PDA

View Full Version : unban blu3man



blu3man
24th June 2011, 06:49 PM
am fost banat, pentru afk(inca de la inceputul jocului) imi pare rau, dar imi sunase telefonul(unul important, motive f personale),inainte sa se dea start la joc, inca din lobby, m-am intins la vorba, si cand m-am intors deja eram banat si se facu rmk

imi pare rau(, nu sunt leaver, imi place sa joc pe ro, imi place dota

in ceea ce priveste replay-ul nu il am, si nici de pe ro-dota nu il pot lua pt ca jocul nu este inregistrat in lista/statistica, puteti sa verificati(deci joc aproape inexistent), pt ca s-a dat rmk dupa ce am fost booted for afk

dupa cum scrie si in regulament nu eram afk intentionat pt antijoc, pentru ca nici nu se daduse start la joc, cand am inceput sa vb la telefon, si nu eram nici la mijlocul jocului sa spun, ca am plecat de nebun si am ramas afk; sincer chiar nu meritam ban:( daca e sa ne luam dupa regulament , poate un avertisment!

in cat timp mi se poate scoate banul?:(

Anti-joc -

Jucatul slab in mod intentionat pentru a-ti face echipa sa piarda nu este permis.
Lucruri precum: statul afk intentionat / feed intentionat / distrugerea, ascunderea itemelor tale sau ale coechipierlor / folosirea unor spell-uri aiurea precum Recall-ul lui Ezalor sau Holy Persuation-ul lui Chen, Nightmare-ul lui Bane etc. vor fi pedepsite.
Sanctiunile sunt:
ban 7 zile la prima abatere (pe bot)
ban 14 zile la a 2-a abatere (pe bot)
ban 21 zile la a 3-a abatere (pe bot)
ban permanent la a 4-a abatere (pe bot)

RaouL
24th June 2011, 08:04 PM
Tu ai cam des probleme cu "afk" si de fiecare data te suna cineva....

Revino dupa 7 zile in acest topic cu o noua cerere de unban. (daca nu ai dovezi)

blu3man
24th June 2011, 08:07 PM
niciodata nu am mai fost banat pt afk, crede-ma, jur pe ce am mai scump

te rog verifica daca se poate, e posibil sa ma confunzi cu altcineva

RaouL
24th June 2011, 08:09 PM
Replay ai ?

blu3man
24th June 2011, 08:16 PM
nu, nu am, pt ca am mai jucat si alte jocuri gen ttw, green td de plictiseala pana primesc unban pe ro

iar din cate am inteles, din alte postari de ale tale, un replay se poate lua si de pe site-ul ro-dota.com, dar acolo jocul nici macar nu e inregistrat.. sincer nu stiu cum as mai putea face rost de el:(


si apropo ca ziceai de afk-urile mele, m-am uitat si pe celelalte postari, in ceea ce priveste debanarea mea, si nu am gasit nici unul, eu fiind student se intampla sa mai cada curentul in campus, implicit si internetul, si de aceea cred ca am mai fost banat si in trecut!

RaouL
24th June 2011, 08:20 PM
Bine, hai sa nu zici ca-s un om rau, iti dau unban, nu vreau sa ma blestemi. ( nu vreau sa-mi pic bacul :)) )

Dar data viitoare daca cand mai faci o cerere de unban si nu ai dovezi (replay / screen shot), nici sa nu te mai chinui sa faci cerere.