PDA

View Full Version : [Przekierowanie portów]Livebox



no_one
2nd January 2007, 01:57 PM
Siemka mam probelm z hostowaniem tzn. nie moge hostowac:D
robie dokladnie te same zalecenia co do neostrady na zwyklym modemie ale nic to nie daje a niestety mam ten shitowaty modem o nazwie livebox (nie polecam). proszę o pomoc... thx z góry
oczywiscie chodzi o hostowanie na ebn

Korozja
2nd January 2007, 04:22 PM
Na liveboxie chyba sie nie da hostowac :p

no_one
2nd January 2007, 05:37 PM
to mi duzo powiedziales...mam nadzieje ze to chyba to nieprawda:D
a zreszta wew ip mam na tej samej zasadzie jak u neostradowiczow ze zwyklym modemem , a ten livebox to cos a'la router:P

bulin_91
2nd January 2007, 06:28 PM
A Wyłaczyłes Firewalla (zapytac nie zaszkodzi) i itp Shit np jakiegos NIS ALbo PIS ?

Odolan
2nd January 2007, 06:30 PM
Da sie, musisz zadzwonic do pomocy technicznej(przynajmniej Blue tak zrobil). I spytac sie jak sie porty przekierowuje, aha i trzeba go najpierw zjebac(nie boj sie wal po chamsku az ci powie co i jak masz zrobic), bo tepsa to qrwy monopolistyczne i mysla ze im wszytsko wolno.

bulin_91
2nd January 2007, 07:26 PM
Nie bez kozery powstało Telekomuna nie :P

BLUE_SYSTEM
2nd January 2007, 11:03 PM
Siemka mam probelm z hostowaniem tzn. nie moge hostowac:D
robie dokladnie te same zalecenia co do neostrady na zwyklym modemie ale nic to nie daje a niestety mam ten shitowaty modem o nazwie livebox (nie polecam). proszę o pomoc... thx z góry
oczywiscie chodzi o hostowanie na ebn
W liveboxie jest wbudowany firewall, zaraz napisze jak sie przekierowuje porty, a pozatym to nie wiem na jakiej podstawie mowisz ze to gowno, ja to mam i jestem bardzo zadowolony.

Na liveboxie chyba sie nie da hostowac :p
ciekawe, nie slyszalem jeszcze tego ;p mam liveboxa i hostuje ile sie da ~~

A Wyłaczyłes Firewalla (zapytac nie zaszkodzi) i itp Shit np jakiegos NIS ALbo PIS ?
Nie wyłączaj FW nigdy !!

Da sie, musisz zadzwonic do pomocy technicznej(przynajmniej Blue tak zrobil). I spytac sie jak sie porty przekierowuje, aha i trzeba go najpierw zjebac(nie boj sie wal po chamsku az ci powie co i jak masz zrobic), bo tepsa to qrwy monopolistyczne i mysla ze im wszytsko wolno.
Jak pamięta, no trzeba było ich zjebać bo usłyszałem odpowiedź "Przekieruj sobie porty w ustawieniach, dowidzenia" ;p

a więc do rzeczy włączasz ustawienia liveboxa (najłatwiej wpisać 192.168.1.1 w adresie przeglądarki internetowej, nick i haslo = admin), potem wchodzisz w zakładkę Servery Lan. Będzie tam lista serverow lan, klikasz na dodaj i wpisujesz tak jak na rysunku nr 1, z tym że w Lokalny adres IP wpisz ip twojego komputera. Jeśli nie wiesz jakie to to wejdź w Start/uruchom/cmd , wpisz tam "ipconfig" i pokaże Ci się twoje IP, jak na rysunku 2.

Mam nadzieje że pomogłem :)

no_one
3rd January 2007, 12:17 AM
normalnie to ja cie kocham:D dziala jak natura chciala. THX wielkie oczywiscie dla Blue_system

bulin_91
3rd January 2007, 03:49 PM
Hmm BLue to moze mi powiesz jak mam grac z FW i hostowac bo bawilem sie z tym dłuzszy czas i za chuja a i jeszce jedno pytanie przyszło wam takie quwno te nowe regulamin chuj wie o co w tym chodzi jak mam neo na 24 miechy to co wybrac zeby było taniej, neo 512 mam jak cos ,

z gory thx

BLUE_SYSTEM
3rd January 2007, 04:32 PM
przekieruj sobie port 6112 i wystarczy ;]

Elf
3rd January 2007, 05:56 PM
sciagnij kasperskyego, zainstaluj, wylacz firewall windowsa, otworz 6112 tcp i udp w kasperskym

tyle -,-

ja porty po kazdym formacie wlaczam w 2-3 minuty -_-

jak ktos poprostu nie umie to wylacza calego firewalla (przez co potem ma w chuj wie ile wirusów - wiem co mowie bo wylaczylem firewall na 10min nastepnego dnia usunalem 64 trojany), a to swiadczy tylko o braku niewiedzy tego czlowieka ;/

bulin_91
3rd January 2007, 08:47 PM
Jestem Laikiem w Tym .... Moze ktos jasniej ja nie instaluje sobie rzandego firewalla tylko tego z windy i mam noda32

z tym przekierowywaniem to szukałem na google i ch,,

zrobiłem tak weszłem do ustawien teog firewalla i na wyjatki kliknałem i dałem dodaj port i dodałem port 6112 jako TCP dobrze czy to na czyms innym polega?

Solid_Snake
6th January 2007, 02:42 PM
Zrobiłem jak napsiane i wszytsko pięknie śmiga!!Dzięki wielkie ;-)Coprawda niemam liveboxa ale w kazdym chodzi o tto samo ;]Dzięki wielkie ;-)