PDA

View Full Version : Cerere ban: newintown, old.man, eagleraider, grasuxxl_, irealu



WeaselMan
14th August 2011, 03:00 PM
~ Numele jucatorului .
newintown, old.man, eagleraider, grasuxxl_, irealu
~ Motivul pentru care este acuzat .
SeekStar este nubul si a luat si ban de la host, vroiam doar sa confirm
Cei din echipa adversa (scourge) nu au dat !yes la votekick unui noob dupa ce echipa noastra a dat votekick si toti !yes - de vreo 3-4 ori am incercat sa-i dam kick si ei nu au vrut
~ Minutul in care a facut ceva suspect si ce anume a facut suspect .
min. 16, min. 19, etc.
~ Dovezi : Replay ( care sa fie uploadat aici pe forum, iar daca nu puteti uploada aici folositi acest -> LINK sau LINK2 ) + ScreenShot (puteti uploada SS-ul pe ImagesHack).
http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=263
Cititi game log de pe la minutul 19.
~ Informatii suplimentare ( orice observatie care o considerati importanta ) .
Noob-ul merita ban permanent, era mult prea ratat. Injura non stop restul echipei si a feedat la greu.
De asemenea trebuie neaparat schimbat modalitatea de votekick, si anume sa fie nevoie doar de voturile celor din echipa jucatorului caruia i se da votekick. Mi se pare total aiurea sa fie nevoiti sa dea si inamicii votekick. Daca e un feeder normal ca inamici nu vor sa dea, ca ei vor sa-i feedeze.

BegForMercy
14th August 2011, 03:38 PM
Doar realu si old.man nu au dat yes de prima data, dar dupa 2-3 minute tot s-a dat votekick deci trecem cu vederea de data asta, pe viitor vor primii warn daca se mai repeta.
Ban pentru injuraturi nu merita fiindca la sentinel s-a injurat tot jocu si nu doar la mortred ma refer....
Seekstar ramane cu ban 7 zile pentru antijoc.
Cat despre votekick momentan ramane asa :D

Eagle Raider
14th August 2011, 03:41 PM
tu te uiti pe log inainte sa postezi cui se da ban?????

se vede foarte clar ca am dat yes si atunci ce cauti cu astfel de cereri, au dat 3 jucatori de la noi si 3 de la voi, este foarte clar, unu de la 1 voi nu a dat si 2 de la noi,

cer banarea lui weaselman pentru ca a facut acuzatii nefondate la adresa unor jucatori si ca nu a avut decenta necesara de a se uita foarte putin pe log pentru a se lamuri cui sa ceara ban si cui nu, daca faci o cerere fa una documentata si nu una la plesneala, motiv pentru care ar trebui sa nu se creeze un precedent si astfel de cereri sa fie sanctionate la randul lor cu ban.

WeaselMan
14th August 2011, 03:51 PM
Prima data cand am cerut ban feederul avea 0-3 sau 0-4. Acele 2-3 minute pana s-au hotarat sa dea toti votekick de fapt au fost 12 minute (!!!), dupa cum se vede mai jos, si au fost de ajuns sa mai feedeze ala pana la 0-8. Noi am dat !votekick de 5 ori pana cand se se hotarasca tot scourge-ul sa dea !yes - au lungit-o cat sa ii mai feedeze aia si sa castige jocul.



16m54s WeaselMan: [Allies] !votekick seek
16m54s [dMk]Fearcraft: [All] A votekick against player [SeekStar] has been started by player [WeaselMan]. 8 votes are needed within 60 seconds to pass.
...
28m48s [dMk]Fearcraft: [All] A votekick against player [SeekStar] has passed.
28m48s [dMk]Fearcraft: [All] SeekStar was kicked by vote.


Nu e nici o problema daca nu le dati ban celor de la scourge, asa o sa fac si eu data viitoare cand o sa vrea sa dea votekick. Fac pe prostul inca vreo 10-15 minute pana mai cresc pe noob, si apoi dau !yes la votekick. Apoi daca indraznesc sa-mi faca report vin pe forum cu gura mare si le cer banarea pentru acuzatii nefondate.

Later edit: au fost 5 incercari de votekick, de vreo 2 ori nu au dat cei din echipa mea !yes, dar apoi noi am dat toti si cei de la scourge s-au facut ca ploua.

Oricum, asa cum am scris in primul mesaj, ar trebui facut astfel incat la votekick sa nu fie nevoie sa dea !yes si echipa inamica, ci doar echipa celui care este votat. E o modificare in codul botului de 5 minute, daca se gaseste cineva sa o faca.

BegForMercy
14th August 2011, 03:52 PM
E vorba doar de cei 2 care nu au dat yes, si am zis ca data viitoare vor primii warn daca se mai intampla sa prelungeasca aiurea.
Tu imi dovedesti inca odata ca nu te-ai uitat pe replay/chat log fiindca nu iti dai seama ca gresesti.

Eagle Raider
14th August 2011, 05:07 PM
Oricum, asa cum am scris in primul mesaj, ar trebui facut astfel incat la votekick sa nu fie nevoie sa dea !yes si echipa inamica, ci doar echipa celui care este votat. E o modificare in codul botului de 5 minute, daca se gaseste cineva sa o faca.

macar de ar fi dat toata echipa voastra votekick mai ziceam....

GoodanGeL
15th August 2011, 01:07 PM
old.man avertizat pentru ca nu a dat un !yes desi au fost 5 votekick-uri.

grasuxxl_ banat 2 zile pentru stats abuse.

Jocul a fost sters.

Topic inchis.