PDA

View Full Version : Novy prikazy na bota



muhammat
1st September 2011, 03:12 AM
ja na inych botoch nehrajem dobre by bolo keby ste niekto spravili thread kde nebude spam a napisali tam vsetke prikazy ktore by ste na channely chceli...A jeden by to editoval..

tak ja to zkusim

tucne jsou prikazy hodne zminovane (u balance sem tam dal i lock, protoze je to s tim svazany)

[lobby a ingame] - pripominky k prikazum - #6 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369386#post1369386), #7 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369392#post1369392), #8 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369394#post1369394), #9 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369402#post1369402)
!r - kolik bodu to prida/odebere
!rall - body vsech hracu
!rs - pravdepodobnost vyhry podle bodu

[jen lobby]
!balance - balance podle Heroes K/D/A, Creep K/D pomeru (pripadne pomeru vyher/proher) a poctu odehranych her
!lock [nick] - zamknuti hrace pri balance (kdyz je nekolik lidi spolu)
!min [cislo] - kickne vsechny, ktery nemaj alespon tolik bodu

[kanal czsk]
!toppub - top podle pub bodu (stats)
!topchall - top podle challenge vyher/proher (stats)

[pro mody]
!delstats [nick] - viz post #4 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369366#post1369366)

[uprava stavajicich prikazu]
!info - rozdeleny body (vyhry/prohry) pro pub a chall viz #5 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369382#post1369382)

[zruseni prikazu]
!start now - viz post #8 (http://eurobattle.net/showthread.php?p=1369394#post1369394)

+ jeste by byla dobra castecna shoda (nicku) u prikazu (v lobby a ingame), kde je treba zadat nick (aby se nemusel vypisovat celej)

jiny uz me nenapadaj, tak kdyztak piste dalsi, ja je sem pripisu

u tech !top prikazu pripadne napiste podle ceho by se to melo hodnotit a kdyz vas napadne nejaky lepsi pojmenovani ;]

ps. ten balance by bylo lepsi delat podle statsu, ale to nikde neni, tak to asi jen tak nebude ;]
pss. beta-testing je dobry napad huJhuJ ;]

gun10a
1st September 2011, 11:56 AM
+1

Peopl3Sh1tCz
1st September 2011, 12:31 PM
Muhammat moc pěkně si to vypsal, zároveň ti za to aji děkuju, protože sem se zrovna dneska na to chystal ..

Podle mě je těch příkazu zbytečně moc .. určitě za mě +1 !R a !BALANCE

*balance Taky jsem nad tím rozmyšlel a bylo by super, kdyby se to udělalo na zakladě stats. To jsou ale věcí které já neovlivnim, ale za mě určitě +1 aby byl tento příkaz přidán do našich botu ;)

gun10a
1st September 2011, 01:07 PM
+ by som dal command pre modov nieco typu
!delstats user
aj tymto by sa predislo fakom ...

icetea_the_owne
1st September 2011, 01:45 PM
!toppub
!topchall -> jedina užitočná vec, bolo by dobre, ak by sa konecne rozdelili pointy na pub (!priv) a chall... možno by to mnohých aj motivovalo začať hrat tie chally :D a ešte ako to je na balkane ak date na niekoho !info tak tam mate rozdelene body za chally a body za pub...

huJhuJ
1st September 2011, 01:50 PM
myslim že je tam priliš veľa kalkulačnych commandov pre vyratavavcov...
stacilo by len balance bez toho aby som vedel kolko vyhram alebo prehram ale aspon nech je to "balanced"
(i keď pri ačkovskom teamovani su minimalne všade 3-4 spolu a to sa balancne asi ťažko)
či ? :huh:

gun10a
1st September 2011, 01:56 PM
myslim že je tam priliš veľa kalkulačnych commandov pre vyratavavcov...
stacilo by len balance bez toho aby som vedel kolko vyhram alebo prehram ale aspon nech je to "balanced"
(i keď pri ačkovskom teamovani su minimalne všade 3-4 spolu a to sa balancne asi ťažko)
či ? :huh:


tie commandy z hladiska kodu su minimum na spravenie ... len ked clovek vie kolko bodov strati/ziska tak to budu zas take nesvary na tom acku ...

huJhuJ
1st September 2011, 02:02 PM
ved presne to pišem že najdu sa taki vypočitavci ktori si naswapuju ten team tak aby vyhrali co najviac resp. ani nejdu hrat ked vedia ze pridu o vela s blbym teamom
nie je to moj pripad ale uz pri dnesnom team swapovani by toto len tomu dopomohlo
(a este zruste start now ci start force ci co to je) cmuq

muhammat
1st September 2011, 02:16 PM
ved presne to pišem že najdu sa taki vypočitavci ktori si naswapuju ten team tak aby vyhrali co najviac resp. ani nejdu hrat ked vedia ze pridu o vela s blbym teamom

ono by to nemelo jit z principu (bohuzel faky tento princip kazi), protoze kdyz je silnej team, tak vyhraje malo bodu a naopak

ty faky by zas mohli jit trosku omezit tim prikazem !min (ale taky ne moc no)

hlavni je ale ze vsichni maji prehled o tom kolik ztrati/vyhrajou a muzou pripadne leftnout jeste v lobby

a jinak ten balance neni zrovna moc chytrej (zvlast kdyz je 3-4 hracu v jednom teamu locked), takze se !rall hodi pro rucni balance ...

nicmene pripominky zanesu do prvniho postu;]

huJhuJ
1st September 2011, 02:25 PM
ale aspon vidieť že sa nieco deje po dlhej hybernacii
tak to zavedte do nejakej beta-testing fázy a uvidite či to je dobre resp čo treba zmeniť alebo zrušiť

the_qq
1st September 2011, 04:57 PM
Pekne ale je tam toho fakt dosť, ja by som tam nechal to balance a toppub, topchall :) ináč +1.

muhammat
3rd September 2011, 12:53 PM
vypada to, ze uz byla vetsina navrhu recena, tak to budu kontrolovat mene casto ;]

nicmene neco tu je, tak uz to je na odpovednych osobach jak s tim nalozi ;]

LordDevil
3rd September 2011, 01:27 PM
treba tu vsetke nebudem kazdy mesiac nahanat stefosa.

Sadomasochista
3rd September 2011, 01:33 PM
ten !min nedavajte prosim :D ja vzdy na pube stratim tolko bodov ze 1000 som nemal aspon mesiac :D

gun10a
3rd September 2011, 01:41 PM
Skus tam napísať aj ten !delstats, plno ľudí robí faky len kôli tomu, spravil by som nový Thread, kde by si ľudia písali nicky na ktoré chcú zmazať stats, kľudne by som to "odbavoval" :D

muhammat
3rd September 2011, 02:16 PM
!delstats tam je, !min teda preskrtnu ;]

pro mody > kdyztak editnete ten prvni post, kdyby se vam tam neco nezdalo, nebo to bylo neprehledny

Bane[sk]
3rd September 2011, 02:30 PM
Ja by som mal pripomienku ku comm balance.... je to sice dobre ze naoko vybalancuje hru tento command ale v skutocnosti po odohratych hrac aj na pd sa prislo len na to ze je to na oko.... v skutocnosti to spravi este vacsi misung ako je... mas na balance 50%-50% a hra trva 15 minut lebo 1 team je cely OP... Takze nad balancom by som uvazoval este(nejaka lamka nabere staty na noob game pride do lepsej a len podla jeho statov ho bere ako silneho hraca co skoro vzdy aj tak dopadne)

B.

gun10a
3rd September 2011, 02:47 PM
;1370651']Ja by som mal pripomienku ku comm balance.... je to sice dobre ze naoko vybalancuje hru tento command ale v skutocnosti po odohratych hrac aj na pd sa prislo len na to ze je to na oko.... v skutocnosti to spravi este vacsi misung ako je... mas na balance 50%-50% a hra trva 15 minut lebo 1 team je cely OP... Takze nad balancom by som uvazoval este(nejaka lamka nabere staty na noob game pride do lepsej a len podla jeho statov ho bere ako silneho hraca co skoro vzdy aj tak dopadne)

B.

to je pravda, ja mam napr body od takmer 800 do 1200, raz si hore raz dole :D
Takze ked tak balance tak na zaklade pomeru H K/D a C K/D, nie bodov ...

muhammat
3rd September 2011, 03:20 PM
to je pravda, ja mam napr body od takmer 800 do 1200, raz si hore raz dole :D
Takze ked tak balance tak na zaklade pomeru H K/D a C K/D, nie bodov ...

ja to myslel taky takhle, ale to by stefos musel vytvorit, protoze na jinejch verzich jeho bota vsechny prikazy pocitaj s bodama a ne statsama, ale bylo by to dobry no ;] + bych tam jeste pridal do vypoctu pocet odehranejch her (aby ten kdo vyhral jednou nebyl za nejlepsiho)

bane: tak naprostej balance nebude nikdy, muzou k tomu bejt i jiny duvody nezavisly na statsech (nedari se, ozralost apod.), ale duvod tohole je aspon troshku se priblizit (na pd to funguje celkem dobre (1700+psr) pokud si to dobalancuje host rucne na zaklade statsu -> nutnost rozumneho hosta:) )

Bane[sk]
3rd September 2011, 04:53 PM
Tych hier 1700+ nebyva velmi vela :) A staci uz aj tych 1600+ a tam uz sa balance vacsinou ani nedaval.. toboz na 1700+... tam uz kazdy si mysli ze je to ok.... Hovorim..na tie body je to hlupost... a na tie K/D/A by to bolo lepsie... no zasa prerabka sourcu nie je v tomto niekedy lahka.

B.

ArtSvk
3rd September 2011, 08:15 PM
tie commandy z hladiska kodu su minimum na spravenie ... len ked clovek vie kolko bodov strati/ziska tak to budu zas take nesvary na tom acku ...

myslis ze na tie body dakto hra? :D

icetea_the_owne
3rd September 2011, 09:16 PM
myslis ze na tie body dakto hra? :D

hej.

gun10a
3rd September 2011, 10:41 PM
myslis ze na tie body dakto hra? :D

keby boli chall body urcite na ne hram ...
Na pub body serem, ale hra na ne minimalne 40% ludi ...

Eph3dr1ne
3rd October 2011, 10:29 AM
Vcera jsem se bavil s CENem, czsk kanal uz jako posledni funguje na starší verzich botu, ale po resetu statu by měli být některé nové příkazy ;-)