PDA

View Full Version : problem s laptopom



lubacos
13th November 2011, 07:05 PM
Zdravim vas

Hosi mam taky problem s laptopom od asusu.
Strasne sa kamaratovi zadrhaval, bol spomaleny, tak sa rozhodol ze da factory settings, viem ze sa to dava po stlaceni nejakej klavesy od f1 do f12, no a po stlaceni f2 sa dostal do biosu, kde mu to ponuklo vychodzie nastavenia, zadal to , bol restart ofc, a od vtedy sa uz nemoze dostat do windows, nahodi sa mu ponuka , bud pustit windows normalne alebo previest automaticku opravu, skusal obe moznosti, automaticka oprava nieco riesi ale vysledok je ten isty, stale ho to nahodi pred start, cierna obrazovka nieco nacitava a ponukne mu tie dve vyssie spominane moznosti ( spustit windows normalne alebo previest automaticku opravu)

NEJAKY SKUSENY HACKER HELP ? dik moc

Bane[sk]
13th November 2011, 10:27 PM
No hacker ti nepomoze... kazdy normalny clovek si urobi vzdy zalohu windowsu.... ked nie tak jedine co moze skusit je reinstal... ale to asi ani nepojde no skusit to treba...
Dalsia vec je... co menil v tom biose ? Nie ze vychodzie nastavenia ale presne kroky...

B.

lubacos
13th November 2011, 10:57 PM
hm bane ci ty mi pomozes , reinstal s coho? pisem ze nema mechaniku dvd ani cd, dalsia vec je , zaloha windowsu sa v novych laptopoch robi automaticky pri kupe, ked to nainstalujes , vtedy mas zalohu, vzdy mozes pri stlaceni urcitej klasvesy pri starte ( na kazdej znacke laptopu zda sa inej f1 az f12) prist do menu , kde ti ponukne factory settings, to ked das stracas vsetky data , fotky, filmy, setko. ale on kkt to dal v biose tuto moznost, je tam, restore to factory settings , alebo tak nejake, tam nie su kroky , je tam len tento jeden, a vtedy sa to pojebalo , ale aj tak dik bane , DO BOHA POME MIZIGE A STAFF STAVIM SA ZE NIEKTO Z VAS SA VYZNA ...

the_qq
14th November 2011, 03:08 PM
DO BOHA POME MIZIGE A STAFF STAVIM SA ZE NIEKTO Z VAS SA VYZNA ...


Nevyznám sa dotoho bohvie ako, asi by som to tiež riešil, Reinstall celého systému (windows).

gun10a
14th November 2011, 04:04 PM
No pokial viem, zalohu WINU co mas na oddelenom disku prevedies tak presne ako pises : nejake FX stlacis a reinstalne WIN. V BIOSe obnovit vyrobne nastavenia znamena asi tolko, ze ti resetne nastavenia biosu do povodneho stavu, co s winom nema nic spolocne. Napada ma len AHCII mode, ak mas SATA disk tak win XP ma stym problem, skus si prepnut dist do AHCII mode a nabootovat (ale ked ti prislo az k tomu ze zpanut win / obnovit) tak dist by mal byt ok. Hmmm. Ono milion Notebookov, 250 000 Biosov... tazko takto ... ale BIOS ti neposere win omho...

Mitsuki
15th November 2011, 10:25 PM
Nejlepsi reseni je formatCeutika. Da se poridit instalacka OS na flashce, verim tomu ze ten laptop urcite ma aspon 1 USB port. Ak chces zachranit data, tak vyndat HDD napojit na jiny pc a pretahnout dokumenty.

http://www.google.cz/search?q=installing+windows+from+usb&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Bane[sk]
16th November 2011, 12:25 PM
Moj mily lubacos zasa nevies asi citat s porozumenim co ja som pisal. Predstav si mam tyzdnovy notas a prve co som urobil bolo Start - Ovladaci panel - System a zabezpecenie - Zalohovanie a obnovenie a urobil som obraz systemu a zalohu na opravu systemu(ktory by sa urcite hodil tomu tvojmu kamosovi) A ked nemas mechaniku tak to je velmi moderny notas. Toz jedno... portable USB a mal by si to...

Ty si pisal uplne inu vec s tymi tovarenskymi nastaveniami...
Rada nabuduce tvojmu kamosovi a tebe - Nejeb sa v PC ked to nevies..ale to ti uz teraz asi aj dochadza


B.

Mitsuki
16th November 2011, 04:10 PM
;1408587']Moj mily lubacos zasa nevies asi citat s porozumenim co ja som pisal. Predstav si mam tyzdnovy notas a prve co som urobil bolo Start - Ovladaci panel - System a zabezpecenie - Zalohovanie a obnovenie a urobil som obraz systemu a zalohu na opravu systemu(ktory by sa urcite hodil tomu tvojmu kamosovi) A ked nemas mechaniku tak to je velmi moderny notas. Toz jedno... portable USB a mal by si to...

Ty si pisal uplne inu vec s tymi tovarenskymi nastaveniami...
Rada nabuduce tvojmu kamosovi a tebe - Nejeb sa v PC ked to nevies..ale to ti uz teraz asi aj dochadza


B.

Typicke postaveni "profika" :)

KukAc
16th November 2011, 05:39 PM
привет Mitsuki :P

Sadomasochista
17th November 2011, 12:00 AM
Kamarat by ti to urobil, ale potreboval by disketu (cistu), srobovak a liter borovicky