Results 1 to 9 of 9

Thread: Strategie

  1. #1
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277

    Strategie

    Aici puteti sa postati strategiile voastre. Combo-uri de 5v5, lane-uri interesante, idei de FB, cum/cand sa iei Roshan, cum/cand sa faci push etc.

    Inactive player.

  2. #2
    Registered User ODracO's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    HELL
    Posts
    7

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Raptor7 View Post
    Aici puteti sa postati strategiile voastre. Combo-uri de 5v5, lane-uri interesante, idei de FB, cum/cand sa iei Roshan, cum/cand sa faci push etc.
    are cineva timp sa faca un manual pentru nabz.....
    in rest jucati si experimentati
    nice to meet you....
    ps...now fuck off

  3. #3
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    o sa facem si un thread despre Sfaturi pentru napi sau ceva de genu...

    Inactive player.

  4. #4
    Registered User C0RS0's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    România
    Posts
    155
    as dori si eu niste indicatii in legatura cu necromonicon, cum sa am un control mai bun asupra maimutoilor, si poate la panda tot la fel pt ulti

  5. #5
    Simply The Best ! RaouL's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    LaLa Land
    Age
    33
    Posts
    3,627
    Eu ii selectez pe toti , si dupa il selectez pe fiecare cu tasta TAB, asa te joci si cu geo , ii selectezi pe toti, plasa -> TAB -> plasa si tot asa , eh si puf !

  6. #6
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Dupa cum a zis si joker cu tasta TAB e cel mai usor de selectat unitatile dintr-un grup.

    Inactive player.

  7. #7
    Inactive plejer Raptor7's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Mordor
    Age
    35
    Posts
    2,277
    Vad k nu prea posteaza lumea aici si atunci o sa "inviu" eu acest thread.

    O idee interesanta de FB (idee practicata de echipele mari) e urmatoarea:
    -dupa ce isi aleg eroii isi cumpara itemele repede si se grupeaza 4 (doar 1 erou merge pe lane-ul lui, de obicei lane-ul de jos sau sus) si merg in padurea adversarilor. Acolo au sanse mari sa prinda eroi din echipa adversa care se aventureaza sa verifice runa, sau sa mearga mai repede pe lane. Daca efectuezi efficient aceasta "schema" echipa ta se poate alege cu FB + 1 sau 2 killuri inainte de minutul 0. Iar in final se merge inapoi pe lanes (mid + celalalt lane neocupat) si nu se pierde xp. Am vazut foarte multe jocuri in care aceasta strategie, efectuata corect, a adus un avantaj major echipei in laning phase si pana in mid-game.



    Sa luam un exemplu. Sa zicem k ai in echipa urmatorii eroi: Meduza, Never, Lion, Which doctor si Kunkka. Atunci meduza o sa fie eroul care merge jos...pentru k ea oricum acolo o sa mearga si nu prea are cu ce ajuta si daca vine + k ea are nevoie de mult farm si nu are rost sa vina pana sus ca atunci o sa piarda 1-2 creep waves pana se intoarce. Mid sta nevermore, dar el poate sa vina la gank pentru k mid e aproape de padurea lor si nu pierde nimik (daca ea el un kill atunci o sa aiba un avantaj mare fata de oponentul sau de pe mid). Mai raman lion, WD si kunkka care impreuna cu never merg sus la gank. Sa zicem k echipa adversa au lane-ul de sus: Cristal Mayden si panda. Cm merge sa verifice runa...si pac! da de 4 eroi care o omoara in cateva secunde. Panda o sa incerce sa se ascunda dar avand in vedere k sunteti 4 va puteti baga chiar si la turn si sa il omorati in cateva secunde (desi sfatul meu e sa nu va bagati la turn daca nu sunteti siguri k puteti face kill pe el fara k sa muriti si voi). Dupa asta nevermore se duce mid (cam acuma apar creepii), iar kunkka lion si Wd raman sus pe lane avand avantajul killurilor/experientei/free farm pana se intorc CM si panda. Chiar si cand acestia doi se intorc pe lane...voi deja aveti 1-2 levele peste ei si gold advantage. Le va fii foarte greu sa farmeze si sa recupereze xp/gold pierdut.

    In unele cazuri am vazut echipe care daca nu gasesc nimik in padure merg si asteapta sa vina eroul adversarilor mid...si il omoara pe ala.

    Incercati si voi, eu am incercat-o si merge foarte bine...trebuie doar sa ai rabdare si coordonare buna
    Last edited by Raptor7; 16th July 2010 at 09:53 AM.

    Inactive player.

  8. #8
    Eurobattle.net Backer _Seeker_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    279
    Sa iti dau eu un sfat despre aceasta schema,trebuie repetata cat mai des in primele 5 min,concentrandu-va cam pe acelasi lane si cam pe aceeasi eroi,nu se pot dezvolta,devin stresati, nu mai joaca cum trebuie etc.Daca 5 min faceti asta iti promit eu ca jocul e ca si castigat.

  9. #9
    Safelist Member DRG-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bacau
    Age
    33
    Posts
    3,117
    Idee : sentinel gank jos 4 oameni, omoara pe unu. Apoi unu se retrage pe lane (midd sau sus) si raman 3 si mai omoara odata . Am patit-o si nu a fost deloc frumos.




    https://www.youtube.com/user/DrG2bad >>>>>>> Check out Pubbing with DRG and some game casts. Like subscribe & enjoy !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates