PDA

View Full Version : Vine Crãciunu



CronYshor
17th November 2010, 06:05 PM
salutari ;)
vine craciunu si colindele :)))))
anotimpul meu favorit mersul cu sania pe creasta cocosului :D scrieti aici pareri despre craciun anotimul iarna daca vreti
la revedere lasati comment despre orce si cai naspa si cai fain
salutari

Johnny-Bravo
17th November 2010, 06:07 PM
Nu'Stiu Nu'Stiu Nu'stiu Dastea

CronYshor
17th November 2010, 06:15 PM
de ce esti de alta religie ????
asta este orcum rpd comment
ms orcum

[RO]Claudiu
17th November 2010, 06:21 PM
la el in Egipt nu se sarbatoreste craciunu pt k nu ninge =))

CronYshor
17th November 2010, 06:40 PM
:))) da dar orcum sarbatori fericite o inceput postu deja deci colinde, colinde e vremea colindelor :))....

DRG-
17th November 2010, 06:46 PM
Vine ziua de vineri, ziua in care ne bagam picioarele in scoala/servici/facultate si suntem liberi !
la revedere lasati comment despre orce si cai naspa si cai fain
salutari
LoL + WTF = gg ?!

Craciunul = mancare buna, bautura multa, frig, revelion.

CronYshor
17th November 2010, 06:55 PM
da corect :)) doar ca eu am 14 ani nu cred ca bautura e ok dar asa cate un pahar de tuica de aia fara apa / vin merge sa te incalzesti cu sania pe creasta cocosului aia e tare :))) la - 10 grade

Johnny-Bravo
17th November 2010, 06:57 PM
eu am 20 de ani ma duc cu c0Linda fac $$$ si abia astept sa tai scroafa din cotet :->sa-i dau o perversa

CronYshor
17th November 2010, 07:02 PM
tzeapa eu am 14 si merg la fete la bunici la de alea de 16 in sus :))) si la colinda am fost anu' trecut mama mama la 4 dimineata am sosit acasa no sa uit asta never si ce scrofa am io eu am scrofoi ROSU cu sunca' alai :D

Avalon
17th November 2010, 07:30 PM
da corect :)) doar ca eu am 14 ani nu cred ca bautura e ok dar asa cate un pahar de tuica de aia fara apa / vin merge sa te incalzesti cu sania pe creasta cocosului aia e tare :))) la - 10 grade

cand aveam eu 14 ani :)) numai in pubs ma vedeai cu berean mana :beer2::happy:
minorule :happy:

CronYshor
17th November 2010, 07:56 PM
:))) da numi petrec toata vremea la pc doar de la 3 cand vin pana la 9 si dupa somn vedeti si cand e fratemeo pe noapte pana la 4 dimineata :D

RaouL
17th November 2010, 08:40 PM
Oricum , iernile nu mai sunt ceea ce au fost.

Acolo prin '99, ierni grele, stateam la gara si ma dadeam cu sania, mai dadeam de-un copac, imi spargeam o buza, da era ok :)

Raptor7
18th November 2010, 11:06 AM
trololololo, eu iarna stau in casa si ma uit pe geam la copiii din curte cum se joaca :(

CronYshor
18th November 2010, 01:30 PM
joker is de acord cu tn nu mai sunt iernile ce au fost dar tu cum esti din baia mare ca si mine poate vi cu mn pe Gutinu zis si creasta cocosului acolo -10 in sus - 11 -12 depinde cum prinzi si cu sacul cand e inghetat asa merge sacul ca pe roate .
raptor cati ani ai ????? chiar daca ai o varstra mai mare poti merge pe muntii de unde esti sa faci poze sau sa te dai care problme ???????? ce repede trece timpul :((

[Sunder]
18th November 2010, 03:09 PM
Nimic nu se compara cu datul pe placa pe munte sau cu sacul pe o alee intunecata :beer2:
Just let it snow :D

CronYshor
18th November 2010, 04:27 PM
Ce repede trece timpul anul trecut la colindad pe $$$ si deja am crescut mare si nu mai merg nu o sa uit NEVER ca , cand eram pitic* mergeam la colindat cu vecini din sat ..........
zboara timpul

^ILoveMyWallet^
18th November 2010, 04:50 PM
Pai ma ... cand erai mic te duceai colindai si iti dadeau rudele bani.. acu esti mare.. te duci direct la tactu: " ba da si mie un ban sa mai ies in oras, mai dau si eu ochii cu lumea una alta " :D si gata se si rezolva. Oricum revenind, e frumos de craciun asa sa mai asculti un colind ceva stai la un foc la semineu :X .
Cat despre iarna... e frumos asa sa ninga, mai mergi cu prietenii pe la un munte.. un schi , un snowboarding.. o bulgareala :)) un om de zapda.. oricum.. sa nu stai toata ziua in casa ca demon-storm si e bine :hf:
Acolo un revelion..o sampanie, o bauta, o distractie ceva.. (nu implica comele alcoolice neaparat =)) )

CronYshor
18th November 2010, 04:57 PM
scuzama sti ca eu am 14 ani :))))))
si nu ma duc la tata sai cer bani
doar cand merg la un suc ceva
de obicei nui cer

CronYshor
18th November 2010, 04:58 PM
fac eu rost singur ;) dacami trebe bani
fac rost alocatie si alte metode

Raptor7
18th November 2010, 05:17 PM
Niste colinde frumoase :)

YCzOay6ISMg

QOtDjuUH92s

-Decay-
18th November 2010, 05:32 PM
Let it snow, let it snow, DA MAI HO!

CronYshor
18th November 2010, 06:10 PM
astea is faine dar nus colinde traditionale romanesti aleas faine:
aseara pe-nserate
viflaime viflaime
ceati vazut pastori?
si altele asteas asa de .......
orcum is faine
slautari

Avalon
18th November 2010, 06:21 PM
fac eu rost singur ;) dacami trebe bani
fac rost alocatie si alte metode

cel mai usor si fun sa faci rost de bani : ]
faci tatuaje sauu vinzi portrete :tiphat:
sau iei chitara in centru si canti pt lome :happy::beer2:

L.E.S.
18th November 2010, 06:24 PM
Craciunul = mancare buna (adaugare: si multa), bautura multa, frig, revelion.
subscriu

cel mai usor si fun sa faci rost de bani : ]
e sa faci la ce te pricepi si la ce iti place, daca altu face bani din ea, poti si tu, asta ar fi un exemplu cum sa faci bani.

propunere
sa discutam ce v-ar place sa aveti pe masa de craciun, eu sarmale (cu castronu), ceva ciorbe, salate, pui fript si prajit si fiert in toate felurile posibile :) si oleac de carne de vita, porc, facute tot asa, in toate felurile :)))

DRG-
18th November 2010, 06:43 PM
http://www.youtube.com/watch?v=WWIBfiro9mc
cele mai tari colinde, that's what is all about !

CronYshor
18th November 2010, 06:46 PM
oooooooooooooo ce sa avem de mancare poi traditional supa de fasole asa prima data dupa aianiste picioici crek scazuti sau pireu sarmale nu pream plac dar mananc asa in ocazi speciale aperitive multe ceva bautura un paharel de tuica sa ne incalzim :D
cam atat mai sunt dar nu mai imi amintesc

Raptor7
18th November 2010, 06:52 PM
ii trist cand craciunul se invarte in jurul mancarii :(

DRG-
18th November 2010, 06:57 PM
defapt, Craciunul = BUCURIE, ce te face pe tine fericit ( familie, mancare, prietena, prietenii, bautura etc..)

CronYshor
18th November 2010, 07:17 PM
hmmmmmmmmmmmmmmmmm
ai dreptate dar totusi la varsta mea sania prima (cu friends)
mancarea si familia iarna pe planul doi odata am fost la bunici acolo ma dau cu sania mult de la 12 ziua pana la 2 noaptea numi simteam degeteale de la picioare si maninele GGGG

L.E.S.
18th November 2010, 07:50 PM
alex e putin enervant ca tot iti aduci varsta in discutie... stiu ai 14 ani etc, etc
si da intr-adever craciunul e sarbatoare "ptr familie" :) se zice ca daca o familie nu se aduna macar odata la masa de craciun aia nu e familie adevarata, de aici vine si importanta mancarii :) dar daca luam doar mancarea la mine in fiecare zi e craciun :laugh:

CronYshor
18th November 2010, 08:00 PM
bn :)) scuzama ca am gresit sau ce ai vrut tu sa imi transmiti
da si ai dreptate aia nu e familie ;)
merry cristmas :))

-Decay-
18th November 2010, 08:19 PM
BUCURIEEEEEEE!
HAPPY HAPPY JOY JOY!!!
http://www.youtube.com/watch?v=ABWyXKT5qt4

[RO]Claudiu
18th November 2010, 08:45 PM
craciunul = preturi lafel de mari , taxe lafel de mari , coruptie in aceeasi cantitate k in oricare alta perioada a anului , biserica isi vinde produsele ( cuvinte goale ) , vreme urata , taxe mari la gaze pt incalzire , oameni carora le-au luat bancile locuintele mor de frig printre blocuri si prin statiile de metrou .


bottom line = craciunul sucks daca privesti dincolo de valoarea artificiala creeata de religie prin vorbe goale si amenintari cu iad daca nu crezi.
:happy2:

L.E.S.
18th November 2010, 09:12 PM
chiar ca sarbatorile sunt un fel de a goli oamenii de bani, din pacate aici s-a ajuns.

Raptor7
18th November 2010, 09:25 PM
Si a venit claudiu cu parerea lui negativa asupra tuturor lucrurilor :D

-Decay-
18th November 2010, 09:26 PM
de fapt sarbatorile sunt o modalitate a oamenilor de a uita de griji pt un scurt moment.
Claudiu exista 1000metode de a privi lumea, u ai aleso pe cea mai proasta. faptul ca te gandesti la cel mai pesimist lucru de fiecare data nu o sa te ajute cu nimic, ba chiar din contra si nici nu o sa rezolve nimic. Lumea nu e perfecta. Get over it, enjoy what u have.

CronYshor
18th November 2010, 09:26 PM
:)) da
dar na cam are dreptate la ce a zis noi vedem doar partea luminata ................
salutari

[RO]Claudiu
18th November 2010, 10:08 PM
parerea mea nu e nici negativa nici pozitiva . e realista.

Chiar in momentu asta Germania acuza pe Al Quaeda ( cea din iran de data asta k pe cea din irak au sparto ) k va ataca asupra Germaniei . asta inseamna k iranienii vor manca bombe si explozii de Craciun anu asta sau anu urmator .

-Decay-
18th November 2010, 11:08 PM
Asta e ceea ce numesti tu realitate.
Uite realitatea mea: asa ceva nu ma afecteaza inca, si chiar daca m'ar afecta nu am cum sa schimb nimic, deci nu vad rostul sa ma stresez cu asa ceva.

Raptor7
18th November 2010, 11:13 PM
claudiu, tu vezi doar ce e rau in lumea asta. In fiecare lucru tu cauti sa gasesti ce nu e in regula cu el. In schimb daca ai cauta particica aia buna, si ai da o mana de ajutor, poate s-ar putea realiza lucruri mari...

DRG-
19th November 2010, 08:00 AM
Ce-ai zis tu Claudiu la unii oameni nici macar nu exista, si sunt destui in Romania care nu au grija zilei de maine poimaine etc...
Ei de Craciun fac bani in timp ce altii cheltuiesc, nu e de analizat asta, Craciunul e ok.

Raptor7
19th November 2010, 08:35 AM
Ce inseamna Craciunul pentru voi? Sunt curios de raspunsul fiecaruia dintre voi. Hai sa scriem aici fiecare ce inseamna Craciunul pt noi.

CronYshor
19th November 2010, 12:23 PM
Pt mn craciunul inseamna familie prieteni multa distractie si cam atat din cate imi amintesc eu ........ va dau un raspuns dupa craciun ;)
salutari

Immortal.Dani
19th November 2010, 12:23 PM
Simbolizeaza nasterea mantuitorului , Isus petreci timp alaturi de familie si de tot ce iti e drag tie xD e un timp fain.

-Decay-
19th November 2010, 12:33 PM
O scuza pt toata lumea de a uita de probleme si de a se simti bine

[RO]Claudiu
19th November 2010, 12:38 PM
Simbolizeaza nasterea mantuitorului , Isus petreci timp alaturi de familie si de tot ce iti e drag tie xD e un timp fain.

rofl imi petrec timp alaturi de familie in fiecare zi =)) nush ce legatura are isus (conceptul) cu asta .

Iar ce imi e drag ( http://img530.imageshack.us/img530/6305/mylifev.png ) nu pleaca nicaieri =))





claudiu, tu vezi doar ce e rau in lumea asta. In fiecare lucru tu cauti sa gasesti ce nu e in regula cu el. In schimb daca ai cauta particica aia buna, si ai da o mana de ajutor, poate s-ar putea realiza lucruri mari...


am ales sa nu fiu ignorant.

app de ce e rau si ce e bun, romanii deja muncesc pt austrieci , bancile sunt vandute austriecilor iar toti romanii care platesc rate la imprumuturi ( credite ) defapt muncesc pt austrieci .

tu ai gandirea asta pt k momentan esti comod si nu simti repercursiunile, eu nu traiesc numai in prezent ... traiesc si in viitor ... e mai distractiv, imi place sa urmaresc evolutia lucrurilor si sa fac teorii despre cum ar evolua fenomenele in functie de progresul actual . Nu e nimic trist in asta , am ales sa imi folosesc creierul/judecata/inteligenta/mintea pt k ar fi pacat sa nu o folosesti din moment ce o ai .

uite ce se intampla cu cainii de exemplu , ei nu au putere de gandire mare iar omul o are foarte mare , ei stau in lanturi iar omul e liber . Acest fenomen se intampla si printre oameni , este o bariera ce ii separa pe cei ce stiu mai multe de cei ce stiu mai putine , cei ce stiu mai multe de obicei ii inrobesc pe cei ce stiu mai putine prin diferite tehnici cum ar fi "credite bancare" , cei ce stiu mai putine nu se intreaba "de ce am ajuns sa nu mai putem supravietui fara sa facem credit(imprumut) la banci?".


@ Decay.

Problemele nu dispar pur si simplu daca uiti de ele sau daca te rogi la zei, dimpotriva ... te afecteaza MAI MULT pt k le amani si nu le rezolvi.

DRG-
19th November 2010, 01:41 PM
O scuza pt toata lumea de a uita de probleme si de a se simti bine

+1 cam asta e. Intr-un fel scapi de grijile de fiecare zi.

Immortal.Dani
19th November 2010, 01:56 PM
ba claudiu io am zis ce inseamna pt mine? ce treaba ai tu? de ce te bagi la postul meu? tu vezi frate ca esti nolifer astepti sa scrie cineva orice si apoi vii tu cu parerile tale pe care io unu nu dau nimic , spamezi aiurea.. aici fiecare cu propia lui opinie , nu am venit sa iti zik ca faci gresit ce faci , fiecare face ce vrea si cum vrea , fiecare gandeste cum vrea nu ai tu treaba cu mine pt ca nici io nu am nici cea mai mica treaba cu tine.Termina cu posturile astea tampite parerea mea si mie unu nu mai imi da quote ca nu am nevoie de parerea ta.

PerditioN
19th November 2010, 02:49 PM
Nu prea vad eu legatura dintre Craciun si preturi, taxe, impozite, "vreme urata :|", Al Quaeda, bombe w.e in fine.
De Craciun:
1: BEI si petreci timp alaturi de familie/friendz (indiferent de pret)
2: BEI si petreci timp alaturi de familie/friendz (indiferent de taxe)
3: BEI si petreci timp altauri de familie/friendz (indiferent de "vremea urata" :| )
4: Ma doare la 2 metri de *@#$ de Al Quaeda, eu de Craciun beau.
5: Invat o colinda si merg cu prietenii mei martalogi la colindat pentru rachiu :D
6: Iau o camera de tractor, si merg sa`mi rup capu` pe partie, beat binenteles.

Odata cu adolescenta Craciunul e doar de fun, nu se mai respecta nimic, cel putin in cazul meu, dar totusi ramane sentimentul ala ca tre sa fii mai bun, mai intelegator, sa faci cadouri etc :X. Merry Christmas to all si nu uitati "consumul excesiv de alcool duce la terminarea acestuia".

Leemn
19th November 2010, 03:12 PM
Legatura e ca s-a spus mai sus ca e o vreme in care uiti de probleme, dar daca uiti de ele nu dispar. :)

Craciunul e frumos dar nu prea sunt mare fan al sarbatorilor in general si a ideii ca sunt o persoana mai buna doar in anumite perioade, mai interesant era cand credeam in Mos Craciun si era zapada destula sa faci un om de zapada sau sa mergi cu sania. :)

PerditioN
19th November 2010, 03:17 PM
Pai da ba Lemn :D , eu de aia beau de Craciun, ca a 2`a zi cand mi`e rau de nu mai pot sa nu ma gandesc la cate datorii si in cate kkturi is bagat, ci ma gandesc ce draq sa fac sa`mi treaca raul :))

[SyS]-Killer
19th November 2010, 07:09 PM
vremea urata e, eu prefer soarele/vara
craciunu pt mine ceva simbolic, dupa mancare nu ma prea dau in vant,chestiile mici contand.

CronYshor
22nd November 2010, 04:06 PM
mama saptamana viitoare miercuri in baia mare o sa fie -5 grade crek la vremea aia o sa ninga imi pregatesc sania :))
ho-ho-ho
merry cristmas

L.E.S.
22nd November 2010, 04:21 PM
da, se zice la fel si la Oradea, dar se stie ca va ninge...

Deiu
22nd November 2010, 05:43 PM
Craciunul e o perioada de relaxare , te intalnestii cu prietenii,mergi la colindat , bei , te distrezi , esti plecat vreo cateva zile de acasa si cand iti revii dupa Craciun dai de Rev si o iei de la capat . Mai rau e cand se termina totul .

CronYshor
22nd November 2010, 05:47 PM
:)) da adevarat deci ce repede trec anii doamne ce batran is ( am 13 spre 14 ani ) :))) gluumesc

PerditioN
22nd November 2010, 05:49 PM
Ba Deiu numa` rachiu si distractie ai in cap. Plm de betiv =))))

Deiu
22nd November 2010, 05:50 PM
Asa e la noi la Suceava :))

CronYshor
22nd November 2010, 05:51 PM
trebe cate un pic si de asta :)))
asa de craciun revelion pasti si ocazii speciale :D

[RO]Claudiu
22nd November 2010, 07:06 PM
ce rost are sa minti copii sau sa ii faci sa creada ca exista fenomene ce sfideaza legile fizicii ... o sa creasca mari si o sa afle adevarul ( ca saniile nu zboara si nici cerbii si bosorogii cu plete albe nu au cum sa dea cadouri la tot pamantul intr-o noapte ) sau raman prosti si indoctrinati.

eu ma gandesc cum as fi fost eu acum daca in loc de povesti si basme, parintii mei mi-ar fi citit carti de biologie si de fizica .......... fara sa imi bage minciuni in cap ....


bottom line : Craciunul este bazat pe minciuni si promoveaza perpetuarea lor.

CronYshor
22nd November 2010, 07:20 PM
GG claudiu tu traiesti intro lume a cartilor ?????
ca sa nu fiu nesimtit cum sar zice "tocilar" ???? ce face scoala in ziua de azi daca esti bazat esti cel mai tare astai adevarul PUR

^ILoveMyWallet^
22nd November 2010, 07:48 PM
Alex lasal pe claudiu ca el e mai special asa... tu crede in continuare in Craciun si in spiritu Craciunului ca e o sarbatoare frumoasa si plina de veselie... si lasa teoriile astea alu peste acolo unde stau ca stau ele bine.

[RO]Claudiu
22nd November 2010, 08:33 PM
GG claudiu tu traiesti intro lume a cartilor ?????
ca sa nu fiu nesimtit cum sar zice "tocilar" ???? ce face scoala in ziua de azi daca esti bazat esti cel mai tare astai adevarul PUR

eu traiesc intr-o lume a stiintelor exacte.

app de tocilari . de la cine crezi k vine tehnologia ? de la mos craciun sau de la tocilari ? mos craciun a inventat internetul/calculatoarele/retele de electricitate k sa ai lumina in casa , retele de gaze k sa ai caldura in casa , etc. sau tocilarii ?


Craciunul are valoare superficiala, lafel ca banii.

Deiu
22nd November 2010, 08:38 PM
Bine ma Claudiu , ceea ce scrii tu aici e relativ adevarat, dar totusi daca altii inteleg Craciunul in alt mod , las-o asa.

LOGiStiK
22nd November 2010, 09:40 PM
Snowboarding :X
Abia astept

CronYshor
24th November 2010, 02:37 PM
no nins inca in baia mare :((((((((((((
poate poate mierucrea viitoare poate nui sigur
craciun fericit :D
mai postati cate ceva

mapY^
25th November 2010, 09:57 PM
Macar acu in preajma sarbatorilor unii dintre voi ati putea lasa la o parte atitudinea superioara si sa fiti si voi "de treaba" sa fiti liberi in exprimare si sa va bucurati de eventualele zapezi si cadouri/vacante :) ... doar niste vise :D

Deiu
25th November 2010, 10:51 PM
el e mapEE :X

C0r73z
13th December 2010, 02:57 PM
Macar acu in preajma sarbatorilor unii dintre voi ati putea lasa la o parte atitudinea superioara si sa fiti si voi "de treaba" sa fiti liberi in exprimare si sa va bucurati de eventualele zapezi si cadouri/vacante :) ... doar niste vise :D

right...

demon-storm
13th December 2010, 03:24 PM
Claudiu;1205683']eu ma gandesc cum as fi fost eu acum daca in loc de povesti si basme, parintii mei mi-ar fi citit carti de biologie si de fizica .......... fara sa imi bage minciuni in cap ....
Asta e un total bullshit =))))) tu crezi ca erai prea mult impresionat de biologie cand erai mic? macar ai fi inteles ce scrie acolo la varsta de 6-7 ani?
Sa nu mai zic de fizica...
Tu cand o sa ai copii (daca nu cumva ai deja) le vei citi carti de fizica inainte de culcare? wtf :S
Mos Craciun e un concept creeat pentru copiii mici ca sa-i bucure si sa simta anumite lucruri in preajma craciunului cum ar fi mister, faptul ca vor aparea DULCIURI SI JUCARII sub brad cand se trezesc... asta e mai mult k sa fie fericiti copiii. Tu crezi ca un copil crescut de la 6 ani cu carti de biologie ar fi mai capabil decat unul crescut normal? :|
E ca si cum i-ai da mancare la un copil de 2 luni si lapte la unul de 3 ani.
Edit:
Craciunul este bazat pe minciuni si promoveaza perpetuarea lor.
Intradevar, dar cu ce afecteaza asta umanitatea ? minciunile astea sunt creeate pentru a face copiii fericiti, daca crezi in Mos Craciun la varsta de 20+ ani atunci esti retardat.