PDA

View Full Version : CAMPANIA "LUPTĂ ÎMPOTRIVA MAPHACK-erilor!"



corsicanoo
8th August 2011, 03:26 PM
Salutare!
Acum cateva zile am inceput sa postez la sectiunea cereri de banare, in threadurile leagate de mh sau threaduri incepute de mine. Ceea ce la inceput mi s-a parut o razbunare pe cei ce folosesc hackuri, acum a inceput sa imi para un lucru foarte normal deoarece comunitatea a apucat-o intr-o directie gresita.

Mesajul meu pentru voi este sa postati cat mai multe replayuri in care credeti ca ati intalnit un maphacker, insotite de numele persoanei presupuse (cred ca in zona cereri de banare este cea mai potrivita, desi un subforum dedicat analizei replayurilor ar fi mai potrivit). Cei care se pricep sa foloseasca Dota Replay Manager sunt invitati sa rezolve threadurile :P
Bafta la joc.


http://img807.imageshack.us/img807/2580/redhatmaphack1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/807/redhatmaphack1.jpg/)

normel-
8th August 2011, 03:32 PM
Initiativa ta e forte buna , dar nu ai destula autoritate pe platforma sau pe forum ca sa poti fi capabil de a lua asemenea decizii , de aceea te sfatuiesc ca pur si simplu sa postezi/"postati" la sectiunea cereri de banare , ori incearca sa vorbesti cu niste persoane care se ocupa in sectiunea Hacks Report cum ar fi efko.wbs etc.
Succes :happy:!

-Decay-
8th August 2011, 03:47 PM
CAMPANIA "LUPTĂ ÎMPOTRIVA MAPHACK-erilor!"
AKA: campaia "hai sa ne batem joc de admini"

BoBo
8th August 2011, 03:54 PM
normel si parerile lui proaste .....

[SyS]-Killer
8th August 2011, 04:01 PM
normel vezi ca inca ai mh, mori

DRG-
8th August 2011, 04:03 PM
Daca nu era de campania "Etnobotanicele te fac sa iti pierzi drumul?" copiii nu mai foloseau MH. :(
Si aia din hacks section nu se ocupa cu dota. Crede-ma :)

Alexiel
8th August 2011, 04:24 PM
Salutare!
Acum cateva zile am inceput sa postez la sectiunea cereri de banare, in threadurile leagate de mh sau threaduri incepute de mine. Ceea ce la inceput mi s-a parut o razbunare pe cei ce folosesc hackuri, acum a inceput sa imi para un lucru foarte normal deoarece comunitatea a apucat-o intr-o directie gresita.

Mesajul meu pentru voi este sa postati cat mai multe replayuri in care credeti ca ati intalnit un maphacker, insotite de numele persoanei presupuse (cred ca in zona cereri de banare este cea mai potrivita, desi un subforum dedicat analizei replayurilor ar fi mai potrivit). Cei care se pricep sa foloseasca Dota Replay Manager sunt invitati sa rezolve threadurile :P
Bafta la joc.


http://img807.imageshack.us/img807/2580/redhatmaphack1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/807/redhatmaphack1.jpg/)

Ceea ce vrea el sa spuna = Vreau si eu lvl 4 ca sa fiu BO$$ ( sa moara dusmanii lui)

T-Pain
8th August 2011, 04:50 PM
^=)))))))))))

corsicanoo
8th August 2011, 04:51 PM
haha, lvl 4. nu am ce face nici cu 3, nici 4, nici 10. de alte responsabilitati in afara de postat pe forum la cereri de banare nu am nevoie. deja sunt prea multi ratati care fac abuse de hackuri si isi bat joc de noi si de fairplay. tot ce avem nevoie este de cat mai multe replayuri pe forum, sa avem ce face in timpul liber.

EdelWeiss
8th August 2011, 05:22 PM
De ce ti-ai pierde timpul cu o astfel de campanie ? E fara sens MH-eri vor fi mereu . Fa ceva util cu timpul tau nu-l irosii cu o campanie "SENSELESS" ca asta.

normel-
8th August 2011, 06:04 PM
Ah , bobo ce parere proasta nu ? Ce ar putea face el in afara de report ? :clap:

demon-storm
8th August 2011, 06:39 PM
^ inca 2 sapt cu post farming dinasta si-l ajungi pe Mladenus.

normel-
8th August 2011, 06:48 PM
Ah , care e problema ta ? tu vrei sa imi zici ca in momentul de fata
^ inca 2 sapt cu post farming dinasta si-l ajungi pe Mladenus. isi are rostul ? Termina-ti studiile de licean , fa o facultate si dupa te las sa imi faci predica.

-Decay-
8th August 2011, 08:30 PM
roflmao toti rad de el dar el inca e serios :))
admir......nimic la tine

GoodanGeL
8th August 2011, 10:41 PM
Oameni bun, de asta ne ocupam noi moderatorii, mai ales eu.
Nu-i mare lucru sa joci un pub si sa suspectezi cateva faze la un player. Te duci apoi frumos la LastReplay daca ai chef si esti nerabdator sa vezi chiar daca are sau tragi de pe site replayul respectiv si incepi sa te uiti la inceput pe MHer din POV*ul lui. 97-98% din playeri sunt cu selectia pe ei, pe eroul lor; restul sunt MHeri si jucatori profesionisti (poate ca nu am estimat eu bine, dar intelegeti ce am vrut sa zic). Cand vedeti ca selectia dispare, sunt sanse foarte mari ca acela sa dea click pe un erou inamic (in cele mai dese cazuri de MH). Intai verificati daca nu e dat pe vreun erou aliat sau pe gaina lor, pe shop etc; apoi debifati FoW** (99% din cazuri e selectia pe un erou inamic, restu sunt erori) si vedeti unde a selectat, apoi faceti print si aia e.
Sunt si glitch-uri la acest Warcraft din 2003: de exemplu daca-l vezi cu cercul rosu pe inamic si cu FoW dezactivat, apoi il activati la loc, nu se mai vad selectiile in fog.

PoV* = Point of View = adica-l selectezi pe el in replay cu FoW activat
FoW** = Fog of War

Va rog nu mai spamati aiurea.

Multumesc,
GoodanGeL

LOGiStiK
8th August 2011, 11:42 PM
(mai mult de 5min nu dureaza pt fiecare jucator verificat):
Daca asa crezi ca stau lucrurile e grav. In unele cazuri am stat 2 ore pe un replay, ca nu-s toti mh'erii prosti sa dea click in fog.

BoBo
9th August 2011, 12:02 AM
Ah , bobo ce parere proasta nu ? Ce ar putea face el in afara de report ? :clap:

Daca citesti cu atentie o sa vezi ce a scris drg si iti dai seama dc am zis asa.

El.Grande.Oso
9th August 2011, 12:11 AM
haha, lvl 4. nu am ce face nici cu 3, nici 4, nici 10. de alte responsabilitati in afara de postat pe forum la cereri de banare nu am nevoie. deja sunt prea multi ratati care fac abuse de hackuri si isi bat joc de noi si de fairplay. tot ce avem nevoie este de cat mai multe replayuri pe forum, sa avem ce face in timpul liber.

ai toate replayurile aici daca chiar te plictisesti ... http://www.ro-dota.com/ro-site/games.php
eu te sfatuiesc daca vrei sa joci jocuri mai frumoase sa te apuci sa joci challengeuri si jocuri private, desi mh-eri gasesti pretutindeni

corsicanoo
9th August 2011, 01:02 AM
Daca asa crezi ca stau lucrurile e grav. In unele cazuri am stat 2 ore pe un replay, ca nu-s toti mh'erii prosti sa dea click in fog.

eee, lasa ma ca de aia destepti te ocupi tu. eu raman la ai mei pe care ii gasesc in 5 minute :P


@El.Grande.Oso
nu prea am cum sa ma apuc de nebun sa analizez replayuri random fara sa am certitudinea ca este vreun mher in replay si daca e, care ar fi ala.

LOGiStiK
9th August 2011, 03:40 PM
Pai daca ai certitudinea ca e un mh-er acolo ce mai "analizezi" tu? =))
Pui un print si gata asta-i marea realizare?

corsicanoo
9th August 2011, 04:47 PM
terminati ma cu prostiile astea. nu am deschis threadul sa aud cine stie ce pareri ridicole sau sa ma dau mare ca fac cine stie ce realizari, ci numai sa informez jucatorii sa posteze mai multe replayuri cu mheri si sa dau linkurile cu programelele pt cei care vor sa ajute (daca se poate sa apara undeva sticky, la sectiunea de banari).
sincer chiar NU MA INTERESEAZA vorbaria asta lunga. cat am eu pofta si timp liber am sa pun printuri cu mheri.

-Decay-
9th August 2011, 09:17 PM
ok hai sati spun cum sta treaba paicisea
noi aicisea ca si acolosea si oriunde(sa) nu ne luam dupa oricine care se uita la un replay si zice ca are mh. oricum adminii trebuie sa se uite la replay deci tu si toti acesti "luptatori impotriva tiraniei mhului" nu prea faceti nimic.

interesting shit huh?

BegForMercy
9th August 2011, 10:18 PM
Pana acum a gasit cativa mh-eri cu probe solide deci din partea mea tot respectu' fiindca a scapat comunitatea de cateva scursuri.

LOGiStiK
9th August 2011, 10:48 PM
De la a face un serviciu comunitatii pentru care oricine ti-ar multumi pana la a declara o "campanie" care oricum are loc chiar daca nu o declari si a te auto-intitula ca "anti-mh'er" cand tu doar te uiti pe un program 5 minute, e cale lunga.
Pe scurt, puteai trai si fara threadu asta de ridicat statui si treaba ti-o faceai la fel de bine.
Cand ajuti voluntar cu ceva e ok, da' cand incepi sa strigi in gura mare ca o faci, nu mai e ok.

corsicanoo
10th August 2011, 12:54 AM
in loc sa faci trolling logistik ai putea sa te uiti pe threadurile alea de mh care stau neinchise de 3 zile, altele sunt inchise si jucatorii banati numai din gura.
chestia pe care ai zis-o cu campania m-a dat pe spate. ai cumva rude pe la realitatea?
campania asta e o invitatie si o informatie necesara daca vrem sa schimbam ceva pe bnet ca tare rau a ajuns. din cate stiu eu nu m-am inscris in concursul pt scaunul de head admin ca sa scot tricouri si pixuri pe care sa scriu "corsicanoo - razboinicul luminii, spaima maphackerilor" sau sa imi ridic statui in Piata Dementei. ceea ce fac eu e sa va ajut pe voi si lucrul asta NU POT SA IL FAC SINGUR, de aia am si deschis topicul.
in final ce sa va zic: nu va mai simtiti ofensati. stiu ca ma iau de "muierea" voastra, dar asta e...e bun public, tot ce fac eu e sa o ajut sa mai slabeasca putin, cred ca a mancat prea multe gogosi de la decay.
Bafta la joc!

PS: e ultima oara cand postez in acest thread. cred ca mesajul meu a fost inteles. am cerut de 2 ori pana acum sa fie inchis topicul, a treia oara nu mai cer. cei care vor sa para inteligenti pot posta si interpreta in continuare ca de aia suntem romani.

camban
10th August 2011, 01:07 AM
Trb sa ii intelegi... nu conteaza ca e d bine ca e d rau... ei tot d rau vor zice ca e, numai ca sa pari u ala rau/prost/redus/inapt... dc ptr ca si ei sunt inapti... asa ca fa cea c faci fara sa mai incepi vre-un thread d genu asta ca nu vei castiga nimik(nici respect nici funcite nimik) ptr ca daca nu e facut d ei e gresit... asa ca nu iti mai usca gura cu ei ca nu merita....

Credema am simtit-o p pielea mea.... EI VOR FI ZMEI TOT TIMPU. Iti dai seama si din modu cum vb cu u... se cred atat d inteligeniti si d frumosi incat nu le ajungi la nas... SI MAI ASTEAPTA CA NU AU POSTAT TOTI INCA mai sunt smecheri destia CACALAU!

BegForMercy
10th August 2011, 01:43 AM
Lol camban?
De unde atata aversiune fata de moderatori inclusiv fata de mine?
Uiti cand luai ban odata pe saptamana si te jucai pe ce cont aveai tu chef ?
Uite-te ce am zis eu referitor la acest topic.
BTW CHECK THIS OUT:
- Leave/plug -

Iesitul din joc fara motiv este interzis. In cazul in care aveti urgente sunteti rugati sa anuntati.
De asemenea "scoaterea cablului" de internet este interzisa.
Sanctiunile sunt:
ban 7 zile la prima abatere (pe bot)
ban 14 zile la a 2-a abatere (pe bot)
ban 21 zile la a 3-a abatere (pe bot)
ban permanent la a 4-a abatere (pe bot)
Iti caut de cate ori ai luat ban sa vezi ca daca doream sa ma iau 100% dupa regulament tu nu mai jucai pe ro ?
Cum iti permiti tu din postura unui jucator cu numeroase incalcari de regulament sa incerci sa pui moderatorii intr-o lumina proasta de fiecare data cand ai ocazia?

camban
10th August 2011, 02:17 AM
Am scris mai multe dar mai bine dau edit... imi cer scuze si vreau sa mi se stearga postu ala.

LOGiStiK
10th August 2011, 03:03 AM
in loc sa faci trolling logistik ai putea sa te uiti pe threadurile alea de mh care stau neinchise de 3 zile, altele sunt inchise si jucatorii banati numai din gura.
chestia pe care ai zis-o cu campania m-a dat pe spate. ai cumva rude pe la realitatea?
campania asta e o invitatie si o informatie necesara daca vrem sa schimbam ceva pe bnet ca tare rau a ajuns. din cate stiu eu nu m-am inscris in concursul pt scaunul de head admin ca sa scot tricouri si pixuri pe care sa scriu "corsicanoo - razboinicul luminii, spaima maphackerilor" sau sa imi ridic statui in Piata Dementei. ceea ce fac eu e sa va ajut pe voi si lucrul asta NU POT SA IL FAC SINGUR, de aia am si deschis topicul.
in final ce sa va zic: nu va mai simtiti ofensati. stiu ca ma iau de "muierea" voastra, dar asta e...e bun public, tot ce fac eu e sa o ajut sa mai slabeasca putin, cred ca a mancat prea multe gogosi de la decay.
Bafta la joc!

PS: e ultima oara cand postez in acest thread. cred ca mesajul meu a fost inteles. am cerut de 2 ori pana acum sa fie inchis topicul, a treia oara nu mai cer. cei care vor sa para inteligenti pot posta si interpreta in continuare ca de aia suntem romani.

Da, am vazut foarte bine.
Da, stiu ca-s threaduri nerezolvate, eu momentan am alta preocupare si anume viitorul meu.
Eu nu ti-am zis sa nu faci un serviciu, doar ca te-ai exprimat gresit. Nu am zis ca tu candidezi pentru nu stiu ce scaun, da' pentru altii asa pare si am vrut sa-ti atrag doar atentia ca ai dat cu batu-n balta.
In primul rand exista 2 mari probleme in afirmatiile tale:
1. Ai recomandat tuturor sa posteze replay-uri la sectiunea "Cereri de banare" sau sa se faca o sectiune speciala pentru analizarea replay-urilor cu dota replay manager, iar cei care au acest program sa rezolve acele threaduri. De aici vin urmatoarele sub-puncte:
a) Sectiunea "Cereri de banare" exista intocmai pentru ceea ce ai zis tu, sa posteze replay-uri. Ori recomandarea ta este e cu dus si intors, ca in primul rand este 99% inutila fiindca si asa, asta se face, pe de alta parte se poate ajunge la fenomenu' de genu: incepe toata lumea sa posteze nspe mii de replay-uri aiurea. Userii posteaza cat mai multe replay-uri posibile deja, ca nu vrea nimeni sa il bata unu cu maphack si sa-l bata apoi a 2-a, a 3-a, a 4-a oara, toti cand se simt nedreptatiti vin la noi, n-ai sa vezi pe unu "nu-l postez yo ba pe asta cu mh, e baiat bun"
b) Tu nu intelegi cum se detecteaza un mh. Te bazezi pe un program usor de folosit, care nu necesita munca si nici nu da rezultate. In cazul in care ti-am lua sfatul in considerare, de genu' sa facem o sectiune pentru analiza ta/altor ajutoare ale tale, care sa dea sa zicem un "verdict" pe baza acelui program, s-ar crea numai confuzie, fiindca daca tu i-ai zice unuia "ba pe baza programului asta, nu are mh", x'ulescu ala care a pus replay-ul, tot la noi ar veni. Unde-i folosul? 2 rapoarte in loc de 1. Nu poti rezolva nici un thread folosind doar programul acesta, fiindca, cum am zis, nu toti mh'erii sunt prosti sa dea click in fog, ba' chiar putini pe care i-am banat eu au facut lucrul asta, aproape 30%, cu restu de 70% ce te faci?

2. Felul tau de a aborda problema a lasat complet de dorit. Tu nu te-ai gandit deloc inainte de a deschide acest topic. In primul rand faptul ca propui userilor sa apeleze la tine, cand tu admiti ca nu poti sa detectezi un mh e in sine o polemica. Numai acest lucru nu-ti da dreptul de a "rezolva" un thread, sau de a face o "campanie" (pentru ca totusi, cuvantu asta e destul de puternic), iar modul tau de lucru dupa cate se pare e cam asa:
"Nu stiu sa detectez mh decat cu un program, vreau sectiune in care sa-mi dea oamenii replay-uri cu toate ca eu nu stiu ce-i ala mh, da' nu vreau sa detectez mh'erii aia destepti ca-i mult de munca, mai bine fac treaba doar pe jumatate ca dureaza doar 5 minute" - daca te-am suparat, imi pare rau, e purul adevar pe care l-ai zis cu cuvintele tale, unii au vazut asta si de aceea ai fost luat in deradere.



campania asta e o invitatie si o informatie necesara daca vrem sa schimbam ceva pe bnet ca tare rau a ajuns
Imi pare rau sa te dezamagesc, da' informatia asta e deja raspandita bine de multa vreme. Bnet nu a ajuns rau, fata de acum cativa ani a ajuns chiar excelent. Faptul ca vezi din ce in ce mai putine threaduri la cereri de banare e un motiv de bucurie, nu ingrijorare.

Daca vrei sa fii baiat serios, pune-te pe treaba si uita-te la replay-uri calumea. Ai impresia ca pe mine m-a invatat cineva? Ai impresia ca exista tehnici speciale de a detecta mh'ul? Nu frate, e doar sa-ti folosesti creieru si ochii, sa ai un simt al perspectivei in ansamblu.
A, ca exista intr-adevar metode mai rapide de a detecta prin niste puncte "sensibile", greseli comune comise de hackeri, pe care eu insumi le-am descoperit de-a lungu timpului, asta-i partea a 2-a. Dar lucrurile astea le descopera aproape oricine care a avut de-a face cu acest domeniu pentru o perioada indelungata fiindca se tot repeta si ti se intiparesc in creier. Si crede-ma ca-s lucruri ridicol de logice si simple, da' uneori nu le bagi in seama.

Din moment ce zici ca nu mai raspunzi, dau close.
Citeste bine ce ti-am zis.