PDA

View Full Version : Eroare conectare bnet



-Lost-
23rd November 2011, 06:10 PM
Cand ma contectez la bnet imi da urmatoarea eroare: "Unable to Connect to Battle.net.You may be trying to connect to an invalid Battle.net Server.If you are using a modem(Which i'm not)You may need to manually connect to the Internet before connecting to Battle Net".
Am reinstalat w3,am oprit firewall-ul si antivirusul,am rulat euroloader.exe cu contul de administrator,am selectat ambele servere de la lupa(eurobattle.net si eurobattle.net GProxy).Eroarea persista.
Alte informatii:
Nu folosesc ruter.
OS:Windows 7 x64 Ultimate
IP:89.38.116.104

EdelWeiss
23rd November 2011, 07:41 PM
Nu ai noul installer de la Eurobattle.

http://www.rodotaleague.com

-Lost-
23rd November 2011, 08:24 PM
Am instalat si reinstalat acel installer.Nici un efect whatsoever.

GoodanGeL
24th November 2011, 08:00 PM
Adauga-ma la Y!M. Gasesti ID-ul meu in partea dreapta.

olicatalinn
27th November 2011, 07:15 PM
salutare ... mi-am instalat windows-ul iar win7 X 64

nu mai reusesc sa fac iar eurobattle...imi apare mesajul asta
"Unable to Connect to Battle.net.You may be trying to connect to an invalid Battle.net Server.If you are using a modem(Which i'm not)You may need to manually connect to the Internet before
connecting to Battle Net"

cu 2 zile inainte l-am ajutat pe un prieten sa iii fac eurobattle foarte simplu .. am facut tot ce zice pe linkul asta http://www.rodotaleague.com

dar acu la mine nu imi mai dau seama ce sa ii fac ... am instalat toate pach-urile astea de "n" ori nu mai pot de draci ... ma poate ajuta cineva, cu un sfat

GoodanGeL
27th November 2011, 07:19 PM
Vezi daca nu cumva ai IP ban. Dute la Banlist si verifica.

olicatalinn
27th November 2011, 07:27 PM
User olicatalin was not found on banlist database. iar ban pe ip nu am dc sa iau .... nu ma luat ban de cateva luni bune ....de certat nu m-am certat cu nici un admin sau vreun use. m-am gadit acum ca poate s-a dat ban pe camin (stau intr-un camin studentesc) ,... dar acum sunt acasa am click net ...ar trebui sa imi mearga nu ?

...goodangel ti-am bagat id de mess in lista, te rog frumos daca ai putea sa ma ajuti ... de 3 zile ma chinui ... :(((

olicatalinn
28th November 2011, 06:43 PM
ma ajuta careva va rog frumos ?

T-Pain
28th November 2011, 06:48 PM
stai

MailMan
28th November 2011, 06:50 PM
nu misca

olicatalinn
28th November 2011, 08:11 PM
neseriosilor! radeti de un om in suferinta ... 4 zile fara dota ... stiti treaba cu sevrajul de la droguri, creca asa se intampla acusi si cu mine daca mai stau mult fara sa joc dota :))

olicatalinn
16th December 2011, 04:59 PM
rezolvat .

TheToothPain
16th December 2011, 05:09 PM
"sevrajul de la droguri"
vorbiti din filme :))))

pV.Kenny
16th March 2012, 12:28 AM
deci spunetimi si mie va rog secretul , ca am aceeasi problema cu conectarea ....imi da aceeas erroare in continu Unable to Connect to Battle.net.You may be trying to connect to an invalid Battle.net Server.If you are using a modem(Which i'm not)You may need to manually connect to the Internet before
connecting to Battle Net"....help plss

CronYshor
16th March 2012, 06:39 AM
Ati citit postul asta ? -> http://eurobattle.net/threads/166964-Cum-joc-pe-canalul-Romania

tenacious
23rd March 2012, 12:36 PM
pentru cei ce isi formateaza calculatorul fara a sterge jocul din calculator daca este cazul este un registru numit "eurobattle" ->x2 click pe->Ok->yes