PDA

View Full Version : Ghost one



CronYshor
29th March 2011, 02:14 PM
Salut mi-am bagat Ghost One si dupa ce m-am chinuit sa-l fac sa intre pe channel nu pot sa intru in game ......... dau !pub nume , jocul il vede Custom Game-ul dar daca dau sa intre in el imi apare[screen shot] si botul nu e pe channel am pus si un print screen cu Fire Wall poate nu e ceva bine setat si de curand mi-am bagat Windowsul trebuie sa fac ceva se tari la Firewall=>exception si trebuie sa adaug ceva?port stiu eu.... mai de mult mi-a zis Drg de ceva W3-hoster acela pt ce e?
Help Salutari

OsiRyS
29th March 2011, 02:28 PM
Ai cumva router?

CronYshor
29th March 2011, 02:30 PM
Ai cumva router? nu stiu cei ala........
dar am aflat ceva nou TCPSOCKET] closed by remote host
Am vb cu cineva pe mess si zis : "nu sunt porturile deschise poate"
Cum le deschid :D

OsiRyS
29th March 2011, 02:46 PM
Router-ul e un aparat care amplifica semnalul de internet,prin intermediul caruia poti avea net la mai multe pc-uri fara a face doua abonamente la vreun provider(ca Rds,Upc).
TCPSOCKET] closed by remote host de obicei apare cand folosesti acelasi nickname:cel cu care te loghezi,si cel al Ghostone;poate aparea la fel si la gproxy...
Daca ai router[un aparat mic de la care vine cablul de internet in casa(nu cutia de afara)] atunci da trebuie sa configurez routerul pentru a deschide porturile de hostare.
De asemenea poti sa faci print la config-ul tau si la Ghostone cand vrea sa se logheze(prima pagina)

CronYshor
29th March 2011, 03:35 PM
Atunci da trebuie sa configurez routerul pentru a deschide porturile de hostare.
Mda am aflat ca am router si cum il configurez?

OsiRyS
29th March 2011, 03:42 PM
http://eurobattle.net/showthread.php?t=103947
Aici este tutorialul,sectiunea Portforward your router
Daca routerul tau este facut de o firma necunocuta,sau daca nu reusesti,posteaza din nou aici:)

CronYshor
29th March 2011, 05:31 PM
Puteti sa ii dati closed
Salutari