Page 102 of 301 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast
Results 1,516 to 1,530 of 4505

Thread: Chit-Chat thread

  1. #1516
    Strategist [RO]Claudiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Where i live
    Age
    36
    Posts
    2,648
    Quote Originally Posted by DRG- View Post
    Cauta cuvantul "nerdule" in dex
    Serios? asta e replica ta? Esti beyond the definition of nerd daca te ascunzi in spatele dexului.Am folosit corect termenul, daca ai argumente pune-le pe forum ca nu le voi pune eu in locul tau.

    Zici ca nu ai curiozitate? Ai fost curios sa te uiti la DBZ si sa inveti sa joci Warcraft III. Ai curiozitate dar ti-e frica sa explorezi ceea ce nu cunosti si din aceasta frica ai format in jurul tau un fel de "safe zone" in care sa operezi cu incredere therefore "thinking inside the safe zone".


    Quote Originally Posted by Bad][Luck View Post



    Na d-aci claudiu




    Al 2 lea e mult mai tare ..

    haha crezi ca nu le stiu, le-am vazut exact la data in care au fost puse pe internet pentru prima data pe Newgrounds, inainte sa vanda autorul dreptul de autor pentru show.
    Last edited by [RO]Claudiu; 13th September 2012 at 09:11 AM.
    Watch and learn
    -Bernard Lietaer
    To overstate the argument deliberately, perhaps we are hallucinating all the time and what we call perception is arrived at by simply determining what hallucination best conforms to the current sensory input.

    -V.S. Ramachandran
    “Alpha waves in the human brain are between 6 and 8 hertz. The wave frequency of the human cavity resonates between 6 and 8 hertz. All biological systems operate in the same frequency range. The human brain's alpha waves function in this range and the electrical resonance of the earth is between 6 and 8 hertz. Thus, our entire biological system – the brain and the earth itself – work on the same frequencies. If we can control that resonate system electronically, we can directly control the entire mental system of humankind.”

    -Nikola Tesla

  2. #1517
    Romania Moderator Mitix's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    In a cage
    Posts
    3,048
    Zici ca nu ai curiozitate? Ai fost curios sa te uiti la DBZ si sa inveti sa joci Warcraft III. Ai curiozitate dar ti-e frica sa explorezi ceea ce nu cunosti si din aceasta frica ai format in jurul tau un fel de "safe zone" in care sa operezi cu incredere therefore "thinking inside the safe zone".
    wtf did i just read
    Suffering succotash, I leave you suckers sufferin'
    Huffin' and puffin', at last!








  3. #1518
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    oh come on claudiu, te stiu om cu minte dc tre sa debitezi prostii acum? de ex mie nu-mi plac animeurile insa dbz e pe topul "lucrurilor" ce-mi plac, nu ma uit la alte genuri sau animeuri ptr ca stiu ca nu-mi plac, si sunt 99% sanse chiar sa nu-mi placa deloc si daca ies din safe zone si ma uit la cateva sezoane din orice altceva, deci atunci dc sa-mi bat capul, dar sa zicem ca este un "ceva" care ar fi fain dar eu nu ma uit ca eu zic ca nu-mi place, atunci zic in felul urmator: nu ma uit ptr ca s-ar putea sa raman cu gura amara sau pur si simplu revin la primele afirmatii, deci in oricare dintre cazuri, mai bine raman in safe zone decat sa stau cu gura amara, ptr ca am patito in 80% din cazuri, ptr restu de 20% imi pare rau dar asta e, colateral damage, mai bine pierd 80% filme proaste si 20% filme bune decat sa ma uit la toate ptr acei 20% si sa-mi para rau ca le-am vazut pe restu, ma simt mai prost, hai ca am dat-0 prea tare in filozofie si prostii, nici nu mai stiu ce vorbesc, pa.

  4. #1519
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    mai bine pierd 80% filme proaste si 20% filme bune decat sa ma uit la toate ptr acei 20%
    no offense, dar asta e 100%absurd avand in vedere ca in orice alt domeniu din viata procentajele de bun-rau sunt MULT mai oribile si totusi nu vad sa te arunci de la balcon dar incerci

    oricum si claudiu abereaza putin cu "safe zone". acel termen avand rost doar cand in afara safe-zone-ului ar fi ceva ce ti-ar putea face rau. aici clar nu e vorba de asa ceva, oamenii pur si simplu decid ca au alte chestii mai bune de facut cu timpul lor
    Last edited by -Decay-; 13th September 2012 at 09:29 AM.

  5. #1520
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    vorbeam strict de filme sau animatii, de ex din start nu ma uit la filme din astea aparute doar pe dvd sau doar la tv, avand si bugete foarte reduse, chiar daca unele au o idee foarte buna, nu stiu sa le expuna sa-ti dea feelingul necesar, de ex un film fain: "the lucky one" o idee super, prost expusa m-a lasat cu idei mixte, iar filmul "the notebook" (daca tot suntem la drame romantice) e unul dintre cele mai bune filme ce le-am vazut.

  6. #1521
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    vorbeam strict de filme sau animatii, de ex din start nu ma uit la filme din astea aparute doar pe dvd sau doar la tv, avand si bugete foarte reduse
    ai fi surprins cate filme bune cu buget redus si care nu tin de hollywood s-au facut

  7. #1522
    Safelist Member DRG-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bacau
    Age
    33
    Posts
    3,117
    I'm the nerd in the safe box xD.

    End of story.

    P.S. : )))
    Last edited by DRG-; 13th September 2012 at 12:36 PM.




    https://www.youtube.com/user/DrG2bad >>>>>>> Check out Pubbing with DRG and some game casts. Like subscribe & enjoy !

  8. #1523
    Romania Moderator Mitix's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    In a cage
    Posts
    3,048
    I'm the nerd in the safe box xD
    Macar esti safe.
    Suffering succotash, I leave you suckers sufferin'
    Huffin' and puffin', at last!








  9. #1524
    Uber Technician L.E.S.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ROMANIA, Oradea
    Posts
    1,561
    macar esti box.

  10. #1525
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    LOST IN TIME: daca se incadreaza in categoria de "necunoscut" pentru tine atunci da, anime-uri.
    LOST IN TIME: sunt sad pt ca stiu mult mai multe chestii decat tine si tu nu vrei sa cunosti.
    LOST IN TIME: + nu vrei sa ajungi la nivelul meu de cunostiinte ceea ce este si mai sad pentru mine.
    LOST IN TIME: anime-urile mi-au deschis ochii spre noi dimensiuni, sunt anime nu desene animate pentru copii cu muci la nas
    LOST IN TIME: anime te invata sa traiesti mai bine si am invatat atatea lucruri bune de aplicat in viata reala.
    LOST IN TIME: te invata cum sa te comporti in societate.
    LOST IN TIME: sunt defapt lectii de viata de la oameni foarte experimentati care au scris cartile din care provin animeurile
    LOST IN TIME: fiecare anime este o carte adusa la viata
    LOST IN TIME: nu ca bugs bunny si daffy duck
    LOST IN TIME: alea sunt rahaturi
    Aici are dreptate...nu puteti spune DBZ > One piece, Naruto, Bleach deoarece nu ati vazut astea...eu am vazut de la DB la DBZ la DB GT si sunt la zi cu One Piece, Naruto, Bleach-ul e la menopauza din pacate...oricum ce se intampla acum in Naruto si One Piece nu poate fi depasit de 100 de DBZ-uri de asta sa fiti siguri si sunt fan DBZ.

    Claudiu, ti-as recomanda: D-Gray Man, Ao No Exorcist, Hellsing clar prea tare (dar sa te uiti la OVA ca alea is cele originale), si e ceva Kuroshituji (Black Butler)...din cate am observat si Beelzebub sunt frumoase si sf, actiune, funny...aaaa si Nuraryhio no mago...2 sezoane foarte tari...deci best time-killers ever. EVEN BETTER THAN DOTA !

    Si ce a zis -decay- Deathnote iar sunt interesante...fata de multe seriale din ziua de azi si altele, anime-urile astea te intriga , te tin in suspans, abia astepti sa vezi ce se intampla in episodul urmator...eu am vazut acu 2 zile Ao no exorcist fara sa vreau, un intreg sezon (25 eps intr-o zi xD ), ba nu ma mai puteam ridica )))

  11. #1526
    Banned I'm here for more than 1 year and I am banned! I'M SUCH A NO LIFE STUPID KID!

    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bistrita, Romania
    Age
    34
    Posts
    1,075
    Daca capitanul da ff la joc asta inseamna ca si echipa trebuie sa se conformeze. Odata ce l-ati lasat pe el capitan si v-a ales atunci ii aceptati orice decizie din acel moment. Nerespectarea acestei reguli duce la 1 zi ban respectiv un warn pentru capitan.
    ...suna urat.
    Si exprimarea in a 2-a parte ingrosata mi se pare ca se bate cap in cap cu ce ai zis inainte...de ce ban/warn pentru capitan?

  12. #1527
    Romania Moderator Mitix's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    In a cage
    Posts
    3,048
    Azi a aparut ult episod din narutooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooo
    Suffering succotash, I leave you suckers sufferin'
    Huffin' and puffin', at last!








  13. #1528
    Chasing the Sun... GoodanGeL's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Iashington
    Age
    31
    Posts
    2,714
    Pai ori iau jucatorii 1 zi ban, ori ia capitanul warn ca e unul nou si meciul se putea continua.

  14. #1529
    Safelist Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Romania
    Age
    35
    Posts
    2,350
    Pai ori iau jucatorii 1 zi ban, ori ia capitanul warn ca e unul nou si meciul se putea continua.
    si cine decide daca trebuia sa se dea ff?tot moderatorii vostrii incompetenti?

  15. #1530
    Romania Moderator Mitix's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    In a cage
    Posts
    3,048
    Da.
    Nu iti convine,nu juca.

    Esti tu competent?

    Parca ti sa spus sa termini cu jignirile.Sau nu il crezi in stare pe BoBo sa te baneze?
    Last edited by Mitix; 13th September 2012 at 04:31 PM.
    Suffering succotash, I leave you suckers sufferin'
    Huffin' and puffin', at last!








Page 102 of 301 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Affiliates