PDA

View Full Version : Yoyo contest Romania



SunAndMoon
19th January 2012, 12:16 PM
Salut baieti! M-am inscris la yoyo championship romania si am nevoie de votul vostru pentru a castiga premiul de popularitate. Locurile 1, 2 si 3 le da juriu. Premiul de popularitate il voteaza publicul. Urmariti va rog video-ul meu de inscriere si daca va place dati-mi va rog un LIKE pe YOUTUBE. Va multumesc frumos. Enjoy!

http://www.youtube.com/watch?v=lQzjewIMboc

GoodanGeL
19th January 2012, 01:57 PM
Bafta! Ti-am dat like.

D3stroyer
19th January 2012, 02:09 PM
nice :X si eu vreau sa invat sa fac scheme cu yoy :) respect pt YOYO !!!!!!

-Decay-
19th January 2012, 02:51 PM
why would u even want to learn such a thing?

SunAndMoon
19th January 2012, 03:04 PM
pentru ca pe langa fotbal mai exista si alte sporturi...gen jonglerii. De ce lumea nu le practica? Pentru ca e mai usor sa dai cu picioru in minge decat sa-ti pui mintea la contributie.
Multumesc celor care mi-au dat like. Apreciez.

edit: lumea nu le practica in romania, in alte tari e full. La noi daca is 100 de oameni ii bine.

MOCCA
19th January 2012, 03:14 PM
Si eu ti-am dat like, Bafta ! ;)


PS : Imi place culoare YoYo`lui.

-Decay-
19th January 2012, 03:22 PM
pentru ca pe langa fotbal mai exista si alte sporturi...gen jonglerii. De ce lumea nu le practica? Pentru ca e mai usor sa dai cu picioru in minge decat sa-ti pui mintea la contributie.
din simplul motiv ca fotbalul e sport fizic, care chiar antreneaza fizicul, pe cand chestia de genul asta e o aberatie care nu antreneaza nimic, probabil viteza de reactie si imaginatia, chestii care pot fi antrenate mult mai bine prin alte chestii
deci tot nu pricep...de ce?

aceeasi chestie si cu cubul rubic

MOCCA
19th January 2012, 03:27 PM
din simplul motiv ca fotbalul e sport fizic, care chiar antreneaza fizicul, pe cand chestia de genul asta e o aberatie care nu antreneaza nimic, probabil viteza de reactie si imaginatia, chestii care pot fi antrenate mult mai bine prin alte chestii
deci tot nu pricep...de ce?

aceeasi chestie si cu cubul rubic


Eu nu inteleg care e problema ta, daca omului ii place sa jongleze cu yoyo ?

Tu il intrebi de ce ii place sa faca asta ?:))

Pentru ca asa are el chef, doamne, ce intrebare e asta ?

SunAndMoon
19th January 2012, 04:08 PM
Fotbalul antreneaza fizicul ce-i drept. Dar prefer sa inot, sa jonglez , etc. Da, iti dezvolta viteza de reactie, intuitia, iti pune mintea la contributie + e altceva fata de ce vezi zilnic. E mult mai interesant. Si cum zicea MOCCAm care ii problema daca mie imi place sa fac altceva decat fac ceilalti? E ceva gresit? Ciudat? Ca nu inteleg.

-Decay-
19th January 2012, 04:55 PM
sunt genul de persoana careia ii place sa inteleaga lucrurile din jurul lui, si asta e unul din chestiile pe care pur si simplu nu le pot pricepe...w/e

mapY^
19th January 2012, 05:48 PM
esti doar genu de retardat care se baga peste tot :-?? w/e

-Decay-
19th January 2012, 08:39 PM
datii si voi un warn lu mapy pe forum

DRG-
19th January 2012, 08:47 PM
like, te pricepi

mapY^
19th January 2012, 11:56 PM
Da' si mie un warn, te rog, sa bea si el un pahar de apa plata :*

eFc.ArtStyle
21st January 2012, 08:03 PM
ti-am dat Like! good Luck !

GoodanGeL
22nd January 2012, 12:57 AM
Daca ii dau warn lui mapy, primeste ban definitiv... ii dau fara ezitare daca merita.

i.liKe.BeeR
24th January 2012, 10:43 AM
Like 254 ! :D Nu am mai vazut asa ceva, interesant.:thumbUP:

EdelWeiss
24th January 2012, 01:27 PM
Asta nu poate fi numit sport . E o idiotenie . Si serios e iarna afara ,e zapada .. Tu stai sa te joci cu porcaria aia?


w/e Like.

MethodMan.Tical
25th January 2012, 09:04 AM
orzyk,astia au facut pokerul sport olimpic.Am boxat ceva ani,cunosc ceva sportivi,nu doar din box si nici unul nu intelegem pana acum d c pokerul ii sport?

EdelWeiss
25th January 2012, 01:31 PM
orzyk,astia au facut pokerul sport olimpic.Am boxat ceva ani,cunosc ceva sportivi,nu doar din box si nici unul nu intelegem pana acum d c pokerul ii sport?

Frate pokerul il joci cu cineva . Castigi ceva din el . Din asta ce castigi?

MethodMan.Tical
25th January 2012, 02:16 PM
da dar cand spui sport....sport nu inseamna "Sa joci ceva cu cineva".Eu dupa mine si sunt sigur k multi nu sunt d acord dar dupa mine nici golful nu poate fi numit sport.......
Sportivii inteleg...

D3stroyer
25th January 2012, 02:51 PM
multi cred ca pokerul tine de noroc :| ceea ce nu este ADEVARAT!!! la poker trebuie sa stii psihologie sa cunosti sa te poti stapani de asta este numit sport ^_^ nu ca-l joci cu cineva

EdelWeiss
25th January 2012, 07:57 PM
Eu faceam diferenta intre poker si yoyo :-@.

SunAndMoon
26th January 2012, 07:57 PM
Asta nu poate fi numit sport . E o idiotenie . Si serios e iarna afara ,e zapada .. Tu stai sa te joci cu porcaria aia?


w/e Like.

Incearca si vei intelege de ce e sport. Pana atunci, ciocu mic. Esti genul de roman care "nu intelege" de ce unii fac unele lucruri. Genul de roman care tine tara in loc in multe multe domenii. Nu esti deschis la minte. Dar e ok, trebuie si de astia. Pe langa asta nu te duce mintea sa realizezi ca nu te duci in mod normal in mijlocul padurii sa te joci cu un yoyo sa-ti inghete mainile iarna. O fost doar pentru decor, sa nu fac in casa, sau in gara, sau in centru.
Tu compari yoyo cu poker? Poker joci cu cineva? Castigi bani? Ce castigi din yoyo? Tu chiar esti serios?
Yoyo joci cu cineva, cunosti lume, calatoresti, etc. Tu faci in viata numa lucruri care iti aduc bani? Alte valori n-ai? Banuiesc ca nu, daca aveai, nu incepeai discutia. As putea sa mai scriu vreo juma de ora da ma opresc ca scriu degeaba.