PDA

View Full Version : Taktyki



L3vvy
28th July 2006, 12:42 AM
Masz szczescie ze jestem raczej najlepszym elfem na serwerze i ci podpowiem
Na humana:
Robisz DH +archy (jesli umiesz nimi microwac, jesli nie zabardzo to hunty juz lepszcze), potem naga najlepiej albo panda, potem standart misie + driady racej mozesz dodac smoczki jesli nie ma rifli lub zyro, a jesli czujesz w moczu ze bedzie robil tr to graj tak ze pierw stawiasz aowa z studnia, poniej oltarz i DR
Podsomuwujac z humem masz przejebane bo jest imba

Na UDA:
Radze DH na 1st hero, radze archy tu robic bo zanim zrobisz scout to nie wiesz czy idzie ghule czy friendy, a jak friendy a ty hunty zrobisz to masz GG przy rushu, potem jak szedl ghule zapewne bedzie probowal imba-mass garg wiec wez pande bo ma imba aoe i rob expy od razu po zrobieniu t2 tak z 3 towerkami choc elfa towerki to syf, jesli koles wie cos o grze zapewne bedzie robil abo wiec mozesz pozniej miski dodac. Jesli idzie friendy to archy, fast tech do misi i robisz atk kilka (misie to jedyna normalna jednostka u elfa wiec wystarczy kilka na mass friend) zapewne kolo bedzie chcial wymassowac destro z imba mana wiec zacznij massowac driady. Rob tak z 3 expy bo tylko expy moga wygrac z ud (ja robie zazwyczaj 5-6). a i orba na ten mu kup do kazdego hera.
Z ta imba rasa tylko pomoga ci wygrac expy

Na ORCA:
No tu masz troche szans ale nie za bardzo, tutaj wymasuj troche wispow na poczatku poniewaz wezmie zajebistego i niepokonanego bma i zajebie ci kilka wispow podczas techu, albo wezmie slabego fsa i bedziesz musial zdetonowac kilka przy wilkach. Ja robie standartowo na 1st hera DH ale duzo ludzi praktykuje wardenke. Potem masz do wyboru kilka takty:
DH + BM + Tinker + mass talon - talony sa imba wiec ork noob nie zjedzie, ale doswiadczony gracz potrafi to zjechac drapiac sie po dupie
DH + BM or Naga + hunty + driady + talony - nie radze bo wszystkie jednostki bez pancerza i gg podczas tr z katami i riderami
DH + Naga + driady + misie - standart takyka elfa nudna w huj, raczej najbardziej skuteczna

Na ELFA:
Masz do wyboru 3 taktyki, kazda lamerska w huj:
POTM + mass hunt + glewie + tr (dla umiejacych grac jest ta opcja z tr) no co tu dodac? Jedziesz massem, praktykowana taktyka na malych mapach i przez nooobow
DH + Naga + poczatkowo archy + mass misie - raczej wszyscy tak graja
DH + BM + talony + chimery - ostatnio tak pare gosiakow gra ale to mass driadami skontruje ci


Osobiscie radze ci nie grac ELFem bo ich jednostki to miernoty oprocz misiow i talonow i najwazniejsze jest u elfa KOSTUR




Repki: Ja ogladam Zeusa,
moon - wole nie nasladowac bo koles jest przehuj i takie rzeczy potrafi ze pipka boli,
pal - zbyt noobiersko gra mass huntami na all i nie lubie jego stylu gry

jest jeszcze pelno elfow ale kazdy z nich i tak gra ciagle mass misie

Uber_pwnT
31st August 2006, 12:54 PM
Ja znam pare, troche stare ale jare :P

2 akolitów do golda, 1 buduje zikkurat i od razu ołtarz ciemności.
W międzyczasie wysyłasz ghula do drewna a w głównym budynku budujesz 2 akolitów do złota.
Następnie budujesz krypte i sklep i robisz mase ghuli, na początek dajesz ich do drewna a jak już zrobisz hero
zabierasz większość ( nie wszystkich ).
Wybieramy Death Knighta i bierzemy wstęgę śmierci. Idziemy na neutralne creepy.
Staramy się jak najszybciej zrobić tier2 ( ulepszenie głównego budynku ).
Ciągle masz robić ghule i jak maja mało hp rzucasz na nie wstęge śmierci.
Od razu po ulepszeniu budujesz drugiego hero Lisha i robisz mase gargulców jak zrobisz ich troche
idziesz na przeciwnika meczyć go. Rzucasz nowe lishem i leczysz coilem chore jednostki.
chore jednostki wycofujesz do tyłu tak znane micro. Jeśli uwinąłeś się szybko i sprawnie i masz duży lvl knightem
nie potrzebujesz wicej jednostek. Tylko pamiętaj, musisz robić mase!

Pierwsza :
2 akolitów do golda, jednym robisz zikkurat, krypte i cmentarz.
Robisz akolitów do golda żeby byli wszyscy. Gdy będziesz miał kase na ołtarz ciemności wybuduj go teraz ( robisz death knighta )a zaraz po nim następny zikkurat.
Musimy przygotować się na harras Blade mastera, ten z windwalkiem i żyletką :D. Może zrobić z naszych akolitów rzeź. Jest oczywiście wyjście z sytuacji, nalezy postawić zikkurat zaraz przy akolitach, najlepiej tak żeby zablokować przejście z jednej strony, i ten zikkurat ulepszamy żeby zamrażała.
Gdy Blade master sie zjawi i zacznie bić Twojego workera zaczynasz nim uciekać.
W krypcie robisz Biesy podziemi, jak najszybciej stawiasz drugą kryptę i szybko ulepszasz główny budynek. Robisz drugiego hero, lisha. Musisz zrobić bardzo dużo biesów i opracuj im sieć. Musisz creepować do czasu aż będziesz miał przynajmniej 3 lvl, musisz mieć wstęgę śmierci na 2 poziomie. Gdy masz już sporo wojska atakujesz na baze przeciwnika, dobrze jest zrobić z 2 wozy mięsa przed tym, bo ork będzie prubował schronić się w bazie. W cmentarzu robisz ulepszenie do ataku biesów i ich orbony. ( 2 pkt do ataku i 1 do obony )Podczas walki musisz patrzeć na zycie Twoich jednostek, leczysz je jak mają mało hp. Lish daje nowe. pamiętaj o tym żeby nie atakować hero tylko jego jednostki, niektórzy skupiają całą uwage na hero przeciwnika i gonią go, a jednostki przeciwnika w tej chwili kopią nam dupe ^^. Pamiętaj o tym żeby wszystko robić jak najszybciej i podczas walki trzymać klawisz alt żeby leczyć hore jednostki. Dobrze by było jakbyś swoim Death knightem kupił sobie buty i kartke leczenia, kartke wykorzystujesz gdy hero, wódz taurenów puszcza na Ciebie swoją fale. Jedyna taktyka na mase fiendów to dobry level wodza taurenów, jak zrobisz wszystko szybko i sprawnie powinieneś powalczyć o zwycięstwo ;] Druga taktyka polega na tym żeby nie robić biesów tylko ghule
i jak najszybciej ulepszyć główny budynek. Następnie robisz 2 rzeźnie i masujesz niszczyciele, do tego chyba potrzebne jest jeszcze jedno ulepszzenie głównego budynku ale nei jestem pewny, dawno nie grałem ud ;]
Jak masz mase niszczycieli ork zacznie budować na Ciebie jeźdzców nietoperzy, lecz one gówno ci robią, nioszczyciele mają dużo życia i batki dosłownie nic ci nie mogą zrobić, oczywiście leczysz je wstęgą śmierci, jak masz ich dużo to raczej nic Cię nie powstrzyma :D Jedyna szansa przeciwników to zrobić viverny, jeśli zrobi ich mase to możesz mieć małe problemy, bo one 2 razy lepiej spisują się niż nietoperze. W cmentarzu robisz oczywiście ulepszenie na atak ( 2pkt. ) i na obrone ( 1 pkt. ).

Replays.pl śmierdzi o.0.
Dużo lepsze repki masz na stronie www.wcreplays.com
I właśnie z tamtąd radze ściągać replaye.

Dam Ci linki do świetnych replays mojego kolegi. Patrz i się ucz.
http://replays.pl/replay/25512
http://replays.pl/replay/25513
http://replays.pl/replay/25574

ps. panowie jak ja się pytałem o dobrą taktykę dla elfa to wszyscy starali się coś ciekawego napisać,
a jak widzicie nowego to od razu go jedziecie, chce poznać dobrą taktykę więc mu ją
opiszcie a jak nie chcecie to nie piszcze postów typu "zrób 15 akolitów...".

Lukas_
3rd November 2006, 04:36 PM
Hmm jakoś weny nie mam ale napisze przykladowa jak zaczynac szybko gre:)
3 peonow do kopalni 2 robi oltarz burz i legowiski i dwoch peonow sie robi ktorzy wychodza prosto do kopalni. gdy peony uzbieraja 180 golda budujemy koszary i jeszcze jedenego peona robimy do golda i 1 do drewna. peony ktore skoncza budowac(3) ida do drewna. odrazu jak koszary zakonczymy robic dajemy zeby sie siepacz robil to samo z herosem. i gdy sie koszary koncza robic powinnismy miec juz 40 wood i momentlanie zaczynac robic 2 legowisko. mamy stan zywnosci 17/20. czyli robimy drugiego siepa i rush albo creepujemy:) i nie stawiamy juz wiecej legowisk albo sklepu dopoki nie bedziemy mielo 190 wood na przeksztalcenie głownej. potem jak zaczniemy przekasztalcac odrazu legowisko i sklepik:) repka nie mam ale zalacze niedlugo;)

Lewy^off
19th November 2006, 01:40 PM
Najlepsza taktyka HUMa vs ELF na malej mapie:

Budujesz koszary i domki, pozniej oltarz, massujesz footy, robisz AMa, budujesz drugie koszary, stoisz w bazie przez chwile, jak masz juz z 15 footow idziesz na elfa, podczas walki caly czas robisz footy, to jest nie do wygrania przez elfa xD

charoN^pl
23rd November 2006, 09:30 PM
dajcie jakas dobra atakte LUDZMI ! i piszcie po polsku a nie skrotami waszymi :P bo ja nic z tego nie rozumiem :]


[NeRii]: polecam www.slownik.xt.pl

Szymondo
25th November 2006, 07:03 PM
dobre ludziska dobre tylko na humana to zawsze dobra jest taktyka dystansowa. Bierzemy elfickiego maga i dupeczke po trzy 8 footmenow i 4 strzelajacych a i footy z defensem i kazda aremke taka grupka mozna ladnie pokolata

Tryllion
9th June 2007, 10:47 PM
A ja mam takie taktyczne pytanie, czy i=opłaca się iśc w ubgready, np na shield albo weapon, czy ktokolwiek tego używa ? Są jakieś taktyki czy raczej się tego nie stosuje, zbędny koszt.

MalaR_87
10th June 2007, 01:17 AM
A ja mam takie taktyczne pytanie, czy i=opłaca się iśc w ubgready, np na shield albo weapon, czy ktokolwiek tego używa ? Są jakieś taktyki czy raczej się tego nie stosuje, zbędny koszt.

jak masz np. masowe gruntow to upg pancerza sie przyda...

BLUE_SYSTEM
10th June 2007, 04:34 PM
hmmm jak zrobisz unity na 3-3 upach, to masz szanse rozwalis 2x większą armię, więc bardzo się opłaca :)

BombelekX
10th June 2007, 05:45 PM
6 walk z rzedu ludzmi zwycieskich dzięki za pomoc.

pawelex555
25th July 2007, 05:14 PM
siema gram od niedawna w wara tft po necie i mam taki problem:
wiekszosc graczy ktorzy maja orci wybieraja jako bohatera blademastera
ktorym wlaza do mojej bazy na niewidce i co jakis czas zabijaja mi jednostki dajace sorowce....czy da sie jakas zapobiec temu ??? plz pomoz...

Lukas_
25th July 2007, 06:26 PM
siema gram od niedawna w wara tft po necie i mam taki problem:
wiekszosc graczy ktorzy maja orci wybieraja jako bohatera blademastera
ktorym wlaza do mojej bazy na niewidce i co jakis czas zabijaja mi jednostki dajace sorowce....czy da sie jakas zapobiec temu ??? plz pomoz...

a jaką grasz rasą?

Winnfield
4th August 2007, 06:53 PM
Fov (wg mnie najlepszy UD obecnie) na orka massuje ghule a potem robi parę destro. i skurczybyk tak niesamowicie gra idealnie harasując i mikrując że wygrywa tym sposobem z grubby'm. ja tak próbowałem i jeśli ma się dobre mikro (czyli na ogół ma się dobry dzień) to jest to świetny strat. ghule wymiatają riderów, a destro wymiata siepaczy. Ew. trzeba zrobić ze 2, 3 biesy na baty, ale Fov tak kosił wrogów, że nawet nie mieli czasu kupić :)

"Budujesz koszary i domki, pozniej oltarz, massujesz footy, robisz AMa, budujesz drugie koszary, stoisz w bazie przez chwile, jak masz juz z 15 footow idziesz na elfa, podczas walki caly czas robisz footy, to jest nie do wygrania przez elfa xD" - to chyba jakiś joke :P dobry elf po tym jak Ty zrobisz 15 footow będzie miał tier2, w piździec łuczniczek lub tylko parę łuczniczek i driady a nawet i Pandę / Nagę. nie mówiąc o tym, że większość NE wybierając DH harassuje. AM dostanie 5 razy od DH i pada. Dobry NE potrafi to wykorzystać. Więc taki strat to jest dobry na jakieś pierwsze 10 gier elfem na ladderze na samych noobów, potem to już Ci się raczej nie przyda... NE może też postawić dom łowców na samym początku i od razu jechać w hunty. Wtedy to hunty wykoszą 2 razy liczebniejszą armię Footów.

Chyba że miałeś na myśli push, to wtedy nie czekasz aż zrobi Ci się 15 footów tylko od razu z wyjściem AM atakujesz, a footy dorabiasz.

firez-tm
5th August 2007, 10:18 AM
jak elfowi trafi sie na creeoie ls to masz gg od razu panda rzuci ls na dh i cya foty

FLaMeSeeKeR
24th September 2007, 04:29 AM
Ludzie jesli macie problemy z taktykami piszcie śmiało,ten temat jest otwarty w polskiej części forum po to a zeby kazdy kto ma jakiś dylemat w sprawach taktyk był w stanie swobodnie się wypowiedzieć:tiphat:

Nazgul
24th September 2007, 03:40 PM
ooo ja mam problem.

Co robic udekiem na orka?

1) DK lich cl biesy desy... <<< bm tc grunty raidy ... harras akoli....

2) Dk gule lich desy <<< pare raidow i baty....

firez-tm
24th September 2007, 03:49 PM
Nazgul lol ;) ?? nuke > all ;) ew cl fiendy frosty ;)

Nazgul
24th September 2007, 04:40 PM
Gdyby tak bylo to bym mial na north 100% vs orc.

Powiem tak, CZASAMI wygrywam na orka...

Patryk-PL
24th September 2007, 04:41 PM
nazgul najlepiej graj ghoule fiendy xDD
IMO dk lisz fiendy frosty (albo fiendy abo+2posagi) best na orka ;>

BLUE_SYSTEM
24th September 2007, 05:43 PM
HEh smiać mi sie chce jak niektore taktyki czytam :D Ud ma przejebane z Orkiem i tyle :P. No ale sporobuj grac CL + fiendy, tym creepujesz, pozniej Dk, z 2 statuty, i unikasz walki z orkiem, robisz Tier 3, Szał do ghuli, dorabiasz sobie z 4-5 ghuli, i masz wtedy jakies 5-7 fiendow, jakies wozki, moze desy albo abo, i go jedziesz. Bez tych Ghuli unikaj walki z orkiem, bo Cie zownuje riderami. Polecam Repki by Susiria :)

firez-tm
24th September 2007, 06:13 PM
hmm ogladnij gry dragona ;d on ownuje tym tylko jak trafisz na casina to ci 1 lose wbije ;)

Patryk-PL
24th September 2007, 06:38 PM
cl jest sux... przy cialgym harrasie w którym nie mozna creepowac i zdobywac wiekszych leveli = sux
po za tym dk ma zbyt maly lev na leczenie unitow wiec
dk>wy xD

firez-tm
24th September 2007, 07:25 PM
looknij jakies repy a potem oceniaj ;d !! nawet hmm ktos tam gral cl vs grubby xD ale przegral cl dobry jest tylko ze teraz kazdy cie zjedzie jak nim grasz

Patryk-PL
24th September 2007, 09:15 PM
lucifer grał cl'em na grubbego i raz z fast expem :D
(wtedy wygrał) ale imo cl jest strasznie (XD) sux (XD)
po za tym dk sprawia, że pająki (innej opcji gry na orka nie widze) są szybsze i można je uleczyć :>
ale prawda to prawda taki cl na 5 levelu z zuczkami to ownuje ridery jak chce ;>

BLUE_SYSTEM
24th September 2007, 10:49 PM
lucifer grał cl'em na grubbego i raz z fast expem :D
(wtedy wygrał) ale imo cl jest strasznie (XD) sux (XD)
po za tym dk sprawia, że pająki (innej opcji gry na orka nie widze) są szybsze i można je uleczyć :>
ale prawda to prawda taki cl na 5 levelu z zuczkami to ownuje ridery jak chce ;>

Obejrzyj Repki Pro Ud tym stratem i wtedy pisz ok ? Widziałem jak susi tym zagrał, i większość orków jechał, mowi tu o pro gamingu, a nie o tkim poziomie, i Cl nie jest sux, bo na orka jest 10x lepszy niż dk :) Pozdro^Poćwicz
I mowie tutaj o stracie, ktory łatwo zastosować także na średnim poziomie, cl'em latwo obronisz push'a i szybko screepujesz lvl, a na tier 3 orka juz izi tym zjechać, no ale nie każdy to zrozumie :) Imo i tak Ork > Ud :)

Patryk-PL
25th September 2007, 03:11 PM
Obejrzałem i piszę...
na poziomie pro to może i cl jest wystarczająco dobry ale na średnim i słabszym nie -,-
przecież ork też myśli to drugi gracz i nie będzie klepał mass wivs i riderów tylko zrobi jakies 2-3 sw -,-
po za tym ork ma zawsze o wiele szybciej techa niż ud... zanim ud zdąży zrobić zakopanie to hex poleci i co wycofasz pająka zamienionego w kroliczka?
dk go przynajmniej uleczy -,-
gram udekiem mam dużo gier i próbowałem i przynajmniej W MOIM WYPADKU cl jako pierwszy hero nie skutkuje ! (no wyjątek to tr na orka xD ale wyjątek potwierdza regule). Na mirrora cl też strasznie do bani jest...
jedynie gdzie wole wziąść cl'ka zamiast dk to strat cl 2x crypt mass ghouli na huma na lt (hum tam ZAWSZE robi fe) :>
pozdro i pokwicz

BLUE_SYSTEM
25th September 2007, 04:45 PM
Tak widziałem Twoj % :) Na takim poziomie jakim grasz to moze i tak, mowilem przeciez ze unikasz spotkan z Orkiem do czasu az bedziesz mial przewage, czyli te pare ghuli na przod, przed tym, to jak sie spotkacie to TP, i obrona, inaczej sie nie da. A zanim ork zrobi SW, to ud juz robi tier 3 najczesciej, i w tym czasie ma hero 4 CL, 2-3 DK jak dobrze screepuje :) A ork jak harrasuje To w lvlu nie bedzie za wysoko stał. Uwiez mi ze widzialem paru kolesi na incupie i innych turach ktorzy tak grali na orka, bo inaczej jest cholernie ciezko wygrac... Jak dobrze grasz to wystarcza Ci ghule + dk zeby zjechac orka, chyba ze zacznie masowac wivy, to mozesz wyjsc z gry, bo ud nie ma nic skutecznego na mass wivs :)

Edit: Cl jest 1st hero po to, zeby szybko screepowac te lepsze creepy...

Nazgul
25th September 2007, 06:53 PM
Np na tr ja lubie brac CLa na orka, bo jade od razu te creepy z wardami LUB przy kopalni ;p

Chłopcze powiedz jeszcze raz ze cl ssie to Cie pojade w 1v1 z 50% handicapem...

Tak, widzialem tego repa w ktorym ud gral na grubbego CLem, ale niestety ork ma dispela :PP

BLUE_SYSTEM
25th September 2007, 09:45 PM
Właśnie o to mi chodziło, że Nazgul pytał o strata, a on prezentuje dużo wyższy poziom niż wy wszyscy razem tutaj :P

Nazgul
25th September 2007, 10:28 PM
Dobrze to skwitowałes.

@Patryk-pl: Myslisz ze nie umiem grac udekiem na orka dlatego sie pytam o strategie? No lol ...

Btw. to Twoje "pozdro pokwicz" zwalilo mnie z nog :P

Patryk-PL
25th September 2007, 10:31 PM
dobra nie zabijajcie mnie pls ;<<<<<
już jestem rozgrzeszony cl jest najlepszy XDDDDDDDDDDDD
wiem po co jest cl -,- lubie jak ma wysoki level i swoim atakiem kosi niektóre unity jak szmaty a ulti to można powiedzieć auto win :>
ale na orka który w większości gier (przynajmniej ja sie tak spotkałem) massuje wiwy to dupny troche ;P (nie zabijajcie za to stwierdzenie pls) IMO dk i lisz na mass wivs są o wiele lepszym duo niż cl + dk :<<<<
już ?
nazgul dobra wiem, że jesteś lepszy ale manner pls -,-

tak btw jakiś miesiąc wczesniej w mirrorze lubialem grac cl'a jako first i fast exe xD ale już wole nie gdyż dk + pająki > cl + pająki :<<<<

Nazgul
25th September 2007, 10:34 PM
lol

Ty grasz pajaki i dk na mirror ud ?

Pozdro &pokwicz (sry nie moglem sie powstrzymac :PP)

To zagraj na Echo np. na mnie mirror ud ^^

BLUE_SYSTEM
26th September 2007, 10:36 AM
dobra nie zabijajcie mnie pls ;<<<<<
już jestem rozgrzeszony cl jest najlepszy XDDDDDDDDDDDD
wiem po co jest cl -,- lubie jak ma wysoki level i swoim atakiem kosi niektóre unity jak szmaty a ulti to można powiedzieć auto win :>
ale na orka który w większości gier (przynajmniej ja sie tak spotkałem) massuje wiwy to dupny troche ;P (nie zabijajcie za to stwierdzenie pls) IMO dk i lisz na mass wivs są o wiele lepszym duo niż cl + dk :<<<<
już ?
nazgul dobra wiem, że jesteś lepszy ale manner pls -,-

tak btw jakiś miesiąc wczesniej w mirrorze lubialem grac cl'a jako first i fast exe xD ale już wole nie gdyż dk + pająki > cl + pająki :<<<<

Mass wivs grają nooby i Casin tylko :P
btw.. fiendy w mirrorze, to sie gralo tylko na xpamie za starych czasow :P ale czsami mozna sie pobawic...

neVeR_aGaIN_
26th September 2007, 11:32 AM
taaak? to zagrtaj z Moonem :) zobaczymy czy nie do wygrania :D

Patryk-PL
26th September 2007, 04:32 PM
wiem, że się gra lisz (w wyjątkach dl) i mass ghoule, gargi itd :D
ja nienawidze takich pojedynków gdzie wygra ktoś kto walnie pierwszy nove ;<<<<
btw nazgul nie gadaj - widziałem twojego replaypacka i tam większość mirrorów (przynajmniej te których mialem mape i moglem obejrzeć) była z dk i fiendami :DDD
btw własnie nie taki sam mass wivs grają orki :<<<
najczesciej spotykam gosci co walą bm + sh/tc grunty pare riderów exe i mass wiwern... :<<< (elo tc na scrollu stomp focus wiw alt q z ) :<
pozdro i .. pozdro ;D

po za tym taka gadka to gdybanie - lepiej zagrać ;> (nie mówie koniecznie o nazgulu ale chodzi mi o to, żeby w grze sie przekonac ;>)

Nazgul
26th September 2007, 06:58 PM
Kolejny koles co twierdzi ze jestem nazgul.pl ;p

BLUE_SYSTEM
26th September 2007, 09:59 PM
a nie jesteś ? xD heh pozatym nie grajcie juz w w3, bo to staje sie nudne :P

Nazgul
26th September 2007, 10:09 PM
Na razie ucze sie grac humem i elfem, podobno to imby.

firez-tm
27th September 2007, 11:28 PM
tak to imby dlatego gram ne robie co chce a hum fe ;> potem zaczolem grac ud i uznalem ze sux hard bo jestem no skill ;) btw nazgul acc na north to moze zagramy czyt. pojedziesz mnie w 5 sec bede gral imba nelfem ;)

FLaMeSeeKeR
28th September 2007, 09:06 AM
Heh pozatym nie grajcie juz w w3, bo to staje sie nudne :P

Szczególnie random team :D
Jakiś pomysł jak powstrzymać Orkami >> Ud,ktory wali mass batów :read: moze mass trolls :D?

BLUE_SYSTEM
28th September 2007, 12:17 PM
jak ud moze walić mass batów ? ;P

FLaMeSeeKeR
28th September 2007, 12:40 PM
jak ud moze walić mass batów ? ;P
Chodzi mi o Gargulce (wyglądają jak nietoperki :D )

Nazgul
28th September 2007, 02:46 PM
lol :/

2-3 baty i ud traci 12 gargow :S

BLUE_SYSTEM
28th September 2007, 03:40 PM
OMFG, rozumiem ze to był żart prowokacyjny ? Ud nie moze robić gargów na orca... ;/ W sumie co by nie zrobil to na 90% przegra :P

Patryk-PL
28th September 2007, 03:50 PM
XDDDD 4 baty cu gargi XD

Nazgul
28th September 2007, 04:05 PM
Zart prowokacyjny, ew stwierdzenie "gosiaka" ;p

FLaMeSeeKeR
29th September 2007, 09:49 AM
lol :/

2-3 baty i ud traci 12 gargow :S


OMFG, rozumiem ze to był żart prowokacyjny ? Ud nie moze robić gargów na orca... ;/ W sumie co by nie zrobil to na 90% przegra :P


XDDDD 4 baty cu gargi XD

Undead zrobi 5/8 pająków i se mozesz ssać tymi bat riderami -.-

Patryk-PL
29th September 2007, 11:19 AM
up: siatka pająka aka 100000k range xDDDD
pająki są po to, żeby dotrwać do t3 czymś lepszym niż freeexp dla orka XD aka ghoule.
Można wygrać samymi pająkami ale trzeba mieć micro skilla micro skilla i farta :D

Nazgul
29th September 2007, 01:43 PM
Farta... :)

BLUE_SYSTEM
29th September 2007, 04:17 PM
Undead zrobi 5/8 pająków i se mozesz ssać tymi bat riderami -.-

Jesteś Pewny ? Na takim poziomi gry ork ma powiedzmy 4 lvl FS i 3 lvl TC, Myślisz że z pająków coś zostanie po błyskawicy i fali ? xD Zapomnij, to jest chyba Joke jak one padają :P

Nazgul
29th September 2007, 04:25 PM
Niestety to prawda co Blue napisal :/

Ork>ud

FLaMeSeeKeR
29th September 2007, 06:30 PM
Dobra...nie mam zamiaru się zprzeczać...
Coil,Nova i Far sera nie ma -.-
Ja tez siem z tym zgadzam ze ORK to najlepsza rasa vs UD .

Nazgul
29th September 2007, 08:39 PM
I bardzo dobrze.

Uber_pwnT
4th October 2007, 12:24 PM
OMFG, rozumiem ze to był żart prowokacyjny ? Ud nie moze robić gargów na orca... ;/ W sumie co by nie zrobil to na 90% przegra :P

Destroyers dk + lich gg no re.
Late frost wyrms. Orc nie ma kontry na fw ;/

FLaMeSeeKeR
4th October 2007, 04:00 PM
Late frost wyrms. Orc nie ma kontry na fw ;/

Bat riders !najlepsza jednostka vs Frost wyrms :D

Raphau
4th October 2007, 09:04 PM
ja mam taki fajny sposób na huma :) to nie jest do końca taktyka ale bierzesz PL i ten deszczyk meteorytów :D o tyle to jest lepsze od spalania DH że możesz stanąć poza zasięgiem towera co spala mane, ale ta taktyka dziala tylko na huma który nie ma MK jako hero

FLaMeSeeKeR
4th October 2007, 09:13 PM
ja mam taki fajny sposób na huma :) to nie jest do końca taktyka ale bierzesz PL i ten deszczyk meteorytów :D o tyle to jest lepsze od spalania DH że możesz stanąć poza zasięgiem towera co spala mane, ale ta taktyka dziala tylko na huma który nie ma MK jako hero

No nie wiem czy to dobry sposób zeby pokonać jakiegoś wyjadacza :D
Z napami mozna tak kompinować :)
Wieza od mana zawsze sięga :( no i nawet jak byś grał vs Am to i tak masz baty ,2 elementale i militia >>DH w 10 sekund :D
Lepiej wybrać dziobanie mana :p

Uber_pwnT
4th October 2007, 10:19 PM
Bat riders !najlepsza jednostka vs Frost wyrms

A założymy się, że to nic nie da? ;] Za dużo hp.
Ile razy grałem orkiem ( w sumie tylko orkiem ) to nigdy nie wygrałem z przeciwnikiem który miał frost wyrmy.

Nazgul
5th October 2007, 09:38 AM
Bo jestes noob :P

4 baty starcza na wyrme.

Jesli chodzi o finanse to mniej wiecej tyle samo kosztuja (MNIEJ WIECEJ), ale za to jakiego expa dostajesz jak zajebiesz wyrme :P

firez-tm
5th October 2007, 11:38 AM
mass wiws daje rade ud jak gra fast wyrmy ma malo armii wiec creep do jak najlepszego lvla tc i bm + expa jebniesz i orc daje rade ofc micro + 2x scrool speeda i 2x scrool heala ;] jak ktos chce niech pisze zagram z nim ta takta ;) tylko ze niegram orc ;p

Patryk-PL
5th October 2007, 12:35 PM
Rafaello:
podobnie grał paladyn na humy - tj pande na first pozniej pl ;>
omg ja nie wiem jak ork moze nie lubiec grac na air udeka xD przeciez wiwy to tak masakruja - tylko to musi byc FOCUS WIW FOCUS! a nie kazda wiwa wali w co innego xD
na wyrma bez upów starczą chyba 3 baty

Uber_pwnT
5th October 2007, 12:53 PM
Bo jestes noob :P

4 baty starcza na wyrme.

Jesli chodzi o finanse to mniej wiecej tyle samo kosztuja (MNIEJ WIECEJ), ale za to jakiego expa dostajesz jak zajebiesz wyrme :P

Pro - gdybym był spamerrem, taka była by moja odpowiedź. Niestety musze cos napisać :P

Zanim się zorientujesz, ze gosciu zrobił wyrmy ( każdy myśli, co za idiota zrobi wyrmy 1vs1 ) to już jest za późno. Zaczynasz robić baty, ale na nic one Ci się nie zdają, przypomnijmy jeszcze, że dk moze uleczyć wyrme lub zniszczyć bata, do tego lich puści nove i zanim baty doleca do wyrmy to z 4 zostanie 2 i masz po grze.

firez-tm
5th October 2007, 01:51 PM
jak ma jeszcze ze dwa fiendy to cya bo wyrmy > wszystko co ma orc z wyjatkiem wiw ;]

Patryk-PL
6th October 2007, 09:59 AM
co ty nie umiesz scoutować bm'em? albo czymkolwiek -,-
robienie batów z 2 bestiarnii - nie no strasznie nieoplacalne !!! xD sry ale zal

Nazgul
6th October 2007, 10:49 AM
Wiesz... istnieje takie cos jak imba tc z mana potkiem, ktory wlazi miedzy pajaki i wali stompa.

I wtedy batki leca leca leca...

firez-tm
6th October 2007, 11:37 AM
gorzej jak orc mysli fast gra bedzie bierze sh z hexem ;<

FLaMeSeeKeR
7th October 2007, 12:17 AM
gorzej jak orc mysli fast gra bedzie bierze sh z hexem ;<

W sumie to jest to co ORK potrafi najlepiej :D
Bm+buty
SH+ Hex
Grunts/riders - skupienie na pająkach
GG :D

firez-tm
7th October 2007, 11:26 AM
a potem dostaje baty od 3 fiendow + 3 desy + lich z kulka + dk + cl i na koniec pisze imba xD

Nazgul
7th October 2007, 11:31 AM
nieee, jak nie ma biesow udek, to baty moga sobie leciec na wyrmy/desy ^^\

dlatego orc> ud

MiHu
7th October 2007, 12:12 PM
dlatego orc> ud
moze ale tylko w poczatkowej fazie gry... takie moje skromne zdanie

FLaMeSeeKeR
7th October 2007, 12:43 PM
moze ale tylko w poczatkowej fazie gry... takie moje skromne zdanie

W sumie orkami trzeba z kazdą rasa grać szybko,bo jak dasz siem zozwalić na mapie to juz dupa :)

Nazgul
7th October 2007, 03:53 PM
Alone nick zmieniles? :P

Uber_pwnT
8th October 2007, 10:03 AM
A czy to jest temat od tego ? ;]

Co do taktyk, może się mylę, ale ile razy grałem vs ud ze skilled playerem zawsze jak zrobił wyrmy było po mnie. I wierz mi, że jak skupisz się na batach to dostaniesz "baty" od dk, licha i pozostałych.

To jest tylko moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać - Peace.

svich
19th November 2007, 02:09 AM
Ja osobiscie gra ud i za kazdym razem jak gram na orca gram tak:
Pare fiendow (siec koniecznie) szybki exp z zikuratami (upg. na wierzyczki 2-4 normalne i jeden nerubian) walisz z 6 ghuli do drewna i creepujesz jak spotkasz orca tp chyba ze juz masz DK (coil 2 lvl) + lich wtedy mozesz chwilke powalczyc w bazie zawsze ze 2 wozy jakby orc catasy przyprowadzil orca szpieguj cieniami ja zawsze mam ze 3 na expie w kolo mojej bazy (na bm ktory lubi harasowac) i jednego przy jego jednostkach... a potem szybo tier 3 i 3-6 wyrmy, nigdy nie lataj nimi samymi jak ork ma batki a ty 5 fiendow pod wyrmami to batki nawet nie doleca a to co ma na ziemi zjedza wyrmy :p to jest chyba jedyna skuteczna taktyka na orca ... czasami tez wygrywam dk+lich abo/stat./banshe (master) na orca grajacego do taurenow ... na casterow dobre sa desy a na mass wyrmy 6 fiendow (siec) 8 gargow i po krzyku :] noi podstawa statua z tyłu :p Na orca da sie wygrac ud latwo podstawa jest fast exp na samym poczatku :] inaczej nie wyrobisz z kasa ... Jesio jedno gdy masz problem z BM bo harasuje ci akolitow kup pyl, zrob jednego zikurata na nerubian tower kolo kopalni ... a jak przyjdzie to uzyj pylu i ghulami go (od drewna) jak bedzie uciekal pyl i coil BM na 1 lvlu pada jak kawka ... i zapewniam ze wiecej nie przyjdzie :D to chyba tyle

Lizz4rD
28th November 2007, 10:21 PM
dl + dk + ghule + 5fiendow + ofc t3 to frenzy na ghulach i orc nie pierdnie no sorry a orc pod slow zigi sie nie wjebie bo go ghule zjedza tak wiec elo :p jak jestes elo to mozesz mu burki rozwalac ale nie polecam na fs x)

Nazgul
28th November 2007, 11:01 PM
Wróżbita, wódz taurenów ----> Pioruny stomp i po gulach, grunty i raidery zajma sie pajakami

Odnosnie bohaterow: zostaw ich na deser ^^ Chyba ze bardzo pragniesz ubic ich, ewentualnie ZMUSIC wroga do uzycia tp, to wtedy polecam takie cos: siatka, siatka, otaczasz dk, jak ma pol - 1/3 hp to walisz stompa, potem pioruny (od wrozbity) i powinien albo walnac tp, albo nie zdazyc - masz darmowego expa.

Edit: Zwazywszy na ponizszy post GoTa :P

Odolan
28th November 2007, 11:12 PM
kurwa czy wy umiecie jeszcze napisac swoje imie bez uzywania skrotow?:D

Nazgul
28th November 2007, 11:58 PM
Nazgi ^^

GoT, nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym... Jezeli koles prosil o porade/komentarz, to mysle ze jest na tyle zaznajomiony z warcraftem, iz potrafi rozszyfrowac podstawowe skroty ;p

MISIEK__PL
29th November 2007, 03:25 PM
heh lepiej nieche sobie repa obejrzy orc vs ud...:)

Nazgul
20th January 2008, 10:48 PM
Chyba ten topic został "zamrożony" ... Nikt nie chce żadnej porady ? :P

FARMEROS
26th January 2008, 01:04 AM
Wiem ze jestem naap, ale potrzebuje strata elfami vs ud . Ud robi pare fiendow, pare abomow, pare gargow i mass szamanow, co castuja te szkielety (nie pamietam jak ta jednostka się zwie). Kompletnie nie wiem co zrobic w takim wypadku, natworzy on 100 tysiecy szkieletow, zwloki przywiezie sobie wozami z miesem i w trymiga jest po mojej armii. Jakis pró plejer=help m3h !

Nazgul
26th January 2008, 09:56 AM
A Ty co na to robisz? Pewnie misie i dryady ?

Zresztą je można na każda rase robic i tak będzie win xP. Te shamany nazywają się nekrofile, i można bardzo łatwo je pokonac używając, chociażby ogników. Jak już zrobi z 10 szkieletów to podlec ognikiem pod nie i użyj "detonacji". Ew możesz poświęcic z 2-3 ogniki aby pójśc nimi pod wroga nekro i wysadzic je w powietrzen, tzn pozbawic ich many.

Postaraj się także wziąc pande jako 2-gi hero, oddech + druken haze działa zaje... ładnie na armie udeka.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

FARMEROS
29th January 2008, 02:25 AM
Dzięki wielkie nazgul, to teraz mi napisz co to sa te ogniki i gdzie je mozna kupic xD
W sumie podaj jeszcze jakies strategie co do tego, bo dzisiaj osoba, z ktora mam problemy pojechala mnie tak:
4-5 abomow
duuuuzo gargulcow
lodowe smoczki dwa
pare nekrofili z wozami miesa

Jak mi sie wwalil do bazy z tym wszystkim to w trymiga wachalem kwiatki od ziemi. Mialem jako pierwszego hero strazniczke, pozniej pare miskow, pare luczniczek na tych miskach i luczniczek na ptaszkach (sry za tak lapidarne i pozbawione tresci opisy jednostek, po prostu nie pamietam ich nazwy bo jestem zbyt zdenerwowany przegrana XD) i dupa jasna. W sumie to tez
bym prosil jakies aktualne strategie orka vs ud i orka vs hum ;D
Dzięki z góry :clap:

Patryk-PL
29th January 2008, 01:10 PM
...

Grasz na pierwszego hero dh i archy creepujesz do 3 levelu, techujesz. Tuż po techu bierzesz z tawerny pande i tylko PANDĄ i armią creepujesz a dh harrasuje (postawisz towerka w bazie vs gargi). Robisz 2 drzewce wiedzy, stawiasz expa i massujesz driady... Mass driad (no i dorabiasz pare ogników). Później jak coś zakladasz drugiego expa...
Z tego co pisales to ladnie dlugo gra musiala trwac skoro pozwoliles mu do tego dojsc...
Tak jak pisal Nazgul- graj na wszystko misie driady dh panda i gg

FARMEROS
29th January 2008, 03:35 PM
Z tego co pisales to ladnie dlugo gra musiala trwac skoro pozwoliles mu do tego dojsc...
gralismy w 6 w ffa, on sobie caly czas w bazie siedzial i nikt go nie atakowal wiec dorobil sie trochu :D
K, wiec juz czaje co, gdzie, kiedy i jak, dzieki wielkie panowie ;)

Patryk-PL
29th January 2008, 05:08 PM
Aha jak to było FFA to jedź massem expów z 3-4 toherami no + to co mówiłem wcześniej no i dojedź pare (5-6) zaklętych smoków jak podejdzie necrosami to zamień w kulke i tyle :>

FLaMeSeeKeR
30th January 2008, 06:43 AM
Jeśli mogę się wtrącić, z mojego doświdaczenia i obserwacji wynika że najlepiej jest iść w chimery i gryfy+ bohater Wardenka to tyle jeżeli chodzi o FFA elfami :)

FARMEROS
30th January 2008, 06:46 PM
Ja tam moze nap jestem i sie nie znam, ale jak ork zrobi pare batkow, to mam po armii. Przeciw ud to moze i dziala. Wlasnie, jeszcze propo buildu
elfów. Otoz robie te driady w proporcji 4 driady na 1 miska i ile bym ich nie zrobil, to zawsze mi je rozjebie. Ale mniejsza, stwierdzilem ze lepiej mi się gra orkami.

Nazgul
30th January 2008, 06:55 PM
Wiesz... do zwyciestwa nie wystarczy mass, trzeba miec micro :s

(Wyjatek stanowi elf)

Patryk-PL
30th January 2008, 07:21 PM
Jak widzisz, że gościu twardo jedzie mass abomów to przerzuć się na miśki, jak zaczyna robić destry/wyrmy to rób driady

Musisz być elastyczny :P (i ja to mówie do elfa ;PPPPP)

Nazgul
30th January 2008, 09:56 PM
Dupa nie elastyczny ... Dh z orbem i panda wystarczy na abomy...

Ps. Abomy na elfa ssają (jak zle odmienilem ten czasownik to prosze o poprawienie :P) - dostaja takiego spowolnienia od dryad/orba z dh/pandy ze padaja jak muchy :/ Wiem cos o tym bo tez probowalem je w ne ud mu robic -.-

FARMEROS
31st January 2008, 01:32 AM
dryad/orba
Wtf. is orb ? I know, i'm naap xd

FLaMeSeeKeR
31st January 2008, 01:37 AM
Wtf. is orb ? I know, i'm naap xd

"Orb" inaczej kula jadu aretfakt, katóry jest dostepny u elfów (wymagane drzewo wieczności) ...Tak, pozostałe rasy też mają swoje Kulki :)
PS:Pisz po polsku -.-

Patryk-PL
31st January 2008, 11:21 AM
Nazgul ale Abomami też trzeba mieć ogranie... ;P
UD to nie elf, że jedzie sobie mass i sądzi, że win ale dobrze pokierowane abomy (z posągiem i 2 wozami mięsa) robią taką jatke z driad, że to nie porozumienie - ofc jak ne widzi abomy to jedzie misie i wtedy czas na desis

FLaMeSeeKeR
31st January 2008, 12:57 PM
A czy to nie jest oczywiste dla was ze gdy Ud idzie w abomy to jako drugiego bohatera powinien wybrać DreadLorda ?Usypianie+ odzyskiwanie energji robi swoje ...a o chmurce to juz nawet nie wspomne xD
W takiej sytuacji nawet misie wymiękają T_T
Edit:A trzeci hero tak na marginesie Władca podziemi + impale...

Raphau
31st January 2008, 02:44 PM
oj nie wiem czy przeciwko dobremu graczowi NE uśpienie wiele da tymbardziej, że masz driady...
Ja bardziej obawiam się gdy gram vs UD zrobienia przez niego nekrofilców...

FARMEROS
1st February 2008, 01:56 AM
Dobra, pare razy z nim gralem, on robi jako pierwszego hero dread lorda, pare abomow i zmijow+ znikome ilosci gargow. Nawet nie mam szans, dread lordem usypia mi herosow, rozprawia sie w trymiga z armia a pozniej wykancza mnie.
To propo elfow, jak gralem orkami to probowalem robic tak- na gargi i wyrmy duzo batkow, tak z 7-8 bo duzo tego latajacego talatajstwa robi, a na abomy i obsydiany robie pare vivek. Jako bohatera taurena ze swoja aura i scroll of speed ze sklepu. Jak starczy czasu, to jeszcze znachorow/szamanow - tu nie wiem, który lepszy wariant. Jeszcze z nim tak nie wygralem, ale ten strat jest o wiele lepszy od np. mass trolli i batków, którymi próbowalem do tej pory wygrac :D

Patryk-PL
1st February 2008, 01:03 PM
Jak grasz wiwami (a na wyrmy sie powinno grać baty i wiwy) to zaznacz je w osobnej grupie i FOCUSUJ WSZYSTKIMI WIWAMI 1 Unita. Wiwy w focusie dopiero pokazują swoją potęge :>

FARMEROS
1st February 2008, 02:23 PM
A co z dread lordem i jego usypianiem ?

Patryk-PL
1st February 2008, 02:47 PM
Jezeli to solo to graj Bm, TC grunty, ridery(2-3) wiwy i jak robi aira to baty...
wbiegasz tc w srodek jego armii - stomp - focusujesz wiwami. Gosciu nie mając dk nie będzie leczyl unitów co sprawi, że szybko mu to wszystko powinno paść. Bm'em focusuj co chcesz xD
Dreadlord jako jedyny hero jest trochę cienki ;< Jeżeli gosciu jest ograny i Ci otacza po uśpieniu tc lub innego hero to już gorzej. Ale nawet wtedy wystarczy mocny focus wiw na unity aż wszystko straci i jakiś potek dla bm'a tc. No i ofc zawsze miej przy sobie tp

Raphau
1st February 2008, 05:41 PM
A co z dread lordem i jego usypianiem ?

jeżeli dobrze potrafisz ogarnąć swoją armię podczas potyczki, to wystarczy zaznaczyć 1 byle jaką jednostkę i kazać atakować uśpionego herosa... Wtedy uśpienie znika :) ja do tego zazwyczaj archy używam :)

Nazgul
1st February 2008, 05:47 PM
Tylko nie używaj wyrmy do takich celów xP

(taki żarcik)

Raphau
1st February 2008, 06:47 PM
ja raz źle kliknąłem i nie zaznaczyłem 1 unita tylko całą armię i kazałem budzić dh... Efekt był niepożądany :D nie polecam sprawdzać jaki.

shadowmajk
8th February 2008, 08:39 PM
Tyle co zauwazylem z taktyki na orkow to najbardziej przyzwoita wydaje sie byc taktyka ktorej uzywa we.sky w walce hum VS ORC

A mianowicie... zaczynamy gre:

4 peony do kopalni jeden buduje altar
budujemy w tym czasie 2 peony jeden wychodzi i wysylamy go do budowy Mill blisko drzew :D z powodow oczywistych (zaraz po tym kazemy budowac kolejnego peona tak zeby ciagle byly w okienku budowy 2 )

kolejny wychodzi buduje farme, (znow budujemy chlopa) nastepnie wychodzi budujemy koszary

konczy sie budowac altar peona wysylamy do gold mine i czekamy na farme... to kwestia sekundy i farma jest gotowa wtedy wybieramy bohatera ArchMage<3

i wysylamy szybko chlopa ze skonczonej farmy do budowy kolejnej farmy

W tym momencie konczy sie budowa barakow i kazemy buudowac footmena

caly czas budujemy chlopow i wysylamy ich do pomocy przy budowie Mill w ten sposob szybciej sie zbuduje nastepnie po ukonczeniu owego budynku stawiamy flage na drzewach i nie przejstajemy budowac peonow


Konczy sie budowac farma stawiamy wierze nastepnie upgrade do arcane

WAZNE JEST!!! aby przy drewnie bylo 7 chlopow!
Jak i rowniez jesli pojawi sie pierwszy footman to trza zaczac budowac kolejnego a chlopow bohatera i footmena bierzemy do atakow na creepy w poblizu bazy oczywiscie chlopi zamienieni na milicje...

atakujemy creepy niedaleko goldmine przy ktorej wybudujemy nasza expe lecz anim to zrobimy to powinnismy miec kase na upgrade naszego zamku do keep TIER2 robimy to szybko

zaraz po walce jesli mamy kase budujemy expe przy podbitej gold mine i bierzmey footmenow bohatera i jego zywiolaki wody do zdobywania dalszego exp (wazne jest aby postac miala minimum 3lvl jesli juz zaczniemy atakowac

zanim skonczy sie budowac tier 2 postarajmy sie stworzyc 2 nowe farmya nawet i 3

konczy sie budowa tier 2 zaczynamy budowac arcane sanctum razy 2 w jednym budujemy sorcery w drugim priesty z tym ze na priesty nacisk czyli 1 sorcer + upgrade w drugim sanctum 2 priesty upgrade potem szybko do drugiej bazy (expy) i nie zapomnijmy zbudowac 5 chlopow ktorzy beda zbierac dla nas sianko :) w tym czasie mozna wybudowac kolejnego chlopa i zaznaczyc zeby poszedl do goldmine ... z kopalni wziac jednego i budowac towery do obrony expy

No i ciagle budujemy te sorcery i priesty jak mamy grupe kolo 6 mozna isc atakowac wroga

no i oczywiscie my atakujemy a jednostki ciagle przychodza nie zapominajmy ze archmage ma zywiolaki wody ktore sa bardzo wazne w tej rozgrywce poniewaz staja sie tankami i chronia clotherow przed smiercia :) gra trwa max 19min jesli w tym czasie sie nie wyrobimy spora szansa na przegrana bo wrog moze miec juz jednostki ktore sobie z nami poradza spokojnie wiec liczy sie czas

mam nadzieje ze komus sie przyda... mimo ze jestem jeszcze noobciem w w3 :) to taktyke sprawdzalem i dziala :)

pec
3rd March 2008, 10:51 PM
@up - a co powiesz na mass wiwek i bm z tc? Kastery padają momentalnie ... Chyba ze masz dobre micro i umiesz czarowac niewidzialnosc :)

A co do tych 'clotherow' to nie grasz przez przypadek w WoWa? :)

amenpol
14th April 2008, 10:53 AM
wiem ze mnie za ta prosbe ktos zjedzie xO ale coz... nie kazdy na poczatku jest pro mega gozu omega... x.O wiec moze ktos napisac slowniczek ? wiem rozumiem archy itp ale mam problem bo mam polska wersje ;/ i nie moge skrotami jechac a napewno nie tylko mi sie ten slownik by przydal... z gory thx za uwage

Uber_pwnT
14th April 2008, 01:07 PM
W tym samym dziale masz przyklejony temat.
www.slownik.xt.pl - Księga skrótów dla graczy WarCraft'a (http://eurobattle.net/showthread.php?t=15247)

amenpol
14th April 2008, 09:34 PM
sorki nie zauwazylem moj blad :PP

kaziuthc
25th April 2008, 01:15 PM
Ktoś mi powie jakie itemy dla Axe i Lucifera? Od czego zaczac? jakie skille najbardziej oplacalne?

amenpol
24th May 2008, 04:39 PM
Witam.

Mam pewien problem i prosilbym o rade, mianowicie gram vs Orc (ja NE) ten (najczesciej) robi Mass wiwern jak to kontrowac ? ta sama sytlacja ma sie w przypadku UD Wyrmy(nie wiem jak to sie pisze chodzi o zmije lodu) bo w przypadku jednego i drugiego hipogryfy nie starczaja (albo ja nie potrafie microwac xD) prosilbym o rade :)

Ludwiczek
24th May 2008, 06:13 PM
Ktoś mi powie jakie itemy dla Axe i Lucifera? Od czego zaczac? jakie skille najbardziej oplacalne?

zarejestruj sie na forum
http://forums.dota-allstars.com/

i idz do sekcji:
http://forums.dota-allstars.com/index.php?showforum=225

tam masz wszystko czego dusza zapragnie... jakie skile brac, jakie itemy, jakie taktyki, jaki heros jest dobry vs inny heros itp..

powoli rozwujajacy sie podoby dział jest takze i u nas:
http://eurobattle.net/forumdisplay.php?f=357

Patryk-PL
24th May 2008, 07:49 PM
Witam.

Mam pewien problem i prosilbym o rade, mianowicie gram vs Orc (ja NE) ten (najczesciej) robi Mass wiwern jak to kontrowac ? ta sama sytlacja ma sie w przypadku UD Wyrmy(nie wiem jak to sie pisze chodzi o zmije lodu) bo w przypadku jednego i drugiego hipogryfy nie starczaja (albo ja nie potrafie microwac xD) prosilbym o rade :)

Na orka grasz archy, MASS TALONÓW (taki kurewski mass z upem do cyklonu) herosi: dh, bm i tinker/fl (jak same wiwy to imo fl lepszy)
jak Ci podlatuje wiwami to zamieniasz w postać kruka talony i rzeźnia - aha i ofc kulka dla dh a bm robi świnie/jastrzebie

Na udeka graj dh + panda (+kulki) + skurwiały mass driad ( z upem) i massuj expy - jak przestanie robić wyrmy dorzuć pare miśków

Raphau
24th May 2008, 08:56 PM
co do taktyki przeciwko orkowi w poście Partryka to:
nie przemieniaj wszystkich talonów w kruki bo to najlepszy sposób, żeby je stracic (wystarczy, że ork zrobi 2-3 jeźdźców nietoperzy i masz po talonach) najlepiej miec tak ze 3-5 talony w postaci kruka, a reszta atakuje z ziemi i ewentualnie cyklonuje to co się da.
To jest taki opis jeżeli orc idzie w wiwerny.
Jeżeli robi pasterzy duchów, to musisz dorzucic także ze 2 zaklęte smoki i palic mane pasterzom
pasterze bez many = brak dispella = śmierc dla orca :)

amenpol
25th May 2008, 01:49 AM
dzieki wielkie :) !!


btw co myslicie o DRce ? ;p ostatnio zauwazylem ze moon nia czesto gra na 1st x.O

Eolyner
14th July 2008, 05:08 PM
ja gram ludzmi i polecam tak.
na orka - tr lub casterzy
na elfa - TR
na ud - mass zyro
na huma tu mix.czarodziejki...sb..morty

Eolyner
14th July 2008, 05:09 PM
a dr dobra na ud

Unskilled
16th July 2008, 06:28 PM
No DR jest dobra, także jak się gra elfem. Wtedy można spokojnie pójść w archy, bo blok jest z przodu w postaci szkieletów. Skuteczna taktyka w grach 2v2. Nic nie podejdzie ;)

Marioslaw
16th July 2008, 11:27 PM
ja gram ludzmi i polecam tak.
na orka - tr lub casterzy
na elfa - TR
na ud - mass zyro
na huma tu mix.czarodziejki...sb..morty

Jezeli gracie an 1.22 to odradzam wszelkiego rodzaju tr!
na orka tylko i wylacznie casterzy czarki i kaplani am i mk! mozna dodac pare rifli! ;]
na elfa mass rifli z paroma kaplanami z leczeniem + mk z prodzu potem dodac 4 czarki to naprawde jest ciezkie do ogrania
na UD hmmm... :D najlepiej jest skonczyc gre najszybciej jak sie da jezeli nie polecam am footy harras na ako/creepowanie potem dochodzi mk i pala i mass zyro albo tanki przedtem przydal by sie tez expand!
na huma to mass sb albo t3 z gryfami i knightami mozna tez zagrac expa ;]

Eolyner
17th July 2008, 11:32 AM
ba 1.22 tr na elfa tez dobry...zreszta na orka tez podchodzi ale musi byc MALA mapa.jesli jest wiecej niz 2 respy to casterzy :)

TearDrop
24th July 2008, 04:52 PM
ja tam robie dk i ghule i do 10-0 solo styka ofc. na northie nie tutaj ~~ tutaj samym dk robie xxx-0

Patryk-PL
24th July 2008, 06:38 PM
podaj acc z northa 'pr0'

Unskilled
24th July 2008, 08:44 PM
ja tam robie dk i ghule i do 10-0 solo styka ofc. na northie nie tutaj ~~ tutaj samym dk robie xxx-0


Ta, dk sam siebie healuje i ma 5x tyle hp (ofc heal też 5x lepszy) :) Chyba grałeś z kolesiami co nawet farm nie budują :P Koleś bierze orka, hero bm i twój dk może sie schować xD Tu sie nie da zrobić statów do 0... za dużo dischackerów. Mój rekord to 9-0, następna gra to już chyba mi koleś disca dał (albo bug).

Btw twój post to na 100% podpucha xD

TearDrop
27th July 2008, 05:07 PM
prayer. wczoraj po pijaku gralem i z 10-0 zrobilem 10-2 lol ale spoko zrobie z tego 16-2 i bedzie lajt

TearDrop
27th July 2008, 05:07 PM
nowe acc raczej for fun wiec ogolnie staty nie sa do 0 ;d

TearDrop
27th July 2008, 05:09 PM
znajomy tutaj zrobil 100-0 on wie jak jakos uniknac ck i dh ;d
scorp glownie gral na le.prestige .. wlasciwie to obaj na le.pres gralismy
a go pozatym zjechalem 11-1 podliczajac nasze gry ;]

Pawel_s
18th September 2008, 07:35 PM
To twój kumpel sprzedaje dischacki to porostu nie da się mieć stat do 0 na tym serwerze

Pro_Player__
22nd September 2008, 04:12 PM
teardrop najwidoczniej jestes mega pro , jezeli robisz na orgu 10:0 az;/

Unskilled
30th September 2008, 06:19 PM
Pro_player nice sygnaturka ;] Też mam apm 150-200, na xpamie jestem w klanie xG, na north niestety nie gram, ale za to pocinam na ggc ;] I nie uważam sie za pro ;P Jestem zwykłym graczem który stara sie zagrać jak najlepiej ;)

P@PP@Y
11th November 2008, 11:14 AM
Mam pytanko czy dobrą taktyką na UD jest : :D
Od razu dwóch akolitow do kopalni
ghul do drewna najblizej nekropolii
a ten trzeci robi odpowiednik koszar :P
ołtarz i zikurat . w tym czasie kiedy postawimy wszystko mamy 90
golda odrazu robimy kolejnego akollite do złota i w tym czasie kiedy on sie robiklikamy jaknajszybciej w zikurat albo oltarz co przyspiesza budowe .
Kiedy skonczy budowac sie ten akolita mamy kase na na nestepnego.:D potem Upojny władca :D i cmentarz :D 4 gule na exp 1 na drewno jazda slabe moby. bijemy lvl i jak sie zrobi cmentarz to 4 biesy. i odrazu ulepszenia do nich. jak sie skonczy to gule do drewna a z 4 biesami na exp:D modern dla nekropoli
next bohater rycerz smierdzi :D ze wstega i ulepszenia biesow .
Upiornemu robie sen i scierwojady a Smierci wstęge i aure.
cos w tym stylu i ful ulepszen dla biesow. expimy :D i chyba tyle :D

aaaa i potem 12 gargow :P

Patryk-PL
11th November 2008, 02:36 PM
nie, nie jest dobrą taktyką

Barabbas
11th November 2008, 11:33 PM
P@PP@Y, co się tak cieszysz? Drobna korekta do pierwszych punktów. Mianowicie wg mnie lepiej dać wszystkich 3 akoli do złota i ghula do drewna. Robisz jeszcze jednego akolitę, a później wyciągasz jednego od złota, budujesz kryptę i ołtarz (w tej kolejności) jak już masz na zikkurat to się dopiero go stawiasz. Zyskuje się przez to kilka cennych sekund na starcie, bo zikkurat i tak buduje się szybciej niż krypta czy ołtarz. Co do klikania to chyba jest tylko złudzenie optyczne. też je miałem na początku grania, ale chyba g to daje. Pierwszego hero robisz zależnie od tego jaką rasę przeciwnik wybrał, podobnie jak i z bystrym budowaniem cmentarza. Czasem będzie lepiej postawić sklepik z różdżką (szkielety we wczesnej grze potrafią nieźle namieszać) czy pyłkiem (jakby nam się BM pałętał po bazie).

Na przykład: grasz na huma, on robi footy a ty na hura do niego z biesami. Widzi o co kaman więc robi tarczę dla piechurów i się okazuje że drogie jednostki są nieskuteczne. Trzeba być elastycznym:D

Unskilled
12th November 2008, 11:58 PM
Na huma sie opłaca harras dk+ghule, ty tam dk wkurwiasz huma a ghulami creepujesz, potem jak widzisz ze stawia expa bierzerz ghuli + szkielety, lejesz chlopow i hum moze zapomniec o expie ;] potem desy+banshee z antymagiczna tarcza (na mk/pal i castery) i hum ma gg... hum bez expa to jak ud bez dk ^^ jedynie lac w morde i patrzec czy rowno puchnie :D ofc jako 2 hero vs hum oplaca sie wziasc pande + dmuchniecie w razie czego jakby hum dalej sie upieral przy expie... 3 ofc lisz, ogolnie ud>hum wiec nie powinno byc problemow ;P

Patryk-PL
13th November 2008, 05:23 PM
co do gry vs hum i ogólnie gry udkiem na inne rasy to zawsze ale to ZAWSZE musisz mieć nienagannego build-upa, bo bez tego to nawet dk lich z kulką i wyrmy nie pomogą ;P

Unskilled
13th November 2008, 05:58 PM
No to jest prawda :D vs orc wymagany jest wall (ustawienie zigguratow i budynkow w takiej pozycji, by zagrodzić bmowi/fs z wilkami przejscie do akoli) wtedy frost tower jest raczej niepotrzebny. Poogladaj repy PRO graczy ud (nie ''pro'' z xpama ;]) i po prostu zapamietaj na danych mapach i pozycjach jak sie robi wall.

Cris1987
10th September 2009, 09:44 PM
gram ludźmi i mam pytanie co mogę zrobić (szybko i skutecznie) jeśli elf poleci mi w mass hunty

Moskit
10th September 2009, 11:27 PM
tower rush :D

Mesmero
13th November 2009, 03:34 PM
ja mam problem z taktyką za grom nie moge pokonać ud nocnymi elfami ani orcami ludzmi jeszcze nie probowalem jak gram z kumplem a on wezmie ud to prawie zawsze wygrywa. jego taktyka to robi mass ghule i z 5 nekro i robi bardzo duzo szkieletow a w tym czasie pajaki strzelaja jaka taktyke mam obrac grajac ne i orc?

Xauro
5th January 2010, 07:08 PM
Witam !
Ja również mam problem (gram humem)

Po pierwsze :
Co zrobić , gdy na początku gry NE rushuje Cię massem archerek ?

Po drugie :
Co mam robić na grającego UD'a , który bierze na ciebie fiendy i nekro ? - Knight's i Priest z szkoleniem na rozproszenie magii ?

--

Wielkie dzięki !

fistaszek1
5th January 2010, 07:22 PM
Na obydwie taktyki rób footy z tarczą. Bo zanim dojdziesz do knightów... ud już zrobi desy/frosty. Btw jak ud gra fiendy to powinieneś łatwo zrobić expa. Jak widzisz że elf robi 2x aowa i nie ma huntress hall, to ćwicz footy z tarcza i cały czas go harassuj. 5 footów z shieldem>10 archerek ;] Na necrosy uda ofc kilka kapłanów+pala jako second hero z healem i aurą. Postaraj się wbić 3 lvl nim i walić blaskiem po necrosach, a footy niech się zajmą fiendami. Jak walczysz blisko Twojej bazy to milicja też się przyda.

Xauro
8th January 2010, 11:23 PM
Co robię źle w tej grze . Ja ofc gram humem .

--
OK mój błąd . Wkrótce przyślę następne repy .
Z góry wielkie dzięki ! :)

fistaszek1
10th January 2010, 12:00 PM
Hm chyba nikt nie będzie Ci w stanie pomóc. Wszędzie już obowiązuje 1.24c a Ty dałeś repa z 1.24b i nie można go obejrzeć. Jest co prawda version switcher ale mi zmienia hotkeye i nie używam go. Mógłbyś dać coś z 1.24c?

Xauro
10th January 2010, 05:16 PM
Na tym repie jestem N3xus. .
Ver 1.24c
Czekam na wszelaką krytykę .
Z góry dzięki.
--
Kolejny rep.
Gram vs human . Wygrałem ,ale nie szło mi za dobrze . :(
Co powinienem potrenować ?

Teraz sam stwierdzam że chyba brakowało mi blizza , aczkolwiek nie znam się :P .
--
I tak przy okazji ... Czyje replay'e (HUM PLAYERS) polecacie oglądać , żeby nauczyć się grać :)?
--
Jeszcze z ciekawości co mam zagrać na orka który robi BM&SH&TAUREN&Pasterze,szamani i znachorzy?
--
Ale jak orc ma war milla to już chyba po grze , bo przecież bm imba rozdupcy wszystko :P.
--
Ale katapulty też nie są takie noobskie :). Mają zwiększony dmg vs sorce i priestów i wtedy jest ciężko i middle game = w środku gry?
--
Chyba muszę się z Tobą zgodzić skilled hum player > all :) . Można powiedzieć że poszedłem na łatwiznę ;]

fistaszek1
10th January 2010, 09:33 PM
Taureny vs hu? Pierwsze słyszę :D Przecież czarodziejki robią z nimi co chcą ;p Najlepiej jest założyć orkowi tr'a tak gdzieś w middle game, ale trzeba wyczuć dobry moment. Gdy orc ma już t2, robi ridery/sw to wtedy am 3 lvl+mk 2 lvl+6 footów+3sorce+milicja powinny sobie poradzić z jako takim micro. Co prawda sw mają dispela vs slow czarodziejek i żywiołaki, ale później nie wyrobią z maną, a am ma aure wiec luz. W sumie najważniejszą rzeczą w mu hu vs orc jest micro u huma, bo unity ma znacznie słabsze niż orc i siła leży na massowaniu. Czarodziejki+sb to podstawowe unity vs orc. Repów jeszcze nie oglądałem.

E tam;p Slow>bm. Towery orca mają co prawda większy zasięg, ale wtedy po prostu nie pozwalasz ich zbudować, am+żywiołak+parę footów z tarcza nie dopuszczą orka do zbudowania więcej niż 1 wieży. Nawet raz widziałem repa jak koleś, gra orkiem, tzw xpamowy ''pro'' (nick pominę ;)) przegrał z jakimś humanem na ggc i walnął tekst ''If imba could fly then human would be an airport''. xD Jednak to prawda hu>orc, doświadczony hu nie daje orkowi żadnych szans. Aha i przy tr to chyba wiesz że wieże trzeba kupić w sklepie, ew. potem dobudować/naprawiać chłopkami.

To działa też w drugą stronę - sorce jadą katy. Po prostu przy dobrym micro zjedziesz orka tym stratem easy ;] Tak middle - w środku gry. Priestów też się pare przyda po upgrade do dispelowania linka.

xD Pozdro;p

Xauro
11th January 2010, 10:37 PM
Czy możecie wymienić mi graczy na których się wzorujecie lub wzorowaliście :) ?

Moi to :
HMN - Sky
O - Lyn
NE - Check
UND - DowaQ

Nie wiem czy powinienem się na nich uczyć , bo to co oni wyprawiają przerasta moje możliwości :D . Może moglibyście mi polecić jakichś innych graczy ?

--

Wielkie DZIĘKI :)

fistaszek1
11th January 2010, 10:48 PM
HU - Infi/Sky
ORC - Grubby i tylko Grubby ;]
UD - Ted, kiedyś Lucifer
ELF - Soccer/Moon (ale to no manner)

Xauro
12th January 2010, 08:16 PM
Fistaszek , ale czy ty uczyłeś się od nich tzn. w swoich pierwszych krokach ? Czy próbowałeś naśladować (nie ukrywajmy) kogoś mniej utalentowanego np. Valer'a , Paladyna , TerroR'a ?

fistaszek1
13th January 2010, 12:32 AM
Ja miałem swojego nauczyciela;p Nie tak dobry jak w/w ale w formie jechał 98% xpama więc ''coś'' umiał ;]. Pewnie go nie znasz, imo nie obchodziła go polska scena. Niestety jest inactive. Nauczył mnie podstaw itp, graliśmy 2v2 często, potem zacząłem oglądać repki Grubbego i innych pro, starałem się chociaż część akcji naśladować. Czasami ofc oglądałem gry najlepszych polaków, ale wolałem repki Grubbego albo mojego ''teachera'' :D

Wiem że jako pro gracza wymieniam w tym poście tylko Grubbego, ale to imo najlepszy gracz na świecie (przegrał mirrora z Lyn'em na WCG, ale w mirrorze orca 50% win to luck) no i sam gram orkiem :) Tzn można powiedzieć że grałem, teraz tylko grywam doty raczej. Mimo to ponad 2-letniej wiedzy nie straciłem ^^ Ale skilla pewnie sporo, teraz gram jak total noob ;D Tzn nigdy nie byłem jakiś super dobry etc, ale nieźle grałem. Ty grasz czasami dotę?:P

Xauro
13th January 2010, 04:27 PM
Ja miałem swojego nauczyciela;p Nie tak dobry jak w/w ale w formie jechał 98% xpama więc ''coś'' umiał ;]. Pewnie go nie znasz, imo nie obchodziła go polska scena. Niestety jest inactive. Nauczył mnie podstaw itp, graliśmy 2v2 często
Miałeś bardzo fajne początki , aż zazdroszczę :) .


Ty grasz czasami dotę?:P

Nie, niestety nie . Pewnie gdybym zaczął musiałbym się znowu uczyć od podstaw "jaki item dla jakiego hero" , aczkolwiek może kiedyś zacznę . :)
Dzięki za pomoc.

fistaszek1
13th January 2010, 05:43 PM
No trochę rzeczy w docie jest, ale by grać jako tako trzeba pograć z miesiąc. Mam kumpla z reala który gra może z pół roku a ide o zakład że rozwaliłby każdego polaka w 1v1. Zna każdy build dla każdego hero, taktyki itp. Teraz startuje ze swoim klanem o mistrzostwo polski chyba. Na xpamie 2v2 om jak graliśmy real pickiem nikt nam nie mógł rady dać ;D A jak trafiliśmy w pubie na rumunów (to byli najczęściej straszni no mannerzy) to jechaliśmy ich do 0, nie dając nawet killa ^^. Więc wynika z tego, że dota jest znacznie łatwiejsza niż normal, w normala by grać niemalże jak pro trzeba się po prostu tej grze poświęcić, czyli grać po 8h dziennie przez 2-3 lata. Na dotę wystarczy niewiele jak widać ;) Jak będziesz chciał pograć dotę to pisz pw ;P

Ziutek
13th January 2010, 06:43 PM
zdradzisz acc tego "teachera" ?

co do doty, jak grasz z losowymi pubersami to sie nie dziw :P sprobuj swoich sil w ss, a zobaczysz ze pol roku to za malo, zeby ogarnac dote

fistaszek1
13th January 2010, 07:07 PM
Heh, chcesz zagrać z moim kumplem?:D Możemy umówić się na ggc 2v2 om. Btw po co Ci acc kolesia który mnie uczył wara? Pewnie i tak go nie znasz ;] Mogę powiedzieć tyle że 2 lata temu jakoś miał na northrend 40 lvl ;] Tzn tak mi mówił, ale sądząc po jego skillu to mu wierzę. Po prostu nie chcę rozpowiadać jego nicku, on pewnie też by nie chciał, tymbardziej że teraz jest inactive. Ale jak bardzo Ci zależy to napiszę ;p

Ziutek
13th January 2010, 10:35 PM
w dote nie gram juz ponad pol roku wiec nie ma sensu teraz sie umawiac na gre :P ale gralem w nia od 2004r. i wiem ze na ta gre trzeba poswiecic bardzo duzo czasu zeby wszystko ogarnac przy graniu nawet 3h dziennie pol roku wydaje mi sie malo.

btw w dote powinno sie grac 5vs5, w lutym bede mial wiecej czasu i moze wroce doty, zbiore stara gwardie wyjadaczy i mozemy zagrac :)

fistaszek1
13th January 2010, 11:59 PM
Nom można 5v5, znajdziemy 3 kumpli. Po prostu jak ktoś ma talent - pół roku wystarczy. Takie moje zdanie. Kumpel gra pół roku i naprawdę ''wymiata'', chyba to że będzie grał cw o mistrzostwo polski o czymś świadczy ;] Zresztą jak będzie Ci się chciało grać to zagramy 5v5, po prostu pisz pw :)

B4rt0z0
14th January 2010, 12:01 AM
ziutek noob nie graj z nim !:D ludi the proest tutaj i jeszcze ancient master ;P

KaCzA
14th January 2010, 12:44 AM
fistaszek fajnie sie usmialem ;DDDDDDDD dota 2v2 om xD wiesz w ogole co to dota ? chyba nie ^^ ja gram ponad rok czasu a i tak jestem noob w porownaniu do ludzi z ss, a co dopiero z jakiegos mym, mcity, czy dawne ravens. Wiec po chuj sie kurwa wypowiadasz jak gowno wiesz o docie :( wkurwiaja mnie tacy ludzie :( mysla ze wiedza wszystko :/ ogarnij sie i wyjdz z domu ;o

btw a moi kumple to Vigoss i Kuroky:(

fistaszek1
14th January 2010, 01:13 AM
Gratuluje manneru. Po tym widać że to Ty nie wychodzisz z domu ;] Zobacz jak piszą inni, Ziutek czy Xauro. Wyrażają swoje poglądy w bardziej wyrafinowany i ludzki sposób. Aż chce się z nimi rozmawiać. A z tym kumplem to nie żartuje bo go znam z reala, gra na ggc, nieraz gram z nim i z jego ziomami z klanu 5v5. Nie znasz go, nie wiesz jak gra to po co flamisz? Że ty grasz rok i jesteś noobem to znaczy że ktoś kto jest bardziej utalentowany nie może grać lepiej w pół roku? Nie mówię że gra 3h dziennie, bo na pewno dużo więcej. Po prostu proponuje 5v5 i dobrą zabawę, ale sądząc po Twoim mannerze popsujesz całą grę. A to 2v2 om to był tylko przykład pubów, że mimo wszystko mamy zgranie. Niestety flaming to chleb codzienny polaka, co nie? Pozdro ;*

PS. Next time nie gorączkuj się tak podczas pisania posta bo żyłka pęknie i będzie nieciekawie :)

Ludwiczek
14th January 2010, 01:37 AM
Kacza jak zwykle po swojemu :D

Jak ktoś naparza pare lat w pg i inne cg ostro, ma czas, checi i refleks to czemu nie?

niektorzy 3-4 lata graja i nie umieja last hitowac, a inni podchodza bardziej pokornie, sluchaja bardziej doswiadczonych, czytaja, ogladaja, i szybciej sie ucza.

nie wiesz do konca kim jest fistaszek i kogo zna, po za jednym dotąd dalej niezrozumialym ze mna problemem :P to pisze w miare normalnie.

wszystko zalezy od talentu, czasu i tego czy ktos gra dla zabicia czasu, czy gra i szybko sie uczy, mozesz grac puby 5 lat i nic, a mozesz z pg przejsc na dote, prowadzony przez prosow i grajac inhousy z nimi szybko ogarniesz co i jak.

zbierzcie ludzi zagrjacie na luzie pare gier (wiem, ze z tym na luzie to bedzie prawie niemozliwe :D) ale sprobujcie. i wtedy gadajcie.
po co od razu z mordą....

Chociaz fistaszek mogles podac acc lub chociaz nakierowac, a noz tutaj kojarzy ta osobe.
A nie ha... znam kogos, ale nie powiem kogo :)

KaCzA
14th January 2010, 02:16 AM
Ludi, a ja znam koroky :( a vigoss to moj kuzyn cioteczny ;D Ludi nie chce mi sie klocic ale dobrze wiesz ze nie da sie od tak w pol roku byc chuj wie kim.Nikogo nie oszukasz fatowski mistrzu, z tym zdaniem ze w pol roku jestes the best of ich troje^^;d Ty fistaszek chyba nie wiesz co to znaczy no manner ;o jak narazie to pisze "luzno" wiec stfu :(

A umiesz czytac ze zrozumieniem fistaszek ? napisalem ze jestem noobem w porownaniu do tych z ss itd. a nie ze jestem tyopwym noobem w stylu jak ty: czesc mam kumpla jest przejebanie zajebisty jest najlepszy w polsce i ja tez tak gram ( robie lothara dla rikiego ) i w ogole. i pewnie nazywa sie overpow ?:( Wiec nie madruj mi tu... Bo naprawde zbiera mi sie na placz jak widze co piszesz :(
Wymadrzasz sie na kazdym kroku... jezusicku, chron panie boze o tego chopoka przed złym dotykiem:( urwij mu kabel od internetu :(

Ludi a co to priv ?;d
btw do spania bo masz L4, a jak sie ma L4 to sie jest "chorym" ;D

Ziutek
14th January 2010, 02:53 AM
Kacza nasz forumowy rozpierdalator :D dobry chlopak ale glosno mowi:P

Kacza wyobraz sobie Koreanczyka lub Japonczyka i teraz powiedz, co sie nie da w pol roku ??:P

Kazdy wie, ze L4 to dodatkowy urlop :P

fistaszek1
14th January 2010, 08:45 AM
Ludwiczek, tak jak pisałem wcześniej - po prostu nie chcę rozpowiadać nicków. No ale ok w końcu sami swoi ^^ Ziutek: Nick tego mojego ''teachera'' to ap0c.exor na north, tutaj miał pink_hero a wcześniej cow_ent_cziken. Nie patrz na staty bo one dużo nie znaczą ;) Nick mojego kumpla z doty to Kikuchiyoo. Btw Kacza - ja mówię o polskim poziomie. Nie chodzi mi o światowy, bo Kiku nie miałbym pewnie żadnych szans z najlepszymi graczami, ale z pewnością jest jednym z (naj)lepszych polskich graczy w dote. :D To samo co np powiedzieć o Terrorze w pg. To jeden z najlepszych polaków, ale z Grubby'm czy Moon'em nie ma żadnych szans na zwycięstwo. Nie wymądrzam się tylko piszę prawdę. Czy to że znam kolesia który dobrze ogarnia dotę to coś złego? I to że dzięki temu można zagrać z Wami jakieś dobre 5v5? Nazywasz mnie typowym noobem a nawet nie wiesz jak gram, normalka ;) Tzn też gram jakieś pół roku, nie uważam się za pro czy coś, ale też nie za jakiegoś ''typowego'' nooba. Umiem last hittować, gankować, przy dobrym picku nieraz sam utrzymać linie, ale wiem że sporo rzeczy jeszcze muszę poprawić by być dobrym. Razem w teamie naprawdę nieźle gramy, mamy zgranie i dobre zrozumienie. To nie zawsze były puby 2v2/5v5, często graliśmy już z ustawionym teamem (też kumple tak jak my) i dawaliśmy im radę dość łatwo. Mi również nie chodziło o to że jesteś typowym noobem, bo sam napisałeś ''i tak jestem noob w porównaniu do ludzi z ss'' chodziło mi tylko o to że imo Kiku dałby radę chociaż niektórym z ss. Gdzie napisałem że ja też tak dobrze gram jak on? Pokaż mi w którym poście? Hm?:) Rikim rzadko gram, a jak go wylosuje to robię mu diffusal... nie prowokuj bo to niestety nic Ci nie da. Jeśli chcesz zobaczyć co to znaczy manner - porównaj swoją wypowiedź do ostatnich 20 postów w tym temacie. O reszcie Twoich słów się nie wypowiadam bo szkoda zachodu ;p Pisz sobie co chcesz, możesz nawet pokazać swój ''prawdziwy'' no manner, ale chociaż nie przeszkadzaj w kulturalnej dyskusji, bo była taka dopóki tu nie wbiłeś.

Ludi: O jakim problemie piszesz?:D Jeśli chodzi Ci o tamtą dyskusje z firewallem to nie ma problemu, może rly nie poczułem klimatu tego forum, w sumie mam to gdzieś bo dyskusja imo zamknięta ;p

Vinski
28th January 2010, 08:40 PM
Jaką taktykę obrać w mirrorze vs ork, gdzie przeciwnik gra tc + trolle + doktorzy ew. szamani, a ja jako pierwszego hero gram bm?

FLaMeSeeKeR
28th January 2010, 11:01 PM
W takiej sytuacji zagrałbym wróżbitą z wilkami + kilka siepaczy.. Ciśniesz trola po trolu na samym początku gry i powinno działać :) Pamiętaj żeby atakować jednostki(w tym przypadku trole) a nie bohatera. Nigdy nie dawaj swojemu przeciwnikowi rozwalić się na mapie!

Glizdka
3rd February 2010, 01:55 AM
[skasowane]

KaCzA
3rd February 2010, 11:14 AM
Od Ronina dostałem linka do tego posta z cynkiem, że wypowiedź "fistaszka1" to niezła drama... i nie pomyliłem się

po1. Ja, Kikuchyioo, ani ktokolwiek z naszego klanu ciebie nie zna, sorry, przyśniło ci się coś i w to uwierzyłeś, masz jakieś marzenia, pragniesz dołączyć do naszego klanu, OK, napisz podanie na naszej stronie
po2. Jesteśmy klanem określającym się na skill Mid, mam na mysli polską scenę doty, jeśli szukasz "(naj)lepszych graczy" to polecam szukać w UCP np., napisz do Cup'a, ostatnio mówił, że potrzebują organizatora. Nasze ego niestety nie jest tak wyśrubowane
po3. Dostałeś na pysk hejt za bycie nikim i zasłaniasz się, że "znasz" kogoś? (tu gigantyczne podkreślenie, że żaden z nas a ZWŁASZCZA Kikuchyioo cie koleś nie zna) to że mój pies srał na chodniku Elvisa znaczy że zostanę gwiazdą muzyki? Ogarnij się, tak?
po4. Nie będziemy brać udziału w twoich śmiesznych grach 2v2 om na Xpamie, czy o czym tam się rozpisujesz, gramy tylko na Garenie, m.in. dlatego, że na Xpamie jest zbyt wysokie stężenie tak nieszczęśliwych ludzi jak ty


pozdrawiam wyjątkowo nieserdecznie i ozięble: Glizdka


xaxaxaxa OWNED ;DDDDDDDDDDDDDDDd

fistaszek1
3rd February 2010, 01:17 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 01:58 PM
[skasowane]

kranz
3rd February 2010, 01:59 PM
Nie będziemy brać udziału w twoich śmiesznych grach 2v2 om na Xpamie, czy o czym tam się rozpisujesz, gramy tylko na Garenie, m.in. dlatego, że na Xpamie jest zbyt wysokie stężenie tak nieszczęśliwych ludzi jak ty
to wypierdalaj:tiphat:

Glizdka
3rd February 2010, 02:05 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 02:12 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 02:18 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 02:18 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 02:26 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 02:31 PM
usuniete

DM|Ronin
3rd February 2010, 03:21 PM
Wiec i ja wrzucę moje 2 grosze do dyskusji na temat Kika. Gadałem z nim wczoraj on nie pamięta NIKOGO z kim grał na Xpamie. Słyszac twoj nick padlo pytanie"A kto to kur** jest?! " ? Poza tym glizda nie gra laddera wiec on mzoe to samo powiedzieć o tobie. Daje ci 20~ min z nim na line MAX. A co do skillu Kika, owszem jest on bardzo dobry. Jakby nie był to bym go nie trzymał w klanie prawda ? Stawierdziles ze reszta klanu jest słaba ciekawe skąd to wiesz ? Z autopsji ? watpie.

Pozdrawiam

Glizdka
3rd February 2010, 03:21 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 03:25 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 03:28 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 03:32 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 03:52 PM
[skasowane]

fistaszek1
3rd February 2010, 03:59 PM
usuniete

Glizdka
3rd February 2010, 04:08 PM
sprostowanie: Kiku sobie Ciebie jednak przypomniał z reala, cofam wszystko i przepraszam za to co ja i Ronin napisaliśmy

DM|Ronin
3rd February 2010, 06:52 PM
Ja za nic nie przepraszam.Bo nie mam za co.

Pozdro.

Tak swoja droga żeby nareszcie nie oftopowac.

Ud vs orc Jakies sugestie ? (dla ud)

fistaszek1
3rd February 2010, 06:54 PM
Glizdka nie ma sprawy, i tak tego nie traktowałem serio ;) Ja też sry ;]

Ziutek
3rd February 2010, 07:39 PM
post mozna usunac definitywnie edit i na dole jest delete jak chcecie usunac swoja smieszna klotnie :P

Vinski
7th February 2010, 01:47 PM
Ja za nic nie przepraszam.Bo nie mam za co.

Pozdro.

Tak swoja droga żeby nareszcie nie oftopowac.

Ud vs orc Jakies sugestie ? (dla ud)

Pierwszą sugestią jaką przychodzi mi do głowy to brak większego luzu w grze, typu nagminny harras. Na pewno trzymanie orka na dystans i nie wdawanie się w głupie sytuacje - ork ma bardzo groźny hex, do tego esnare i power BM, tutaj naprawdę trzeba uważać. Najlepszą rzeczą jaką można zrobić to chyba skrupulatny creep i szybkie, dobrze chronione expo. Oczywiście trzeba też scautować szkieletami, szczególnie na Echo Isles. Najważniejszy imho środkowy creep, łatwy kąsek dla orka. Jedyną przewagą powinna być antymagia destro, potężna wyrma i oczywiście dobre synchro coila z novą.

Jeżeli ktoś dobrze ogarnia polecałbym coś na deser, mianowicie 3-go herosa. Tutaj zbytnio bym nie kombinował, chyba poszedłbym w łuczniczkę "spellcancelera" lub nagę, która także potrafi namieszać.

fistaszek1
7th February 2010, 02:15 PM
Cały powyższy post - true, ale polemizowałbym z jednym. 3 hero vs orc jest wymagany, najlepszy będzie pl, cl albo dr, naga to nie jest zbyt dobry pomysł, ze względu na niemożność coilowania, przez co bardzo szybko pada. No chyba że orc to lamka, to wtedy naga good idea, ale w przeciwnym wypadku tylko ''dorabiacz'' expa bmowi i sh/tc. Bardzo dobrym pomysłem jest wlecenie orkowi na burrowy, tak w 5/6 minucie gry, gdy orc kończy t2 i zaczyna budować bestiary. Zniszczenie nawet 1 burrowa poważnie opóźnia orca, przez co udowi jest łatwiej creepować. Oczywiście trzeba pamiętać o dobrym ustawieniu fiendow/ghuli, żeby nie stracić żadnego. Wbicie do środka bazy orca nie jest dobrym pomysłem ;] Trzeba ofc pamiętać o fs'ie, który w dobrych rękach może być groźniejszą bronią niż nierozjebywalny bm. Wtedy przy początkowym harassie najlepiej atakować wilki, rzucanie się od razu na fsa nic nie da, 1 frost tower+ dobry nadzór nad akolami. Jeśli widzimy że orc nam wlatuje na akoli, to naprawdę o wiele opłacalne jest zostawienie many na coile dla akoli, niż coilowanie wilków/fsa/gruntów. Gracze Fs bardzo lubią wlatywać udowi na 2 lvlu z wilkami i błyskawicami+ grunty i scroll speed na akoli, wtedy najprawdopodobniej ud będzie creepował do 3 lvlu (sklep goblinów na tr, tm, targowisko/obóz najemników na ei, zewnętrzne kopalnie/sklep goblinów na ts) więc trzeba uważać, i cały czas scoutować szkieletem pobliskie tereny naszej bazy, bo stracenie 2-3 akoli jest bardzo odczuwalne w late game, gdy będziemy się dziwić że jeszcze nie mamy desów ;] Tc - kolejny problem. Jego wlatywanie w szeregi uda +długi stun potrafią dać w kość. Tutaj nie ma raczej sensownego anty, bo bardzo trudno uciec wolnymi fiendami od tc, który ma jeszcze aurę i po prostu unity uda muszą dostać stuna. Ostateczną bronia jest silence od drki lub stun cl'a, ale to tylko opóźnienie pewnego stuna od tc, w skrajnych przypadkach może nam jednak uratować skórę. Jeśli się zdecydujemy na ghule, to imo jeszcze bardziej odczujemy stun gdyż ghule mają mało hp. Nie opłaca się focusować tc, bo najpewniej ma jakiegoś pota, po prostu eliminujemy ridery, a jeśli przeciwnik ma kodo to oczywiście kodo na 1 ogień. Coil+Nova+focus fiendami powinny wystarczyć na kodo. Ogólnie imo ud vs orc to chyba najbardziej niezbalansowane MU, gdzie ud ma naprawdę hard, bo orc jeśli ma bma +dobry timing+skill to udowi jest bardzo ciężko wygrać, i bez dobrego micro nie ma się co z orkiem mierzyć. Tyle ode mnie ;)

Xauro
10th February 2010, 03:55 PM
Dlaczego w tym meczu NE stawiają mass drzewce?
Myślałem że NEvsNE opiera się głównie na mass bearach i 1 dry =S .
Rep 1.24d

fistaszek1
11th February 2010, 03:53 AM
Co do MU ud vs orc - wrzucam repa z ggc, gdzie grałem udem na nicku -Domin- vs jakiś orc (imo taki sobie, gdybym miał formę gra skończyłaby się 5 a nawet 10 min wcześniej), ogólnie masa błędów (dota zabija skilla do pg ;x) ale imo dla tych co nie wiedzą jak sobie radzić z orkiem. I tak nadal jestem inactive i tłukę tylko doty ^^ rt na xpamie się nie liczy bo to trudno nazwać ''grą'' xD

Xauro
11th February 2010, 10:52 PM
Co zagrać orkiem na ud'a który gra DL na first hero ,a potem DK z abomami, fiendami i kilkoma ghulami ?

Vinski
14th February 2010, 03:10 PM
Ja w takiej sytuacji grałbym bm i sh jako second hero (sh hexujesz dla). Standardowy orkowy mix z 3-4 siepaczy, 3-5 riderów, 2x kodo, trochę casterów + ważne imho doktorzy z wardem + taureni (jeżeli naprawdę massuje mięcho), bez tej imby taurenów też powinno być ok.

Ale ja tu tylko sprzątam :D

kranz
14th February 2010, 03:29 PM
Co zagrać orkiem na ud'a który gra DL na first hero ,a potem DK z abomami, fiendami i kilkoma ghulami ?

jak dla to mnie to jak juz ma abomy to ty masz przejebane....

fistaszek1
14th February 2010, 03:59 PM
Imo kodo dadzą rade, tylko trzeba mieć dobry timing do używania scrolla speed, bo fiendy i ghule z dk pocisną. Najlepiej pożreć abomy jak dl rzuci na kogoś sleep, wtedy będzie miał cooldown i kodo spokojnie się najedzą.

fistaszek1
14th February 2010, 05:41 PM
Bm+sh+4 grunty z siłą berserkera+3-4 ridery z siatą+2 kodo+3-4 sw z upgrade do adepta, i może na deser katy z płonącą oliwą. To wystarcza vs all. Jedynie vs elf zamieniłbym sh na tc z falą + aurą. Co do powyższego repa - trochę zły build, zbyt głęboki. Do bazy orca powinno być tylko 1 wejście. W 2v2 opłaca się creepować najpierw niż od razu lecieć harassować, zwłaszcza jak hu ma mk ;] Opłaca się również kupić butki+diadem, bo na początku miałeś mało itemów (w tym 1 syf dla bma - ring, najlepiej dać sh albo sprzedać) w 11 minucie jeśli miałbyś buty - dojechałbyś tc albo fs'a, a przy dobrym ''hit i block'' obu ;p

Tutaj tak na deser wrzucę grę z ggc z arena cyber league room na jakiegoś gościa, niby 188 apm miał... imo był taki sobie, ale może dostał swoją last rasę. Total fun gra więc random race (ja hu on orc). Akurat miałem lucka i dobry timing do zrobienia tr'a ;p Mój nick to -Domin-

fistaszek1
8th March 2010, 12:44 AM
Wrzuce for fun fast 2v2 gre z ggc ;p