PDA

View Full Version : Intrebare intrebatoare - mini sondaj



RaouL
3rd November 2011, 03:17 PM
Va uitati la desene / seriale animate / filme animate ?

Daca da :

- ce tip de desene (anime-uri [ Dragon ball ,Naruto etc.] )
- ce desene (titluri ex: Bugs Bunny, Ben 10 , Tom & Jerry)

Ce inclinatii aveti ? Tipuri noi de desene sau vechi (Tom & Jerry , Fred Flinstone)

Multumesc ! :tiphat:

Silver.
3rd November 2011, 03:31 PM
Anime : Dragon Ball , Naruto , Bleach , Death Note , Air Gear , Pokemon ( n-am apucat sa vad pe toate , so why not ? :D )

Desene clasice : Tom&Jerry , Scooby-Doo , The Flinstones , Wacky Racers , Catch the pidgeon , Looney Tunes , Donald Duck etc

Prefer desenele vechi si clasice , dar si cateva din zilele noastre :) Oricum , nimic nu bate desenele vechi gen 1940-1990 :D

RaouL
3rd November 2011, 03:34 PM
Corect, si eu prefer desenele clasice si vechi, dar copii in ziua de azi nu mai invata nici engleza de la desene (cum am invatat eu) le prefera in romana, astea noi naruto si ce mai sunt....

Daca te uiti pe site, am inceput cu Tom si Jerry :)) , am pus desene cu Mr Bean :) 1 sezon , foarte tari desenele.

Mersi de sfat.

[Sunder]
3rd November 2011, 03:35 PM
Da, da si . . . da :D
Animeuri: death note , bleach
Seriale si filme animate ar fi avatar (seria animata nu crapu facut recent) si mai orice din marvel si DC universe.

Edit: am uitat de Duck Dodgers, Wacky Racers si Cow and chicken :D

Silver.
3rd November 2011, 03:52 PM
@Raoul : <3 diseara stiu la ce ma uit :))

RaouL
3rd November 2011, 04:01 PM
Poate va intrebati de sunt asa de putine desene ?
Site-ul a fost lansat de 2 zile :)

GoodanGeL
3rd November 2011, 04:11 PM
Tom & Jerry FTW

Si acum ma uit la el, nu ma plictiseste deloc!

Silver.
3rd November 2011, 04:19 PM
Tom & Jerry FTW

Si acum ma uit la el, nu ma plictiseste deloc!


:> Nu prea ai cum sa te plictisesti, chit ca ii da cu tigaia in cap de 10 ori in 5 episoade, tot funny e :X

MailMan
3rd November 2011, 04:41 PM
Normal ca le prefer pe cele vechi , cine nu s-a uitat la Tom & jerry , Dexter , Fetitele Powerpuff (xD) s.a.m.d , si acum daca vad 5 secunde dintrun episod al vreunuia din desenele respective imi dau seama care episod e :huh:.
In ceea ce priveste desenele noi imi plac 'The Boondocks' de ex si cateva animeuri : Naruto , Bleach si Death Note (clasice :P ) ...Imi placea foarte mult Naruto mai ales dar de vreun an nu mai urmaresc nici un anime...nu prea ma mai atrag , iar la Naruto mi se pare ca-si bate joc autorul de poveste si de personaje,mi se pare oribil si penibil ceea ce se intampla acum in anime:omg:(cu toate ca nu mai urmaresc tot mai stiu cate ceva despre ce se intampla).

RaouL
3rd November 2011, 04:53 PM
Dar Pokemon ? :)

ps : Am mai adaugat 8 desene cu Tom & Jerry :D

LE: Tre sa re-uploadez desenele cu Mr Bean, incalc un copyright x(

MailMan
3rd November 2011, 05:17 PM
Pokemon a fost misto doar la inceput , primele 2-3 sezoane , dupa nush ce sa zic...stiu ca si acum continua aia desenul wtf...nu stiu cand sa se opreasca si in cazul asta (foamea de bani)...oricum tin minte cat m-am chinuit sa umplu albumul ala pokemon cu abtipilde ce le gaseai in cornurile Chipicao xD...cu dubluri , schimburi alea alea :happy2: si tin minte ca am luat o minge pe el parca :vuvu:...era pokemon mania pe atunci oricum :P

Silver.
3rd November 2011, 06:03 PM
ha ! eu am castigat pokeminge si alte nebunii dar n-a functionat pe mama :(( din pokeminge dute am ajuns pedepsit ca nu stiam k doare daca ii dai in cap :">


edit : daca ar merge topazu pe tel ce bn ar fi le-as da ban din curs sau buda :))))))

L.E.S.
3rd November 2011, 07:58 PM
nr.1 anime: Dragon ball
nr.1 desene: Dexter`s laboratory, Samurai Jack, Tom&Jerry

EdelWeiss
3rd November 2011, 09:46 PM
Erau niste desene smechere cand era fox kids acum 7-8 ani . Gandacioii sau ceva de genul . Crezi ca poti face rost? .

Desene animate : Gandacioii , Franklin , Zambetul lui Sharon , Ce-i cu Andy , Copii de la 402 , Life With Louie , Enigmele din Providonce , Dennis pericol public , Andersen Povestitorul , Billy si Mandy , Gemeni Cramp si o tin asa pana nu mai pot .


Cel mai frumos desen animat aparut pana acum a fost Simsala Grim dupa parerea mea . Educativ si foarte atractiv.
Cel De-al doilea desen animat preferat este "Povestiri din Cripta" ! Il recomand tuturor . Urmat de Ed , Edd si Eddy.

Asta-i tot ce imi amintesc pe moment :D .

FuRaCiOsu
3rd November 2011, 11:26 PM
@OrzeuSemeni cu ed edd eddy:))in special cu edd cand baga degetu in nas:))

RaouL
3rd November 2011, 11:48 PM
http://desene.biz/desene-animate-en/mr-bean/sezonul-1/ - re-uploaded.

Daca sunt probleme cu ceva desene, nu ezitati sa ma contactati, folosind formularul de contact :) http://desene.biz/contact/

Mai multe desene in curand.

Vizionare placuta !

LE : Inca un sezon a 8 episoade cu Mr Bean - http://desene.biz/desene-animate-en/mr-bean/sezonul-2/ , have fun!

Silver.
4th November 2011, 12:22 AM
Bravo frate :D iti fac o lista mai lunga de desene clasice si pe care le-ar vrea lumea , de nu ajungi vplay #2 :))

EdelWeiss
4th November 2011, 01:16 PM
@OrzeuSemeni cu ed edd eddy:))in special cu edd cand baga degetu in nas:))

Best joke ever.


http://blog.kontera.com/wp-content/uploads/2010/08/like.png

FuRaCiOsu
4th November 2011, 02:03 PM
Yea Troll!!:X

RaouL
4th November 2011, 07:33 PM
Nu va certati la mine-n thread, ca va iau la picioare-n obraz !

Desene cu Bernard Bear - http://desene.biz/desene-animate/bernard-bear/ ;)

GoodanGeL
4th November 2011, 09:26 PM
Daca as fi in locul tau, eu as renunta la toate acele urari de "Vizionare placuta!" la fiecare episod pentru ca se vad de mai multe ori toate odata si lasa o impresie de dezgust (cel putin mie). Parerea mea e ca ar merge in loc o mica descriere a episodului respectiv.

D3stroyer
4th November 2011, 09:46 PM
Un desen destul de nou care imi place :D nu chiar nou nou
foster's home for imaginary friends

L.E.S.
4th November 2011, 09:51 PM
good job Raoul!!

p.s. sunt deacord cu goodangeles

RaouL
4th November 2011, 09:56 PM
E o chestie de psihologie, pentru a atrage lumea sa se uite :), oricum, ai dreptate, am sa renunt, ca e prea mult de editat, nu-i asa de usor, ceea ce vedeti voi, e pare putin.
Dar pe langa alea, trebuie sa pun cuvinte cheie, tag-uri si tot felu :) + ca sunt singur

Sezonul 3, Mr Bean

http://desene.biz/desene-animate-en/mr-bean/sezonul-3/

@ D3stroyer - mi se pare urate desenele alea, cu Blue, daca nu ma insel :), toate la timpu lor.

D3stroyer
5th November 2011, 01:40 AM
pui Robotzi? :) GJ Raolo

RaouL
5th November 2011, 04:19 AM
yup, am ajuns la "zi" :) inclusiv ultimul episod -> http://desene.biz/robotzi-s02-ep7-fomist/

D3stroyer
5th November 2011, 05:33 AM
asta fomist cand am intrat pe creative nu lam vazut :|

oPMitu
5th November 2011, 01:35 PM
eu iti sugerez sa pui si beat wars :)

D3stroyer
5th November 2011, 05:23 PM
Azi mia venit o idee Extraordinara Pune Star Wars :X dar o intrebare:
Desene.Biz
Beyblade – Episodul 7
Daca iti place Beyblade – Episodul 7, recomanda-l si la prieteni. Vizionare placuta!
Source: Desene.Biz
Published: 2011-11-05 14:16:15 GMT
WtF?

RaouL
5th November 2011, 05:53 PM
wtf ce ?

D3stroyer
5th November 2011, 08:46 PM
Wtf de beyblade mi se pare o mare prostie chinezeasca/japoneza

RaouL
6th November 2011, 06:42 PM
"Piata" il/o cere.

curcubeu
20th November 2011, 06:28 PM
Mie miar palcea trenuletul thomas daca ai face rost.
Si daca doresti te pot ajuta cu niste c-duri cu desene cel mai mult t&j sa le punem acolo, asta daca imi mai merge pcul :P.Spor la treaba

i.liKe.BeeR
21st November 2011, 03:54 PM
Mie miar palcea trenuletul thomas daca ai face rost.
Si daca doresti te pot ajuta cu niste c-duri cu desene cel mai mult t&j sa le punem acolo, asta daca imi mai merge pcul :P.Spor la treaba

:|

HouseMD.
22nd April 2012, 06:17 PM
Pisoiul Eek,Viata cu Louie si Tunetozaurii FTW!