PDA

View Full Version : Bafta la BAC !



RaouL
24th June 2011, 12:04 PM
Pentru cei care au bacalaureatul incepand de saptamana viitoare, eu va urez succes/bafta ceea ce vreti voi...

Eu sincer am niste emotii la mate si fizica :)

Inca o data, BAFTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AsasinE
24th June 2011, 12:09 PM
Eu la mate nu prea stiu nimica .. in rest am luat experimentat la tot .. pana acum xD
Va urez bafta la toti ! Sal trecem cu brio ;x

RaouL
24th June 2011, 12:13 PM
Eu imi fac griji in privinta ta si la romana !

Adica nu-mi fac griji :))

Raptor7
24th June 2011, 12:32 PM
trololo la mate n-am avut nici o emotie la bac :) mai mult m-am temut la romana ca la toate :)


PS: joker de ce ai aceleasi awards ca si mine? te poftesc sa le dai jos "immediately" !

RaouL
24th June 2011, 02:34 PM
Da sa traiti :)

La mate ma tem, am uitat tot !!! Am facut si meditatii la mate, dar nu mai o regula de 3 simplã :).

Ce sa zic de fizica. La fizica iau 100 % 1 ( hai 2 ) , asta daca nu copiez :|

La romana scriu niste 'perle' si tot scot cel putin un 6 :)

L.E.S.
24th June 2011, 02:58 PM
da, sper sa citesc pe siteuri cu bancuri perle anu 2011 de la voi :)

DRG-
24th June 2011, 03:49 PM
Nu va mai agitati ca nu are rost. E doar un examen :) La romana pui in baie o carte cu comentarii deasuprea wc-ului. La mate/fizica formule... etc. Supraveghetorul nu are voie sa vina cu tine in buda, o sa stea afara langa usa. GL & HF !

mapY^
24th June 2011, 04:51 PM
^ Genial, si trece femea de serviciu intre timp, si maine poimaine o vezi cum vinde carti si formule la tarabe ... dobitocule :D

Raptor7
24th June 2011, 04:57 PM
pe vremea mea ascundea au astia cartile in pungi si puse in tancu de apa de la WC :))

EdelWeiss
24th June 2011, 05:09 PM
da, sper sa citesc pe siteuri cu bancuri perle anu 2011 de la voi :)

Manole a pus-o pe Ana la zid si a lucrat-o !

Inima e formata din ventricule si testicule !

imba_Q
24th June 2011, 06:55 PM
e prea simplu bacul.... tre sa fii prea prost sa il pici .....

DRG-
24th June 2011, 07:37 PM
^ Genial, si trece femea de serviciu intre timp, si maine poimaine o vezi cum vinde carti si formule la tarabe ... dobitocule :D

ce cap ai :)) :pet:

L.E.S.
24th June 2011, 08:51 PM
Manole a pus-o pe Ana la zid si a lucrat-o !

Inima e formata din ventricule si testicule !
astea nu sunt 2011, eu vrea sa vad o perla din asta semnata: JOKER =))

p.s. Inima e formata din ventricule si testicule ! asta rupe tot!!

LOGiStiK
25th June 2011, 02:11 AM
Animalele salbatice traiesc in padurea zoologica.

In caz de accident nu trebuie sa fugi de la locul faptei fiindca victima, daca nu e lovita fatal, poate retine numarul masinii.

Rascoala de la Bobalna a inceput pe un deal si s-a terminat in 1438.

Razboiul de 100 de ani a durat putin mai mult.

Unul numit Don Quijote, a inventat o instalatie eoliana care producea vant.

Inclestarea era mare. Aviatia germana facea des atacuri infanteristice.

Si tunarul ochi bine si lovi avionul cu teava tunului.

In acest text se analizeaza trasaturile vitelor de la plug, caci aceste obiecte - boul si vaca - sunt cele mai valoroase ale taranului.

Ion pleca spre casa Anei Baciu cu gandul la figuri mari ce se fac numai noaptea.

Nichita Stanescu a stiut el de ce a pus virgulele si punctele acelea in poezie si nu ma bag eu in ce a facut el. ...io ii dadeam 10 astuia...

Legile nescrise ale satului sunt respectate cu strictete de Vitoria, Gheorghita si cainele lor.

El mergea pe bicicleta cu picioarele goale, bagate in portbagaj.

Cand veni fata, baiatul ii mangaie pisoiul.

In "Amintiri" apare copilaria fericita a puiului de taran Crenguta Ionel.

Taranii loveau in boier cu ce aveau ei: cu una, cu alta...


Epic =)))))

BoyKa
25th June 2011, 03:14 AM
De luni acum incepe greul:))

Avalon
25th June 2011, 09:35 AM
eu mai am 2 ani pana la bac,deci nu stiu ce si cum dar,daca ar fi sa dau la drept ,trebuie sa iau punctaj mare la romana si economie?sau doar nota de trecere?

i.liKe.BeeR
25th June 2011, 11:01 AM
^ Ce DRACU de legatura poate sa aiba asta cu topicul? Mai ai 2 ani...pariu cu tine ca dupa bac nu o sa mergi la drept. Dar in majoritatea facultatilor de drept se intra pe baza de dosar. Deci trebuie sa iei pctj mare cam la toate :))

RaouL
25th June 2011, 07:09 PM
eu mai am 2 ani pana la bac,deci nu stiu ce si cum dar,daca ar fi sa dau la drept ,trebuie sa iau punctaj mare la romana si economie?sau doar nota de trecere?

Am o colega care vrea sa mearga la Drept.
Stiu de la ea ca trebuie ti se calculeaza mediile de pe cei toti 4 (liceu) + media de la bac.

Avalon
25th June 2011, 08:07 PM
@i.like.beer numele topicului acesta este "bafta la bac !" daca nu ma insel,in aceste conditii acel "bafta"se aplica pentru toti cei care dau bacul pe o perioada nederminata de timp,de asemenea ma gandeam sa nu deschid alt topic care nu este necesar doar pentru o intrebare care se poate raspunde si in acest topic la fel de bine.

intreb doar ca,am o prietena de a intrat la drept doar cu media,si mai tarziu s-a intrat doar cu media de la bac or smth like that.

si calculand media pe toti 4 ani + media de la bac,cand trebuie sa o ai pentr ua putea intra la drept?ma gandesc peste 9 or smth

mapY^
26th June 2011, 02:59 AM
^ Ca sa intrii la drept, sa devii mai tarziu avocat etc judecator notar .... ar trebui sa te gandesti sa mai tunzi pletele alea ... Asta daca nu vrei sa apari ca un judecator Retro, cu bigudiuri si mai stiu eu ce prin cap in tribunale ... In poza ta practic se saruta 2 fete ?! eu nu fac diferenta !! .. xDDDDDD Si una o trage pe cealalta de coama (a.k.a cascheta, coroana ETC)
P.S. Fata din stanga are un breton PREA mare, care nu prea se poarta nici la varste fragede, nu de'alta da unii prefera sa vada ochii, decat o perdea miscatoare :D

[SyS]-Killer
26th June 2011, 09:42 AM
^ :)))))))))))))

bafta maine bosh1l0r

LOGiStiK
26th June 2011, 02:43 PM
Te rog Doamne nu ne trasni cu vreo apartenenta la specie.
Doamne da-ne o caracterizare.:bless:

Avalon
26th June 2011, 02:48 PM
^ Ca sa intrii la drept, sa devii mai tarziu avocat etc judecator notar .... ar trebui sa te gandesti sa mai tunzi pletele alea ... Asta daca nu vrei sa apari ca un judecator Retro, cu bigudiuri si mai stiu eu ce prin cap in tribunale ... In poza ta practic se saruta 2 fete ?! eu nu fac diferenta !! .. xDDDDDD Si una o trage pe cealalta de coama (a.k.a cascheta, coroana ETC)
P.S. Fata din stanga are un breton PREA mare, care nu prea se poarta nici la varste fragede, nu de'alta da unii prefera sa vada ochii, decat o perdea miscatoare :D

sorry ca numi place sa fiu cocalar ca tn : ].din cate stiu eu e o tara libera,si daca vreau sami fac tatuaj pe pla care sa scrie,"aici a fost gura lu mapy",atunci fac cplm vreau eu.capsici copile?

i.liKe.BeeR
26th June 2011, 02:53 PM
uuuuuuuuu....bad boys, bad boy...watcha gonna do?

mapY^
26th June 2011, 03:21 PM
"aici a fost gura lu mapy",atunci fac cplm vreau eu.capsici copile? Io nci n'am injurat, nci nu te'am facut copil (desii aveam pe deplin dreptu, avand in vedere k io am 20 d ani si tie abea ti'a dat mustatza de virgin). Prin faptu ca e o tara libera, nu tre sa si accepte homosexualii, sau baietii cu tzatze, intelegi ?! Libertatea are niste limite, si asa in RO sunt mai multe femei decat barbati, si astia ca tine inclina balanta si mai mult....

i.liKe.BeeR
26th June 2011, 03:24 PM
simply owned :))

Xfire
26th June 2011, 07:20 PM
eu mai am 2 ani pana la bac,deci nu stiu ce si cum dar,daca ar fi sa dau la drept ,trebuie sa iau punctaj mare la romana si economie?sau doar nota de trecere?


intreb doar ca,am o prietena de a intrat la drept doar cu media,si mai tarziu s-a intrat doar cu media de la bac or smth like that.

si calculand media pe toti 4 ani + media de la bac,cand trebuie sa o ai pentr ua putea intra la drept?ma gandesc peste 9 or smth

Depinde unde vrei sa dai la drept. Eu sunt la drept la Universitatea Bucuresti, iar aici se intra in urma unui examen de admitere, ce consta in 100 de subiecte grila ( 60 la gramatica limbii romane si 40 la economie ). Media anilor de liceu sau cea de la bac nu au importanta.

Anyway, cum dracu sunt persoane de aceeasi varsta cu mine care dau bac-ul acum, cand eu intru in anul 3 de facultate?

i.liKe.BeeR
26th June 2011, 07:32 PM
Cum esti la 20 de ani in anul 3 si eu la 21 in anul 2 ? :|
Bafta pe maine, ca incepe razboiul ! :))

thenootz
26th June 2011, 08:00 PM
"succesuri" deplinde va doresc si fara emotii ca-i un cacat de examen. pt cei care mergeti apoi la o facultate, o sa va apuce rasu cand va veti aminti ulterior de bac, in comparatie cu ce veti avea de "lucru" apoi . :whip:

vizavi de topicul cu drept : se da admitere bai copilasi , de unde atata dosar . ii cum zice nenea xfire numai ca o da pe langa putin, nota de la bac ( eventual media 9-12 ) se ia in considerare in caz de departajari . de altfel, la toate facultatile "serioase" dati admiteri , mai putin la ASE unde cica s-ar fi scos anul asta si e numai dosar. ( vorbim exclusiv de capitala, centre universitare importante ) .

io unu' v-as da la export pe toti e:read:

Xfire
26th June 2011, 08:44 PM
vizavi de topicul cu drept : se da admitere bai copilasi , de unde atata dosar . ii cum zice nenea xfire numai ca o da pe langa putin, nota de la bac ( eventual media 9-12 ) se ia in considerare in caz de departajari .

Singura departajare apare cand exista acelasi punctaj pe ultimul loc de la buget sau de la taxa. Iar in cadrul departajarii, primul criteriu va fi punctajul de la limba si literatura romana din cadrul examenului de admitere.

In cazul in care acel punctaj este de asemenea identic ( foarte putin probabil ), se va lua in considerare media obtinuta la examenul de bacalaureat, iar in caz ca si aceasta este aceeasi (lol), se ia nota de la examenul de Limba si Literatura Romana de la bac. Media anilor de liceu este irelevanta.

Bafta la bac.

L.E.S.
26th June 2011, 08:57 PM
facultatile au site cu informatii legate de admitere, google is your friend, poluati threadul degeaba cu alt subiect

Avalon
26th June 2011, 09:26 PM
mercy pt raspunsul eligibil xfire.

p.s. i.like.beer/mapy daca ar fi sa ma cobor la nivelul vostru,asi da de petrol.
p.p.s. din punct de vedere intelectual,si dupa comportament sunt cu mult mai matur decat voi 2,cu mult,puteti voi sa aveti 80 de ani dar daca va comportati cum va comportati acum,numi ajungeti la unghia mica de la picior,sunt cu mult superior tie si lui i.like.beer.
what happened trols got owned?ktybye

mapY^
27th June 2011, 12:04 AM
:-? Da'mi un beep cand te tunzi pls, si discutam ca de la barbat la barbat, pana una alta, fetilii sunt de vorbaraie pe mess si la un suc, si nu prea suntem compatibili, nu'mi plac bocciile :* te tz00c pe frunte

LOGiStiK
27th June 2011, 01:13 AM
Mars mapy ca si eu am paru mare si la cate p*zde vin la perciunii astia nu bei tu atatea pahare de apa.

mapY^
27th June 2011, 06:45 AM
^ 94/95 ??? (in caz ca nu se pricepe-anu de nastere)^ Complet de acord, de venit, pisdele vin si la handicapati, problema e la cine raman ... uf uf :-S Si da, la ora actuala, in tara in care va aflati, curentu asta "pletos-emo-shit style" e destul de bine vazut de fetele proaste cu varste cuprinse intre 15/18 ani, care stau pe iutub si feisbuc la vanatoare de giastin bibari, GL la cuceriri :*
P.S. Oricum nu prea beau apa, imi permit ais ti, daca ai stii tu cate femei atrage o sticla de lipton pe masa, n'ai mai folosi cuvantul "apa" :> :>

i.liKe.BeeR
27th June 2011, 11:08 AM
mercy pt raspunsul eligibil xfire.

p.s. i.like.beer/mapy daca ar fi sa ma cobor la nivelul vostru,asi da de petrol.
p.p.s. din punct de vedere intelectual,si dupa comportament sunt cu mult mai matur decat voi 2,cu mult,puteti voi sa aveti 80 de ani dar daca va comportati cum va comportati acum,numi ajungeti la unghia mica de la picior,sunt cu mult superior tie si lui i.like.beer.
what happened trols got owned?ktybye

"asi" da de petrol, " daca va comportati cum va comportati", "numi". fail troll?
1. Dpdv intelectual...esti 0, si iti propun sa nu te mai gandesti la drept...ca peste 2 ani, tu vei da fail la limba materna.

D3stroyer
27th June 2011, 11:46 AM
fratemiu a dat bacu si a zis ca a cazut Caragiale si a stiut :X

RaouL
27th June 2011, 01:30 PM
Super, webu fix pe mine o dat tot timpu, si am picat cu sparti in clasa, is si eu spart dar cand ma uit in jur imi revin.. in fata mea am avut pe 1 care dadea a 3-a oara bacu, in spate un om de vreo 28-30 de ani...

N-am facut doar prima si a doua parte, si cred ca am gresit 1 punct din prima parte....

-Decay-
27th June 2011, 02:13 PM
:))
eu am ras la bac zici ca eram la bar, faceam misto cu un prieten de una ca am avut norocul sa picam unu langa altul:))
cat despre subiecte, usor, 8lejer

L.E.S.
27th June 2011, 03:46 PM
asa e mai nou? sali supravegheate cu webul? pe vremea mea daca ungeai bine se statea cu cartea pe masa...

thenootz
27th June 2011, 04:11 PM
pai vezi efectu de anu' trecut .. cu medie pe tara 50 si ceva, si s-ar zice inca faptul ca si aia ar fi fost mare. cu toate astea nu ne prea ridicam. si pe vremea mea copiai frate da' parca mai puneam si noi putin burta pe carte . acu ....

LOGiStiK
27th June 2011, 04:11 PM
Am copiat in draci, cu tot cu webu pe mine, se punea supraveghetoarea in fata webului si venea alta sa-mi zica cate ceva.

-Decay-
27th June 2011, 04:33 PM
=)) epic
plm daca te duci la bac bazandute pe copiat e clar cum o sa fi la facultate

LOGiStiK
27th June 2011, 04:48 PM
^ 94/95 ??? (in caz ca nu se pricepe-anu de nastere)^ Complet de acord, de venit, pisdele vin si la handicapati, problema e la cine raman ... uf uf :-S Si da, la ora actuala, in tara in care va aflati, curentu asta "pletos-emo-shit style" e destul de bine vazut de fetele proaste cu varste cuprinse intre 15/18 ani, care stau pe iutub si feisbuc la vanatoare de giastin bibari, GL la cuceriri :*
P.S. Oricum nu prea beau apa, imi permit ais ti, daca ai stii tu cate femei atrage o sticla de lipton pe masa, n'ai mai folosi cuvantul "apa" :> :>
92 si te inseli amarnic in toate privintele.


@ Decay - Cine a zis ca m-am bazat? Dar daca s-a oferit, cine-s eu sa refuz o nota mai mare?

BegForMercy
27th June 2011, 05:15 PM
Eu am avut ghinion cu camera si nu prea am putut copia.. doar asa mici intrebari pt prima parte in rest everyone was on his own :D

DRG-
27th June 2011, 05:59 PM
Eu am dat bacu' fix cand a trebuit :DD ANU' TRECUT xD

mapY^
28th June 2011, 05:30 AM
Io n'am copiat un rand la bac .... Si mi se par de rasu si rusinea & mila lumii, oameni care copiaza la Bac, se lauda cu asta ... si mai ales cei care se duc sperand sa copieze ... **** mea, in cativa ani ne intrece si Bulgaria :-s

DRG-
28th June 2011, 09:21 AM
Bulgaria > Romania :)

LOGiStiK
28th June 2011, 12:36 PM
Scopul scuza mijloacele.

Raptor7
28th June 2011, 12:46 PM
bacul e un cacat. unul cu motz. Daca dati la o facultate care se respecta, o sa preferati de 1353489589345782.03 ori mai bine sa dati iarasi bacul decat o sesiune de examene.

-Decay-
29th June 2011, 12:30 PM
nu neaparat, la poli de exemplu admiterea la mate e mai usoara ca bacul
anyway, la mate 10:X

D3stroyer
29th June 2011, 12:35 PM
nu neaparat, la poli de exemplu admiterea la mate e mai usoara ca bacul
anyway, la mate 10:X

Decay ai copiat de ai rupt nu? :)) adica v-au lasat profesorii?

-Decay-
29th June 2011, 12:38 PM
neau lasat, dar eu am fost cel care a dat sa copieze

LOGiStiK
29th June 2011, 01:47 PM
Eu... fix p*la, am cam scris fix de 5, daca am gresit ceva, saionara.

[SyS]-Killer
29th June 2011, 07:03 PM
am copiat de pe 2 ciorne, sper la un 5 acolo. :x

RaouL
29th June 2011, 07:16 PM
:-s

-Decay-
29th June 2011, 10:23 PM
Posesia unei oglinzi frumoase este foarte importantă în viața unui om"
- "Idealul unui om și toate dorintele sale trebuiesc concentrate spre achiziționarea unei oglinzi stabile și bune"
- "Nici un om nu trebuie sa treacă prin viață fără a avea în folosință măcar o oglindă bună"
- "Oglinda trebuie să fie nelipsită din garderoba oricărui idealist"
- "Când te uiți în oglindă, te vezi pe tine, dar uneori mai vezi și alte lucruri, mobila"
- "Vampirii nu au reflexie în oglindă, deci, conform acestui citat, nu pot fi idealiști"
- "A avea un ideal înseamnă a avea o oglindă și a avea o oglindă înseamnă a avea un ideal. Niciodata o desincronizare."
- "Oglindă, oglinjoară, încotro merge această țară? Oglindă, Oglinjoara, nu mai bine plecăm toți afară?"



gotta love this shit xD

oPMitu
30th June 2011, 12:39 AM
mda,,,,ok,as mai da bacul de 5 ori decat sa dau 2 examene la medicina....

mapY^
30th June 2011, 02:55 AM
"Oglindă, oglinjoară, încotro merge această țară? Oglindă, Oglinjoara, nu mai bine plecăm toți afară?"

Just epic =)))))))

thenootz
1st July 2011, 02:52 AM
mda,,,,ok,as mai da bacul de 5 ori decat sa dau 2 examene la medicina....

say what ?! nu stii ce vorbesti bai baiatule :zzz: bacul mi s-a parut materie de un singur semestru la biologie celulara in anu 1, iar aia a fost cea mai usoara materie din facultate. :baby: desi nu vad ce retardat ( ca noi de altfel ) ar mai da la medicina.

DRG-
1st July 2011, 09:25 AM
"Oglindă, oglinjoară, încotro merge această țară? Oglindă, Oglinjoara, nu mai bine plecăm toți afară?"

Eu i-as da 10 caruia a scris asta, e prea tare =))

mapY^
1st July 2011, 03:57 PM
^^ Cu profesori ca tine deschide Romania poarta catre U.E , bine ca nu te'ai si gandit sa urmezi cariera de profesor ...

D3stroyer
2nd July 2011, 11:35 AM
ati auzit perla aia cand a scris ala "Imi pare rau nu stiu ce sascriu nu m-am pregatit destul.. etc" si la sfarsit a scris o rugaciune cu Sfanta Maria :))

DRG-
2nd July 2011, 11:37 AM
=))

[SyS]-Killer
2nd July 2011, 12:58 PM
hahahahahahaha =))

Smurf
2nd July 2011, 02:49 PM
ati auzit perla aia cand a scris ala "Imi pare rau nu stiu ce sascriu nu m-am pregatit destul.. etc" si la sfarsit a scris o rugaciune cu Sfanta Maria :))
=))))))):banned!:
=)))))))))))))))))))))))))))))
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
EU RAD IN HALUL ASTA CA-MI IMAGINEZ CE FATA FACEA ALA CAND SCRIA,RUGANDU-SE!