PDA

View Full Version : unban d33p_bot



Claudiu_d33p
27th June 2011, 01:33 AM
http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=2676

banat de corristo, dupa votekick, pe motiv de "anti-joc"
am fost tot jocu cu ei si am murit aiurea, si am vrut sa joc pe push-uri. n-a fost nici un antijoc, daca era antijoc distrugeam itemele, faceam feed expre..etc
def veneam degeaba ca muream instant, aba in team si un scut nu vedeam, asa ca mai bn dadeam push singur si spargeam baza, da n-ai cu cine te intelege...
si pe langa asta rog sa se ia masuri legat de toti cei cu lvl care dau ban dupa votekick, regulile zic clar ca nu se da...sau sunteti iar subiectivi cand e vb de mn?

Claudiu_d33p
27th June 2011, 08:48 PM
asta e ignoranta, lipsa de interes, sau pur si simplu lipsa de admini capabili?
deci regulile se aplica numai cand e vb de admini, ca deh ei fac legea, in rest...absenti...
pt offtopic nu se ia nici o masura dupa cum se vede, problemele se rezolva dupa ce trec banurile de la sine probabil...penibil

RaouL
27th June 2011, 09:18 PM
Salut Claudiu,


asta e ignoranta, lipsa de interes, sau pur si simplu lipsa de admini capabili?
deci regulile se aplica numai cand e vb de admini, ca deh ei fac legea, in rest...absenti...
pt offtopic nu se ia nici o masura dupa cum se vede, problemele se rezolva dupa ce trec banurile de la sine probabil...penibil

"Munca" pe care o facem pe Romania e voluntara, nu suntem platiti, pe ora/zi s.a.m.d, asta o facem din placere....

Dar tu ce crezi ca stam doar aici pe forum pentru cu Refresh intr-una cum apare un post cum sa fie rezolvat ?

Daca ai fi citit macar tot ce tine de sectiunea ban/unban, la sectiunea ban la model ai fi vazut :
"Timpul de asteptare pentru a ti se rezolva o cerere pentru banare este cuprins intre 1-24 ore ."

Asta se aplica si la sectiunea unban.

In al doilea rand, sa-ti zic de ce e asa "delay" :
1. Este perioada BACALAUREATULUI, (pentru care eu si Logistik trebuie sa-l dam), mai invatam si noi, poate si restu au probleme lor.....

Deci inainte sa critici mai bine te-ai gandi de 2x inainte...

Claudiu_d33p
27th June 2011, 11:58 PM
adica din DITAMAI bnetu, nu sunteti decat voi 2 admini care din pacate aveti bac...
si sa zicem, ca va excludem pe voi 2...
restu de admini, care stau toata ziua on pe srv si se joaca, ei ce scuza mai au de nu intra aici sa rezolve problemele?
si chiar daca nu esti platit si faci "munca voluntara", daca ai cerut, sau ai fost ales ca admin, tot trebuie sa-ti faci treaba nu?pt voi a avea admin e un moft, am admin sunt smecher etc... cand de fapt admin inseamna responsabilitate si interes pt ceea ce trebuie sa faci.
si pe langa asta n-as mai critica, daca macar atunci dupa nspe ore cand se gaseste cineva care sa "rezolve" problema(cu toate ca ai zis ca timpul e de 1-24 ore, si a cam trecut deja), si-ar face treaba cum trebuie, si nu imi da un raspuns gen : "Apoi meriti ban pt ca ai stat afk in loc sa dai ff . Poti sa te joci pe botul tau sa dai kick aiurea la lume apoi sa le faci ban req pe forum ca te injura . HF !" by DRG-
fara macar sa se uite la replay, judecand numai dupa nick...
daca tie ti se pare asta a fi raspuns si atitudine de admin, at io zic ca ar trebui sa cautati altii abti, activi, obiectivi si corecti...
in fine, ma obosesc degeaba ca oricum tot voi "aveti dreptate"
spor la examene, daca mai aveti

DRG-
28th June 2011, 09:28 AM
Ok, hai sa recapitulam:
-tu ai primit ban pe claudiu_d33p
-te-ai jucat pe d33p_bot pana ai luat ban si pe asta
-multi-account este interzis pe RO mai ales cand te folosesti ca sa scapi de ban :)
Verdict : d33p_bot has been banned by RO_Guard (from: DRG-).


Las threadu deschis in caz ca ai nelamuriri.

Suntem 4 moderatori : 2 au bacu' si 2 mai au si ei treaba lor :)

BoBo
28th June 2011, 10:04 AM
Suntem 4 moderatori : 2 au bacu' si 2 mai au si ei treaba lor :)

Raspuns gresit .....

Claudiu_d33p
28th June 2011, 12:09 PM
mda, exact ce ziceam...
vine drg- sa aplice regulile cum vrea el numai pt ca are pica pe mn.
nici nu l-a interesat restu ce s-a intamplat ce si cum, da a gasit el "solutia" sa scape iar de mn.
"multi-account este interzis pe RO mai ales cand te folosesti ca sa scapi de ban" pai daca banu dat initial nu a fost corect, da nu s-a gasit alt admin corect si obiectiv care sa se uite pe replay cum ar fi trebuit si sa ia decizia corecta
multi acc zici ahh? pai 95% intra cu 20 de conturi zilnic pe ro, numai eu stiu cativa care au de la 5 conturi in sus, si nu se mai ia nici o masura pt aia.
si nu-mi spune ca nu e adevarat, ca daca ma pun si iti fac o lista, da imi bat iar capu de pomana vorbind cu peretii
daca s-a intamplat sa iau ban pe claudiud33p(la fel de nedrept ca si aici, da deh,cand e vb de mn se aplica doar regulile care vrei u)si am intrat cu numele la bot, ca altele nu am, nu stau sa-mi fac 100 de conturi ca toti care iau banuri zilnic, si s-a intamplat sa iau iar ban pe nedrept, el nu vede decat multi acc...gata am scapat iar de el
hai las-o asa, m-am obisnuit cu discutiile cu adminii, voi aveti dreptate intotdeauna, sau daca nu aveti, "gasiti" o regula noua sau va folositi de "sunt admini eu decid"
poti sa-l inchizi acum ca mi s-a luat de ciutanei din astia cu figuri de mari vedete ca au pupat si ei pe cineva in dos sa-si ia admine si aplica regulile doar dupa bunu plac
o stiti toti ca asa e, da nu recunoaste nici unu

DRG-
28th June 2011, 01:23 PM
Ok, las un admin corect si obiectiv sa se ocupe de caz (primul caz).

Si Claudiu, abtine-te, nu vorbi despre mine daca nu stii baiatule. Habar n-ai cum am ajuns eu ca moderator pr Romania. Eu am vb decent cu tine si sper sa faci si tu la fel :)

RaouL
29th June 2011, 02:07 PM
Poti sa intri sa te joci pe contul Claudiu_d33p.

<FROM: RO_Guard> Claudiu_d33p doesn't have info in db. Adding now with lvl Claudiu_d33p 1!!!

Data viitoare vorbeste si tu calm, se poate rezolva problema si fara nervi.