banc:

5 persoane au fost chemate pentru un interview,avand posibilitatea sa fie angajati la o slujba banoasa.

-Noi avem anumite reguli,una dintre ele este ca toti angajatii nostri sa fi cat se poate de curati si ordonati,asa ca v-ati sters pe covorul din fata usii inainte sa intrati?
-Da ne-am sters!
-A doua regula a noastra e onestitatea!Ne place ca angajatii nostri sa fie onesti.A si apropo nu avem covor in fata usii.

banc2:
Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".

banc 3
Trei inşi, beţi turtă, merg în patru labe, unul după altul, pe calea ferată.
- Nu se mai termină odată scara asta? se plînge cel din coadă.
- Măcar are balustradă, oftează al doilea.
- Ura! băieţi, vine liftul, strigă cel din faţă.

banc4:

*Bula la ora de logica:
Profesoara:Copii va propun un lucru,cei care se cred tampiti sa se ridice in picioare,si apoi o sa vedem de ce credeti asta despre voi!
Dupa 5 mintue bula se ridica sfios
Profesoara:Bula de ce te crezi tampit?
Bulaomana eu nu ma cred tampit da ma simteam prost sa stati decat dumneavoastra in picioare.

* Bulă, cînd era mic, se duce la ta-su şi îl întreabă:
- Tată, ce e ăla penis?
Tatăl se deschide la şliţ şi îi arată obiectul lui Bulă:
- Uite, fiule, acesta este un penis, iar ca fapt divers acesta este un penis perfect!
A doua zi, la şcoală, Bulă îşi cheamă colegii, îşi deschide şliţul, scoate obiectul şi le spune:
- Băieţi, acesta este un penis, iar ca fapt divers, dacă era cu 5 cm mai scurt, era un penis perfect.