PDA

View Full Version : Problema Please Help



Richard
25th December 2010, 04:43 PM
Salut am si eu o problema cu laptopu de fiecare daca cand intru in warcraft se blocheaza imaginea...
am laptop Compaq 610..Intel Core Duo CPu T5870 @ 2.00 Ghz (2 CPU's)
Memory:3064...Dx 9..Windows Xp...pe Pc imi merge da pe laptop nu paote ma ajuta si pe mine cnv...
Multumesc anticipat...

BoBo
26th December 2010, 04:43 AM
Verifica temperatura la procesor si la placa video posibil sa ai probleme mai ales cu placa video daca ai folosit laptopu mult timp in pat pe patura ....

Richard
26th December 2010, 11:41 AM
nu are treaba ca nu il las deschis si cand il deschid intru direct in warcraft si se blocheaza...temperatura e k..:|

-Decay-
26th December 2010, 07:41 PM
placa video e de vina, dak era de la procesor pur si simplu ceda, luai bluescreen sau ceva.
Ori de la placa video ori de la windows, 1st try reinstalling the windows

BoBo
27th December 2010, 08:14 AM
Nu conteaza cand il deschizi nu forteaza placa video in aplicati se vede

Smurf
27th December 2010, 08:23 AM
Poate fi si doar de la aplicatii..
Asigura-te ca ai ultimele drivere video instalate,directX,etc..
Si vezi cum e cu AV-ul/antispyware/firewallul pe care le folosesti,sunt unele care-ti blocheaza aplicatiile ..

Richard
27th December 2010, 03:27 PM
placa video e de vina, dak era de la procesor pur si simplu ceda, luai bluescreen sau ceva.
Ori de la placa video ori de la windows, 1st try reinstalling the windows
nu stiu daca e de la placa video ca WoW FIFa si alte jocuri care cer mai mult merg..nu la 1024 sau la high da merg...cred ca e de la windows am sa il instalez dinou

Nu conteaza cand il deschizi nu forteaza placa video in aplicati se vede
aha

Poate fi si doar de la aplicatii..
Asigura-te ca ai ultimele drivere video instalate,directX,etc..
Si vezi cum e cu AV-ul/antispyware/firewallul pe care le folosesti,sunt unele care-ti blocheaza aplicatiile ..
toate driverile is instalate la timp...av nu am si celelate nu blocheaza aplicatiile...

Ms..mai vorbim dupa ce imi fac windowsu..