PDA

View Full Version : ktore porty mam povolit?



cervotoc4500
24th October 2009, 11:14 PM
vytvorim mapku cez ghosta ale nemozem sa nanu pripojit, vraveli mi ze musim nieco s portami spravit - tusim povolit... ale ktore?

MiZiGe
24th October 2009, 11:36 PM
aby si mal istotu, tak treba povoliť porty 6000 a potom 6112 až 6119

laada
25th October 2009, 12:46 AM
pokud mas ghosta na pc na kterem hrajes, tak tak potrebujes microsoft loopback adapter (jestli je to ono, tak reknu akorat omfg, je to resene vsude snad tisickrat, to neumite pouzivat google?)
smerovani portu (povoleni) potrebujes v pripade ze se na tebe nemuzou napojit ostatni lidi, smeruj ty porty ktere mas nastavene v ghostovi, mel by stacit bot_hostport (PS musi byt jiny nez mas ty ve w3, options, gameplay tusim)

Mitsuki
25th October 2009, 10:51 AM
Laada, priste si vynech prosim svuj komentar jestli bude stejne napsan jako tento.

Cervotoc, jestli mas problem jenom s vlastnim pripojenim, pak bys mel nainstalovat loopback adapter, navod v anglictine mas tady (http://eurobattle.net/showthread.php?t=77303).

Pro otevreni portu (kdyz nikdo z venku se nepripoji k tvoji hre), zajdi na www.portforward.com, vyber si svuj router/modem, preskoc reklamu, vyber warcraft III a postupuj podle navodu. Abys vynechal pristi prenastaveni portforwardingu kvuli zmenam tveho lokalniho ip, doporucam ti v routeru nastavit staticke lokalni ip jeste pred tim nez udelas forwarding. (Tahle moznost se vetsinou nachazi v LAN>DHCP zalozce)

cervotoc4500
25th October 2009, 08:50 PM
mam povolene vsetky porty a nejde mi tam pripojit..

Mitsuki
25th October 2009, 08:57 PM
a co loopback adapter?

cervotoc4500
26th October 2009, 03:53 PM
ten musim nainstalovat?? neda sa to aj bezneho??

Mitsuki
26th October 2009, 06:21 PM
no ked ti to bez neho nefunguje, pak ocevidne to bez neho nejde

cervotoc4500
27th October 2009, 03:21 PM
hej ale ked to nainstalujem tak dole vpravo kde su ikonky budem mat na sietovej ikonke taky vikricnik a potom sa brat hneva co som s tim spravil:D takze da sa to nejak aj vipnut potom? alebo odisntalovat keby to nahodou neslo ani s tim?

Mitsuki
27th October 2009, 04:21 PM
Ano, stejne jako jakekoliv jine zarizeni jde odinstalovat nebo vypnout.

No ked to nedokazes spravit i s nim, tak jedine admingame. Tam se snad nic pokazit neda.

cervotoc4500
27th October 2009, 04:48 PM
a admingame je co? to je tez nejaky program ci jaK?:)
EDIT: a onee stahol som si ten port checker a pise mi ze port NOT OPEN..
ale malo by to byt povolene sak v routeri som dal tam bolo take kolonky 2 medzi nimi pomlcka a napisal som tam ze 6000-6119 (takze vsetky od 6000 do 6119 - aspon tak si to myslim) a klikol na ENABLED a ulozil tak preco to neni povolene??

MiZiGe
27th October 2009, 05:01 PM
to je spôsob hostovania hier cez Ghost.
Check: http://eurobattle.net/showthread.php?t=81842

cervotoc4500
27th October 2009, 06:25 PM
aha ale to nejde cez battle.net:/

Mitsuki
27th October 2009, 06:35 PM
1. port checker je ti na nic, port se otevre v case, kdy prijde nejaka zadost na ten port a je nastavene povoleni k otevirani. Inymi slovy, port budes mit uzavreny ked nepouzivas warcraft/ghost a nehostujes hru.
2. Mel bys nejdriv precist veskere informacni soubory ktere mas v slozce ghost a navody tady na strankach pred tim nez budes klast otazky, usetri to hodne casu i tebe i nam. Admin game funguje tak, ze na lanu vytvori image hry kterou zakladas na eurobattlu, a kdyz se prez lan do ty hry napojis, napojis se do hry na eurobattlu.

cervotoc4500
27th October 2009, 06:46 PM
prepacte fakt problem mam..
povolil som to podla tohto navodu
http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DI-524UP/Warcraft_II.htm
aj loopback mam nainstalovany a stale mi to nejde:( precoooo???
EDIT: ked vytvorim cez LAN tak sa mozem pripojit na hru ktoru som vytvoril prikazom .map a .pub ale na battle.nete nemozem... v com je problem?:)

Mitsuki
28th October 2009, 01:20 AM
Problem je v tom ze nekde mas chybu v nastaveni, nejspis u loopback adapteru. Ked se pripojis prez admingame tak ti netreba ten adapter. A rozpozna ghost vubec ten tvuj loopback adapter? A mas to spravne pojmenovane? Ked mas ghost++, si prejdi na ghostone, ten je lepsi.

cervotoc4500
28th October 2009, 08:10 AM
s loopback adapterom som nic nemenil iba nainstaloval a pouzivam stale ghost one.. je tam ze loopback tam je kolonka tam je ze "Microsoft Loopback Adapter" a vedla je nejaka IP adresa... a v nastaveniach netusim kde mozem mat chybu

Mitsuki
28th October 2009, 11:30 AM
Musis v nastavenich loopbaku nastavit spravou ip adresu, jinak je ti k nicemu, to je stejne jako si poridit kolo bez slapacek.

Takze zajdes na stranky www.whatismyip.com a zapis si svoje ip ktere ti tam ukaze. Pak zajdes do sitova pripojeni, vyberes pripojeni adapteru a prejmenuj si ho na "Loopback". Pak zajdi do jeho vlastnosti, vyber si tcp/ip a tam zadej ip adresu kterou jsi zapsal drive. Maska podsite je 255.0.0.0 nebo 255.255.255.0 (vlastne tu masku vidis ked zadas start>run>cmd ipconfig)

A pravdepodobne bude ti treba kontrolovat ci se ti nemeni verejna ip a menit ji v nastavenich

cervotoc4500
28th October 2009, 01:49 PM
uz mi to ide ale asi sa tam mozem pripojit len ja:/

cervotoc4500
29th October 2009, 01:50 PM
http://i34.tinypic.com/2m4ui44.jpg
v com je problem? tu istu ipadresu co tam vidite mam aj v tom loopbacku a vcera mi tam ten navod nepisal ze ako sa to instaluje.. a na stranke whatismyip.com mam tu istu ip co vcera

cervotoc4500
29th October 2009, 02:22 PM
hej prosim vas netusite preco mozem normalne na battle.nete vytvorit hru, pripojit sa atd ale nikto ostatny nie??

MiZiGe
29th October 2009, 02:33 PM
Možností je viac, napr. že nemáš povolené tie porty, že ich nemáš forwardované, alebo že ti to blokuje firewall, alebo tvoj net neumožňuje hostovanie.

Návodou tu na to je pár, stačí si ich pozrieť.

cervotoc4500
29th October 2009, 06:02 PM
porty som sak povolil ale sak stale ten program pise ze NOT OPEN netusim preco

MiZiGe
29th October 2009, 06:28 PM
aký program?

cervotoc4500
30th October 2009, 07:58 AM
podla tohto
http://www.portforward.com/help/portcheck.htm
a firewall mam vipnuty ak myslis tu normalnu v centre zabespecenia

Mitsuki
30th October 2009, 10:26 AM
Proste jsi to nekde nastavil spatne.
1. i ked mas vypnuty win firewall, pridej tam ghost.exe, bot_hostport (ten port mas propsanej v botu)
2. zkontroluj na jake ip mas nastaveny portforwarding, ip musi byt localni, ne globalni. Totiz to ip ktere dostavas od routeru (start>run>cmd ipconfig)
3. bot_hostport nesmi byt stejny jako tvuj port v warcraftech
4. zkontroluj si vsechno jeste raz
5. a jeste jednou

P.S. Proc oteviras novy topic, ked mas druhy neuzavreny?
P.P.S A uz jsem ti psal ohledne portcheckeru. Nepouzivej ho!

cervotoc4500
30th October 2009, 02:28 PM
1. myslis pridat ghost.exe do vinimiek tej brany?? :: bot_hostport je cislo, to mam ako dat do firewallky?
2. co je to "portforwarding"?:D sry ze som taky somar ja s takimito vecami moc nevim robit..
3. to je OK
4, 5. :Djjj..

EDIT: a aky je rozdiel medzi localnou a globalnou ipckou??

Mitsuki
30th October 2009, 04:55 PM
1. ano, pridat ghost.exe jako vyjimku. bot_hostport je cislo, pridas to tak, ze kliknes na tlacitko pridat port misto toho abys klikl pridat program.... A pridas vyjimku jak na UDP tak i na TCP
2. otevirani portu, respektive presmerovani packetu prez urcity port na urcitem ip.

Globalni ip je ip ktere dostavas od providera. Localni ip, je ip ktere dostanes od sveho routera.

cervotoc4500
30th October 2009, 08:25 PM
tak potom to vsetko splnam nechapem preco to nejde

Mitsuki
1st November 2009, 09:35 PM
Jednoduse jsi nekde udelal chybu. Jelikoz ti jde hostovat ked nemas loopback, a napojis se do hry ale nemuzes hostovat ked loopback mas, pak chyba je tam. Abys si ulehcil zivot, odinstaluj loopback adapter, a do hry se napojuj prez admingame.

cervotoc4500
1st November 2009, 10:01 PM
hostovat mozem vzdy ale pripojit sa tam bud mozem len ja alebo nikto :/

cervotoc4500
5th November 2009, 10:52 AM
tu mate aj video ako to mam a nejde mi to...

http://www.youtube.com/watch?v=NsVwRIA9BSw

laada
5th November 2009, 01:22 PM
no nevim sice jestli virtual server = smerovani portu na tvojem routru ale mozne to je, kazdopadne jsem si vsiml ze tam mas disabled uplne nahore, z toho videa nepoznam v jakem kontextu tam to tlacitko je, jestli celkove virtual server (smerovani) nebo pro kazdy port zvlast

88kkk
5th November 2009, 01:30 PM
nooo ja som mal tiez ten problem a vyriesil som to takto porty v routeru som nepovoloval nainstaloval som loopback dalo mi ho ako lokalne pripojenie2 takze som ho premenoval na loopback aj ked neviem naco bo bot mi vypise ze ho nenasiel xDD a v Ghostovy som dal hostport ten isty co mam aj vo ware to je 6112 a admingameport som dal 6113 a zacalo to fachat mozem sa na mojho hosta napojit ja aj ostatny bez problemov pisal som to aj sem na forum ze vsade pisu ze porty maju byt vo ware a Ghostovy rozdielne ale ja ich musim mat rovnake aby som sa mohol napojit na hosta tak skus to aj ty

cervotoc4500
6th November 2009, 04:20 PM
mne to pise ze sa tam nemozem pripojit a asi ani ostatni ked tam nikoho nevidim... hmm
bot_hostport = 6112
admingame_port = 6113
..nejde... xP precooo???

Mitsuki
7th November 2009, 10:54 AM
Sepisu ti seznam duvodu proc nemuzes hostovat od nejpravdepodobnejsiho..


Delas chybu v jednom z nastaveni - projdi si secko znova (router, firewall, antivirus nebo jine ochranne programy co mas), veskera potrebna informace je tebe k dispozici. Staci precist tento web nebo pouzit google.
Tvoje sit je navrzena tak ze nemuzes hostovat - zavolej sveho providera aby ti poradil s otevrenim portu a nastavenim pocitace
Tvuj pocitac te nema rad - vytrenuj ho nebo si vypestuj novy
TERMINATORS ATTACK - schovej se do sklepa a zavolej Arnyho

cervotoc4500
7th November 2009, 03:31 PM
to prve som robil uz asi sto krat.. vzy som vsetko znova odzaciatku podla navodov aj podla toho co ste mi tu pisali a aj v googli som hladal....
to druhe..o tom neviem nic...
tretiemu a stvrtemu bodu nechapem:D

88kkk
7th November 2009, 04:10 PM
mozes vlastne lozit???pokial nemozes lozit klasicky cez create game tak nemozes ani cez bota

cervotoc4500
7th November 2009, 05:21 PM
normalne nemozem ale sak cital som niekde ze ked nejde normalne tak cez bota to pojde

laada
7th November 2009, 07:14 PM
nepujde ti to nikdy s tim netem co mas...
PS:
vyborne, takze 3 stranky jen kvuli tvoji nevedomosti (blbosti) protoze na ofic webu mas hned jasne psane s x vykricnikama urcite ze pokud nemuzes lozit normalne tak pres bota to nepujde :)
neumis popsat ani problem protoze jsi psal ze se nemuzes napojit ty, ne ze nemuze nikdo... (1. prispevek)
takze si pogratuluj, protoze se ti podarilo tady zamestnavat Mitsukiho a dalsi, kvuli tomu ze a) neumis cist b) neuvazujes
no offence ale lidi jako ty maji mit konzoli

Mitsuki
7th November 2009, 07:39 PM
Tvoje sit je navrzena tak ze nemuzes hostovat - zavolej sveho providera aby ti poradil s otevrenim portu a nastavenim pocitace



no comment

:tclosed: