PDA

View Full Version : regula ban



thenootz
22nd June 2011, 04:25 AM
am si io o nelamurire. cum e cu regula aia : nu a voie ban dupa votekick ?! sincer cand am auzit-o ig mai mai sa spal monitoru cu covalact de tara. pai si cum mai banezi atunci un noob clasic ?! iti intra intrun joc, baga feed la greu, il dai afara , logic, nu? doar doar mai ai o sansa, dar nu ban ?! pai si iti intra si in meciu urmator . se repeta situatiunea, iar kick , iar nu tu ban ?! in logica mea de platitor de impozite ceva nu se leaga.

am observat ca am si un warn ( cadou de la logistik ) cu ceva reason votekick abuse. are vreo legatura ?!

merci frumos.
the nuts. cracker.

EdelWeiss
22nd June 2011, 09:58 AM
Welcome to Romania .

Vezi ca aici nu e One nuts. sau dai ban cum vrea pula ta ca esti marele archangel . Go on Darer daca vrei asa ceva.

RaouL
24th June 2011, 12:33 PM
Tu cand ai inceput sa te joci DotA ai fost imba pro unstoppable ?

Da, ai voie sa dai ban dupa !votekick in urmatoarele cazuri :
- anti-game (nu antigame cum credeti voi, feed , e noob [distruge iteme, abuzeaza de share, merge la ei intentionat in baza si moare])
- injuraturi grave (NU gen : prostule, dobitocule, handicapat [astea nu-s injuraturi])

NU ai voie :
- !banlast la user cu Gproxy , poate omu chiar o avut o problema.
- daca omu e incepator (noob) lasa-l frate sa invete si el, in alte meciuri, cand il vezi da-i un !sd si kick din lobby, asta il determina sa-si faca alt cont si tot o sa intre in jocurile tale. Mai bine i-ai explica unde a gresit, ce ar trebui sa faca...

thenootz
24th June 2011, 02:02 PM
nu eram mega pro etc., dar nici nu intram in rd ro pros/gods si din astea. ma duceam frumusel la noobs. oricum, ai o oarecare dreptate , ok am inteles. am intrebat pt ca in alte parti functiona sistemu de warn, si la 5/10 sau cat era stabilit, iti luai banul.

demon-storm
24th June 2011, 02:25 PM
Mai bine i-ai explica unde a gresit, ce ar trebui sa faca...

problema primordiala de incapatinare a romanilor. nu ajuta cu nimic.

Smurf
24th June 2011, 06:35 PM
aveti bot updatat la ultimele standarde,de ce nu-l folositi la adevaratul potential?
e atat de usor sa dai !sd si !balance + ca asa au fost publicele mereu,exista challenge pentru aia mai bunicei.