ai facut proprul tau ) mediu in care ti s-au instalat in minte niste conceptii gresite despre crestinism...sau ce inseamna sa fii crestin? Si in functie de aceste conceptii gresite judeci p cei care sunt crestini cu adevarat?
    Last edited by Raptor7; 15th September 2010 at 05:47 PM.

    Inactive player.

  5. #50
    Safelist Member [MooN]Pain's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Near the secret shop
    Age
    30
    Posts
    961
    e topic de muzica, si prin posturile pe care le faci, video`urile p care le pui se intelege ca genul acela de muzica iti place :-s.

    Raptor parca tineam minte ca tu erai mai credincios dar nu stii ca Iisus se scrie cu 2 i si nu cu unul? Singurii oameni care "canta" despre Iisus ,Dumnezeu etc sunt preotii si cei care au legatura cu biserica, restul sunt doar niste oameni frustrati cu probleme la bostan.

    [url]http://www.kissfm.ro/emisiuni/9/Kiss-Fm-Club-Mix.html[/url]
    Last edited by [MooN]Pain; 15th September 2010 at 05:49 PM.
    Hidden Text click here to show

    Originally Posted by Light_of_Hell
    U noob not know how to play LEVORIC
    u buy sange (it a slows), at lvl 4 LEVORIC criticals roshan, than aura and gg, also u can buy RADIATOR cuz looks cool in LEVORICS arm, BUROOZIA for perma critical and BATTLE FURKY for caveing enemy
    Hidden Text click here to show

  6. #51
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Preotii cu BMW x5.

  7. #52
    Safelist Member ss-darky's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Cluj Napoca, Romania
    Age
    35
    Posts
    825
    muzica pe care o ascult eu nu o postez aici promovand propaganda cum faci tu, pentru ca eu respect alte religii. hell, nici macar nu au mesaje care promoveaza consumul de droguri, satanismul etc. sau nah, poate ca PanterA intradevar erau uber-satanisti si nu stiu eu. Poate si metallica si iron maiden. Clar daca au o piesa cu 666 in ea e satanista nu? anyway nu ma vezi pe mine punand nici un video aici care ar putea insulta unele religii. tu o faci iar faptul ca ai pus porcaria aia aici, pentru mine este o insulta (imi insulta credintele mele). oricum sa terminam discutia ca nu merge nicaieri. bottom line este am fost jignit de mesajul transmis prin piesa aia si o gasesc inapropriate pentru un forum ca asta chiar daca e "public" cum zici tu. nu ma apuc eu sa pun videos pline de gore si pentagrame de la dimmu aici zicand ca e "un fel de muzica religioasa" (descrierea videolui tau) -> ceea ce chiar este pentru unii, ca sa creez mesaje aiurite ce pot fi crezute de oameni mai influentatibil. asta e tot ce m-a deranjat la postul acela si stii f bine ca eu nu am nimic cu tine sau cu religiile in general. si nu, nu am vzt piesele de la killer dar pot zice ca daca contin same messages nu au ce cauta aici de asemenea, desi alea nu au aceeasi relevanta pentru ca majoritatea din ziua de azi (si din romania mai ales) sunt educati de mici in credinta spre dumnezeu asa ca cei mai multi nu prea ii dau much thought, pe cand piesa pusa de tine este privita mult mai adanc decat ai crede tu intr-o tara conservatoare cum este a noastra

    asta e un loc public unde vin copii de 10 ani care poate vad mesajul din piesa aia si de frica nu vor face altceva decat sa creada fanatic in dumnezeu crezand ca viata nu are sens fara el si ca moartea la fel. cum am zis: religia ar trebui sa aduca liniste sufleteasca si intelegere. nu prin frica trebuie sa crezi in ceva. si piesa aia asta face: creeaza o frica de a duce o viata goala fara god, chiar daca indirect. poate ca tu nu o vezi dar eu o vad si asta e ceea ce m-a deranjat.
    Last edited by ss-darky; 15th September 2010 at 06:34 PM.


    Hidden Text click here to show

  8. #53
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Scopul piesei eu nu cred k a fost sa bage frica in nimeni...ci mai degraba sa afiseze ce solutie a gasit acest om la o lume de cacat in care traim.

    Eh daca te-a deranjat nu acesta era scopul meu. stiu k nu ai nimik cu mn lol, doar suntem prieteni. Ideea e k aici e topic de muzica...unde sa postam ce muzica ne place...daca mie asta imi place...asta postez.

    Despre tema credintei in Dumnezeu nu are rost sa mai povestim...este un subiect vast si nu isi are locul aici.

    @Pain dude...ambele variante sunt acceptate si corecte: si Isus si Iisus. Plus k ce ai zis tu de preotii nu e valabil si nici corect.

    Inactive player.

  9. #54
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    ~Vrei sa zici ca practica prin care este promovat crestinismul nu se vinde , nu se cumpara , nu are scopul sa scoata profit ?

    ce valori adevarate au practicile crestinismului ?

    - botezul.
    - cununia ( sau cum ii zice ).
    - inmormantarea.

    si ce zice religia ca ti se intampla daca nu cumperi aceste servicii de la biserica ? ( te duci in iad )

    popa daca nu face bani din profesia lui crezi k ar avea ce sa manance ? cand vine popa sa iti sfinteasca casa e normal sa ii dai bacsis k de nu se uita urat la tine .

    eu cred in tehnologie. asta e zeul meu ( daca tre neaparat sa avem zei ) .


    religia are si povesti incredibil de fabuloase , se vorbeste de "lumea de apoi" , de "Arca lui Noe" , Isus care s-a nascut dintr-o virgina , etc. chestii care nu se intampla in prezent iar noi traim in prezent nu in trecut . Profita de necunoasterea oamenilor , de exemplu nu poti sa zici ca nu exista lumea de apoi pentru ca nu poti sa experimentezi cu asa ceva , acolo ajungi dupa ce mori si te judeca nush ce sfant k sa vada unde te trimite ( in iad sau in rai ) si daca mori nu mai invii .

    + cel mai relevant argument la care pot sa ma gandesc , Biblia a fost scrisa in limbaj Pamantesc , limbaj inventat de oameni , daca era ceva "divin" nu il putea intelege nimeni, cum se face ca divinitatile vorbesc limbile oamenilor ? acest fenomen explica si prezenta mai multor religii pe Pamant , deoarece orice limbaj inventat de OM este subiect interpretabil.


    ONTOPIC :

    Last edited by [RO]Claudiu; 22nd September 2010 at 07:09 PM.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  10. #55
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648


    feel the music
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  11. #56
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Romania,Oradea
    Posts
    1,057
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=j8ar_uZYHvk[/url]
    Originaly Posted by Lemnyshor (Lemn).
    Cel mai probabil daca ma injura careva o sa fac dagon si o sa-i fur toate fragurile pana isi taie venele. (Disclaimer: nu pot fi tinut responsabil pentru eventualele sinucideri ale jucatorilor romani si nu am am niciun contract activ cu posturile de televiziune.

  12. #57
    Registered User Caprioara_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    32
    Posts
    18
    uitati-va la astea
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=OyxNgnQ9m30[/url] FUCK THE SHITTT!!!!!!

    [url]http://www.youtube.com/watch?v=OYjZK_6i37M[/url]

    [url]http://www.youtube.com/watch?v=PckuItiI-HM[/url]

  13. #58
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Intr-adevar o piesa care are ca titlu si mesaj: "fa sex cu cacatul si caca-te pe sex" trebuie apreciata la maxim.

    Dude atata cultura ai in tine? Incat asculti cacaturi din astea? Eu unul cred k si ceea ce asculti te definesti...e o chestie destul de generala. IAr daca tu din astea asculti...

    Inactive player.

  14. #59
    Registered User Caprioara_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    32
    Posts
    18
    mai taci ma nu-ti mai da tu cu parerea cum sunt eu) , du-te si aculta gay musicu tau , eu zic ca e foarte haioasa

  15. #60
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Is tare curios cati sunt de aceeasi parere cu tine si cati sunt de aceeasi parere cu mine.

    Inactive player.

Page 4 of 53 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates