PDA

View Full Version : Mica sugestie



LOGiStiK
16th March 2011, 08:42 PM
Cereri de banare (http://eurobattle.net/forumdisplay.php?f=609)
Forum dedicat leaverilor si nu numai! Raporteaza-i!

Ar trebui sa scrieti pe un font rosu ceva gen:
"Atentie ! Ii sanctionam doar pe cei care au comis nereguli NUMAI in jocuri hostate cu botii RO (Ro1/Ro2/Ro3)"
Pentru ca multi au impresia gresita ca se sanctioneaza orice.

[RO]Claudiu
8th April 2011, 07:44 PM
Si daca posteaza jocuri care nu apartin botilor oficiali cu ce strica ? aduc vizite pentru forum , posturi si alte statistici, posibil sa dea click si pe anunturi g00gl3.

Tot ce tre moderatorul sa faca e sa le inchida topicul si sa le posteze link la reguli iar asta e mult mai simplu decat sa rezolve un caz de incalcare a regulilor pe bot oficial.

Efectul e acelasi. fie ca posteaza joc oficial fie ca posteaza joc neoficial in cele din urma important e sa fie vizite pe forum si click pe anunturi.

Daca se aplica sugestia ta e posibil ca forumul sa devina mai pustiu decat este acum :)

i.liKe.BeeR
9th April 2011, 02:17 AM
Asta e atac direct la Logi :P :)). Pai si daca vine o persoana / ins / individ si iti posteaza pe RO ca l-a banat nush ce bot aiurea ca asa a avut ala chef ...te incalzeste sufleteste cu ceva? Forumul nu va pieri niciodata ! Scz gramatica dar la ora asta I REALLY LOVE BEER :)). Logi are dreptate, botii care nu-s hostati cu RO si cei ce fac cerere de ban aici... nu aduc nici o imbunatatire forumului cu atat mai mult comunitatii asadar ne putem lipsi de ei. Ce fac ei e ca un "spam" mai discret :))

[RO]Claudiu
9th April 2011, 11:35 AM
Ce fac ei e ca un "spam" mai discret :))

ce fac ei se numeste activitate, nici pe departe spam sau spam discret.

stai sa iti dau exemplu de spam :



SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM

fa diferenta.

RaouL
9th April 2011, 12:20 PM
Nu cred ca vom schimba nimic.

Au fost prea putine cazuri de genul asta.

i.liKe.BeeR
10th April 2011, 08:38 PM
Joker are dreptate. Claudiu iara pe langa subiect, doar sa contrazica cum ii place lui.

L.E.S.
12th April 2011, 03:39 PM
!suport... da nu stiu pe cine :laugh:
ps. ete spam discret :)))

Ancient Priest
12th April 2011, 04:00 PM
il sustin pe logi.

Off:
Claudiu : uite numarul meu de posturi.

DRG-
12th April 2011, 04:07 PM
il sustin pe logi.

Off:
Claudiu : uite numarul meu de posturi.

Imposibil, poate ca ti le-a resetat cineva :)
@claudiu uite numarul meu de posturi :happy: <-- Spammer

[RO]Claudiu
12th April 2011, 04:12 PM
il sustin pe logi.

Off:
Claudiu : uite numarul meu de posturi.

daca ai ceva sa imi spui de ce nu spui direct ?


@ topic: cine contrazice teoria mea sa o faca cu argumente competente.

Ancient Priest
12th April 2011, 04:17 PM
Ideea e ca nu ai nevoie de spam. E tot spam atata timp ce nu sunt in stare sa citeasca un regulament.
De-asta trebuie sa usurezi aceasta chestie cum a propus logi.

[RO]Claudiu
12th April 2011, 04:26 PM
Ideea e ca nu ai nevoie de spam. E tot spam atata timp ce nu sunt in stare sa citeasca un regulament.
De-asta trebuie sa usurezi aceasta chestie cum a propus logi.

ok.
sunt de acord k nu e nevoie de spam.
sunt de acord k necitirea regulilor duce la spam.

Spam e tot o forma de activitate, totusi.
K sa nu pierdem activitate din spam propun un nou subforum numit : "offtopic" cu aceleasi proprietati ca forumul general Offtopic ( adica sa nu se inregistreze posturi la numarul de posturi, etc. ). Topicul pt acel forum sa fie "Discutati aici despre absolut orice (in limita bunului simt)".

Si sustin propunerea lui Logistik daca se creeaza subforumul.

Subforumul propus de mine poate servi si k un fel de "Recycle Bin" pt tot forumul romanesc. Inchizi un topic spam si il pui in "offtopic" in loc sa il stergi sau sa il lasi unde e.

LOGiStiK
12th April 2011, 05:05 PM
Geeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuussssssssssssssssssssssssssssssssssssss ssssssssssssssssssss
Gata cu drama pls !

Ancient Priest
12th April 2011, 05:11 PM
pentru ce-ti trebuie topicuri fara rost? activitate inseamna topicuri fara rost?
cum sa spui asa ceva?
Ti-am aratat numarul posturilor pentru ca nu are nici o importanta daca sunt 3000000000000 de TOPICURI idioate cu toti botii existenti de pe srv.
In fine, have fun.

OsiRyS
12th April 2011, 08:39 PM
Eu il sustin pe Claudiu,nu e strategist degeaba:happy:
E ca si in comert fratilor,k la magazin..
Intrebare intrebatoare: De ce la iarmaroc toti isi expun marfurile?
a.De plictiseala?
b.Sa arate ca e harnic?
c.Sa atraga purandeii sa le fure din marfa?
d.Publicitate si pentru a atrage lumea(ulterior pentru o posibila vanzare)

Asha si aici:
Ce se intampla daca vine si "spameaza" forumul? Oare o sa fie un imens flood si cade forumul?Frica de competitie?:eek:
Poate unul care vede forumul zice:Wao ce fain e,desi sa fim realisti are o interfata din anii '90,nu are ceva concret pt a atrage publicul in masa,park imi aduce aminte de vremurile cand nu era messenger,msn,skipe si foloseai mirc sau mail

Si exista o posibilitate destul de buna ca cineva sa-si faca un cont,de exemplu cand vede Poezie vers cu vers:D[(idee geniala a lui Drg),stiu k e un pic stupid pt altii,dar fiecare in noi avem cate un mic copil caruia ii place sa leneveasca,sa joace dota,sa compuna rime,sa ii ajutam pe altii...] sau se duce la poze si vede unul cum saruta o Capra:D sau vede pe altu cum tine la avatar pe lady Gaga(se amuza,zicand in sinea lui:Aici sunt zoofili si poponari)..Nu vreau sa intru iar in polemici...

CronYshor
12th April 2011, 08:47 PM
sau se duce la poze si vede unul cum saruta o Capra sau vede pe altu cum tine la avatar pe lady Gaga(se amuza,zicand in sinea lui:Aici sunt zoofili si poponari
: )) cat adevar

E buna idea si vrei sa spui ca cine ar face un post sa ia ban? apoi daca este o cazaua unde se tot dezbate de o vreme cum sa nu-ti da si tu cu parerea inainte de verdict :D

L.E.S.
12th April 2011, 08:53 PM
osi emo kid, dar are dreptate :)

AsasinE
3rd June 2011, 10:05 AM
De ce sa schimbe, e mai bine asa.

shaft
3rd June 2011, 02:13 PM
asta e vechi de aproape 2 luni !!!!!! nu mai spama aiurea.