PDA

View Full Version : Harita TEST için yardım lazım!

exHSC
25th March 2015, 04:17 PM
Herkese merhabalar (artık kaç kişi görürse :D )

World Editör ile üzerinde uğraştığım bir harita var ve devamlı olarak single player test yapıyorum. Bana Multiplayer test için yardımcı olabilecek arkadaşlar ulaşabilirlerse çok sevinirim.

- Gir oyuna test et // diye ben de düşünmek isterdim ama herhangi biri ile test edemem. Bunun belli sebepleri var. Basitçe sıralayacak olursak;

1. Eurobattle'da aktif olarak test için insan bulmak aşırı zor. Özellikle Türkçe konuşanından :D
2. Haritam tamamlanmadı. %50'sini açıkça bitirmiş durumdayım. Geri kalan %50 boş olduğu için gelen adam (Noluyoz ya) diyebülüü
3. Haritada buglar var (Yani multiplayerde kodlamadan kaynaklanan muhtemel hatalar) bunların ne olduğunu keşfetmem lazım. Yabancılar bunu görünce, ki ben de derdimi anlatamayınca yine (Noluyoz ya) kafasına gireceklerdir.
4. Fırsat buldukça testler yapabileceğim insanlar bulma konusunda sıkıntılarım var.
5. Haritamı test yaptığım kişilere açık kod kaynaklı olarak paylaşıyorum. Yani sistemleri tamamen kopyalanabilir bir şekilde. Bu yüzden açık halde yabancıların eline geçmesini istemiyorum. Çünkü sonuç olarak bir emek mevcut ve yabancılar bu emeğin içine ederek yaptığın haritada bir iki şey değiştirip ben yaptım diye ortaya sunuyorlar. (İhtimal vermiyorum, kesinlikle böyle yapıyorlar, daha önce yaşadım ve DoTA'dan tut bilinen tüm haritalarda bunu yaptılar)

Bu sebeplerden ötürü bana hem sohbet edip oyuna girip testler yapabileceğim, hem de fikirler edinebileceğim arkadaşlar lazım. Konu altına mesaj atın, yada bana özelden ulaşın, bir şekilde bağlantıya geçelim. Gerçekten çok sevinirim.

------------

Edit: Harita yapan arkadaşlara da World Editör konusunda yardımcı olabilirim. Çekinmeyin o konuda :P