PDA

View Full Version : Se ia ban prea repede!



FedotS
24th September 2011, 10:20 PM
Buna seara,

Deschid acest topic pentru ca dupa parerea mea se ia prea usor ban pentru leave,multi au probleme cu netul le pica din cand in cand,multi au putina treaba 5 6 minute si iau Kick AFK si ban.

Propun sa se dea prima data 5 warnuri sau o chestie dupa care sa se de-a ban! sau Leave Procent si asa se poate da kick inainte de start meci.

Va multumesc!

-Decay-
24th September 2011, 11:29 PM
aberant
pt cei cu net slab exista gproxy
pt cei cu probleme 5-6minute se anunta

eSsex
24th September 2011, 11:34 PM
Sunt deacord cu decay.

Pentru cei cu net slab => gproxy

Iar problemele le poti rezolva inainte de a intra / incepe un joc.

Totusi exista si o mica exagerare si anume in votekick-ul pentru "antijoc" , in rest totul este foarte bine structurat si aplicat .

BegForMercy
25th September 2011, 01:00 AM
Ai deja 128 de posturi ma ? =))
Nolifer detected !!

eSsex
25th September 2011, 01:02 AM
Nu e vorba de nolifer doar ca se fac destul de repede posturile astea cand ma plictisesc :D

RaouL
25th September 2011, 05:28 PM
Schimba viteza la 1X.

LOGiStiK
26th September 2011, 01:35 AM
Nu, e exact cum a zis si Decay, acum aveti Gproxy pentru problemele cu netul, deci chiar daca va pica va puteti reconecta.
Cat despre statul afk, e fix problema fiecaruia.
Imi pare rau dar regulile sunt foarte bune asa cum sunt. Iar 5 warnuri e ceva aberant, pe langa faptul ca si asa multi-accountingul e in floare, sa ii mai si lasam sa greseasca de 5 ori ca apoi deabia sa le dam ban ar fi chiar ridicol.
Daca cineva isi ia ban intr-adevar cand i-a cazut netul / era afk si a fost dat afara, iar noi nu avem o suspiciune cum ca ar fi facut-o intentionat (scor prost, situatie in general rea a echipei), deobicei debanam acea persoana imediat.