PDA

View Full Version : Cerere lvl 2 DuskAndDawn [TRIAL]



SunAndMoon
16th February 2011, 08:36 PM
'ello


1.) Numele si Nickname-ul folosit pe eurobattle.net.

Nume:Radu C.
Nick: DuskAndDawn


2.) Varsta ta.

23, curand 24


3) Propria ta apreciere despre care iti este comportamentul si nivelul de joc.

Sunt calm si amabil. Exceptie cand joc pub-uri. Imi place sa joc support iar avand in vedere ca sunt ales rapid la chall-uri tind sa cred ca is ok. Pt detalii, consulatati replay-urile


4.) Un scurt istoric despre tine, ca jucator de DotA.

Joc de mult timp. Nu stiu cati va aduceti aminte pe vremuri o harta aeons of strife, ceva de genu. Unde toti se bateau sa aleaga copacu' :D De acolo am inceput si pe urma cand a aparut dota am inceput cu dota. O trecut ceva vreme de atunci
Multe pubs, pe urma edl, garena. Nu am avut ocazia sa joc extraordinar de multe meciuri dar am experienta f bogata doar din replay-uri.


5.) Ati citit regulile si sunteti de acord cu ele ?

Ar trebui sa fie mai aspre dar sunt de acord cu ele asa cum sunt.


6.) Daca ai ceva de adaugat la cererea ta (replay), adauga la acest punct.

Nu voi incepe sa joc ca si captain pana nu mai castig experienta. O sa il rog pe mapy, aky, raptor7 sa ma mai ajute cu un sfat. Eventual la inceput o sa joc ca si captain cu ei in echipa sa-mi zica ce ii bine, ce gresesc.

Replay-uri:

http://www.adotaparser.com/dota-replay/47852

http://www.adotaparser.com/dota-replay/47853

http://www.adotaparser.com/dota-replay/47854

http://www.adotaparser.com/dota-replay/47855

http://www.adotaparser.com/dota-replay/47856

O seara faina.

DRG-
16th February 2011, 09:15 PM
!supp trial, sa fie ucenicul cuiva :D are un nivel de joc bun pt RO si e si manierat

Deiu
16th February 2011, 09:30 PM
!supp

SunAndMoon
16th February 2011, 11:53 PM
multumesc drg, deiu. Asta era si ideea. O sa invat de la unii, altii . Nu ma bag direct la chall-uri de capu meu. Pana acum ma interesa sa-mi fac eu treaba ca si support. Mai nou urmaresc picks, ordinea la bans/picks, logica, etc. Pe langa asta o sa rog pe cativa cu care ma inteleg mai bine sa ma ajute putintel. Merci inca o data. Noapte buna.

GoodanGeL
17th February 2011, 12:36 AM
!sup

El.Grande.Oso
17th February 2011, 01:50 AM
!support
e un jucator calm si manierat, lucru rar prin partile astia

DRG-
17th February 2011, 08:21 AM
multumesc drg, deiu. Asta era si ideea. O sa invat de la unii, altii . Nu ma bag direct la chall-uri de capu meu. Pana acum ma interesa sa-mi fac eu treaba ca si support. Mai nou urmaresc picks, ordinea la bans/picks, logica, etc. Pe langa asta o sa rog pe cativa cu care ma inteleg mai bine sa ma ajute putintel. Merci inca o data. Noapte buna.

Ca sa fii ucenicul lui Mpay trebuie intai sa iti golesti frigiderul xD

SunAndMoon
17th February 2011, 10:05 AM
Ca sa fii ucenicul lui Mpay trebuie intai sa iti golesti frigiderul xD

In 1 luna ma duc in Franta la prietena mea. Ma duc la mapy, bem o lada de bere, sa vezi ce calm ii pe urma :x

mapY^
17th February 2011, 01:43 PM
Vi la bordeaux ?!!!!!! oricum stii ca nu te'am injurat, nu injur nciodata fara motiv si toata lumea o stie :) !supp FARA trials, just lvl 2
P.S. Nu prea ma omor cu berea :D o dam pe rosé

RaouL
17th February 2011, 02:00 PM
Vad ca ai potential.
Dar ai bagat gresit in skill-uri : la dirge 1st skill decay(niciodata), venge lvl 1 swap doar la lvl 9 ......

!Acceptat ca trial

Pune primele 3 replay-uri. Nu conteaza Castigat sau Pierdut.

SunAndMoon
17th February 2011, 03:18 PM
Vi la bordeaux ?!!!!!! oricum stii ca nu te'am injurat, nu injur nciodata fara motiv si toata lumea o stie :) !supp FARA trials, just lvl 2
P.S. Nu prea ma omor cu berea :D o dam pe rosé

Nu mai injurat, te-ai agitat doar :D Ma duc la grenoble, paris, lyon.
O sa pun primele 3 replayuri in postura de capitan, dar nu ma grabesc sa ma bag captain inca. Cand le joc, atunci le pun. Multumesc, o zi buna.

ps: mapy si eu prefer vinul

SunAndMoon
17th February 2011, 07:21 PM
Primul meu meci in postura de capitan. N-as fi vrut inca sa ma bag dar o insistat mapy ca nu era alt lvl 2 in zona.

http://www.adotaparser.com/dota-replay/48141

M-am stresat prea tare cu picks si responsabilitatile de capitan incat am facut fail ca si support. Eram atent pe toate laneurile sa vad daca am ales gresit picks...cum se descurca, cum rezista. Despre picks nu stiu ce sa zic. Eu zic ca a fost ok. In schimb eu cu venge am facut fail mare de tot si am pierdut pe tema asta.

DRG-
17th February 2011, 07:33 PM
Stai calm, nimeni nu s-a nascut invatat. In afara de Mapy.

mapY^
20th February 2011, 03:52 AM
XAXAXAXA DRG MA MAI ATACI MULT ?! Why so much hate ?!
P.S. LEgat de jocu ala, nu cm&venge au fost fail frate, carry n'au stiut juca si'au pierdut liniile, singuru vostru fail a fost Tripple'u meu de jos in min 3 ... imposibil intr'un joc calumea sa faci cu potm tripple la lvl 4 contra zeus/cm/venge & imba_q ai jucat si carry pe RO, imi amintesc o data erai Doom mid si eu SF si'n min 15 aveam treads/dagger/bkb ... asa ca lasa'l pe redeyes ca avea mare dreptate in ce zicea acolo, vrei sa te joci carry? invatat intai sa misti eroul pe lane, sa te pozitionezi bine, sa nu pierzi 6 creepi din 5 si sa nu te bagi in team fights dekt dak stii ca'l castigi, nu doar ptr feed :-? +1 putini sunt userii de pe ro care pot juca un carry bun, ii numeri pe degetele de la 2 maini(poate).

SunAndMoon
21st February 2011, 10:47 AM
Pai gravitatea lucrurilor o crescut exponential. De la triple kill s-o ajuns sa nu avem bani de wards. De la wards s-o ajuns la alte ganks. De la alte ganks s-o ajuns la lipsa boots :D De la lipsa boots s-o dus naibii jocu. O fost destul de fail. Dar anyway, era vorba de picks aici. Comentarii la picks/bans? Daca am gresit ceva?

-Decay-
21st February 2011, 12:22 PM
poi daca vrei comentarii comentez eu putin
ca lanes individuale sunt bune, nam ce sa comentez
dar desi lanes individuale sunt bune, ai 5 eroi paper, niciunul din acesti 5 eroi nu pot sa incaseze 3spells fara sa moara, mai ales cum au ei invoker si es care au nuke urias, nu prea aveati ce face
este buna ideea sa combini carry (adica sa ai si carry de atack, sf si wr dar sa ai si zeus care sa dea spell dmg) dar singura problema e ca ai avut....3 carry....greseala destul de fatala
de obicei daca iei sf mid, sus iei alt rol, de exemplu puck sau wl pt initiate, sau orice alt erou de genul asta
pe trilane eu de obicei sugerez ceva mai rezistent deoarece astfel esti si sigur ca no sa moara la fel de usor si stii sigur ca o sa ai un erou care sa poata incasa niste dmg in late
ideea e ca trebuie mereu sa ai grija sa nu ai prea multe din acelasi rol.

RaouL
21st February 2011, 04:25 PM
Poate terminati cu spamu ?

Aici nu e Chit-Chat, sau How-to , Guide Captain , etc.

Dusk, pune replay-urile si la sfarsit vei afla un raspunsul :
Promovat
Respins (de ce)

Nu mai spamati aiurea.