PDA

View Full Version : Buraya mı geçtik?

nwind
10th November 2013, 01:38 AM
siftah benden bereketi igordan :D :D

WC3PROS
10th November 2013, 01:47 AM
Aynen bundan sonra buradayız :) Hoşgeldin

KeMCek
10th November 2013, 04:08 PM
eski forumu özlicem ama :)

nwind
11th November 2013, 12:03 AM
su igoru bi emekli edeydim baş admin ben olcaktım ama niyse

KeMCek
12th November 2013, 08:54 PM
:D benim gözüm coşkun abinin mevkiinde :D

WC3PROS
13th November 2013, 02:53 AM
İşin zor :D

KeMCek
14th November 2013, 09:55 PM
inan bana elimde olsa ilk işim tr yi almak sonrada eb.neti almak olurdu :D

WC3PROS
15th November 2013, 07:59 PM
Aldıktan sonra eline ne geçecek çok merak ediyorum :D

tlf.DreaM
16th November 2013, 10:56 AM
Çarşı karışmış ben askere geldim geleli =) selamlar adana'dan

ThePrivate
16th November 2013, 01:22 PM
çok üzüldüm çok

neyse maliyeti biz eskiler ödeyelim açalım forumu tekrar

kimse girmesede eski muhabbetler yeter

VII_OneGuarD
16th November 2013, 01:56 PM
Eğer igor doktora yedek felan aldırmadıysa forum tamamen silindi. Dün girdim baktım bütün dosyalar gitmiş. 10 lira maliyeti vardı, igor erinmiş ödemeye. Bana söylese ben öderdim, ben birazda o elini taşın altına koysun istedim ama kendisi herşeyin gitmesini önemsememiş. Sonuçta onun yetkileri duruyor, önemli olanda o sanırım.

ThePrivate
16th November 2013, 02:06 PM
Eğer igor doktora yedek felan aldırmadıysa forum tamamen silindi. Dün girdim baktım bütün dosyalar gitmiş. 10 lira maliyeti vardı, igor erinmiş ödemeye. Bana söylese ben öderdim, ben birazda o elini taşın altına koysun istedim ama kendisi herşeyin gitmesini önemsememiş. Sonuçta onun yetkileri duruyor, önemli olanda o sanırım.

eğer dediğin gibiyse skandal

orada gblarca içerik vardı

hemde kaliteli içerik

o site için yüzlerce kişi emek verdi

DreadfuL
16th November 2013, 02:09 PM
Hangi emeğe önem veriyorlardı ki o içeriklere önem vereceklerdi? EB dies.

VII_OneGuarD
16th November 2013, 02:15 PM
Doktor belki eskilerden bir yedek saklamıştır. Ama son 5-6 ayda benim bilgim dahilinde hiç yedek alınmadı. Şirkete yazı yazdım, cevap bekliyorum. Belki silmemişlerdir de, bir kenara atmışlardır. Hiç sanmıyorum ama =)

TheNameJin
16th November 2013, 02:16 PM
Yazık olmuş gerçi eb de adam da kalmadı bi yandan oyuncu geçen tr ye girdim normal akşam saatlerinde kanalda 8 kişi vardı normalde öyle bir saatte girsem en az 80 - 100 kişi olurdu ahh ahh nerelere geldi ...

ThePrivate
16th November 2013, 02:20 PM
Hangi emeğe önem veriyorlardı ki o içeriklere önem vereceklerdi? EB dies.

sende haklısın ama dijital olarak yedeklerin saklanmaması durumu gerçekten büyük ayıp

hani diğer değerlere girmiyorum bile, iyidi güzeldi beraber büyüdük

VII_OneGuarD
16th November 2013, 02:23 PM
Oyun oynayacakları bot yok ki, niye tr kanalında dursunlar.

WC3PROS
16th November 2013, 03:02 PM

Hakan Igor serverla sadece senin ilgilendiğini söylemişti. Para yatırma konusu hiç önemli değil 10tl 20tl çikolata parası. Forumla kimsenin ilgilenmiyor olması ve üstüne bu tarz kapanmalardan dolayı eb forumuna geçtik. Şu anda kim aktif kim pasif bilmediğimizden sadece igorda yetki var. Sende kendi kendini emekli edince söyleyecek ve yapacak pek birşey kalmadı :)

Yakında türklerin oynaması için bir bot getirilecek ve lig mantığında işleyecek ve herkes oyun kurabilecek. Maksat kalan oyuncularımız boşta kalmasın.

VII_OneGuarD
16th November 2013, 03:29 PM
Ben igora gerekli bütün bilgileri verdim. Onun için bütün şifreleri değiştirdim, nereye nasıl para yatırılıyor ne yapması gerektiğini yazdım. Sence bütün şifreler her şey bendeyken igora nasıl kızabilirim. Forum parası ödenmediği için kapandı. Hiç bir sorun yoktu aylardır.

Ki bot serverımızda hazırdı, parası ödense stefos 2 günde hallederdi. Onuda gösterdim söyledim.

Neyse sonuçta kalanların istediği çözüm buraya geçmekti zaten, istenen de oldu. Baksana hala sizin yerinizde olmak isteyen vizyonu geniş insanlar var, onlar olduğu sürecede siz zaten mutlu olursunuz sıkıntı yok =)

BorisPeace
16th November 2013, 05:00 PM
O kadar çok yazdım sildim ki yazmamın asıl amacını unuttum :/

Açıkçası buraya taşınması iyi olmuş bence sitenin, ET bana son zamanlarda hastalığa yakalanmış bir site gibi geliyordu. Uzun süre acı içinde ölümle dansetmek yerine böyle bir değişik daha rahatlatıcı olur, hem de sitenin amacına uygun. Belki eskilerden sayılmayabilirim ama ortancalardanımdır heralde, anılarımız bizimle İskender (:

KeMCek
16th November 2013, 05:47 PM
ET.Net kapanması bence kötü oldu her ne kadar Et.net çok sonradan keşfetsemde ortamı güzeldi :P

WC3PROS
16th November 2013, 08:01 PM
Hakan cidden yetkisel egolar peşinde koştuğumu mu düşünüyorsun :)

VII_OneGuarD
17th November 2013, 01:26 AM
Benim kişisel kızgın olduğum kişi sen değilsin çoşkun. Ama genel itibari ile son dönem aktif görevlilerde hep server da bir şeyler yapma, orada nüfuzlu olma isteği hakimdi. Dota 1 bitmeden forumun ölmesi bu yüzden zaten.

Kimseyi suçlamıyorum bireysel olarak, eski dönemdeki görevliler kadar foruma değer katamadık. Hani adaletli olmuşuzdur, vicdan sahibiyizdir ama forumu içerik bakımından olduğundan yukarıya çok çıkaramadık. Bunun suçlusu bireysel olarak birisi olamaz, çünkü adam bulamadık.

Fakat dryas bu forumu bana emanet etti diyen birisi, her şeyin uçmasına nasıl göz yumuyor. Ne bileyim ya, madem bu kadar kolaydı niye 1 senedir şu forumu açık tutmak için kıçımı yırttım.

Öyle işte ya, kızgınım biraz. Satılmış gözün davası olmaz artık, napalım.

nwind
17th November 2013, 03:26 AM
şimdi sorun şu ben eurotürkiyeye sadece muhabbet için giriyordum açıkcası eğer 10 tl gibi bir masraf yüzünden onca emek gittiyse çok yazık ama eğer kurtarılabilcekse kurtaralım zararın neresinden dönülürse kardır burası eb ye bağlı forum olarak kalabilir sadece forum olsun yeter bence muhabbet için

ThePrivate
17th November 2013, 12:58 PM
oneguarddan haberleri bekliyoruz yedekleri kurtarabilirse çok iyi olur

bir de benim resellerım var ücretsiz hosting sağlayabilirim

zaten her ay 30 lira ödüyorum

[mc]kay
17th November 2013, 01:09 PM
slm
Igor kim adam lazımsa ben burdayım

VII_OneGuarD
17th November 2013, 01:31 PM
Şirket silmiş dosyaları, doktora mesaj çektim onda varsa bişiler bir geri yükler bakarız.

TheNameJin
18th November 2013, 01:52 AM
Oyun oynayacakları bot yok ki, niye tr kanalında dursunlar.
eskiden tr de 100 120 kişi varken oyun oynayacakları bot mu vardı kanalda sürekli bir muhabbet dönerdi herkes farklı telden çalardı kimileri cw arar kimileri birine leaver mh oyunlarınıza almayın diye bok atardı kanalda wisple oyuna adam çağırırlardı demek istediğim bu botla pek alakası yok :D

[SnX]LycOn
18th November 2013, 07:21 AM
Üzüldüm, kimsenin de haberi yoktu herhalde o 10 liranın ödenmediğinden?
Forum hastaydı, katkı yapıldı ya da yapılmadı bunların nedenleri sadece forumdaki yetkililer olamaz. 10 parçaya bölünmüş bir topluluk vardı son 3 yıldır.

VII_OneGuarD
18th November 2013, 02:28 PM
eskiden tr de 100 120 kişi varken oyun oynayacakları bot mu vardı kanalda sürekli bir muhabbet dönerdi herkes farklı telden çalardı kimileri cw arar kimileri birine leaver mh oyunlarınıza almayın diye bok atardı kanalda wisple oyuna adam çağırırlardı demek istediğim bu botla pek alakası yok :D

İnsanlar bir şeye alıştıktan sonra eskiye dönmüyorlar. Dota 2 felan çıktı oyuncu sayısı azaldı ama kanalda hala 30-40 kişi vardı TD botundan oyun oynuodu, reklam felan yapıyorlardı. Botların hepsi kapanınca insanlar kanalda durmaz oldu. Zaten o senin dediğin muhabbet adamları biteli çok oldu.

VII_OneGuarD
18th November 2013, 03:58 PM
Doktorun elinde yedek varmış. Biraz eski ama çok değil. Haber vereyim dedim.

KeMCek
18th November 2013, 09:28 PM
geri kurulcak dimi forum?

ThePrivate
18th November 2013, 10:18 PM
Doktorun elinde yedek varmış. Biraz eski ama çok değil. Haber vereyim dedim.

çok iyi haber zaten 1 sene önceki yedekler olsa bile bize yeter

o site açık duracak başkan, namus meselesine döndü :)

KeMCek
19th November 2013, 07:56 PM
bana göre en aktif forum orasıydı :D

ThePrivate
21st November 2013, 06:48 PM
euroturkiye tekar açıldı herkese geçmiş olsun

WC3PROS
21st November 2013, 08:07 PM
Sağol bilgi için :) Bende şimdi göz attım.

Eski iyi durumdaki haliyle bile kimse ilgilenmezken şu anki durumuna kim zaman harcayıp ilgilenecek çok merak ediyorum.

KeMCek
21st November 2013, 09:19 PM
ya hepimiz bi el atsak yeter ya :)

WC3PROS
21st November 2013, 09:37 PM
Istediğin kadar el at ben yinede düzeleceğini düşünmüyorum. Bölümün tutması ve tutması şu anda pek önemli değil aslında. Maksat Türk oyuncularını temsil eden bir bölüm bulunsun.

KeMCek
21st November 2013, 09:54 PM
ya aslında burda olmanında şimdi iyi yanları var mesela benim pc et.net girince acayip kasıyodu :D

Igor
26th November 2013, 02:58 AM
herkese selam

euroturkiye.net'in inaktif duruma geçmesinden sonra ortaya belirli yanlış anlaşılmalardan veya suçlamalardan doğan bir bakış açısı ortaya çıkmış.

açıklığa kavuşması gereken ilk durum; oneguard'ın bir anda emekliliğe çekilip server veya diğer ne tür bilgiler varsa bana özel mesaj attığı doğrudur. ancak, bunu yapmadan önce perde arkasında ne bana bunun olacağına dair bir bilgi ne de yardımcı olabilecek bir teknik destek bıraktı. bu emekliliği yaparken benim önümüzdeki süreçte sosyal yaşantımda ne tür bir durumda olduğumu dahi öğrenmek istemedi açıkçası bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı ve üzdü. neticede hepimizin bildiği üzere forumumuzda(euroturkiye) son dönemde ortada ne bir şikayet denetleyecisi ne bir temyiz denetleyicisi kaldı. elimden geldiğince yetişmeye çalışıyordum hakaret ve temyiz bölümlerine. maphack bölümüne dair teknik bilgi yetersizliğimi tüm dünyada bilmeyen kalmamıştır herhalde. eskiye dair hiçbir inceleme yöntemi kalmadı ki eski sistemle bakacak olursak, oradaki şikayet sayısını göz önünde bulundurarak ortada en az 2-3 haftalık bir bilgisayar başından kalkamayacak bir süreçten bahsetmek mümkün ve bu benim için imkansızdı, bu süreç içerisinde sosyal yaşantımdaki olağanüstü durum nedeniyle(bundan daha öncelerinde de olduğu gibi). bu süreçte buradan uzak kalmak durumunda kaldım ve görülüyor ki bu çok kötü bir zamanlama olmuş(et forum geçmişinin sıkıntıya düşmesi açısından). oysaki oneguard'ın emekliliği söz konusu olsa dahi onun ihtiyatını bildiğimden dolayı içim rahattı. netice ortada olduğuna göre demek ki onun da hiç giriş yapamayacağını gerektirecek bir durum ortaya çıkmış. yetkili üyelerimizin son inaktif gerekçeleri dahi aklımda değil şu an özür dileyerek söylüyorum, unuttum. alen'a bir şey demiyorum, o zaten Allah'lık :)

eurobattle ve euroturkiye olarak battle.net'in ne tür bir kullanıcı krizi içerisinde olduğunun herkes bilincinde. türkler tarafından en çok tercih edilen bot olan turkdota'nın da kapanışıyla birlikte kanalda in cin top oynar oldu resmen. kimseyi suçlamıyorum bu konuda. bu zaten beklenen akıbetti. turkdota'ya alternatif bir bot sürecektik ancak bunu yalnız başıma üstlenmem zaten mümkün değildi teknik bilgi yetersizliğim nedeniyle. eurobattle yönetiminden ricada bulunma şansımız vardı ancak bu işi yürütecek bir kişi dahi kalmadı ortada. şartlar olgunlaştı ve kaçınılmaz son gerçekleşti, başımıza gelen şey buydu. her şeye rağmen geçmişimize saygı ve bu güzel hatırayı korumak adına forumumuzun bir şekilde ayakta tutulması gerekirdi, eurobattle nezdinde hiçbir resmi vazifesi bulunmasa dahi. şu anda ne kurtarıldı ne kurtarılmadı bilemiyorum ancak inceleme fırsatı buluyorum. inşallah olabildiğince küçük bir yaradır.

oneguard'ın üst yönetimi yalnız geçirmek zorunda kaldığı dönem için kesinlikle bir atıfta bulunmuyorum. bu konu için zaten birçok kez görüşlerimi söyledim, bu konuda suçluların kim ve neler olduğunu. bu onu en çok yıpratan süreç oldu ki hak veriyorum ona. kendince ekibi tekrar toparlayıp tüm yükü omzuna alarak bu eurobattle yönetiminin sorumsuz yönetim anlayışına karşı ayakta durmaya çalıştı. kendince ne kadar hakettiğini alabildi onlardan bilemiyorum ancak ben de elimden geleni yapmaya çalıştım hakettiğini elde edebilmesine dair. kısmen başarılı oldum kısmen olamadım. gerisi oneguard'ın tasarrufudur.

bütün bunları bir kenara koyduktan sonra burada beni gerçekten üzen bazı ithamlar oldu. açıkçası böyle bir güvensizlik abidesinin ortaya çıkacağına dair ihtimal vermiyordum ama bu hayatta her şey mümkün ne yazık ki. bu sanal alemde birbirimizi görmeden dahi bu işi buraya kadar bu denle gerçekleştirebilmek zaten çok ayrı bir başarı ve takdire şayandır. öncelikle açıklığa kavuşması gereken şey bu forumu bana dryas etti algısı kısmen doğru bir söz olur. çünkü sevgili dryas kendisi burayı bırakmadan önce eğer sosyal yaşantım nedeniyle buraya göz kulak olamayacaksam veya herhangi bir nedenle göz kulak olmak istemiyorsam forumu kapatıp, eurobattle teslim etmeyi teklif etti. euroturkiye içerisindeki verileri doktor sayesinde koruyabileceğimizi söyledi ve orası öyle de kalacaktı bir portre olarak. açıkçası aklıma yatmadı değil(eurobattle yönetim anlayışını göz önünde bulundurmak suretiyle). burada tekrar onsuz bu kadar uğraşabilir miydik bilemiyordum ancak alen ve oneguard'ın güvencesi bu bakış açımı değiştirdi. onlar bu tr anti-hack team ailesiyle belirli süreci tamamlayıp gereken tecrübeyi edindikten sonra buranın, güvenilip emanet edilmesi gereken kişilerdi. anın telaşesiyle söylenmiş bazı sözler olabilir ancak igor bu eurobattle tarihinde yetki hegemonyasıyla anılmayı kesinlikle haketmiyor heleki kendi bizzat güvendiği kişi tarafından. burada harcanan bu karşılıksız emeğe, eurobattle tarafından gereken saygının gösterilmesi için elimden geldiğince çaba sarfettim onların yöntemlerine rağmen. bu konu üzerindeki diğer sesler zaten ses kirliliğinden ibaret, onlara eğinilmesi bir iltifat olacaktır zat-ı muhteremler için.

bundan sonra eurobattle güdümündeki türk oyuncularının geleceği hakkında spesifik bir şeyler söylemek gerekirse, artık euroturkiye veya herhangi başka bir foruma teknik olarak bir ihtiyaç yok eurobattle.net için. euroturkiye'nin bizim için olan maneviyatı onlar için bir şey ifade etmiyor ne yazık ki. son manzarada zaten onlara pros dışında(çünkü o aynı zamanda eurobattle.net görevlisi) bütün tr anti-hack team'i(ben de dahil) tasfiye edebileceklerini, artık burada fiilen bir işe yaramadığımızı söyledim. öneri olarakta diğer ülkelere yaptıkları gibi sub-forum oluşturmalarını ve türklerle ilgili bir çıkmaza düştüklerinde veya bir türk çıkmaza düştüğünde bir bilirkişi olarak yardımcı olabileceğimi söyledim buraya girdikçe. sub-forum veya diğer yaptırımlar uygulanmış ancak tasfiyelerde eksiklikler olmuş belliki. nihai kararları neyse o rotada bir gelecek çizilecektir bu süreç için.

bu camiadaki türk kullanıcıları için hayırlısının olmasını diliyorum.

muhabbetle.

ihateuall
10th December 2013, 01:31 PM
bi kayboldum ortalıktan bak neler olmuş :D beyler warcraft III öldü artık düşün 60 gün üzerine dota oynadım sıkıldım
neyse atarsa 73 Milas ilçe jandarmadan selamlar

biz s... meye devam

bLoodykiLLeR
18th December 2013, 05:25 PM
Herkese merhabalar ;

2006'dan beri içinde olduğum eurobattle.net'e bir süre ara vermiştim. Fakat şimdi girdiğimde ve olanları okuduğumda gözlerime inanamadım açıkçası. TR kanalında hiç kimse yok.. Forum üyeliğim & oyun üyeliğim silinmiş.. EBN'de olaylar olmuş... Bunca yılı birlikte geçirdiğim o kadar çok adam var ki belki beni hatırlayanlarda olacaktır.. Igor , thor_anc , zaya_mgl ve hatırlayamadığım bir çok isim.... EuroBattle.net'te Türkiye kanalının akıbeti ne olacak? Tamam mı,devam mı ?

Herkese selam olsun.. Umarım eski günlerimize geri dönebiliriz. Ayrıca bot kurulumu yada vps alarak yep yeni bir server da kurabilirim. Eurobattle'dan uzak..

Sağlıcakla...

ihat3uall
28th December 2013, 04:13 PM
a.s hic birsey kalmamıski :(

WC3PROS
28th December 2013, 06:10 PM
Biz varız yetmiyor mu önder ^^

ihat3uall
1st January 2014, 12:27 PM
adamın dibisin yetersin tabi :D