PDA

View Full Version : CERERE ban tdl marker



chazzy
28th June 2011, 01:19 AM
Pai.nam salvat replay din jocu respectiv(din neglijenta),dar uitati un ss de la zeus. accout [tdl]marker.

Ancient Priest
28th June 2011, 02:20 AM
http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=2864

asta e?

msiulian
28th June 2011, 03:38 AM
Da, ala este meciul si eu sunt [TdL]Marker. Omul a spus ca am MH pentru ca se vede el in ss jos cu creepii. Ce nu si-a dat seama este ca, probabil omorase la mai putin de 1 secunda ultimul creep din valul trecut si fog-ul are si el un delay... Ramane la latitudinea ta sa decizi.

DRG-
28th June 2011, 12:00 PM
Se vede toata harta ma :) semn clar de mh
Nu merge replayul, zice ca e din vers 1.24 :-?

chazzy
28th June 2011, 12:56 PM
hey . deci eu nu inteleg. e ss clar cu mh si voi nu-i da-ti ban.replayul e ala de la ancient. Deci lumea joaca cu mh si nik......

msiulian
29th June 2011, 12:16 AM
Daca tu crezi ca exista fiinte suficient de proaste incat sa trimita SS cu MH, probabil ai dreptate, dar eu nu sunt unul dintre ele. Uite-te in replay cu version switcher daca nu iti merge asa, sa vezi ca in minutul ala tu te vedeai jos cu cripii aia si scuteste-ma.

oPMitu
29th June 2011, 12:33 AM
sunt persoane suficient de .... incat sa trimita ss cu mh,uitate la postul lui decay....aiurea tare cati joaca cu mh pe bnet in ziua d azi....acum cativa ani parca eram mai curat....

-Decay-
29th June 2011, 05:35 AM
mereu a fost la fel dar a scazut coeficientul de inteligenta printre jucatorii care folosesc mh, acum toti copii o fac si se dau singuri de gol.
poti folosi ce fel de hax vrei tu, daca esti noob tot nu faci nimic.

SunAndMoon
29th June 2011, 07:21 AM
Problema ii ca nu ii noob. Daca era noob cu mh imi bateam **** de el si castigam. Dar stie juca cat de cat si cu mh o duce binisor. El clar avea mh. Noi ii cautam toti 5 si ei se invarteau pe dupa copaci sa ne ocoleasca. Am pus antiward si n-aveau nimic. Nu e singurul cu mh din echipa aia. Cand am cerut ss de la el altu din echipa lui tot insista ca ne da el (desi noi nu voiam de la el). Pana la urma ne-a trimis cel caruia i-am cerut si surpriza: se vede tot. Ei nici macar n-au trecut de al 2-lea turn dar ei vad toate cladirile. El a zis ca, citez: "pe minimap se vad de la inceput toate cladirile" :oops: Pe urma cand am zis ca nu ii adevarat el insista ca ne vede toata baza de la ultimateul lui (zeus)...va dati seama cate ultiuri o avut de dat ca sa vada toate cladirile

msiulian
29th June 2011, 08:47 AM
Am pus antiward si n-aveau nimic.
Uite-te pe replay, si spune-mi daca nu am avut nimic cum de mi-ati distrus wardul (Inexistent!?!)? Chiar de mine era pus. Nu a cumparat altul warduri. Daca nu ma insel spre final chiar a cumparat cineva gem si ti-am distrus anti-ward-ul. (posibil sa imi amintesc din alt meci)


Cand am cerut ss de la el altu din echipa lui tot insista ca ne da el (desi noi nu voiam de la el). Pana la urma ne-a trimis cel caruia i-am cerut
Uite-te pe replay. Ati cerut ss de 2 ori, eu am facut si cand am cerut un ID de messenger vorbeam singur prima data. Nu mi-ati raspuns. Deabia a doua oara cand ati cerut a dat host-ul sau cine era pe albastru ID-ul si am luat legatura cu el. Daca nu vroiam sa iti dau, nu iti dadeam si punct.


El a zis ca, citez: "pe minimap se vad de la inceput toate cladirile"
Da, pe minimap se vad toate cladirile*, dar daca poti face diferenta intre culori vei observa ca unele sunt rosu inchis (Zona nedescoperita), iar unele sunt rosu deschis (Zona descoperita)

Pe urma cand am zis ca nu ii adevarat el insista ca ne vede toata baza de la ultimateul lui (zeus)...va dati seama cate ultiuri o avut de dat ca sa vada toate cladirile

Inca odata repet, uite-te in SS la culoarea cladirilor. Sunt toate rosu deschis si nu in fog?
De acum cand ceri cuiva SS cere SS din baza ta, preferabil unde e vreo unitate si o sa te lamuresti daca se vede ceva sau nu. A fost vina mea ca nu am mai facut un SS si din baza.

Am si eu o curiozitate, a avut cineva decenta sa se uite pe replay?
Daca stiam ca se face atat tam-tam faceam si eu precum alti playeri si ziceam "fa-mi post" si nu iti dadeam nici un SS.
Nu sunt eu vreoun mare "pro". Am meciuri si meciuri, dar macar atunci cand pierd stiu sa pierd si nu fac spume.
Dupa ce ai deschis thread-ul l-ai citit macar o a 2-a oara? Ai vazut cum arata un model de cerere de ban? Iti spun eu cert ca nu incepe cu "Pai".
Astept parerea unui admin, luand in considerare ca 4 din noi eram Skype, sa nu zica dupaia cineva ca "am vazut replay si nu zicea nimeni ss pe lane".

L.E.: Acum am vazut si eu replay-ul. Cand a murit lina si v-ati ambalat "Are MH" eu dadusem ulti de fapt pentru porc.
Inca o intrebare. Cum de in asa zis-ul SS al meu cu MH nu se vede curierul din baza? E in mijlocul bazei. De ce nu se vede?

*La mine in cam 60% din jocuri se vad cladirile de pe harta pe minimap. Cel mai probabil e cauzat de un addon pentru zoom pe care il folosesc. ([Warcraft 1.26] Camera Hack) Dar se vad cu Rosu inchis, spre deosebire de cele descoperite care sunt rosu deschis.

LOGiStiK
2nd July 2011, 07:29 PM
Ban permanent.