PDA

View Full Version : Va priveste pe toti cei care jucati pe Romania



mapY^
16th January 2011, 10:08 PM
Am decis acum cateva zile, in urma unei discutii cu unul dintre jucatori de pe Romania ca poate este nevoie de un Ghid - DotA Related. Stiu ca sunt multi dintre voi care va jucati numai Public Games ... Intrebarea nu este "De ce?", ci cu ce as putea sa va ajut/sa va ajutam ca sa intrati si la Challenge. Este o diferenta mare intre un PublicGame si'un Challenge. La public faci ce vrei tu n'ai un rol definit in echipa si totu merge pe intuitie, individualism, pe cand in Challenge unii dintre voi(care evitati sa dati sign) poate aveti o problema in a va stii rolul in echipa, sau poate nu stiti definita fiecarui rol dintr'o echipa Low-Midskill. Unora nu le place sa primeasca indicatii, sau unii dintre voi nu stiu sa joace anumiti eroi, desigur va ganditi ca daca aveti scor 20/1 la public, ce nevoie aveti de indicatii?! Capitanul respectiv nu stie DotA daca va spune ca pe Venge nu se face Lothar/Lifesteal .Pëntru a va ajuta sa intelegeti unele chestii legate de DotA si poate sa avansati ca Jucatori(evident daca sunteti interesati) am sa las acest THread unde va astept sa postati pe toti cei care aveti nelamuriri, intrebari, sau care sunteti deranjati de modul de gandire al Capitanilor de pe Romania, in felul asta voi putea sa fac un mic Ghid pentru jocurile Challenge sau orice fel de joc peste nivelul Public. Astept aici orice sugestie, idee, intrebare&nelamurire, Merci .

fivetd
16th January 2011, 10:50 PM
Este o idee buna.
Dar cum invata cineva cum sa joace chall daca la chall-uri sunt alesi aceiasi oameni?
Am jucat doar 2 chall-uri si cred ca am fost ales pentru ca numai era alt jucator inscris.

mapY^
16th January 2011, 11:01 PM
Tocmai, o prezentza activa in PooL'S, si 2/3 challs cu oameni mai activi (ex: eu sa zicem) sunt de ajuns .. Daca te afirmi, cu siguranta vei fi reales :) . Bafta in continuare si incearca sa mai dai signs, itnr'adevar pe Romania s'au format niste Stack'uri si sunt alesi anumiti jucatori, dar se pot schimba lucrurile ... De exemplu eu cand sunt capitan imi aleg oamenii din clan si nah .. dar pot face si exceptii :)
P.S. Demon-Storm, nu te'am vazut de 3 luni la DotA, ce rost are sa vorbesti ca sa n'adormi :D

dgavril
17th January 2011, 03:34 AM
Intrebarea nu este "De ce?", ci cu ce as putea sa va ajut/sa va ajutam

chestia este ca nu tu/voi ne ajutati ... ci NOI cei care dam sign va ajutam.

cand domnul "expert" va cumpara curier si va da share ... da am sa dau sign
(se intelege ca a face parte dintro echipa inseamna a sacrifica bunul confort si goldul de inceput pentru siguranta altora)

cand domnul "care stie sa dea indicatii" o sa ia warduri si tot el o sa le puna ... da am sa dau sign
(se intelege ca a duce un joc spre victorie inseamna si ca cineva trebuie sa faca si treburile murdare, de ce nu capitanul)

cand domnul "capitan de plai" care alege 5 eroi il va lua pe cel care ramane la urma ... da am sa dau sign.
(se intelege ca a fi capitan inseamna a juca bine/foarte bine orice erou)

eu nu am vazut capitan sa joace altceva decat killer ...
sa aleaga eroul altora si in caz ca pierde sa zica ca el a gresit :oops:

PS:
da e adevarat ca echipei ii trebuie un lider ... dar e vorba si de cele 50 de minute de joc
captain mode inseamna 4 sa joace pentru distractia UNUIA... si aici s-a pierdut sensul de joc ...
este altceva ... se numeste pierdere de timp.

DRG-
17th January 2011, 07:24 AM
Parerea mea: Daca esti jucator de pub, nu ai ma jucat niciodata challange, stii ce vraji/skill au toti eroii, cunosti toate itemele, poti juca un chall fara probleme daca asculti de capitan, si daca ai ceva nelamuriri in privinta rolului tau in echipa il intrebi (ce build fac?/etc) si el iti va spune (esti suport tre' sa faci aia aia si sa cumperi wards permanent si sa faci gank si lasi killuri si creepi etc). Eu am plecat la fac, as mai scrie dar nu am timp :D.

Raptor7
17th January 2011, 11:57 AM
chestia este ca nu tu/voi ne ajutati ... ci NOI cei care dam sign va ajutam.

cand domnul "expert" va cumpara curier si va da share ... da am sa dau sign
(se intelege ca a face parte dintro echipa inseamna a sacrifica bunul confort si goldul de inceput pentru siguranta altora)

cand domnul "care stie sa dea indicatii" o sa ia warduri si tot el o sa le puna ... da am sa dau sign
(se intelege ca a duce un joc spre victorie inseamna si ca cineva trebuie sa faca si treburile murdare, de ce nu capitanul)

cand domnul "capitan de plai" care alege 5 eroi il va lua pe cel care ramane la urma ... da am sa dau sign.
(se intelege ca a fi capitan inseamna a juca bine/foarte bine orice erou)

eu nu am vazut capitan sa joace altceva decat killer ...
sa aleaga eroul altora si in caz ca pierde sa zica ca el a gresit :oops:

PS:
da e adevarat ca echipei ii trebuie un lider ... dar e vorba si de cele 50 de minute de joc
captain mode inseamna 4 sa joace pentru distractia UNUIA... si aici s-a pierdut sensul de joc ...
este altceva ... se numeste pierdere de timp.


Si daca eu iti fac pe plac tie, aleg ultimul erou ramas, joc support va iau wards si gaina si joc numai pentru voi la sacrificiu, si tu iei CARRY si pierdem in minutul 20 pentru k tu habar nu ai sa dai un last hit si iti spun: vezi k vine ala mid, si trece pe langa ward si tu tot nu il vezi....unde e DISTRACTIA? Capitanul joaca cu carry pentru k stie k voi habar nu aveti sa dati last hit. De aceea jucati support, pentru ca daca faci fail cu support se mai poate recupera jocul, dar daca faci fail cu carry....cine te mai duce in spate????

Asa k lasa abordarea asta de sus, si invata sa joci...dupa care s-ar putea sa ai si tu un cuvant de zis in legatura cu dota.

DRG-
17th January 2011, 12:07 PM
Si daca eu iti fac pe plac tie, aleg ultimul erou ramas, joc support va iau wards si gaina si joc numai pentru voi la sacrificiu, si tu iei CARRY si pierdem in minutul 20 pentru k tu habar nu ai sa dai un last hit si iti spun: vezi k vine ala mid, si trece pe langa ward si tu tot nu il vezi....unde e DISTRACTIA? Capitanul joaca cu carry pentru k stie k voi habar nu aveti sa dati last hit. De aceea jucati support, pentru ca daca faci fail cu support se mai poate recupera jocul, dar daca faci fail cu carry....cine te mai duce in spate????

Asa k lasa abordarea asta de sus, si invata sa joci...dupa care s-ar putea sa ai si tu un cuvant de zis in legatura cu dota.

Asa e, carry inseamna sa iti conduci echipa spre victorie ( carry your team to victory ), iar daca nu poti sau nu stii, ce se intampla? pierzi!

[Sunder]
17th January 2011, 12:18 PM
@dgavril Esti asa de pierdut in cm mode, nu credeam ca e posibil ca cineva sa inteleaga atat de putin.
Cand domnul expert va juca support va cumpara gaina, va da share si va pune wards credema.
Cel mai probabil acel capitan nu va juca niciodata support cat timp e in echipa cu jucatori ca tine ,care nu nu sti nici macar lucrurile de baza.

CronYshor
17th January 2011, 02:21 PM
Daca tot este un thread pt aceasta problema sa o numesc asa....Daca se face un chall si sunt opt playeri un player Ion sta de 2 ore sa joace un chall si se face unulvin 2 captaini sunt opt player se da startpick si vine unul nu dau exemple si ii zice la un admin sai dea voice sa dea !sign si playerul a stat 2 ore si o sa mai stea 2 ore.....Ar trebui sa fie o regula sau ceav opt playeri start game fara nici un vouche trebuia sa dea sign la momentul oportun .......
Asta este parerea mea spor ;)
toate cele bune

DRG-
17th January 2011, 02:31 PM
***Legenda***

,,vouche'' = voice
,,xxx'' = nume de jucator (Ion, Vasile, Costache) nu va ganditi la prostii
,,ceav opt playeri start game''= first 8 rule
:D

Raptor7
17th January 2011, 02:35 PM
Ati putea da si voi un whisper la unul din capitani: "bah omule, stau de doua ceasuri aici, ia-ma si pe mine te rog, ascult de tine si joc support daca trebuie." Si sunt convinst ca o sa fiti alesi.

mapY^
17th January 2011, 02:58 PM
Fratilor, va pot pune replays knd joc si Support .. Dar cum v'au zis si restu, joc sa castig daca joc si DA, Prefer sa pierd pe mana mea ca am gresit eu cu carry(ceea ce se intampla o data la 10 meciuri) decat sa pierd fiecare meci ca nu stie un anonim sa joace Morf si face S&Y/Dominator ... Scuza'ma ca'ti spun bGd, dar aveam impresia ca ne intelegem bine pe Server, acum 2 zile ai zis pe un BanRequest k Sufar de LVL3 knd dau Banlast unui leaver . Am sa te contrazic, nu sufar, dar iesise si'un jucator din Teamu meu si primise ban, indiferent c'a fost LAgged Out la Fresh i'am dat si lui Ban, am fost corect cu amandoi . Mai gandeste'te putin, si mai ales inainte sa spui ca "Ti'a rupt fasu" aminteste'ti ca'n replayu ala desii am inceput jocu pasiv, la sfarsit v'am alergat pe toata harta, aveam 430 creepi, nu'mi stateati in fatza toata echipa scourge,aveam cel mai bun scor din joc si v'am batut cu -1, asa CA NU INTELEG, De unde pana unde ai figuri d'astea ieftine, cand eu incerc pe cat posibil sa fac ce trebuie sa fie toti multumiti, fara subiectivitati si restul fazelor aiurea ... Mai gandeste'te putin inainte sa postezi tampenii din astea, oi fi tu fost jucator SS sincer, dar mid ai luat 3 creepi in 5 minute cu mine, nu vad de unde atata superioritate si ura, ca pana la urma nu ti'am zis nciodata nimic personal ...

Budacul
17th January 2011, 07:19 PM
Un topic foarte bun care poate ajuta o groaza de lume , pacat ca astia nu stiu sa il aprecize si vorbesc aiurea. Cum zicea si ala mai sus " cand o sa joace capitanul suport , cand o sa cumpere gaina , cand o sa cumpere wards ???" Raspuns : Cand joaca cu oameni competenti in echipa aka stronk chall . Toata lumea buna la randul ei a jucat suport de i-a iesit pe nas pana sa joace carry cam in fiecare meci

RaouL
17th January 2011, 09:50 PM
@off-topic : Ramaneti legat de subiect sau nu mai postati.

Se vor lasa cu infractions, tot am promis, dar acum ma voi tine de cuvant !

[SyS]-Killer
17th January 2011, 11:04 PM
el e joker, puneti cainii pe el ca pe batman, imparte legea din umbra, justitiaru neinfricat
tot ce am sa spun legat de topic este: ei sunt mapy si drg lupchii

:> inca ceva, nu trebuie ghid de dota, fiecare face ce vrea!

dgavril
18th January 2011, 05:04 PM
mai iulica ... :read:


Fratilor, va pot pune replays knd joc si Support ...
am inceput jocu pasiv, la sfarsit v'am alergat pe toata harta ...
nu'mi stateati in fatza toata echipa scourge ...
aveam cel mai bun scor din joc si v'am batut cu -1 ...
Mai gandeste'te putin inainte sa postezi tampenii ...
mid ai luat 3 creepi in 5 minute cu mine ...
de unde atata superioritate si ura, ca pana la urma nu ti'am zis nciodata nimic personal ...

asa este mereu ai fost respectuos ... as putea spune chiar foarte prietenos. dar am fost oare eu altfel?

vrajeala pe care ai insiruit-o mai sus tine la copii.

e vorba de jocul : http://clan.idle.ro/ro-site/game.php?gameid=1959

la scourge
-fresh- (naga) 7/1/4 k/d/a 35m51s Lagged out banat de tine.
si
labanstein (wolf) 42m43s Left the game voluntarily.

42:40 Labanstein was killed by eSs3ntza.
42:28 [All] Labanstein: joaca culeaveru host de 2 bani
42:43 [All] robyx: Labanstein has left the game voluntarily.
42:43 Labanstein has left the game.
42:47 [All] bGd: haha
42:57 [All] robyx: Labanstein banned by mapY^.


a cedat psihic saracul. :pet:
eu nu ias fi dat ban ... fiindca, intr-un fel, Labanstein avea dreptate.

deci cum poti spune [I]"v'am batut cu -1" :omg:

NU TU AI FACUT JOCUL! pasiv ai jucat tot meciul.
de batut ... ne-a ciuruit TT.k cu MAPHACK.
eu cu enigma eram cel mai farmat dintre toti. mereu am dat push sa va DAM baza jos. NU TU!

insa EL, hackerul tt.k statea pe mine.
eu cu lotar pe mine in ultimele 10 minute nu am reusit sa ii dau UN SINGUR STUN fiindca fugea :ph34r:.



48:24 [All] bGd: labar
48:44 bGd was killed by mapY^.
48:47 [All] bGd: esti tare
48:50 [All] mapY^: xD
48:53 [All] bGd: tia arat cineva?
48:57 [All] TT.K: mata
49:01 [All] mapY^: ce k are mh ?


tt.k a si recunoscut! doar un orb nu a putut vedea.



62:47 [All] bGd: ba laba
62:50 [All] bGd: ogre FMM
62:51 [All] mapY^: :))
62:58 [All] bGd: ratat.
63:02 [All] bGd: te simti bine?
63:08 [All] mapY^: dc ma faci ratat?
63:14 [All] mapY^: avem 2 sparte
63:18 [All] mapY^: si to eu sunt ratat
63:29 [All] bGd: tu esti orb! te bagi in seama fara sa te intrebe nimic
63:37 [All] mapY^: ok sorry


de aici si nervii pe care mi i-am facut.

daca tu nu ai vrut sa faci nimic in timpul jocului,
cred ca oricare alt administrator/moderator i-ar fi dat ban atunci! nu sa astepte sa desfac eu firul in 16 la replay. subiect incheat!

si daca crezi ca am ceva cu cineva te inseli amarnic.
crezi ca ma deranjeaza ca intr-un joc, la 4 dimineata, stefan mi-a dat kick fiindca nu i-am cumparat warduri? :cool2:

revenind la acest topic:



daca nu ma insel, cred ca scopul lui este atragerea napilor sa dea sign
sau explicarea unor jucatori buni/foarte buni ca modul -CM este bun, distractiv si numai el trebuie JUCAT
lucru cu care eu nu sunt de acord din motivele enuntate mai sus.
un capitan nu va juca niciodata suport !!!

cele mai triste sunt prostiile pe care ar trebui (dar nu o face nimeni)
sa incercati sa le explicati aici : carry, suport, tank, si de ce tri-line cand jucati -cm la dota!

voi uitati partea cu jocul, fiindca la -CM jocul lipseste. doar unul se joaca si are parte de distractie.

tie iuliule nuti place sa fii suport... de ce nu recunosti asa cum ai mai facut-o?


2-mapy, you speak about skill when you are the one that keeps repeating "i don't play support"
foarte bun topic!
chiar ar merita tradus pentru cei care nu stiu putina engleza. e si legat de subiect.
as fi dat un minus (-) lui mapy dar e inchis :vuvu:


deci tu, iuli chiar ca esti cea mai nepotrivita persoana pentru acest topic ...
mai ales cand dai ban unui jucator bun care ia disconect ...
mai ales intr-un joc care nici nu-ti apartinea.

demon-storm
18th January 2011, 05:41 PM
mai iulica ... :read:



asa este mereu ai fost respectuos ... as putea spune chiar foarte prietenos. dar am fost oare eu altfel?

vrajeala pe care ai insiruit-o mai sus tine la copii.

e vorba de jocul : http://clan.idle.ro/ro-site/game.php?gameid=1959

la scourge
-fresh- (naga) 7/1/4 k/d/a 35m51s Lagged out banat de tine.
si
labanstein (wolf) 42m43s Left the game voluntarily.


a cedat psihic saracul. :pet:
eu nu ias fi dat ban ... fiindca, intr-un fel, Labanstein avea dreptate.

deci cum poti spune [I]"v'am batut cu -1" :omg:

NU TU AI FACUT JOCUL! pasiv ai jucat tot meciul.
de batut ... ne-a ciuruit TT.k cu MAPHACK.
eu cu enigma eram cel mai farmat dintre toti. mereu am dat push sa va DAM baza jos. NU TU!

insa EL, hackerul tt.k statea pe mine.
eu cu lotar pe mine in ultimele 10 minute nu am reusit sa ii dau UN SINGUR STUN fiindca fugea :ph34r:.



tt.k a si recunoscut! doar un orb nu a putut vedea.



de aici si nervii pe care mi i-am facut.

daca tu nu ai vrut sa faci nimic in timpul jocului,
cred ca oricare alt administrator/moderator i-ar fi dat ban atunci! nu sa astepte sa desfac eu firul in 16 la replay. subiect incheat!

si daca crezi ca am ceva cu cineva te inseli amarnic.
crezi ca ma deranjeaza ca intr-un joc, la 4 dimineata, stefan mi-a dat kick fiindca nu i-am cumparat warduri? :cool2:

revenind la acest topic:



daca nu ma insel, cred ca scopul lui este atragerea napilor sa dea sign
sau explicarea unor jucatori buni/foarte buni ca modul -CM este bun, distractiv si numai el trebuie JUCAT
lucru cu care eu nu sunt de acord din motivele enuntate mai sus.
un capitan nu va juca niciodata suport !!!

cele mai triste sunt prostiile pe care ar trebui (dar nu o face nimeni)
sa incercati sa le explicati aici : carry, suport, tank, si de ce tri-line cand jucati -cm la dota!

voi uitati partea cu jocul, fiindca la -CM jocul lipseste. doar unul se joaca si are parte de distractie.

tie iuliule nuti place sa fii suport... de ce nu recunosti asa cum ai mai facut-o?


foarte bun topic!
chiar ar merita tradus pentru cei care nu stiu putina engleza. e si legat de subiect.
as fi dat un minus (-) lui mapy dar e inchis :vuvu:


deci tu, iuli chiar ca esti cea mai nepotrivita persoana pentru acest topic ...
mai ales cand dai ban unui jucator bun care ia disconect ...
mai ales intr-un joc care nici nu-ti apartinea.
"I don't play support" nu joaca suport pt k n-avea cine sa joace carry, si decat sa joace un noob carry, mai bine il ia el. Si tu dc plm aduci argumente de pe EDL cand tu nu stii nici ce e un roamer? Cand tu n-ai avut in veci un vouch acolo...
Un player capata experienta cu carry in timp. De asemenea capata experienta vazand pe ceilalti cum joaca pe pozitia de capitan. Se decide sa devina si el un capitan. De obicei un capitan este un on CU CAP care stie cum se joaca dota IN GENERAL. Nu trebuie sa fii cine stie ce no-lifer sa iti dai seama ce kkt se face cu x y z eroi. Just use ur brain (un capitan trebuie sa gandeasca la un alt nivel pentru a se mentine pe acea pozitie). And I doubt u do gavril.

mapY^
18th January 2011, 06:35 PM
Oricum n'are rost, "el avea cei mai multi creepi" :D vezi ca ai jocu pe ro-dota.tk cu best player, ai acolo creep stats/kill stats, tot ce vrei ca sa te ajute sa intelegi mai bine. Dau ban oricui iese din joc, nu am fost convins ca omu era cu "LAgged out" si daca te'ai uita mai bine, mi'am reparat greseala, inca o data iti repet, esti cam slabutz ca sa comentezi pe DotA related .. daca ai vreo nelamurire te astept cu un whisp sau solutie sa rezolvam problema ca n'am chef sa ma cert cu toti jucatorii de Arso pe forums, merci, HF in continuare.
N'o sa dau un ban pentru mh, ca zici tu in joc ca are, ai facut post in schimb si'a primit ban, si da, am vazut unele faze suspecte de'aia te'am si intrebat direct cand mi'ai zis "Iti arat ceva?" . Problema aici sta'n felu urmator, eu sunt Trial voucher, nu pot sa dau banuri aiurea pe presupunerile tale&ale mele, in schimb ai venit cu dovada si cererea ti'a fost ascultata . In ceea ce'l priveste pe Idle Fresh, nu venii la mine sa'mi spui ca e un jucator bun si povesti de 2 lei, ca nu esti tu'n masura sa judeci nivelu de joc al playerilor .. Am recunoscut ca am gresit cand i'am dat Banul, si prin urmare ii este scos, in schimb sa stii ca multi jucatori dp Ro folosesc GProxy pentru chestii de genu' asta . Nu vad de ce n'ar trebui sa'i dau ban cand iese din joc(ceea ce am crezut ca a facut), dupa mi'a explicat Joker mai detaliat care'i treaba si m'am conformat, faptu ca tu ma ataci gratuit pe Threadu asta nu'ti foloseste la nimic . Eu l'am deschis sa ajut anumiti playeri, nu sa fac schimb de replici cu tine, ca n'am copilarit aman2 p aceeasi strada, sper ca ai inteles ce vreau sa spun, data viitoare cauta'ma pe Whisp si discutam orice doresti, Merci.

-Decay-
18th January 2011, 07:30 PM
de ce nu ar juca un captain niicodata support?
voi aveti o foarte foarte FOARTE proasta idee despre ce inseamna support
soarta unui joc e decisa de SUPPORT, nu de carry

demon-storm
18th January 2011, 08:00 PM
de ce nu ar juca un captain niicodata support?
voi aveti o foarte foarte FOARTE proasta idee despre ce inseamna support
soarta unui joc e decisa de SUPPORT, nu de carry
In proportie mai mare de support, dar un carry este mai important decat un singur supporter.

dgavril
18th January 2011, 09:13 PM
... dc plm aduci argumente de pe EDL cand tu nu stii nici ce e un roamer? ...
un capitan este un on CU CAP care stie cum se joaca dota IN GENERAL ...
And I doubt u do gavril.


cred ca tu nu folosesti capul care trebuie in general.

cat despre mapy ...

"gj man! keep dooing the lame job!" adica da ban la toti copile.joacate singur!
nu uita sa dai din cand in cand !count bans sa fii sigur ca numarul creste si nu scade


"soarta unui joc e decisa de SUPPORT, nu de carry" si totusi capitanul nu joaca suport fiindca "carry este mai important"

aici sincer m-ai pierdut fiindca nu mai inteleg nimic.
sau nici voi nu stiti cum sta treaba.

-Decay-
18th January 2011, 09:34 PM
soarta unui joc depinde de support dak carryu stie sa joace, un carry bun intrun joc cu supporti noobi e 0(vedeti jocurile dp ro).
dar un support bun poate sa faca si un carry noob sa poata farma putin. Singura diferenta e in jocurile pro. Intr'un joc pro un carry bun nu poate farma nimic dak supportu e muci, supportul este cel care ajuta la kills, fara support carry e 0.
singurul motiv pt care nu joc support pe ro e ca voi nici macar cele mai elementare lucruri despre carry nu le stiti(gen lh, itembuild, spellbuild), deci mai mult imi fac draci
am jucat maxim 5jocuri pe ro ca support toate victorii garantate de roamul SUPPORTULUI.

demon-storm
18th January 2011, 10:50 PM
cred ca tu nu folosesti capul care trebuie in general.

cat despre mapy ...

"gj man! keep dooing the lame job!" adica da ban la toti copile.joacate singur!
nu uita sa dai din cand in cand !count bans sa fii sigur ca numarul creste si nu scade


"soarta unui joc e decisa de SUPPORT, nu de carry" si totusi capitanul nu joaca suport fiindca "carry este mai important"

aici sincer m-ai pierdut fiindca nu mai inteleg nimic.
sau nici voi nu stiti cum sta treaba.
Wow prietene am gresit si eu o litera dintr-un wall of text... si totusi ma intreb ce mai ziceai daca nu greseam litera aia :huh: ...
Btw geniule: http://bobo.idle.ro/ro-site/replays/2011-01-16%2004_43_44%20+1%20ROMAN%20SEXXXX%20robyx.w3g
Asta e item build pe Enigma ca support? dagon lothar? se vede ca esti un 0 cat se poate de mare dar te tine gura cat iti place pe forum...
Si asa ca sa nu mor prost, dc tot il acuzi pe mapy ca da banuri aiurea? a dat un ban la un plugger (persoana care scoate cablu de internet) si trebuie sa faci isterie? :bless:

fiindca carry
El e =)) mai grav decat o litera

dgavril
19th January 2011, 01:58 AM
vezi ca ai si alt buton pe langa quote...papagalule.
daca greseala aia inseamna ceva pentru tine, nu te mai du la scoala ciobene.

cred ca ai gresit locul daca vrei sa discutam jocul respectiv.

legat de enigma/suport si de buildul respectiv


35:06 Sentinel bottom melee barracks were destroyed by bGd.

ia suport de acii lake:tiphat: ca jocul era gata.:oops:

voi sunteti fixati pe teoria prostiei (-cm) si uitati ultima regula de pe romania... poate ne-o repeta claudiu :cool2::beer2:
http://eurobattle.net/showpost.php?p=1103906&postcount=1

Raptor7
19th January 2011, 02:49 AM
mai copile idiot...k deja ma enervezi. Tu le stii pe toate. Cand 2 iti zic k esti bat, apoi du-te si culca nene.

Nu vezi k dai in gropi de cat de paralel esti de subiect? Folosesti niste termeni care tu nu ii intelegi....esti spectator la o opera de teatru intr-o limba pe care nu ai mai auzit-o, cu alte cuvinte nu ai nici o legatura cu jocul asta.

Oricare din cei care te-am avertizat mai sus iti dam lectii pe ce rol din dota vrei tu, incepand de la support-babysitter si terminand cu pure carry.

Asa ca fa bine si mai taci dracului si citeste vre-o doua ghiduri de cum se joaca dota de fapt, si poate poate o sa reusesti sa iesi si tu din "-apemso ro GODZ".

Si da, sunt de accord k supportul e cel mai important...daca supportii sunt noobi...degeaba e carry-ul bun...k nu poate sa farmeze, isi ia ganks, moare. Dar daca ai supporti buni o sa ai farm garantat, ganks sa te ajute si toate conditiile necesare sa ajungi in late game cu itemele potrivite pentru a cara echipa.

camban
19th January 2011, 03:54 AM
Nu ma pot abtine sa nu ma bag in seama (SCZ DEMON-STORM STIU CA ESTI 1 IDOL)....

1. BGD deviasi d la subiect si intrasi in capcana lor... idea p care vrea sa o zica bgd e ca voi nu dati nici1 sansa jucatorilor sa creasca in skill... Adik daca tot sunteti capitani si 1 jucator care macar il stiti ca ar putea juca carry(poate nu lafel d bine ca respectivu capitan) nu i se da 1 sansa ptr ca voi totusi vreti sa castigati DEFIECAREDATA , SI DACA SE INTAMPLA SA PIERDETI DA-TI VINA P SUPORT( care totusi va ia wards gaina dust gem etc...)
P.S: mapy stii la c ma refer... fara nici'o suparare dar asta e adevaru... chiar daca de cateva luni ti-ai schimbat atitudinea total, in materie d pierderi d joc esti 1 SORE LOOSER(nu stii sa pierzi).

2. Iar raptor sincer eu t cred in materie d pick si d strategii poate cel mai bun d p ro(parerea mea si nici nu trb bagata in seama) dar nu inteleg c ai cu bgd cand omu isi spune doar o parare si poate chiar tind sa zic ca are dreptate.


IDEA E CA TOTUSI E 1 JOC SI TRB SA VA DISTRATI LA EL... nu sa faceti playeri sa se simta frustrati si lipsiti d importanta ei fiind acolo doar sa completeze 1 nr .

NU UITATI CA NU E SS AICI CI ROMANIA... DA-TI SANSE PTR CA BOBO SMURF CHIAR SI U RAPTOR A-ti CREAT ACEASTA COMUNITATE PTR A ADUCE OAMENII IMPREUNA SI POATE A FACE CHIAR O CRESA ptr A NE INVATA P NOI CEI NESTIUTORI C INSEAMNA DOTA D NIVEL MAI INALT.

Acum sa va dau 1 exemplu simplu d la o persoana care sincer nu o am la inima ... SMURF NU A TIPAT SAU A DAT VINA NICIODATA P 1 JUCATOR CAND A PIERDUT 1 JOC(In cel mai rau caz a dat niste sfaturi care eu zic ca sunt ajutatoare)


NU UITATI CA AICI E ROMANIA SI NU E SS.

[RO]Claudiu
19th January 2011, 05:17 AM
voi sunteti fixati pe teoria prostiei (-cm) si uitati ultima regula de pe romania... poate ne-o repeta claudiu :cool2::beer2:


Claudiu nu se mai ocupa cu problemele canalului ro ^.^ scuze k te dezamagesc.
Am decis sa renuntz din moment ce Mapy^ a fost promovat de la stadiul de "delicvent" la trial moderator prin a$$lick si Sir.Paine lafel.

Sunt multumit cu faptul ca am scris bazele teoretice pt. comunitate si a prosperat cat timp am fost la conducere.


~Respect.

-Decay-
19th January 2011, 11:24 AM
Playerii ar trebui sa invete ascultand de cei care stiu.
Explica-mi tu mie cum pot eu sa cred ca el a invatat atata timp cat intr-un joc unui support ii zici la fiecare 2minute sa nu mai farmeze, sa nu mai pusheze lanes si asa mai departe.
Faptul ca playerii nu asculta ne dau destule motive sa nu le lasam carry. Nam chef sa vad medusa cu s&y

dgavril
19th January 2011, 12:47 PM
mai copile idiot...k deja ma enervezi. Tu le stii pe toate. Cand 2 iti zic k esti bat, apoi du-te si culca nene.
...



dar nu inteleg c ai cu bgd cand omu isi spune doar o parare si poate chiar tind sa zic ca are dreptate
...


eu chiar apreciez pe raptor fiindca atunci cand am avut nevoie mi-a dat lvl2 fara request.


totusi cambane raptor loves " a$$lick ". :vuvu: de asta tine cu mapy ... personal nu cred ca are ceva cu mine.


pana acum stiu ca suport = maiden,lion,enigma,lesrac....etc cu picior,4 ironwood branch si 99 observer ward;
sa te plimbi pe plansa sa ajuti pe "costel" care nu omoara decat creepi, sa bata si el un erou.
si sa nu uiti sa pui wardurile fiindca ala "bun" de pe mid nu are timp sa se uite pe minimap.

epic fail! parerea mea.

inca astept sam explice cineva ce inseamna -CM
sau topicul asta e sa va dati mari si sa va certati cu mine fiindca altceva nu am inteles pana acum.

ps: eu nu ma plictisesc cand va stresez:happy2:

[Sunder]
19th January 2011, 01:25 PM
@ up
Cand tu ai o asemenea intelegere a game play`ului te astepti sa iti dea cineva carrys ? Right . .
In orice cw/tour/w/e joc support(ish) si cat timp stiu ca am carry competent,acesta e rolul care imi place cel mai mult. Dar cat timp o sa joc cu zei de pe ro , nu o sa ma vezi prea des cu cm&co.

mapY^
19th January 2011, 02:20 PM
Claudiu, imi pare rau sa te dezamagesc ... n'am facut nci'un a$$lick, nu am cerut niciodata lvl 3 aici, m'am gandit chiar un timp de ce am primit, dar daca tot am primit mi'am asumat pozitia si m'am comportat ca atare. Camban, nu poti sa negi ca eu nu dau sanse jucatorilor sa joace carry, chiar tu esti unul care a incercat, a fost aiurea de tot jocul respectiv, nu s'a pierdut din vina ta, dar ai avut un scor slabutz&farm slabutz cu alkemist, insa sa nu crezi ca n'o sa'ti mai dau vreodata carry cand te aleg, tie sau altcuiva. Mai sunt alti jucatori care pot confirma faptu ca le dau si carry, si uneori chiar ce vor ei . In momentu in care tu gresesti, iti spun unde ai gresit, TU, MA IEI cu "mars" "jet" "esti prost" deduc ca, tu-jucatorul X, in primu rand nu'ti accepti greseala, si'n al 2lea rand nu vrei sa inveti nimic de pe urma ei => Va exista un risc s'o repeti mereu . Gandeste'te putin la asta camban, pentru ca de fiecare data cand ti'am zis unde ai gresit, te'ai suparat si'ai facut urat, m-ai luat cu fraze de gen "Da lu T3rror dc nu'i zici nimic?" . Care e problema ta legata de ce vb eu cu T3rror ? Daca vorbesc cu tine, concentreaza'te pe ce am putea invata amandoi din discutie, lasa'i pe restu ca nu are rost sa'i aduci in discutie :--- ..
P.S. Nu vad in ce masura faptu ca Eu/Pain suntem trial Mods, te'a afectat pe tine ca Moderator Claudiu, probabil ai niste probleme interioare care trebuie sa ti le rezolvi, iti urez succes.

[RO]Claudiu
19th January 2011, 03:04 PM
Claudiu, imi pare rau sa te dezamagesc ... n'am facut nci'un a$$lick,

=)) [sarcasm]vrei sa zici ca ai devenit trial mod prin munca ta in folosul comunitatii [ /sarcasm]?

cum altcumva decat prin hard a$$lick sa ajungi trial mod din moment ce ai o istorie de incalcare a regulilor pe care eu le-am scris.

nu ai cerut level 3 dar nici nu ai refuzat stiind ca habar nu ai cum se conduce o comunitate , suferi in jocurile de dota si dai ban la cine vrei.

daca ai facut ceva folositor (vreodata) pentru romania vreau sa scrii aici pentru public k pe mine nu ma intereseaza.

mapY^
19th January 2011, 03:39 PM
Da stiu ca am "o istorie" dar tu refuzi sa vezi si partile bune ale cuiva, probabil d'aia ai ajuns la 25 d ani sa n'ai viata, si sa pari teoctist in poze. Nu am habar de WebDesign, in rest ma descurc . Nu sufar in nci'un meci :)) sau oriunde altundeva, si banuri chiar nu dau mai deloc...

demon-storm
19th January 2011, 03:57 PM
inca astept sam explice cineva ce inseamna -CM
-Cm e un mod strategic unde capitanii aleg eroii si atribuie playerilor support / carry pe baza de experienta a acestora si in functie de eroul respectiv.
Ceea ce crezi tu ca e dota sta cam asa: -apem, Georgica ia axe, isi cumpara 2 stout shields (mai apoi 2 vanguards care nu fac stack), merge in spatele turnului de jos (la scourge) si celui de sus (la sentinel) si incepe jocul.
Ce stii tu cu Enigma ma? =))))) tu nu te uiti ca iti faci DAGON? Ai un gameplay abominabil, n-are rost sa discut cu tine. Imi amintesc totusi cum ma distram alergandu-te pe harta prin publice :happy:

Raptor7
19th January 2011, 04:10 PM
In primul rand imi cer scuze daca am insultat pe careva, dar aseara eram foarte nervos pentru anumite chestii.

In al doilea rand, eu ca si capitan joc si support sau initiator, sau eroul ala care nu vrea nimeni sa il joace ( sau nu stie ) deci nu ma incadrez in categoria "joaca numa' carry".

Exemple:

RO-602 - venge support
RO-587 - tide support/initiator
RO-679 - bat rider initiator

Cat despre lasat pe altii sa joace carry, sunt jucatori pe care nu ii cunosc ( sau nu ii cunosteam ) si le-am dat carry.

Exemple: noobs_fucker, raptor88, keny etc.

Ce e un joc de -cm? E modul care iti permite sa joci DotA intr-un mod organizat. Ce se joaca in pubs e doar haos...fiecare pentru el, lipsind tot ceea ce face din DotA un joc de echipa, lipsind tot ceea ce face din DotA un joc de strategie si lipsind tot ceea ce face din DotA un joc care merita respectat.

Practic un joc de -cm e un joc in care munca e impartita pe roluri si fiecare joaca ( sau ar trebui sa joace ) rolul la care este cel mai priceput. Pentru ca o echipa sa poata castiga trebuie sa se asigure k are eroii necesari sa treaca prin toate cele 3 stagii ale unui joc: early game, mid game si late game ( daca se ajunge ).

Daca cineva alege o echipa de carry atunci nu o sa poti face fata in early game, daca cineva alege o echipa de supporti atunci nu o sa poata face fata in late game. Deci o echipa trebuie facuta echilibrat, in asa fel incat sa poti sa treci de toate fazele jocului.

Un pick standard ar fii:
- 2 supporti
- 2 carry, sau 1 carry si 1 semi-carry
- 1 initiator ( care poate fii si tank )

Multi zic ca supportul e rolul care nu e fain de jucat, ca e munca de jos si bla bla bla...eu zic k support e rolul cel mai important. Un support bun, va asigura mereu viziune pe harta aducand control asupra jocului, un support bun va asigura un farm decent carry-ului, un support bun va ganka ca sa ajute toate lane-urile si sa duca meciul in favoarea echipei sale. Da, trebuie sa iei gaina, da trebuie sa iei wards mereu, si o sa ramai mereu cu o creanga si boots pe tine, insa chiar aici se vede adevaratul skill...sa poti sa rezisti sa joci un meci intreg fara iteme si sa poti sa iti dai vrajile cum trebuie, sa poti sa fii atent pe harta unde e nevoie de tine, cu alte cuvinte sa tii jocul.

Jocatorul de carry trebuie sa aiba si el un set de abilitati, printre care cele mai importante sunt: lane control si last hit. Fara aceste 2 abilitati va recomand sa nu alegeti carry pentru k o sa va duceti echipa intr-un mare dezavantaj. Ca si carry trebuie sa stii sa iei creeps, sa nu faci auto atack, sa faci atack canceling, cu alte cuvinte sa reusesti sa iti "prostesti" adversarul si sa iei tu creepii dar si deny-urile. Ai nevoie si de lane-control, pentru ca nu este destul sa farmezi...trebuie sa iti opresti si adversarul din a farma...altfel ti-ai facut treaba pe jumatate. Deny-urile sunt un mod de-a tine control asupra lane-ului, insa si harassul constant, spell nuke iti confera control.

Initiatorii sunt eroii care pot sa iti aduc un avantaj enorm intr-un team fight atata timp cat ei sunt cei care incep acel team fight asa cum trebuie. Un puck care da ultimata la timp si silence te va aduce in avantaj cu siguranta. Un tide care sare cu dagger cum trebuie poate asigura victoria intr-un team fight. De aceea ca sa joci initiator trebuie sa fii capabil sa strangi iteme de care ai nevoie ( boots, dagger, bottle) cu farm relativ putin (daca esti pe 3 lane) sau iteme mai bune ( pt, dagger, aganim, pipa,shiva) daca te aflii solo pe lane. Nici acest rol nu este unul usor, trebuie sa fii mereu atent unde se intampla actiunea pe harta si SA FII ACOLO, sa fii primul care sari in lupta si nu oricum, ci bine! Sa prinzi cati mai multi jucatori adversari. Tu esti jucatorul care nu e voie sa lipseasca dintr-un team fight.

Cam astea ar fii rolurile intr-un joc de cm, desigur sunt multe sub-ramuri ale acestor roluri, dar pentru a aprofunda aceste roluri puteti citi acest ghid care l-am facut cand am creat aceasta comunitate:

http://eurobattle.net/showthread.php?t=114280

Ideea la -cm nu e sa "faci pe unu singur sa se distreze" ci e sa joci organizat, inteligent, si crede-ma distractia nu lipseste la nici unul din roluri...atata timp cat stii sa le joci.

De ce jucati voi majoritatea support? Pentru k daca nu stii nici unul din roluri, cel mai usor e sa iei support si sa iei wards si gaina pentru k deja ai indeplinit cateva din obligatiile ca support...in schimb daca ai juca carry, cel mai probabil ti-ai lua outfarm, outlevel, ai muri si nu ai avea iteme....iar cand se va ajunge in late game, cand noi supporti nu mai avem mare putere asupra jocului, tu nu vei fii capabil sa tii jocul...si se irosesc 50 de minute degeaba...

Sper ca am reusit sa va fac sa intelegeti cat de cat care e treaba cu -cm. Va recomand sa citit acel ghit care l-am facut...e folositor si o sa intelegeti mai bine cum sta treaba cu rolurile eroilor. O zi buna.

dgavril
19th January 2011, 04:50 PM
mai apoi 2 vanguards care nu fac stack...

Ce stii tu cu Enigma ma? =))))) tu nu te uiti ca iti faci DAGON? Ai un gameplay abominabil, n-are rost sa discut cu tine. Imi amintesc totusi cum ma distram alergandu-te pe harta prin publice :happy:


safelist player my ass.:omg: dai cu bata in balta nap!

pentru cunostintele tale minime legate de dota 3x stout shild > vanguard adica va avea mai mare sansa de a bloca dmg decat vanguard.

orice la dota staks! nu 100%! dar se aduna.
e prea dificil pentru mine sa reproduc formula aici :beer2: ...
un baiatas, tot roman a explicat cum sta treaba ... tot pe forumul asta, dar a trecut prea mult timp ca am si uitat cum ii zicea.

orb efect do not stack, dar aici este o exceptie ... dau o tzuca la cel care stie.

in rest foarte interesante pozele lui raul! nimic nou :(
doar ceva de corectat:

wardurile care blocheaza farmul(spamul de neutrals) a picat de ceva versiuni incoace :huh: sau nu ati observat voi astia cu SS (super suckers).
doar campul vizual al eroilor+crepi(scourge|sentinel) mai blocheaza farmul.
:beer2:

-Decay-
20th January 2011, 03:00 PM
nuj ce vrei tu sa demonstrezi, ca toata comunitatea pro de fapt e noob?
ca toti cei care stiu dota de fapt pot fi usor batuti de puberi?
ca tu esti mai bun ca toti?
NU! Hai sa'ti spun eu de fapt tot ce demonstrezi tu: ca esti un noob care nici macar nu poate gandi pt el

pentru cunostintele tale minime legate de dota 3x stout shild > vanguard adica va avea mai mare sansa de a bloca dmg decat vanguard.
3xstout shield au 30%sansa din 30% din 30% care, da, probabil duce pe undeva pe la 60-70%dar dai 750gold pentru 70%sansa de a bloca 20dmg(cand poor man's iti da 100%sansa asta la eroi) si nu primesti nici hpu nici regenul si pierzi si 20dmg block(vanguard, in cazul in care nu stiai iti da 70%sansa sa dai block al 40dmg)

Orb effects juggling e folosit de and sa inventat dota dar e un bullshit din simplul motiv ca nare rost sa faci 2iteme din care sa folosesti doar 1bonus->al 2lea item l'ai facut in partial degeaba. Despre wardurile care blocheaza farmul nu mam informat dar ma insel ca e cum zici tu

DRG-
20th January 2011, 03:25 PM
unele orb effects stacheaza, gen:
sange-s&y maim + lifesteal (lifesteal se anuleaza cand da maim)
slow (de la skady) + lifesteal
mai multe... era un tabel pe un site, o sa il caut cand am timp.

edit: aici gasiti ce se stacheaza, cu cine, de ce, cand, unde etc... http://www.playdota.com/mechanics/Orb_Effects

-Decay-
20th January 2011, 04:59 PM
skady nu se stackeaza cu nimic pe melee, pe range este doar buff placer deci singurul pe care il anuleaza e celalalt buff placer(aka stygian)
s&y e in mare parte o porcarie de item 4400gold dati aiurea

[Sunder]
20th January 2011, 07:07 PM
@ -Decay- si manaburn e si buffplacer pt ranged ;)
Pe de alta parte nu era un topic despre W3 mechanics ci despre pubs, challenges si cum sa ajugi de la una la cealalta.

Cat despre "dgavril" cum am mai zis ma surprinde faptul ca intelegi atat de putin despre joc si cu toate astea ai atatea pareri aici.
Nu se mai pun warduri care sa blocheze spawn`ul la neutri si farmul in padure in general deoarece nu se mai joaca nici un erou in padure. La fel cum nu se mai pune ward la roshan, nimeni nu il omoara in min 4 si doar pentru runa nu merita.
Anti pull inca se foloseste cat timp este lane`ul 1v3 sau 2v3.

-Decay-
20th January 2011, 09:13 PM
de fapt anti-pull nu se mai foloseste, se pune direct ward in spatele turnului, astfel vezi cand se face pull(poti ganka supportul cand face asta deci ai freekill) si poti sa iti sincronizezi si gankurile mult mai usor avand posibilitatea de a face tower-dive

dgavril
22nd January 2011, 03:27 PM
:offtopic:
deja s-au format ceva bisericuti pe romania.
trist este ca se intampla exact ce s-a intamplat pe garena ro1-3... adica va indreptati spre 0 useri.:help:

aia au fost asa plini de sine erau incat nu au zis nimic cand unul si-a pus femeia moderator pe ro2.
o saptamana m-am certat cu idioata aia, pana cand ea mi-a trimis PM cerandu-si scuze ca a pornit un topic inutil.
nu astept acest lucru de la voi ci macar sa va puneti mintea la contributie.

acest topic trebuia sa convinga lumea sa dea sign.
sa explice de ce -CM si nu "-apemso ro GODZ" (mai bine zis PUB- dar trebuia cineva sa-mi dea peste nas).
ori sa explice cate ceva despre dota.

in ultimele zile, cand vreau sa joc dota si intru intr-un joc ... nu ma mai intreaba copii daca am hack
ci daca eu (bGd):stupid2: sunt dgavril:chief: ala care se injura cu raptor si mapy pe forum.
deci WTF!?:argue:

daca cineva are curaj, isi da cu parerea aici, atunci voi sariti ca lupii in haita si-l faceti prost, nub sau copil.

prin acest topic VOI nu ati reusit sa indepartati mai multi useri de canalul Romania,
de modul -CM pe care tineti neaparat sa-l jucati si cu care tin sa repet ca eu nu sunt de acord...

ci voi indepartati lumea de dota. :respect:

trist!

demon-storm
22nd January 2011, 04:07 PM
Adminii incearca sa invete cati mai multi incepatori sa joace cu modul -cm deoarece, fiind un mod de nivel ridicat, se vor descurca si mai bine in joc.
Noobii trebuie sa invete sa joace -cm. Problema cu tine bgd este ca tu, cand intrii intr-un joc -cm, nu iti convine deoarece primesti support si esti obligat sa joci asa cum trebuie (wards ganks roam etc.). Pai baiatule, daca vrei carry sau eroii cu care esti obisnuit sa ownezi publicele trebuie sa inveti cum se joaca dota la un nivel mai ridicat. Atunci poate vei primi si tu ceea ce iti place.

mapY^
22nd January 2011, 05:29 PM
Nu vad unde ne injuram noi cu tine bGd ... io nu ti'am adresat nci'o jignire :-?? Lasa tu ce te "intreaba lumea" si vezi'ti de ale tale..

L.E.S.
22nd January 2011, 09:11 PM
eu m-am cam lasat de canalul Romania din cauza specimenelor ca Mapy, nu mi s-a parut corect sa ma faca de tot rahatul doar ptr ca nu am un nivel de joc ca si "el" sau alti playeri pro, intr-adevar prostia ce s-a produs pe canal sperie oamenii de la challenge, cand vezi 2 capitani "godlaic" care fiecare isi ia stackul de jucatori la fel godlaic... ce sa mai joci, faceti liga privata si nu va ma scremeti aici, cand il aud pe Mapy ca pe fiecare il face low skill imi vine sa-l scuip, da tu ce esti frate? high skill? nu pot sa cred cum oameni ca Raptor7 sau Claudiu au plecat de la conducerea canalului, oameni de nota 10 care i-si faceau treaba, in favoarea cui? a lui Mapy, numa gura e de el, stie sa faca pikuri, sa faca godlaic intr-un meci si gata el e Dumniezo, desii canalul Romania parea sa ia treburile in serios... nu stiu... undeva se strica treaba. scuza-ma mapy n-am nimic cu tine, dar dupa ce am citit postul lui claudiu nu m-am putut abtine.
p.s. drg, felicitari ptr promovare, chiar esti de treaba, esti un exemplu bun ca nu tre sa fi un super jucator sau cu cunostinte it/w3, ci doar om, care nu sufera precum unele specimene enumerate mai sus :)

DACA VRETI CA PUBERII SA JOACE CHALLENGE: puneti capitani cu foarte multa rabdare, care nu ia jucatorul de sus, ii explica, il ajuta sa indeplineasca rolul lui in echipa, asa unui puber ii va place mai mult sa stie ca intr-un oarecare procentaj a condus o echipa intreaga la victorie decat sa faca godlaic cu troll, care nu are nici o valoare, important sa joci de fun, dar cand vezi pe unii suferind, ce fun poti avea... ce mi-a zis mapy odata: ca se enerveaza cand un jucator nu face ce i se spune si strica jocul, hai sa zic ceva: ai incercat vreodata sa nu te enervezi?? poate prostul care strica jocul isi da seama ca nu e de gluma (tu comportandu-te ca un om, nu ca un orangutan excitat) si data viitoare cu cateva explicatii va juca mai bine...

mapY^
23rd January 2011, 04:01 AM
Nush de unde apareti toti cu teoriile astea legate de mine xD Dar e ca si cand ne'am cunoaste de'o viata :D Si DA, esti lowskill si refuzi sa inveti chiar daca ti se zice cu frumosu, nu e vina mea :-?? Si ca sa stii si tu, Raptor7/Claudiu n'au plecat in favoarea MEA, chiar DELOC, si nu am avut vreun cuvant de spus in ceea ce'i priveste, nu vad de unde tragi astfel d concluzii, iti cam place sa faci pe inteligentu. In caz ca inca nu ai inteles eu nu sunt "ADMIN" cum credeti voi, sunt la fel ca inainte doar ca mai rezolv o problema pe forum pe la sectiunea de Bans si nu mai injur p channel/ingames. Nu vad de unde si cu ce "a schimbat mapy adminu canalu" :-??*

P.S. Threadu asta a fost facut cu un anumit scop, daca nu te duce capu indeajuns sa' intelegi de ce nu mai joci pe RO, si preferi sa ma bagi pe mine la inaintare ca pe tine te bate HARTA, TE ROG, si pe tine si pe restu, sa nu mai postati aici, decat daca aveti ceva de spus pe subiectu Threadului, deja m'ati plictisit cu useless spams .

-Decay-
23rd January 2011, 08:53 AM
Dar tu crezi ca noi la inceput ne pierdeam rabdarea asa usor?
Nu prietene, dar dupa ce incerci sa ii ajuti pe toti si nimeni nu te baga in seama deja incepi sa te enervezi.
Gandeste-te numai asa, cate chall-uri s'au facut pana acum. De fiecare data le spunem la support ce sa faca. Ai vazut tu vreun support sa faca ce i se spune?
Raspunsul e nu.

Noi ne pierdem rabdarea fiindca stim ca macar dak ne luam de ei asculta deoarece le e frica de ban, e singura metoda, si chias si asa trebuie sa le amintesc la fiecare 2 minute ce trebuie sa faca.

L.E.S.
23rd January 2011, 09:22 AM
decay, uite iti spun un lucru, daca tu imi spui frumos ce sa fac, fac tot ce-mi sta in putere sa ascult de capitan si daca am 0 cu 20, dar echipa castiga, in schimb dupa raspunsul lui mapy de mai sus, imi vine sa-i fac antijoc, nici macar n-am jucat la el niciodata cat era el capitan si deja ma ia de sus, intelegi diferenta?
oricum nu vorbesc in numele altora, poate altii chiar nu vor sa asculte de capitan, nu am ce zice la faza asta.
p.s. nu m-am gandit nici un moment ca esti admin mapy, ziceam doar ca strici aerul incat susnumitii moderatori si-au pierdut pofta de a lucra la canalul Romania...

-Decay-
23rd January 2011, 10:08 AM
Avand in vedere ca 99%din comunitatea ro nu asculta de capitan incearca tu sa iti pastrezi calmul

BoBo
23rd January 2011, 08:10 PM
HardStyler sa nu mori prost sa iti explic si tie unele chestii :
1.Raptor a primit demote din motive care nu te privesc
2.Claudiu a plecat pentru ca asa a vrut el nu i-a spus nimeni sa renunte
3.Mapy a primit lvl 3 de la mine ca asa am vrut eu daca am facut o mare greseala ma priveste pe mine
Si sa linistim putin acest Thread o sa fiu foarte atent aici si cine mai vorbeste urat si nu are legatura cu aceast thread o sa primeasca ce merita.

T-Pain
24th January 2011, 08:49 AM
Eu zic ca puteti incepe deja turneul ca unii nu pot juca la challenge/pub si poate pot juca turneu mai repede :) si mai invata cate ceva despre dota in + HF gj cui i-a venit ideea

[SyS]-Killer
24th January 2011, 11:16 AM
^ asa e , gg gj wp gg no re sal p@ r3

TheReturned
29th January 2011, 08:58 AM
As vrea si eu sa stiu cam ce iteme se fac pe riki , clinckz , pudge ,drow ranger,bara si troll...
de la iteme mici (max 1k gold) pana la iteme mari (pt 5-5 , 1-1 ,3-3 etc , dar in special pt 5-5 )
ms
LE: si ce inseamna ss ?

-Decay-
29th January 2011, 11:39 AM
nu crek o sa stea careva sa iti explice ce iteme sa faci pt orice erou dar pt aia o sa'ti zic eu
riki: vanguard, power treads, diffusal, manta, butterfly
clinkz: power treads, linken, orchid, monkey king bar
pudge: phase boots, hood, aghanim, shivas, heart
drow ranger: power treads, helm of dominator, bkb, manta, orice item de dmg
bara: power treads, vanguard, bkb, sny, mom
troll: vanguard, power treads, bkb, dupa probabil ce vrei tu, poti opta pt un orb effect gen mjolnir sau poti merge pe butterfly direct

ss inseamna ori screenshot ori safelist(safelist e o liga mai buna de dota decat ro, dupa ce joci ceva vreme si consideri ca esti destul de bun poti sa faci un request de vouch aici: http://eurobattle.net/forumdisplay.php?f=345

demon-storm
29th January 2011, 12:55 PM
drow: cum zice decay, helm of dominator e esential, dupa poti face yasha pt manta si etc.
troll: as merge pt mjlornir decat bfly

Raptor7
29th January 2011, 02:16 PM
SS poate fii prescurtarea si de la "miss" sau de la Storm Spirit :P

-Decay-
29th January 2011, 02:31 PM
oh yeah, that also

TheReturned
29th January 2011, 05:37 PM
ok , ms mult