PDA

View Full Version : Cool Tech :D



lolitzutz
7th April 2011, 01:24 PM
My 2nd best tech game :D

http://www.ro-dota.com/ro-site/game.php?gameid=201

gg wp :D

demon-storm
7th April 2011, 02:30 PM
trololol :S everyone knows I'm the best techies ahaha

lolitzutz
7th April 2011, 02:38 PM
i didn't say i'm best :D

DRG-
7th April 2011, 02:43 PM
XD pro carry tech. GG

OsiRyS
7th April 2011, 02:43 PM
Nice:)

-Decay-
7th April 2011, 03:05 PM
techies in pub, gotta be fun

GoodanGeL
7th April 2011, 03:24 PM
Basher pe Io =)) , PT (Agility) pe Lina

Da' GG !

Raptor7
7th April 2011, 04:13 PM
Haha la demon-storm ii e ciuda :))) Doamne bah....ce copii..

-Decay-
7th April 2011, 05:05 PM
lina poate fi facut si carry datorita skillului #3, dreq stie poate atunci se batea cu cnv care scapa si a vrut sa aiba atack speed mare si a facut rpd stats swap, o fi vreun uber pro
si pe io basheru e chiar un item interesant ca ai +120atack speed


io zic cas aman2 foarte pro

i.liKe.BeeR
7th April 2011, 05:56 PM
gg loli :)) si la faza cu Io sunt de o parere cu decay

-Decay-
7th April 2011, 05:59 PM
roflmao io faceam misto =))

DRG-
7th April 2011, 06:21 PM
ironia asta :)) greu de inteles

Deiu
7th April 2011, 08:48 PM
jnee333b000nnn

iFound.WRATH
8th April 2011, 04:40 AM
ai de plm ce troll ii raptor

[RO]Claudiu
8th April 2011, 06:03 AM
techies in pub, gotta be fun

neh, au toti mh si ocolesc minele k nijte nesimtiti ... mi s-a intamplat odata si de atunci nu mai iau techies in pubs..

T-Pain
8th April 2011, 09:08 AM
la techies daca ai bulan sa intre aia mereu in minele tale atunci esti bun...daca nu intra esti noob :))

EdelWeiss
8th April 2011, 11:24 AM
Claudiu;1288419']neh, au toti mh si ocolesc minele k nijte nesimtiti ... mi s-a intamplat odata si de atunci nu mai iau techies in pubs..

Il ia doar la challenge si Tour.

RaouL
8th April 2011, 12:48 PM
-Decay- techies and je Tiny = best

-Decay-
8th April 2011, 01:34 PM
techies nu se joaca cum il jucati voi in pub, nu stai sa pui bombe pe harta tot jocul, farmezi sa faci lvl16 si aghanim sa poti face def si push usor, e unu din eroii cei mai buni la teamfights odata ce are lvl16 si 2-3iteme

demon-storm
8th April 2011, 01:38 PM
Trololol raptor nici nu m-am uitat la replayu lui =)), doar stiu ca sunt mai bun decat op cu techies, dar iti place sa te bagi cu mine in seama ca de obicei :D :tiphat: o zi buna
Si techies poate fi jucat oricand in pub foarte simplu. Cresti pe lane pana ai aghanim / void stone poate 2 nulls is power treads (cam minutu 25) si e de ajuns, pot avea si gem, daca sunt prosti pe degeaba :> le dai nukeuri de la 900 range de ii ia dracu

-Decay-
8th April 2011, 03:29 PM
power treads....void stone...yeaaah....nulls...daaa....
techies nu are nevoie de iteme de umplatura, e pe departe cel mai bun farmer din joc

demon-storm
8th April 2011, 07:11 PM
void stone pe care mai incolo il transformi in guinsoo, si e foarte util pt mana regen early game chiar pt farm. nulls pt mana capacity si putin mana regen, si pe langa asta + dmg (last hit) si hp... ce nu e bine acolo zeule decay? si early game pe degeaba iti faci travel.

[RO]Claudiu
8th April 2011, 07:50 PM
ce e mai bun pe techies :

- lothars

sau

- dagger

?

DRG-
8th April 2011, 08:03 PM
Am incercat eu cu dagger si nu se merita. Omori 3-4 eroi, apoi plangi ca au hp-ul prea mare si nu ai ce le face... Lothar nu am incercat.

[RO]Claudiu
8th April 2011, 09:50 PM
sa zicem k vrei sa intrii in 5 si sa ii omori . nu dai numai dagger si kaboom , dai dagger , stasis , 2 mine si apoi kaboom. in caz k au mai mult hp decat poti sa iei doar cu kaboom.

demon-storm
8th April 2011, 09:55 PM
Ar fi uber cool daca ar merge :)))) da cine dracu sta in stasis trapu ala, pe langa asta iei 3 nukes si gata esti. Ar merge bine cu o enigma buna in team, nu am incercat niciodata, poate merge in pub dar in joc decent nu prea.
Ps: asta merge si fara dagger, ii ademenesti undeva unde cred ei ca tu nu ai bombe, pui un stasis trap 2 bombe suicide indeed. Well in pubs e very fun :D

-Decay-
9th April 2011, 09:59 AM
dagger e al 3lea item care il faci pe techies, dupa arcane boots si aghanim.
te ajuta sa poti sa salvezi teamu cu statis trap
cu techies bagi doar 1 in suicide, asta ca sa poti sa te sinucizi cand mori, nu ca sa dai dmg.
si btw, pe techies faci euls inainte de guinso, pt a te putea folosi de statis trap+ca iti da mana regen mai mare

[RO]Claudiu
9th April 2011, 11:52 AM
aha... :D ms pt teorie, o voi aplica in private(n-am vazut niciodata teachies in private) dar cand joc techies in pubs am tendinta sa joc la misto =)) force staff + kaboom , lothars + kaboom , dagger + kaboom, mine la shopu din padure , mine la rune , mine in padurea lor la crossroads, mine la roshan , eye of skady + mjolnir + basher + orchid + travel + [lothars/dagger/forcestaff] = fun.

edit:


Ar fi uber cool daca ar merge :))))

cu eul scepter ar merge, dai eul pe tine pana isi face statis efectul de stun si apoi ai destul timp sa pui mine.

-Decay-
9th April 2011, 12:18 PM
eul dai pe target si pui statis sub el
si am jucat eu destul techies prin challuri, o sa mai joc iar si o sa pun replay dak vreti

demon-storm
9th April 2011, 12:20 PM
Nici eul nu cred ca ar fi suficient daca oponentul stie sa gandeasca. Oricum eul e un item decent, mana regen bunicel, disable si ms. Poate fi folosit uneori totusi cu bombe si chiar si stasis daca esti atent / ai oponenti slabi...
Ofc 1 suicide doar.
Si cum dracu se face ca voi cumparati arcane boots si inainte nu va placea deloc arcane ring care era mai bun (cd doar 33 sec). Ala da item, pacat ca s-a scos :S

-Decay-
9th April 2011, 02:08 PM
arcane ring era waste de 1500gold, aici nu faci waste deloc deoarece boots oricum iti trebuie si bonusul de ms nu strica
power treads e crek cel mai idiotic item care ar putea fi facut pe techies, iti da manapool mai mic ca arcane si atack speed si dmg care nuti trebuie

demon-storm
9th April 2011, 02:16 PM
e foarte idiotic, dar arcane boots e si mai bullshit. In unele situatii iti trebuie chiar si attack speed si poate si putin dmg. mai bine fac rush travel...

[RO]Claudiu
9th April 2011, 03:25 PM
sa facem un privat numit "tech warrs" 5v5 same hero cu techies si cand e timpul sa batem pe roshan face unu vanguard , unu meka si ceilalti burizza :D