PDA

View Full Version : Despre regulament @ BACKDOOR



GoodanGeL
19th January 2012, 05:42 PM
Cum unii nu sunt de acord cu interzicerea Backdoor-ului, iar altii nu, am decis ca cel mai bine este sa fac un poll. Pana la urma, parerea publicului conteaza. Vreau sa va atrag atentia ca regula include si jocurile private, adica challenge-urile.

Va rog sa votati.

mapY^
19th January 2012, 05:55 PM
Cum unii nu sunt de acord cu interzicerea Backdoor-ului, iar altii nu, am decis ca cel mai bine este sa fac un poll. Pana la urma, parerea publicului conteaza. Vreau sa va atrag atentia ca regula include si jocurile private, adica challenge-urile.

Va rog sa votati.

Ce'ar trebuii sa inteleg de acolo, române ?

Sherky
19th January 2012, 05:59 PM
:))

CronYshor
19th January 2012, 06:15 PM
Ce'ar trebuii sa inteleg de acolo, române ?


Probabil vroia sa zica ca unii vor ca regula cu BD sa fie valabila si altii nu vor ca regula sa fie valabila deoarece doar pe eurobattle.net -> ROmania mai este inca valabila.


Este interzis backdoor-ul la orice cladire din baza.
Atat timp cat nu este nici un creep de-al vostru in baza adversa sau au murit inainte sa ajungeti, este considerat backdoor atacul asupra oricarei cladiri (turnuri / baraci / tron / copac) excluse sunt cladirile "de umplutura" care nu servesc decat unui scop decorativ si unei sume de gold.

Sanctiunea pentru backdoor este 1 zi ban (pe bot).

Da/Nu

sir.pui
19th January 2012, 06:21 PM
numai barzauni pe b.net ; SPUNETI " NU ! " backdoor-ului !

Regee
19th January 2012, 08:12 PM
hai sa fim serios , nu se joaca in meciurile de pe gosu cu bd , si se joaca pe ro la publice (sau challengeuri , ca-s la acelasi nivel (mai nou iei si ban :) ! asa ca , votati sa se scoata regula asta idioata :)

[tm]gene
19th January 2012, 08:58 PM
Sa se scoata regula de BD....mai ales in challenge-uri!

[MooN]Pain
19th January 2012, 09:25 PM
Rege, se joaca cu bd si pe "gosu", doar ca ei nu fac pentru ca echipa adversa e capabila sa dea tp si sa nu ii lase, plus ca bd-ul nu poate fi facut daca ai iteme si nu 1-2, iti trebuie pe putin 4 iteme si unu din ele sa fie de damage gen buriza/mkb.

MethodMan.Tical
19th January 2012, 09:31 PM
sup!Backdoor onn!

mapY^
20th January 2012, 12:43 AM
Pain;1441367']Rege, se joaca cu bd si pe "gosu", doar ca ei nu fac pentru ca echipa adversa e capabila sa dea tp si sa nu ii lase, plus ca bd-ul nu poate fi facut daca ai iteme si nu 1-2, iti trebuie pe putin 4 iteme si unu din ele sa fie de damage gen buriza/mkb.

Pai tronu il bati cu furion si 5 copaci :D nu'ti tre iteme ca nu se regenereaza :))

GoodanGeL
20th January 2012, 02:43 PM
@mapy: Cum unii sustin ca regula backdoor-ului sa fie scoasa iar ceilalti sunt impotriva si nu sustin aceeasta idee ...

6 zile ramase.

the_cobra
22nd January 2012, 01:58 PM
eu cred ca,cel putin la jocurile publice, sa ramana regula cu BD.La chall nu pot sa ma bag sa imi dau cu parerea ca nu joc.La chall sa voteze cei care joaca.

.cass.
22nd January 2012, 04:55 PM
Regula BD ? :) rly ?... dc oare a pus icefrog acel regen la cladiri ? ... tocmai pt aceasta "regula" .. asa k nu va mai caca pe voi ... nu exista BD ...

Plus de asta ... ce o sa faci cu regula cand un furion iti da tp in baza si scoate copaci ? poti spune ca nu sunt creepi in baza ? ... nu ... asta e jocul , acesta e harta so jucati-o asa cum este . Nu incercati sa schimbati regulile originale ale mapey ;)


Regards !:tiphat:

eFc.ArtStyle
22nd January 2012, 06:48 PM
Regula BD ? :) rly ?... dc oare a pus icefrog acel regen la cladiri ? ... tocmai pt aceasta "regula" .. asa k nu va mai caca pe voi ... nu exista BD ...

Plus de asta ... ce o sa faci cu regula cand un furion iti da tp in baza si scoate copaci ? poti spune ca nu sunt creepi in baza ? ... nu ... asta e jocul , acesta e harta so jucati-o asa cum este . Nu incercati sa schimbati regulile originale ale mapey ;)


Regards !:tiphat:

agree

GoodanGeL
22nd January 2012, 07:04 PM
Treaba lui daca a pus regen la cladiri. In aceasta comunitate exista un regulament, si actualmente este interzis Backdoor-ul. Totusi, opinia mea e ca IF s-a gandit la toate si de asta a pus regen la cladiri, nu fiecare joc e dintr-o comunitate cu regulament ca a noastra ;)

[tm]gene
22nd January 2012, 08:09 PM
Treaba lui daca a pus regen la cladiri. In aceasta comunitate exista un regulament, si actualmente este interzis Backdoor-ul. Totusi, opinia mea e ca IF s-a gandit la toate si de asta a pus regen la cladiri, nu fiecare joc e dintr-o comunitate cu regulament ca a noastra

Si noi ne gandeam ca tocmai de aste ne-ati pus pe noi sa ne dam cu parerea...ca sa schimbam regulamentul. ;)

GoodanGeL
22nd January 2012, 10:55 PM
Epic.

19/19

O sa avem o discutie in privat despre Backdoor si ladder la sfarsitul poll-ului.

b0rn2kill
22nd January 2012, 11:18 PM
nemtii , englezi , italieni ,etc = Bun simt , no need for backdoor
romanii - ......... (Completati spatiile libere corespunzator) :D
nush da mi se pare aiurea sa recurgi la backdoor.Si daca tot vrem sa fim fair si nu ne deranjeaza ( chipurile "nu fac eu bd ma") pastrati regula cu bd interzis.sau jocurile dupa un timp vor arata astfel
99% pick furion -----> go bd
98% pick Io+troll -----> go bd
no more fun is it?

Immortal.Dani
23rd January 2012, 01:03 PM
e 21/21 luand in consideratie ca io am votat pt scoatere e 22141241 / 21 ...... :D go fara bd.

RObert09
23rd January 2012, 01:38 PM
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/11/watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png

DRG-
23rd January 2012, 03:18 PM
Poate asa se invata lumea sa stea cu tp pe ei :D

b0rn2kill
24th January 2012, 09:01 PM
Poate asa se invata lumea sa stea cu tp pe ei :D

Nu e vorba de Tp , pentru ca intr-o echipa sa zicem ca main carry e rikimaru si in cealalta gondar.Restu eroilor nu ar face fata unuia din cei doi la un defend , corect?Si la un joc de 50+ min ca unul din cei 2 carry sa risipeasca un slot in inventory pt un tp e cam greu.Aliati lui , supportii nu vor putea apara throne.Va fii degeaba Tp in majoritatea cazurilor....doar o parere...
Doar cei care vor sa recurga la BD pot fii de acord cu asa ceva..Scoate-ti BD la challs , unde e alta poveste , dar la pubs...sa scoti BD.Aiurea..

-Decay-
24th January 2012, 09:06 PM
Nu e vorba de Tp , pentru ca intr-o echipa sa zicem ca main carry e rikimaru si in cealalta gondar.Restu eroilor nu ar face fata unuia din cei doi la un defend , corect?Si la un joc de 50+ min ca unul din cei 2 carry sa risipeasca un slot in inventory pt un tp e cam greu.Aliati lui , supportii nu vor putea apara throne.Va fii degeaba Tp in majoritatea cazurilor....doar o parere...
frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala

zweaks
24th January 2012, 09:25 PM
frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala

el joaca apem :)

b0rn2kill
25th January 2012, 12:34 AM
frate tu cine esti si ce dota te joci?ca nu e dota normala

Born sunt domnule -decay- .Happy?Sper sa gresesc eu si sa nu se adevereasca cele spuse de mine.Da mare mi-ar fii mirare.Din moment ce vrei sa fie scos BD e clar ca vrei sa recurgi la asa ceva.Si cum 80% din jocurile de pe RO sunt pubs de ce ai vrea sa scoti o regula de bun simt ? Una e sa joci chall si alta e sa joci pub , dar nah...deja mi te imaginez cum faci spume daca patesti asa ceva.

zweaks said :
el joaca apem
cerere mea pt lvl 2 : http://eurobattle.net/threads/142110-cerere-lvl-2?highlight=
intrebarea numarul 3 :
3) Propria ta apreciere despre care iti este comportamentul si nivelul de joc.
raspunsul meu :
Joc in mare parte pentru fun . Accept critici de la cei care sunt peste mine ca si nivel de joc , ma enerveaza "comentatorii" . skill medium-high

Tu domnule zweaks esti in sectiunea
ma enerveaza "comentatorii"
Seara buna tuturor.
P.S la raspunsul #22 am incercat sa explic ca unui fan dinamovist ( IQ~1 )

[tm]gene
25th January 2012, 01:08 AM
Domnule lunestist_orb ma simt nevoit sa-ti raspund eu la intrebarea
...de ce ai vrea sa scoti o regula de bun simt ?

Pentru ca e o regula de prost simt. De aceea domnule lunetist. Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie. Si prin regula de BD limitezi posibilitatile strategice ale unor eroi. Din moment ce scopul e distrugerea tronului nu mai conteaza metoda prin care faci lucrul asta. Sa spui ca BD e lipsa de fair play e la fel cum ai spune ca divine, BF, butterfly satanic mkb si PT pe mortred e lipsa de fair play.

Eu unul simt nevoia sa fiu lasat sa fac BD pt ca vreau sa joc la maxima capacitate anumiti eroi, care : DA iti pot ocolii fortele si sa iti pot ataca spatele liniilor. "C'est la guerre!"

b0rn2kill
25th January 2012, 02:16 AM
gene;1443471']Domnule lunestist_orb ma simt nevoit sa-ti raspund eu la intrebarea

Pentru ca e o regula de prost simt. De aceea domnule lunetist. Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie. Si prin regula de BD limitezi posibilitatile strategice ale unor eroi. Din moment ce scopul e distrugerea tronului nu mai conteaza metoda prin care faci lucrul asta. Sa spui ca BD e lipsa de fair play e la fel cum ai spune ca divine, BF, butterfly satanic mkb si PT pe mortred e lipsa de fair play.

Eu unul simt nevoia sa fiu lasat sa fac BD pt ca vreau sa joc la maxima capacitate anumiti eroi, care : DA iti pot ocolii fortele si sa iti pot ataca spatele liniilor. "C'est la guerre!"
atunci go allow Mh too...daca tot scopul principal e distrugerea tronului si nu conteaza cum faci lucrul acesta.Si daca tu prin capacitatea maxima a unui erou intelegi , si simti nevoia sa recurgi la BD ...no comment then.
P.S
Dota pe langa reflexele mecanice si cunostintele variabilelor este un joc de strategie.
Un joc de strategie pe care nu vrei sa-l castigi cu fair play , ci cu lasitate ?Pffoaiiiiii

Immortal.Dani
25th January 2012, 11:40 AM
logica :DEFENSE OF THE ANCIENTS. pubberi trebe sa invete sa poarte tp pe ei , trebuie sa isi creasca nivelu la joc , skill... daca e permis bd , mai invata si ei cate ceva de jocu asta enigmatic numit dota

[tm]gene
25th January 2012, 12:39 PM
atunci go allow Mh too...daca tot scopul principal e distrugerea tronului si nu conteaza cum faci lucrul acesta.Si daca tu prin capacitatea maxima a unui erou intelegi , si simti nevoia sa recurgi la BD ...no comment then.

MH-ul nu este acelasi lucru omule! MH-ul este extern jocului de dota. Exista o diferenta uriasa intre BD si MH. Pastreaza te rog discutia obiectiva, ca eu din cate vezi nu atac persoana ci idea.


Un joc de strategie pe care nu vrei sa-l castigi cu fair play , ci cu lasitate ?Pffoaiiiiii

Am mai zis si mai sus! Lasitate pote fi considerata (dupa acelasi proces mental expus de tine) si alegerea unui erou care este invizibil sau folosirea smoke-ului. De ce sa vii ascuns in smoke ca sa ma omori in padure!? Esti las?! Vino frumos anuntat pe lane, eventual declara si stare de razboi inainte! Daca BD-ul e lasitate la fel e si gang-ul, si facerea unor iteme, si push-ul pe mai multe parti, etc.

b0rn2kill
25th January 2012, 01:11 PM
gene;1443593']MH-ul nu este acelasi lucru omule! MH-ul este extern jocului de dota. Exista o diferenta uriasa intre BD si MH. Pastreaza te rog discutia obiectiva, ca eu din cate vezi nu atac persoana ci idea.



Am mai zis si mai sus! Lasitate pote fi considerata (dupa acelasi proces mental expus de tine) si alegerea unui erou care este invizibil sau folosirea smoke-ului. De ce sa vii ascuns in smoke ca sa ma omori in padure!? Esti las?! Vino frumos anuntat pe lane, eventual declara si stare de razboi inainte! Daca BD-ul e lasitate la fel e si gang-ul, si facerea unor iteme, si push-ul pe mai multe parti, etc.

uite iti dau exemplu : furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd
alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec
pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi?
O compartie cu fotbalul , offside este interzis.Pentru ca ofera un avantaj ENORM , poti castiga 1 meci de fotbal cu 1 gol dat din offside.Same thing here.
P.S Cand iei gang e proasta comunicare intre aliati.

[tm]gene
25th January 2012, 02:22 PM
P.S Cand iei gang e proasta comunicare intre aliati. Eu zic "prajeste cartofii" tu raspunzi "luna albastra".Ce legatura are comunicarea dintre aliati intrun gang cu ce am zis eu??? EU AM ZIS CA A FACE GANG E O LASITATE. A FACE!!!! Intelegi? nu A LUA. A FACE!!! Caracterizam pe ala CARE FACE GANG, nu pe ala CARE IA GANG. Incercam sa-ti explic ca daca poate fi caracterizat BD-ul ca un act de lasitate la fel poate fi caracterizat orice alt aspect al dotei.
uite iti dau exemplu : furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi? Asa si? Nu vad care e problema. Care e rolul echipe adverse ca nu inteleg? Daca aia fac BD exista contramasuri: 1.
furion cd 20 sec la tp , vine in baza si iti face bd Iti dai si tu tp in baza si-l respingi, sau faci push in 5v4 si le spargi si tu o parte, sau nu-l lasi pe furion sa creasca gangandu-l, sau ce vrei tu. 2.
alt exemplu : Io+troll tp in baza ta 15 sec pai face de 3 ori faza asta Io si gata jocu.Intelegi? faci push 5v3 si le spargi baza...sau iti dai tp acasa si bati si pe IO si pe trol 5v2. Mi se pare mie sau tu dai dovada de lasitate. Iti e frica sa joci cu BD pentru ca ai fi pus in situatia sa ai spatele descoperit?
O compartie cu fotbalul , offside este interzis.Pentru ca ofera un avantaj ENORM , poti castiga 1 meci de fotbal cu 1 gol dat din offside.Same thing here. Regula de offside a fost introdusa cu tot alt scop. Echipele se duceau cu totii la portile adverse si stateau acolo. Nu mai era nici un fel de logica se dadeau goluri unul dupa altul. DotA nu are nimic de-a face cu fotbalul (in afara ca e un joc de echipa). Si nici offisedul cu BD-ul. Mai incerca!

b0rn2kill
25th January 2012, 02:51 PM
gene;1443641']Eu zic "prajeste cartofii" tu raspunzi "luna albastra".Ce legatura are comunicarea dintre aliati intrun gang cu ce am zis eu??? EU AM ZIS CA A FACE GANG E O LASITATE. A FACE!!!! Intelegi? nu A LUA. A FACE!!! Caracterizam pe ala CARE FACE GANG, nu pe ala CARE IA GANG. Incercam sa-ti explic ca daca poate fi caracterizat BD-ul ca un act de lasitate la fel poate fi caracterizat orice alt aspect al dotei. Asa si? Nu vad care e problema. Care e rolul echipe adverse ca nu inteleg? Daca aia fac BD exista contramasuri: 1. Iti dai si tu tp in baza si-l respingi, sau faci push in 5v4 si le spargi si tu o parte, sau nu-l lasi pe furion sa creasca gangandu-l, sau ce vrei tu. 2. faci push 5v3 si le spargi baza...sau iti dai tp acasa si bati si pe IO si pe trol 5v2. Mi se pare mie sau tu dai dovada de lasitate. Iti e frica sa joci cu BD pentru ca ai fi pus in situatia sa ai spatele descoperit? Regula de offside a fost introdusa cu tot alt scop. Echipele se duceau cu totii la portile adverse si stateau acolo. Nu mai era nici un fel de logica se dadeau goluri unul dupa altul. DotA nu are nimic de-a face cu fotbalul (in afara ca e un joc de echipa). Si nici offisedul cu BD-ul. Mai incerca!

Deja ma enervezi.Intrebare : Stii macar in puii mei ce face ulti lui Io?Tu ai timp in 15 sec sa faci si push sa dai si tp home si sa aperi si baza este?For God's sake!

[tm]gene
25th January 2012, 03:19 PM
Deja ma enervezi.Intrebare : Stii macar in puii mei ce face ulti lui Io?Tu ai timp in 15 sec sa faci si push sa dai si tp home si sa aperi si baza este?For God's sake!

E si normal sa te enerveze propria limitare in acceptarea faptului ca gresesti.

Da! Ai timp! Ai timp sa faci in asa fel incat sa nu se ajunga la asta (tinand cont ca EXISTA IO in echipa adversa). Ai timp! La fel cum tii minte in cap faptul ca inamicul are mortred sau mercurial si daca aia cresc iei batie. La fel ar trebui sa-ti fie frica si de IO si de pitlord, si de furion. Acuma eu te las in opinia ta ca m-ai plictisit.

GoodanGeL
27th January 2012, 04:27 PM
Am ajuns la urmatoarele concluzii: pastrarea regulei de BACKDOOR la jocurile publice si scoaterea in jocurile private (challenge si campionate).

Topic inchis. Il voi sterge in 24 de ore si voi posta deciziile luate in topicul cu anunturi importante.